Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 12:41   #61
mislim das knights bili parody bend, ovo je the real deal - http://www.youtube.com/watch?v=ZmTvzoNiq94
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 18:07   #62
Američki hard/heavy band Help iz 1971. ima dva zanimljiva albuma;albume Help i Second Coming
ili pjesma Dear Lord

ili Kristyl - heavy blue acid iz 1975.


ili američki psihedelic folk iz 1969. the Search Party
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 15:57   #63
Vox Dei - La Biblia

Kako stisnuti epsku, grandioznu Bibliju (knjigu "biblijskih" proporcija) u sat vremena odlične progresivne rock glazbe?

Odgovor je ponudio bend prigodnog imena - Vox Dei - jedan od najboljih argentinskih (prog) bendova 70-ih godina.

Argentina je tijekom 70-ih godina, bez sumnje, bilo plodno tlo na kojem je rock glazba pustila duboke korijene - možda najdublje u Latinskoj Americi. Naravno, bilo je velikih bendova i u Meksiku, Peruu, Čileu, Brazilu, Venezueli... ali čini se da su argentinski bendovi bili najartikuliraniji a njihove glazbene (producentske) kuće najhrabrije u objavljivanju (nove) rock glazbe. Jednostavno, Argentina je imala više bendova i imala je više izvrsnih bendova. Osim bendova "Almendra", "Pappo's Blues", "Los Gatos", "Sui Generis"... jedan takav veliki bend, jedan od navećih argentinskih prog-psych bendova 70-ih godina, bio je i "Vox Dei" (uf, zamalo sam napisao "Opus Dei"). Osnovani su 1969. u Qilmesu, ogromnom predgrađu Buenos Airesa a činili su ga Juan Carlos Godoy (gitara, vokal), Ricardo Soule (gitara, violina, klavir, vokal), Ruben Basoalto (bubnjevi), Willie Quiroga (bendžo, vokal). (Isprva su se zvali "Mach 4"). Brzo su potpisali ugovor s kućom Mandioca koja im objavljuje par singlova. Bili su i dobro prihvaćeni na koncertima a 1970. snimaju album prvijenac "Caliente" (raznolik rock/blues power album s lijepim gitarama). Godine 1971. snimaju drugi album, svoj magnum opus, "La Biblia" - konceptualni album zasnovan na Bibliji! Religiozni odnos ljubav/mržnja oduvijek je bio izražen u brojnim latinoameričkim bendovima. Dvostruki vinilni album je postigao ogroman uspjeh.
Budući da je grandiozna "La Biblia" ipak bio prevelik zalogaj za jedan bend (dobro, Johnny Štulić bi bio zahvalan za taj posao!), glazbeni producent Jorge Alvarez i Billy Bond, vođa grupe "Billy Bond and La Pesada") počinju planirati izvedbu "La Biblie" kao rock opere! - time još šire granice konceptualnog albuma - i sve postaje grandiozna visoka produkcija. Uključuju se akademski školovani glazbenici, klasičarski orkestar “Ensamble Musical de Buenos Aires” i sve postaje veličanstveni događaj u povijesti južnoameričke (progresivne) glazbe. Snimanje je obavljeno 1974., po drugi put (više od 400 sati studija!), i izvedeno u Nacionalnom kazalištu u Buenos Airesu izvođači su odreda bili najveća imena argentinske glazbe (rock dream team: Mestre, Garcia i Juan Rodriguez, Carlos Cutaia) a sve pod ravnanjem Gustava Beytelmana. Rezultat je kompleksna, barokna mješavina simfo prog roka, (agresivnijih) gitarističkih pjesama, pompoznosti, usiljenosti, veličanstvenosti, sporih i bržih pjesama ali odličnih orkestracija i aranžmana. Valjda, takva i treba biti simfo prog rock opera.
Naravno pjevaju na španjolskom, ali to valjda i nije bitno - tema albuma vam je poznata. A sve počinje Genesom a završava Apokalipsom...


PS

Tijekom snimanja albuma napustio ih je Godoy, a zamijenio ga je Nacho Smilari. Godine 1972. snimaju album "Jeremias Pies de Plomo" te "Cuero Caliente". Godine 1973. potpisuju ugovor s producentskom kućom CBS i objavljuju "Es Una nube, No Hay Duda", jedan od njihovih boljih albuma. "Vox Dei Para Vox Dei", objavljen 1974. je odliča live album snimljen tijekom argentinske turneje, ali je lošeg zvuka....



KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:17   #64
Ne znam jel itko čuo za Fireflight ali ja ih obožavam
Tekstovi su im



I've got this passion
It's something I can't describe
It's so electric
It's like I've just come alive
I feel this freedom
Now that my past is erased
I feel the healing
I found the meaning of grace
(I found grace)

If only you could see me yesterday
Who I used to be before the change
You'd see a broken heart
You'd see the battle scars
It's funny how words can't explain
How good it feels to finally break the chains
I'm not what I have done
I'm what I've overcome

I know I'll stumble
I know I'll still face defeat
These second chances will define me
So I'm moving forward
I'm standing on my two feet
I've got momentum
I've got someone saving me
(Got someone saving me)

I'll make mistakes and I might fall
But I won't break
I've got someone saving me
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:29   #65
Eshaton - Aliluja
Po meni najbolji deo pesme dolazi tamo posle 4-og minuta
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:59   #66
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Ne znam jel itko čuo za Fireflight ali ja ih obožavam
Tekstovi su im
+1

preporučujem Skillet , također odličan bend
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:24   #67
ajme da, Skillet su isto odlični
a u prijevodu su oni "Tava"
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 13:53   #68
Phil Keaggy je institucija i klasa za sebe. Iako nema srednji prst na desnoj ruci često je bio proglašavan među trojicom najboljih finger-picking gitarista. Budući da on nije neki opskurni glazbenik, pogledajte wikipediju, iznenadit ćete se. Bio je osnivač grupe "Glass Harp", prvi album su snimili u "Electric Lady" studiju dva tjedna nakon smrti Jimija Hendrixa...
Prava osoba za istraživanje...

Glass Harp included singer/guitarist Phil Keaggy, bassist Dan Pecchio, and drummer John Sferra. Formed in 1969 in Youngstown, OH, the group — a free-form power trio in the tradition of Cream, the Jimi Hendrix Experience, and fellow Buckeyes the James Gang — quickly developed a strong local following, and in 1970 they signed to Decca to issue their self-titled debut LP. Synergy followed a year later, but after 1972's It Makes Me Glad Glass Harp disbanded; Keaggy went on to enjoy considerable success as a CCM solo act, while Pecchio later co-founded the Michael Stanley Band. Glass Harp's original lineup came together for a reunion concert in 1988.

Phil Keaggy (born March 23, 1951) is a guitarist and vocalist. He was raised in a small farmhouse in Hubbard, Ohio with nine brothers and sisters, and began playing guitar at age ten on a Sears Silvertone guitar. Keaggy's beginnings go back to the 60's and early 70's when he played in Glass Harp, a band that released several albums on the Decca label and was often seen on stage with bands like Yes, Traffic, Alice Cooper and Iron Butterfly. Glass Harp was a Youngstown, Ohio based power trio that formed in 1968 and consisted of guitarist Phil Keaggy, drummer John Sferra and bassist Daniel Pecchio. After the demise of Glass Harp, Keaggy began recording solo records and has done so ever since. Phil Keaggy is missing half of the middle finger on his right hand due to a childhood accident at age 4 involving a water pump. He is frequently listed as one of the top fingerstyle guitarists by Guitar Player Magazine readers' polls.


Glass Harp - Look in the Sky

Glass Harp (1970)

Pacific High Records
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 17:02   #69
Danas je Uskrs, najveci krscanski blagdan. Tom prigodom, evo nekoliko manje/vise neobicnih, prigodnih pjesama...

Sufjan Stevens - The Transfiguration

Simple Minds - East at Eastern

Kanye West - Jesus Walks

Electric Prunes - Holy Are You

singer/songwriterica Judee Sill - The Donor (na zalost, preminula je nakon drugoga albuma, ali obratite paznju na njenm rad)

Mott the Hopple - Roll Away the Stone

Stone Roses - I Am the Resurrection

Spiritualized - Oh Happy Day

The Hold Steady - How a Resurrection Really Feels
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 19:07   #70
Fraction - Moon Blood

Briljantna americka krscanska underground garage psihodelija. Svi koji vole "Doorse" trebaju poslusati i ovo izgubljeno remek-djelo americke psihodelije.

"Fraction", bend iz Los Angelesa, cinili su Jim Beach (glavni vokal), Don Swanson (solo gitara), Curt Swanson (bubnjevi, udaraljke), Victor Hemme (bas gitara) i Robert Meinel (ritam gitara). Bili su polu-profesionalci polu-amateri jer su imali iskustva svirajuci u nekim bendovima ali su imali i zaposlenja, pa su vjezbali teka poslije posla! Imali su mali studio u industrijskom kompleksu Sjevernog Hollywooda u kojem su vjezbali i - sanjali o necem vecem. Pocetkom 1971. ulaze u mali Whitney Studio u Glendaleu i placaju snimanje u trajanju od 3 sata! Sve pjesme su snimljene odprve i nije bilo niti vremena niti novaca za snimanje nekih zvucnih efekata ili slozenijih aranzmana ili nadosnimavanja. Dakle, bazicno to bi bilo "Absolutely Live!"
Ocito je ipak glavna pokretacka snaga benda bio pjevac Jim Beach. Njegov bariton i vokalna interpretacija (vriskovi) podsjeca na Jima Morrisona ("Come Out of Here"., "This Bird"...). Medjutim, Beach je navodio da su mu uzori vise bili punkeri "Love" (Arthur Lee) nego "Doorsi" kao i "Yardbirdsi" i Bob Dylan cije pjesnistvo je inspiriralo Beachovu liriku (ali se na albumu probijaju utjecaji "L´americe" "Doorsa"). Cinjenica je da oni nisu bili kopija "Doorsa". I efektan omot je Beachov rad. Jednako vazan dio glazbene slike bila je gitara Dona Swansona, puna wah-waha, maksimalno odvrnutog pojacala i fuzziranih dijelova, dosta slicno onome sto se danas zove "stoner rock" ili "acid punk". Acid i hard rock s kvazi religioznim porukama?

Otisnuto je samo 200 primjeraka albuma, i to za producentsku kucu "Angelus", a legenda kaze da su sve ploce po noci ukradene iz kamiona... danas se prodaju po abnormalnim cijenama ali je objavljeno i reizdanje s bonus pjesmama.

Fraction - Moon Blood

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 00:43   #71
The Search Party - Montgomery Chapel

Opskurna krscanska acid west coast folk psihodelija.

I nemojte da vas obeshrabri ova rijec "krscanski". Album je "duhovni" i "trippy" ali je i hippy i psihodelican i nalikuje krizancu "Doorsa" (pogotovo zbog 9-minutne "So Many Things Have Got Me Down" koja nalikuje na "The End"), "Jefferson Airplanea", "It´s a Beautiful Day", "Music Emporium" i "The Byrdsa". Nisu li to odlicni uzori i dovoljni razlozi za barem dva-tri pocetna slusanja? Ima tu dosta orgulja, ali i fuzziranih gitara, kao i odlicnih viseglasnih (musko-zenskih) harmonija. Druga strana albuma ("All But This", "Poem By George Hall" i "The Decidedly Short Epic of Mr. Alvira") nesto je mirnija, vise je u duhu (britanskog) "Renaissance" folk prog rocka ali stranu ipak zavrsava nesto zesca fuzzirana "The News Is You".

Bend iz Wisconsina (koji se preselio u Kaliforniju) su cinili: Jim Carvalho (bas, vokal), Tim King (bubnjevi), Pete Apps (solo gitara, vokal), Joanie Goff (vokal, gitara) (Nije navedeno tko je svirao orgulje).

Presano je samo 600 primjeraka ploce "Montgomery Chapel" pa ne cudi sto se original danas prodaje za preko 1800 eura. Naravno, objavljena su i (CD i) vinilna reizdanja.

Pjesme:
1 Speak To Me 2:50
2 Renee Child 2:45
3 Melayna 1:30
4 When He Calls 4:22
5 So Many Things Have Got Me Down 9:00
6 You And I 3:08
7 All But This 4:00
8 Poem By George Hall 3:40
9 The Decidedly Short Epic Of Mr. Alvira 3:15

Recorded at the San Francisco Theological Seminary's own Montgomery Chapel, acid-folk-rock psychedelic gem Search Party 'Montgomery Chapel' was the brainchild of (then Reverend) Nicholas Freund. Having left Wisconsin in the late 1960s to join a burgeoning West Coast religious scene, Freund spent considerable time in Sacramento before making their way to San Francisco in 1968 to lay down this one-off with some students of his. The result is a spooky, metaphysical trip that's equal parts God and acid-dripped mind expansion. Laced with haunting vocals and dreamlike passages, Montgomery Chapel is psychedelic music at its most evocative, and most spiritual. Original copies (only 600 were pressed on the custom Century label) carry substantial price tags. The recordings released by the St. Pius X Seminary Choir were made in the year or two which led up to the recording of the Search Party album. Not only did the three St. Pius X Seminary Choir records showcase the first work by Nick Freund, but they also were the first recordings of Search Party guitarist and vocalist Peter Apps.


10 The News Is You
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 03:31   #72
Ne slušam ovaj žanr glazbe inače ali ovo mi je jebena pjesma za trening

PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 01:01   #73
Dave Bixby - Ode to Quetzalcoatl

Krscanska acid folk "loner" psihodelija, slicna djelima Nicka Drakea, Syda Barretta ili Tima Buckleya: jedan od najboljih "krscanskih" folk albuma

Slusati bez predrasuda! Ovo je prica kakva doista moze biti samo u Americi!

Americki rock gitarist Dave Bixby bio je 60-ih godina clan michiganskih folk i garaznih bendova "The Shillelaghs" i "Peter & The Prophets". I kako to vec biva, pocinje eksperimentirati s LSD-om i nakon godinu dana drogiranja sav je slomljen. Zelio je nesto sto ce mu ispuniti dusu. Utjehu i spas pronalazi u Bogu. Postaje clan religioznog kulta "The Movement", poznatog i pod imenom "The Group". Kult je osnovan u Grand Rapidsu 1969. i ubrzo se prosirio po gradovima Baton Rouge, Orlando, Phoenix, Toledo i Dallas a vodio ga je karizmaticni (a kakav drugo!) Don DeGraaf (bivsi narko-diler! koji je za sebe tvrdio da je druga inkarnacija proroka Elije iz Starog zavjeta!), kojeg su sljedbenici oslovljavali sa "Sir". "The Group" je pocela okupljati mlade narko-ovisnike i poticati na crkveno pjevanje biblijskih pjesama uz akusicnu gitaru. Naravno da se to nije svidjalo starijim clanovima sekte. Aktivnosti grupe financirale su se prodajom "Amway" proizvoda (kojeg su distribuirali clanovi sekte a "Sir" je novac zadrzavao za sebe pa mu je "Amway" nakon par godina oduzeo distribuciju!) ali i Bixbyjevim albumom "Ode to Quetzalcoatl" koji je snimljen 1969. u vlastititoj nakladi od 1000 primeraka... Snimanje je obavljeno u DeGraafovom dnevnom boravku na dvokanalnom magnetofonu! Album se prodavao na koncertima u Michiganu i Ohiu. (Quetzalcoatl je bradati Bog Toltec Indijanaca Srednje i Juzne Amerike koji je sisao s neba, propagirao mir i bratstvo i opet se vratio na nebo). Nakon par godina Bixby se i dalje osjecao prazno, sukobljava se sa "Sirom" i odlazi iz kulta i pomaze i drugima u tome. Originalni album danas se prodaje za preko 2.000 dolara. Objavljeno je i "restaurirano" izdanje. Album je konceptualan: svaka pjesma je poglavlje knjige ("Drug Song" je tragedija, ocaj, mjesto bez nade, "Free Indeed" je novi duh,
Glazba je lo-fi, skrta, samo Bixbyjev glas i akusticna gitara i jednom usna harmonika ("Secret Forest") i "spacey" flauta ("Peace").

Godine 1975. "Sir" je objavio album "Harbinger - Second Coming" (snimljen je 1970.), koji se sastojao od Bixbyjevih pjesama (Bixby nije naveden kao autor)...



KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 01:54   #74
https://www.youtube.com/watch?v=xN0FFK8JSYE

Meni su oni super,iako je danas druga pjevačica i ne znam,nije to to,ali opet nije loše.
DamonSalvatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 02:42   #75
mogu li pod ovu temu proc metalcore bendovi?
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 09:48   #76
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
mogu li pod ovu temu proc metalcore bendovi?
Ne.
Oni mogu na druge teme.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 00:24   #77
Skillet su dobri

Skillet - Comatose
RogueTanuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 04:07   #78
Quote:
RogueTanuki kaže: Pogledaj post
Skillet su dobri

Skillet - Comatose
Imam to za gym na listi, par stvari od njih su mi super i podignu te baš





PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 13:30   #79
Ivanski-Sav Tvoj

Meni je pjesma Eh, to sada nije možda neki rock, više neki art kantoutorski stil. A takvi se isto puštaju na classic rock stanica.

Ima neki sevdah štih, ali onako na nekoj art bazi.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 21:28   #80
Janet & Diane Eleri (The Answer): Reflections

Britanski (Juzni Wales,Cardiff) krscanski acid folk gospel duet ciji jedini i izuzetno rijedak album se danas prodaje za 400 eura
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.