Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 19:19   #61
Quote:
Mcce kaže: Pogledaj post
crkva=2 ili 3 ljudi ti si hram Božji i ne želi gospod što je usadio u tebe i mene imati okaljano
Da ideš u na služenje znao bi ta ti Otac govori
znaci da taj stih ne drzi vodu?

znam kaj uce u crkvi i bez uvrede al to je s****, nesmem napisat sve vec imam opomena za vrijedjanje iako ovo nebi bilo vrijedjanje ali blaise to ne shvaca...
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:28   #62
Unhappy i

Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
znaci da taj stih ne drzi vodu?

znam kaj uce u crkvi i bez uvrede al to je s****, nesmem napisat sve vec imam opomena za vrijedjanje iako ovo nebi bilo vrijedjanje ali blaise to ne shvaca...
Vidim da ne želiš razumjeti. Ne znam u koju ti ideš crkvu?
Imaš 2 puta vidim koji ti izabireš bitan je Isus, ali vidim da te to zapravo ne interesira
Mcce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:32   #63
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
ok ok, zamjeni shvatiti sa prihvatiti i bit ce ti jasnije iako je i ovako ok.
Yeah, much, much better, a da ne velim i puno jasnije .
Dakle, Veritaserum kaze :

"vjernici su vise ljudi koji nemogu emotivno prihvatiti da bez boga nema smisla"


Tvoj stav je sada puno jasniji, iako je i prije bio OK
bilobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:33   #64
Quote:
Mcce kaže: Pogledaj post
Vidim da ne želiš razumjeti. Ne znam u koju ti ideš crkvu?
Imaš 2 puta vidim koji ti izabireš bitan je Isus, ali vidim da te to zapravo ne interesira
nemoj mislit da ni zanmljivo, samo kaj vjernicki pogled na to nije jedini....
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:38   #65
Wink

Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
nemoj mislit da ni zanmljivo, samo kaj vjernicki pogled na to nije jedini....
Gledaj jedno je spoznaja drugo je fanatizam Razumiješ?
Mcce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:40   #66
Quote:
Mcce kaže: Pogledaj post
Gledaj jedno je spoznaja drugo je fanatizam Razumiješ?
a trece je ateizam. spoznaja koja se tebi ne svidja.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:48   #67
dali hoćeš da ti obsanim ili ne da si na mom mjestu nebi to tvrdio razmisli.
ali te ne želiš ćut ok
Mcce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:54   #68
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
"U crkvu ne zalaze sretni ljudi već oni koji traže izlaz iz svoje situacije"

Ulaze li u crkvu nesretni ljudi pa iz nje izlaze manje nesretni...?

Činjenica je da se mnogi ljudi okreću religioznosti i duhovnosti ne bi li u tome našli rešenje za svoje probleme. Znam mnoge ljude koji poste i idu u crkvu nadajući se da će im Bog izlečiti dete ili njih i njihovu porodicu sačuvati u zdravlju ili im poslati neko čudo koje će ih izvući iz krize u koju su upali. Pojedini se razočaraju, jer rezultati ne budu očekivani, pa odustanu od religije, a pojedini istraju dugo. Neki i pronađu odgovore na pitanja koja su tražili ili neki svoj unutašnji mir. Sve je to vrlo individualno.

Ja volim da odem do crkve kad sam za to raspoložena, ali me ne zanimaju bogosluženja. Sviđa mi se tišina i mir koji vladaju u crkvi, dopada mi se pucketanje sveća, miris tamjana. Crkvena atmosfera na mene deluje umirujuće i ponekad mi prija.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 20:05   #69
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Činjenica je da se mnogi ljudi okreću religioznosti i duhovnosti ne bi li u tome našli rešenje za svoje probleme. Znam mnoge ljude koji poste i idu u crkvu nadajući se da će im Bog izlečiti dete ili njih i njihovu porodicu sačuvati u zdravlju ili im poslati neko čudo koje će ih izvući iz krize u koju su upali. Pojedini se razočaraju, jer rezultati ne budu očekivani, pa odustanu od religije, a pojedini istraju dugo. Neki i pronađu odgovore na pitanja koja su tražili ili neki svoj unutašnji mir. Sve je to vrlo individualno.

Ja volim da odem do crkve kad sam za to raspoložena, ali me ne zanimaju bogosluženja. Sviđa mi se tišina i mir koji vladaju u crkvi, dopada mi se pucketanje sveća, miris tamjana. Crkvena atmosfera na mene deluje umirujuće i ponekad mi prija.
atmosfera je cool, crkvena spika nije..
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 20:05   #70
Quote:
Mcce kaže: Pogledaj post
dali hoćeš da ti obsanim ili ne da si na mom mjestu nebi to tvrdio razmisli.
ali te ne želiš ćut ok
sam izvoli, objasni
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 20:10   #71
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
atmosfera je cool, crkvena spika nije..
Ni meni se ne dopada, ali me i ne zanima. Imam sreću da živim u sredini u kojoj društvo ne obavezuje osobu na religioznost, tako da - nema prisile.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:01   #72
Ma koja to sredina obvezuje na religioznost?! Javite mi - da odem djecu odgajati tamo - jer pomisao da ispadnu jadni i izgubljeni kao neki... pa užasava me.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 22:53   #73
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
vjernici su vise ljudi koji nemogu emotivno shvatiti da bez boga nema smisla.

Ako zamijenimo ovo 'shvatiti' sa 'prihvatiti', što dobijemo?

Dakle, ti tvrdiš da vjernici ne mogu prihvatiti da bez boga nema smisla? Zbilja ne vidim kako točno shvatiti ovu tvrdnju. Koliko se meni čini, vjernici vjeruju da bog postoji, a vrlo vjerojatno misle da i smisao postoji, ergo, možda za njih smisao postoji zbog boga. U svakom slučaju, lako je moguće i obrat (premda logički to nije nužno) da za vjernika nema smisla bez boga.

Stoga, vjernici su vrlo vjerojatno upravo ti koji misle da bez boga nema smisla (samo što misle da boga ima, a s njim i smisla, pa nema problema ). A ti ovdje tvrdiš suprotno.

No to je samo jedan problem s ovom tvrdnjom. Drugi problem leži u sljedećem: čini se očito da ti osobno ne vjeruješ u boga; a ton rečenice daje naslutiti, da ti misliš da bi trebalo prihvatiti ono što vjernici ne mogu (premda, kako sam gore objasnio, to baš i nije tako) - to jest, da bez boga nema smisla. Stoga, ako ne vjeruješ u boga, onda znači da ne vjeruješ ni da smisao postoji?

Moram priznati da ne shvaćam koji je točno tvoj stav?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:27   #74
Wink

Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
sam izvoli, objasni
Pitanje
Što te interesira Što se tako jako pitaš I ne razumiješ ljude koji idu u crkvu?
Mcce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:00   #75
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ma koja to sredina obvezuje na religioznost?! Javite mi - da odem djecu odgajati tamo - jer pomisao da ispadnu jadni i izgubljeni kao neki... pa užasava me.
Primitivna dušice, primitivna i rigidna u shvaćanju da onaj tko je doma u nedelju za vrijeme mise, nije dobar Hrvat i čovjek. Teško je biti drugačiji u takvom vječno zacementiranom ruralnom mentalnom sklopu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:11   #76
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Ja volim da odem do crkve kad sam za to raspoložena, ali me ne zanimaju bogosluženja. Sviđa mi se tišina i mir koji vladaju u crkvi, dopada mi se pucketanje sveća, miris tamjana. Crkvena atmosfera na mene deluje umirujuće i ponekad mi prija.
E da, no za razliku od tebe ja idem u crkvu nemreš bilivit i jako sam sretna zbog toga. Razlog mojeg ulaska je sreća koju nosim u sebi izvan njenih zidina. Naime, za razliku od drugih ulazim posve sretna i izlazim iz nje isto takva. Unutra ostajem i dalje neopterećena, i svjesna da sam sretna. Moj odlazak u crkvu je turističkog karaktera...što znači da kad idem u crkvu idem sa ciljem razgleda. Pošto takav turizam nije baš česta pojava da posjećujem sakralne objekte, to znači kvragu da sam na godišnjem, a kad sam na godišnjem isključim se i opuštena sam. A kad je čovjek opušten on u sebi pronalazi ono što može nazvati srećom.
Ipak, neke crkve-hramovi-džamije-svetišta su mi ostali duboko zakopani u sjećanju i sama pomisao na njih pokrenu točkić sreće pa se i kad nisam na godišnjem, prisjetim njih i opet osjetim sreću da sam uopće mogla boraviti malo u njihovoj unutrašnjosti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:14   #77
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ma, neću STOIPRVI...eto ti moj primjer; kad idem u crkvu ja sam jako sretna!

Sad se to može tumačiti kako hoćeš..
E baš mi je drago što si jako sretna!
Pa ima li većeg zadovoljstva kod čovjeka kada je zaista sretan?
Et, želim ti još više sreće!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:27   #78
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
E baš mi je drago što si jako sretna!
Pa ima li većeg zadovoljstva kod čovjeka kada je zaista sretan?
Et, želim ti još više sreće!
Dervo misli da ona ne zna šta je sreća. Al, eto nek joj bude.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:28   #79
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
E baš mi je drago što si jako sretna!
Pa ima li većeg zadovoljstva kod čovjeka kada je zaista sretan?
Et, želim ti još više sreće!
Hvala, i ja tebi to želim...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:29   #80
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Dervo misli da ona ne zna šta je sreća. Al, eto nek joj bude.
A ja mislim sa Dervo loš Servo misli da je definicija sreća za sve ista, što samo pokazuje kao nije u školi pazio kad se učila mentalna higijena.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.