Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2007., 13:15   #1
Maneštra, manistra, minestrone (juhica)

Možete podijeliti svoje recepte za Minestrone juhu. Nisam nikad radio domaću a žeklio bih po prvi puta pa me zanima kako to rade drugi.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 15:48   #2
Minestrone pravim po principu: sve što nije pobjeglo, završilo je u loncu.
Ovisi i o godišnjem dobu što ću staviti u minestrone. U ovom periodu stavljam: mladi grah, grašak, mrkvu, celer, korabicu, rajčicu, tikvice, krumpir, peršin, mahune, poriluk (kao zamjenu za luk jer ga više volim ), svježi kupus, koji list kelja, blitve, karfiol ... mislim da je to sve. Mjere su kod mene sve odokativne i tu ti ne mogu pomoći, sve se reže na kockice osim lisnatog povrća koji se reže dijagonalno na rezance.
Postupak pripreme - postoje dva pristupa; jedan je da se lagano na luku (poriluku) prodinsta povrće i onda dolije voda, drugi je da se povrće samo stavi u vodu i kuha. Drugi način je dijetalniji i lakši za probavu. Princip je da se najprije stavlja kuhati ono povrće koje traži više vremena za kuhanje. Od začina sol i papar i svježi bosiljak pred kraj kuhanja. Ako se odlučiš za postupak bez dinstanja onda se na kraju dodaje i malo maslinovog ulja. Neki u minestrone vole zakuhati rižu ili tjesteninu, ali meni je najdraži samo s povrćem.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:23   #3
U minestrone bi trebalo još ići i žlica pesta (ok, može i samo bosiljak) i naribani parmezan...

E da, i trebalo bi ga raditi sa nekim temeljcem.

Zadnje uređivanje daz : 02.07.2007. at 15:24. Reason: tako...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:43   #4
ja sam jučer radila juhicu od povrća (nije baš minestrone jer je bez paradajza) na slijedeći način :
mrkvica i peršin na kolitiće, celer na kockice i mladi grašak sam prodinstala na pilećoj masti, dodala 1 veliku žlicu vegete , podlijala hladnom vodom i dodala vezicu zeleni
kad se skoro do kraja skuhalo dodala na cvjetiće razdvojen karfiol
kad je provrijelo ukuhala noklice

:zaprstepolizat:
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:30   #5
Evo ja sam ovako napravio prvi puta i bila mi je dobra.
Sitno sjeckani luk sam bacio na ulje i zatim na njega na kockice narezan krumpir, tikvicu, mrkvu, paradajza, malo celera, malo zelja. Sve sam popržio dodao začine i kada sam zalio sa vodom ubacio sam jednu povrtnu kocku od podravke i kuhao još neko vrijeme i to je to.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:54   #6
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
... dodala 1 veliku žlicu vegete , :zaprstepolizat:
Mmmmm, njam. Jebeš temeljac od kuhanog mesa i povrća kad imamo vegeticu....



E sad sam prizvao onog nadobudnog kemičara sa topica o mononatrijevom glutaminatu...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:08   #7
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Mmmmm, njam. Jebeš temeljac od kuhanog mesa i povrća kad imamo vegeticu....



E sad sam prizvao onog nadobudnog kemičara sa topica o mononatrijevom glutaminatu...
ma znaš šta ?! boli mene za kemičare ...iz moje se juhe super dobro vidi da ima pileće masti i tone povrća, pa je sama po sebi temeljac ...a kaj se vegete tiće, evo ti post (sa slikama) mojeg idola domaće kuhinje https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=693
a ti obrati pažnju na tekst i na sliku br.1
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 14:01   #8
meni je juha-juha a manestra-manestra!Dakle juha je kokosja ili s teletinim i standardnom zelenjavom za juhu kako je spakiraju u konzumu i tako to, a manestra more bit s bilo cim , po mogucnosti sezonskim!bit svega brdo povrca, da bude gusta, gusta, ne moze se tu puno pogrijesit!najbolja mi je tipicna istarska manestra s grahom, trukinjom (kukuruzom), cesnjakom, lovorovim listom, krumpirom, pastom i pestom (svinjska mast usitnjena s cesnjakom)
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:45   #9
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
ma znaš šta ?! boli mene za kemičare ...iz moje se juhe super dobro vidi da ima pileće masti i tone povrća, pa je sama po sebi temeljac ...a kaj se vegete tiće, evo ti post (sa slikama) mojeg idola domaće kuhinje https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=693
a ti obrati pažnju na tekst i na sliku br.1
Gle, nije ni Magor superman. Uostalom, to je stvar ukusa (odn. nedostatka istoga) a o tome se ne raspravlja.

Tebi je fino meni je bljak.

Riješeno....
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:19   #10
Maneštra

Inače nisam neki ljubitelj maneštri, ali moj dragi ih jako voli. Kako sada živimo skupa, bio bi red da koji put skuham maneštru za ručak. Stoga vas molim vaše najbolje recepte za maneštre.
Hvala!!!!
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 21:31   #11
link na istarsku.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 22:57   #12
evo jedan brzi recept za minestrone

evo ala genovese verzija

i evo jedan vatreni minestrone

__________________
that's amore
Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 09:31   #13
Quote:
Donna Corleone kaže: Pogledaj post
Što si ti,neki Podravkin plaćenik/ca?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 09:41   #14
Minestrone po receptu iz Lucce

Na maslinovom ulju popržiti šaku sitno narezane pancete,na to dodati sitno narezan luk i nastaviti dinstati.
Oguljene 3-4 rajčice narezati i ubaciti na luk,usitnjenu mrkvu,celer i peršun dodati pa malo naliti temeljcem ili vodom .Prethodne noći namočen sitni zeleni grah ili svježi mladi grah dodati u u povrće.
Naliti vodom da kuha,posoliti .
Kad je grah pri kraju kuhanja dodati sitno narezanu papriku,češnjak ,malo bosiljka,papra i bilo koje sezonsko povrće ovisno o dobu godine(grašak,bob,ćimulice,mlade mahune...).
Dokuhati.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 11:08   #15
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Što si ti,neki Podravkin plaćenik/ca?
ne, samo redovno i aktivno obilazim coolinariku
__________________
that's amore
Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 12:55   #16
Hvala na linkovima!!!!!
Ipak nadala sam se nekim vašim osobnim receptima ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:46   #17
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Hvala na linkovima!!!!!
Ipak nadala sam se nekim vašim osobnim receptima ...
ja ti stavih moj osobnjački,naučeno u Italiji,pa malo modificirano.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.