Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 20:33   #1
Tradicionalna latinska misa

Citam svakakve gluposti na ovom forumu i ne nalazim nikako u to masi odgovor na pitanje koje mene zanima. zANIMA ME KOLIKO KATOLIKA JE UPOZNATO S SLUZENJEM TRADICIONALNE LATINSKE MISE I NIHOVA MISLJENJA O TOME.....
Basileus-Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 20:59   #2
...pa dok sam bio klinac sam ministriro tu stvar
i to 2x puta na dan, nedjeljom i do 4x
latinski tekst smo naučili napamet - a nismo znali što znači

znači ako ima katoličkog neba - tu sam - ja sam moje odradio
ali, bojim se da ....
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:28   #3
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
...pa dok sam bio klinac sam ministriro tu stvar
i to 2x puta na dan, nedjeljom i do 4x
latinski tekst smo naučili napamet - a nismo znali što znači

znači ako ima katoličkog neba - tu sam - ja sam moje odradio
ali, bojim se da ....

Nista se ti neboj , misa zadusnica je nazahvalnija u cijelom krscanskom protokolou.
Dok si bio klinac bio si klinac no pita se kad odrastes !
Basilikum moze da pase travu.
lol
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:59   #4
ja sam se osiugro na sve (vatikanske) strane
do `64 tridentinske mise
poslije moderne (Jazz-) mise
par puta kompletan svibanj "krunice"
post sam furo barem 5-6 godina kompletno
misa sam služio ... uff, za izvoz

sad je na nebu da mi se oduži

Zadnje uređivanje DrSigmundFreud : 05.03.2007. at 23:01.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 22:40   #5
ocekiva sam ozbilnije odgovore,a valjda imate 16,17 pa tako odgovarate
Zanimaju me pravi katolici,a ne neki ljudi koji se prave pametni.....Ipak hvala na odgovorima.nekad sam.... sluzio i nisam skuzio ni rijeci latinskog...pa sta si onda sluzio bezveze
Basileus-Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:09   #6
...još ozbiljnije????

ti tražiiš ove original sektaše koji su prespavali 2.vat.koncil i još uvijek služe tridentinski ritus?

evo, ima ih kod mene u susjedstvu, u 7om, Bernardgasse, ...bijedna je to raja,
misle da moraju vratiti vrijeme nazad
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 02:16   #7
Imao sam ja komšinicu, Francuskinju. Kaj da kažem stroga i ko fol stidna.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:50   #8
Pa negovorim ja o strogoj religioznosti samo,vazan je obred koji ima povijesno i kulturolosko znacenje. Al' cini mi se da Hrvati ko Hrvati,misle da sve znaju,a zapravo nemaju pojma...Mozda sam treba otici na povijesnu temu tamo bi nasao vise razumjevanja.......Danas se uci engleski jezik i svi ga kao znaju,a zna se da je latinski temeljni jezik koji je stvorio Europu...... Postujmo svoje stare,nemojmo se praviti pametniji od njih.....
Basileus-Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:57   #9
Quote:
Basileus-Augustus kaže: Pogledaj post
Pa negovorim ja o strogoj religioznosti samo,vazan je obred koji ima povijesno i kulturolosko znacenje. Al' cini mi se da Hrvati ko Hrvati,misle da sve znaju,a zapravo nemaju pojma...Mozda sam treba otici na povijesnu temu tamo bi nasao vise razumjevanja.......Danas se uci engleski jezik i svi ga kao znaju,a zna se da je latinski temeljni jezik koji je stvorio Europu...... Postujmo svoje stare,nemojmo se praviti pametniji od njih.....
Gubiš ovdje vrijeme, pa kreni na neki katolički forum, oni više o tome znaju.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:06   #10
Pa cinis se i meni,hvala svejedno svima.Nerazumjem zasto se svi vi uostalom baviti religijskim pitanjima (cijeli forum),kad je jasno da vam crkva nista neznaci....... Svako i s malo filozofske i uopce malo naobrazbe shvatio bi da se ovdje buncaju takve gluposti,a razumio bih da su to djeca od 6,7 godina.Valjda vam od zivota nije preostalo mnogo (predpostavka,nezelim nikog uvrijediti),pa "pljujete" po stvarima koja su drugima sveta i o kojima ni vecina Hrvatski teologa nije dostojna govoriti.
Basileus-Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:11   #11
Quote:
Basileus-Augustus kaže: Pogledaj post
Nerazumjem zasto se svi vi uostalom baviti religijskim pitanjima (cijeli forum),kad je jasno da vam crkva nista neznaci....... Svako i s malo filozofske i uopce malo naobrazbe shvatio bi da se ovdje buncaju takve gluposti,a razumio bih da su to djeca od 6,7 godina.Valjda vam od zivota nije preostalo mnogo (predpostavka,nezelim nikog uvrijediti),pa "pljujete" po stvarima koja su drugima sveta i o kojima ni vecina Hrvatski teologa nije dostojna govoriti.

Religija je ipak kompleksni fenomen pa svatko može ovdje sebe pronaći u nečemu. Ipak mi se ovdje većinom bavimo sami sa sobom, i u odnosu na druge, a manje sa ovakvim temema.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:18   #12
Quote:
Basileus-Augustus kaže: Pogledaj post
Pa cinis se i meni,hvala svejedno svima.Nerazumjem zasto se svi vi uostalom baviti religijskim pitanjima (cijeli forum),kad je jasno da vam crkva nista neznaci....... Svako i s malo filozofske i uopce malo naobrazbe shvatio bi da se ovdje buncaju takve gluposti,a razumio bih da su to djeca od 6,7 godina.Valjda vam od zivota nije preostalo mnogo (predpostavka,nezelim nikog uvrijediti),pa "pljujete" po stvarima koja su drugima sveta i o kojima ni vecina Hrvatski teologa nije dostojna govoriti.

koj divan izraz....nije baš Hrvatski ali para uši .....
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:19   #13
O,u redu necu se praviti pametan,zanimaju me ovdje zrela,ozbiljna razmisljanja Hrvata o tom pitanju,posto Slovenci imaju to pitanje vec sređeno........ A tko god se bavi crkenim pitanjima,a nije u crkvi,oprosti ali za mene je budala.....
Basileus-Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:21   #14
Quote:
Basileus-Augustus kaže: Pogledaj post
Citam svakakve gluposti na ovom forumu i ne nalazim nikako u to masi odgovor na pitanje koje mene zanima. zANIMA ME KOLIKO KATOLIKA JE UPOZNATO S SLUZENJEM TRADICIONALNE LATINSKE MISE I NIHOVA MISLJENJA O TOME.....
Ja mislim da ti nemaš pojima, jer po Vatikanu je služenje tridentiske mise heretika i zato se pravi katolici neće sa tim sektašima baviti

ali ipak bi ti i ja preporučio da potegneš u neki ultra-katoličiki forum
jer ovdje su samo ozbiljni zajebanti
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:37   #15
Quote:
Basileus-Augustus kaže: Pogledaj post
O,u redu necu se praviti pametan,zanimaju me ovdje zrela,ozbiljna razmisljanja Hrvata o tom pitanju,posto Slovenci imaju to pitanje vec sređeno........ A tko god se bavi crkenim pitanjima,a nije u crkvi,oprosti ali za mene je budala.....
volim ovako argumentiranu raspravu....volim i povijest, ali nažalost nisam arheolog....

volim i more, ali nisam mornar a ni ribar.....
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:38   #16
Molim te da ne pretpostavljas nesto sto neznas (znam da sam dosadan vec s kometarima o nama Hrvatima,ali skloni smo o temam o kojima nemamo pojma,kometirati,tek toliko da neispadnemo glupi) Latinska misa je priznata od pape kao alternativni obred i blago je potaknuo svecenike da vise naginju starom obredu.... koji se koristi uz dopustenje biskupa,a neces vjerovati najvise se sluzi u Vatikanu... Neki svecenici jos uvjek koriste neke dijelove iz starog obreda.....Mislio sam da razgovaram s inteligentnim ljudima? (cinjenice su vazne) Mozda se nisam prevario
Basileus-Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:46   #17
Quote:
Basileus-Augustus kaže: Pogledaj post
Molim te da ne pretpostavljas nesto sto neznas (znam da sam dosadan vec s kometarima o nama Hrvatima,ali skloni smo o temam o kojima nemamo pojma,kometirati,tek toliko da neispadnemo glupi) Latinska misa je priznata od pape kao alternativni obred i blago je potaknuo svecenike da vise naginju starom obredu.... koji se koristi uz dopustenje biskupa,a neces vjerovati najvise se sluzi u Vatikanu... Neki svecenici jos uvjek koriste neke dijelove iz starog obreda.....Mislio sam da razgovaram s inteligentnim ljudima? (cinjenice su vazne) Mozda se nisam prevario


ako misliš da imaš pravo vrijeđat Hrvate onda to radi na nekom drugom forumu. počni od Slovenije, možda su oni manji dogmatici...inače nitko ovdje u RH si nemože dat pravo da to radi glede ostalih konfesija i naroda....
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 11:02   #18
Dobro ispricavam se (to nije bilo receno u interesu da povrijedi Hrvate,nego da kaze ponesto o nasim losim sklonostima,koje svaki narod ima).Samo bi htio napomenuti da je ovo moja tema i ako me hoces kritizirat otvori novu temu: "Uvreda koju je Basileus nanio Hrvatima na forumu u temi.......Pa cemo pricati o Slovencima,Bugarima,Tatarima,Burgunđanima i ostalim simpatičnim narodima,u redu? Ovdje me zanima samo jedna stvar i ako netrazim puno (ozbiljnost),molim vas da piseta samo sto znate o tome..... Inace imas jako puno prostora na forumu i nemoj se uvrijediti,ali nemam vremena za prepucavanja i mozemo razgovarati neki drugi put.......
Basileus-Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 11:17   #19
u pravilu tipkam ono što mislim. a i nikad prije nisam bio na ovom forumu jer smatram da je pitanje religije osobna sloboda svakog pojedinca. tome i služi ovaj i ini forumi.....pa kad smo već zakinuti od samog početka...neznam kako ti, ali meni su religiju odredili roditelji dok sam bio mala beba....rijetki su oni koji su je svojom voljom prihvatili/usmjerili....pa sam stoga već naelektriziran pri navlačenju na dogme....ali da sam otvoren za raznorazne diskusije..zašto ne....ukoliko ne povređuju nečiju intimu....pozdrav i tebi
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 11:44   #20
PA TRENUTNO ME ZANIMA OVA TEMA I KAD BUDEM RASPOLOZIV ZA PISANJE O POVIJESTI,FILOZOFIJI ILI NECEMU DRUGOME BUDI SIGURAN DA CEMO RASPRAVLJATI....... PAX TECUM
Basileus-Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.