Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2007., 11:37   #61
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post

Mojsije je ukraden od više Bogova i kraljeva, ovisno u kojoj je fazi života.
----
Koje glasnike?? Misliš na anđele...jesili ih ikada prizvao? Dat ću ti sigile pa probaj! Vidjet ćeš tko su zapravo anđeli..
E to mene zanima....ovo u svezi MOjsija ko zidovskog spasitelja...molim te nabroji mi koji bogovi i kraljevi...
---
Mislis na sigile 7 arhangela?
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:01   #62
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
E to mene zanima....ovo u svezi MOjsija ko zidovskog spasitelja...molim te nabroji mi koji bogovi i kraljevi...
---
Mislis na sigile 7 arhangela?
Jewish Moses was stolen from several Gods and kings, depending on what stage of his life story:

-Sargon (the birth and abandonment in the river, being rescued by royalty, etc).

-The wanderings in the desert were based upon the Sun-God Bacchus as seen in the Hymns of Orpheus 12.

-The Hebrew stint of "40 years in the desert" claimed in the Jewish book of Exodus and the subsequent "40 day and 40 nights" wanderings in the desert of the Jewish Nazarene were stolen from:
"The struggle of Set and Horus in the desert lasted forty days, as commemorated in the forty days of the Egyptian Lent, during which time Set, as the power of drought and sterility, made war on Horus in the water and the buried germinating grain....These forty days have been extended into forty years, and confessedly so by the Jews.

To je iz knjige: "The Christ Conspiracy: The Greatest Story Ever Sold" (Acharya).
-------------------
4 su glavna arhanđela. Rafael, Mihael, Auriel (Ariel) i Gabrijel. 7 su više hijerarhijski i simbolički radi samo broja 7. Muslimani imaju 4 arhanđela - Gabriel, Michael, Azrael, Israfel.

Imam sigile i njih i nižih anđela, ako je netko voljan se upoznati s njima, neka mi javi - pa neka sam izvuče pouku.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:12   #63
yes yes, a ja napisala 7 a svasta,..e od kuda uzeo sigile...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:25   #64
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
...kada su Izraeliti sazdali zlatno tele, Mojsije se vratio sa Sinaja i sažgao ga u bijeli prah te dao Izraelitima da piju. Kako se zlato pretvara u bijeli prah? Pa jedino tako da se pretvori u m-state zlato, monoatomno zlato okruženo omotačem okolne tvari koja gradi makroatome i time bijeli prah. Mufkuzt su ga zvali. U papirusu Anija, spominje se mufkuzt, ali ga se stalno naziva "Što je to".
Sperma Bogova, Što je to, Mufkuzt, Ma-na...to je to. I jedini ljudi koji još uvijek u svojoj tradiciji posjeduju znanje izrade Mufkuzta su oni koji su ga za faraone i jedini mogli izrađivati...Židovi.

Shemannah? ...sto nije kad se taj prah smrvi , nastaje staklo...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 14:01   #65
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
yes yes, a ja napisala 7 a svasta,..e od kuda uzeo sigile...
Imaš ih dosta u Bardonovoj knjizi "Practice of Evocation".
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 14:02   #66
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Shemannah? ...sto nije kad se taj prah smrvi , nastaje staklo...
Ne.
To je prah. Ne može se smrviti kada je prah. Otopljen u vodi daje bijelu želatiznu smjesu sličnu...zna se čemu.
Zato su ga zvali Pljuvačka ili sperma bogova.
Ako se rastali, može stvoriti staklastu smjesu. To je tada zlatno staklo koje se spominje u tekstovima o obnovi Jeruzalema.
Egipčani su pravili konusne hljebove od toga i nazivali ih Kruh bogova.
Faraoni su ga uzimali radi pomlađivanja ali i uspostave komunikacije sa Netherima.
M-state Iridij u MUFKUZT-u (ne treba zaboraviti da MUFKUZT nije nužno samo m-state zlato (tj. živa) već sadrži čitavu skupinu platinoida u monoatomnom stanju: paladij, iridij, platinu, rodij...) sinkron je sa strukturom DNK i može u njoj izazvati popravak narušene strukture, što vodi ka obnovi tijela tj. pomlađivanju. Budući su m-state tvari prirodni supravodiči, uslijed kvantne koherencije mogu se sinkronizirati na velikim daljinama. To je mehanizam pomoću kojega se stanice u tijelu dogovaraju. Tkiva u kojima je narušen taj dogovor je kancerogeno, i uzimanjem m-state tvari u hrani, može se pospješiti komunikacija, spriječiti štetna kancerogena komunikacija i tako ozdraviti tijelo. Biologija zna da moraju postojati arhitekti stanica, u vidu staničnih tjelešaca zaduženih za to. Eli im nije bilo jasno kako se stvaraju kvantne domene u vodi i kako se stanice sinkroniziraju. Kvantna koherencija je i tada bila pretpostavka, ali se u tijelu jednostavno nije moglo nigdje naći ništa što bi bilo supravodljivo a fizika uopće ni dan danas ne poznaje supravodiče na sobnoj temperaturi.
Tek 90-ih godina počeli su naslučivati postojanje m-state tvari, koja je inače nedetektabilna, ne gradi kemijske veze (atomi nemaju elektronski omotač, pa ne grade ni veze, ni kristalne rešetke...ništa. Kao inertni plin), ali zato zbog Meissnerovog efekta nastoji skloniti se od magnetskog polja Zemlje, pa se oklapa atomima tvari u okolini (Silicija, Kalcija, Željeza...) i takve lopte, makroatomi, grade vrlo slabe veze koje čine bijeli prah.
Kada se stvar počne analizirati, prvo se zamjeti taj silicij, kalcija, željezo. Orme ostane nevidljiv jer su i jezgre manje, nema kemijskih veza a vrelište Platine, Iridija...je visoko... Tek nakon jako duge lučne spektroanalize počinje se dobivati očitanje Paladija. Pa onda svih ostalih platinoida.
Fizika takvu tvar danas zove ASIMETRIČNO DEFORMIRANA JEZGRA VISOKOG SPINA. No još uvijek se o tome malo zna.
Smatra se čak da je 90% zlata (koje je dospjelo na Zemlju iz svemira), bilo prvobitno u visokospinskom obliku. Tek 10% zlata je metalno.

Ljudi kao bića imaju isključen dio DNK a uz pomoć m-state iridija to se može otključati i tada oni postaju ne besmrtni, ali dugovječni (600-800 godina).
Tvorci koji su "zasijali" ili "genetski modificirali" ljude, isključili su im neka svojstva.
Nije ni čudno da su Biblijski dugovječni ljudi živjeli na Mont Horebu tj. Sinaju, vulkanskoj planini odakle su se u vrijeme Egipta iskopavale rude za proizvodnju Mufkuzta. I to je uglavnom bio posao egipatskih metalurga, da to prozvode: židova.

U nekim uvijetima m-state živa, zagrijana na crveni sjaj, otpušta proton iz kondenzirane m-state jezgre (koja je BEC) i prelazi u metalno zlato i vodik.
Pratite iduću emisiju Na rubu znanosti na temu alkemije. Vidjet ćete i čut ćete.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 14:27   #67
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Imaš ih dosta u Bardonovoj knjizi "Practice of Evocation".
Da,angela. Inace nisam jos radila evokacije po 2- oj knjizi , Jos sam na prvoj. Nego sigili tvojih bica kojih zazivas po svojoj religiji. IMa li to negdje sistematizirano?
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 15:16   #68
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ljudi kao bića imaju isključen dio DNK a uz pomoć m-state iridija to se može otključati i tada oni postaju ne besmrtni, ali dugovječni (600-800 godina).Tvorci koji su "zasijali" ili "genetski modificirali" ljude, isključili su im neka svojstva.Nije ni čudno da su Biblijski dugovječni ljudi živjeli na Mont Horebu tj. Sinaju, vulkanskoj planini odakle su se u vrijeme Egipta iskopavale rude za proizvodnju Mufkuzta. I to je uglavnom bio posao egipatskih metalurga, da to prozvode: židova.U nekim uvijetima m-state živa, zagrijana na crveni sjaj, otpušta proton iz kondenzirane m-state jezgre (koja je BEC) i prelazi u metalno zlato i vodik.Pratite iduću emisiju Na rubu znanosti na temu alkemije. Vidjet ćete i čut ćete.
Iz zive u zlato! Onaj ko skuzi nacin izrade bijelog zlatnog praha je zaista faraon! Jel se radi na tome danas ili znanstvenici smatraju to jos bajkom? Ovo sto govoris o DNA? Jel to vezano za onu teoriju sa 12 dnk koje imali u pocetku, pa uskraceni za 10?

Gledat cemo NRZ, slusat cemo ali dali cemo razumjet mene brine. Nadam se da gosti nece zaboraviti da bar 60% ljudi koji ce gledati NRZ jedva moze ponoviti Meissenerov efekt, a kamo li zna sto to znaci?Skupina platinoida u monoatomnom stanju? kvantne domene u vodi, lučne spektroanalize. Sta? Morat cemo ponovit cijelu kemiju i fiziku....
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 15:58   #69
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Iz zive u zlato! Onaj ko skuzi nacin izrade bijelog zlatnog praha je zaista faraon!
Ne nego član velikog BIJELOG bratstva. Oni su faraonima pripremali HLJEPČIĆE mufkuzta (u obliku stošca).
Zašto je tome tako?
Zlato ima NEPARAN broj protona (njih 79). Ne može stoga biti BOZON! m-state tvar je BOZON po statistici, što je nužno da bi bio supravodič, da bi imao meissnerov efekt i sve već nabrojano.
Zato atom zlata obično pridobije u svoju jezgru (jer je BOZONSKA ima svojstvo da se mogu dijeliti kvantna stanja, tj. sve čestice mogu biti na najnižoj energiji) vodik i ta jezgra je zgusnuta, manja nego inače što je jezgra atoma zlata. Jezgra vodika zapravo je PROTON, i kada se taj proton pribroji sa 79 protona zlata, zlato prelazi u m-state živu, tj. postaje kondenzirana jezgra sa 80 protona što je ŽIVA! ima sada paran broj protona i stoga ima preduvjete da bude BOZON. Ne postoji m-state zlato. Eventualno ako se spoje dva atoma zlata u jedinstvenu kondenziranu jezgru, no to je onda element sa 158 protona, daleko izvan 104 elemenata u poznatom periodičkom sustavu elemenata.

Quote:
Jel se radi na tome danas ili znanstvenici smatraju to jos bajkom?
Diže im se kosa na glavi, jer polako otkrivaju da je bajka zapravo istina.
U jednom eksperimentu, stavili su u gorivu ćeliju, u koju obično ide platina (ako se ne varam) uzorak m-state tvari koja po analizama NIJE platina, tj. u njoj uopće nema platine. Nakon što je goriva ćelija proradila na čuđenje znanstvenika, dogodio se još jedan fenomen. Na elektrodama se pojavila METALNA detektabilna platina. Stvorila se (po znanosti) NIOTKUDA! Zapravo, samo je m-state platina prešla u metalnu platinu.
Hal Putthof sada istražuje i m-state tvari i njegova je ona analiza od 44% gubitka mase kao posljedica promjene dimenzionalnosti stupnjeva sloboda.
Ima tekstova na internetu, preporučam ti Barryja Cartera.
Znanost, kao što rekoh još ne govori ništa ali istražuje tvari koje se opisuju kao asymmetrical deformed high-spin nuclei. Još uvijek ne mogu vjerovati da je to Bose-Einsteinov kondenzat (BEC) pri sobnoj temperaturi, i to im je daleko fascinantnije nego što im je činjenica da zlato i vodik mogu stvoriti kondenziranu jezgru žive visokog spina.

Quote:
Ovo sto govoris o DNA? Jel to vezano za onu teoriju sa 12 dnk koje imali u pocetku, pa uskraceni za 10?
Nismo uskraćeni. Oslabljeni smo kao ljudi. Imali smo neku svrhu ovdje na zemlji, i oni su nas genetskim inžinjeringom stvorili, ali su nam isključili neke mogućnosti.

Quote:
Gledat cemo NRZ, slusat cemo ali dali cemo razumjet mene brine. Nadam se da gosti nece zaboraviti da bar 60% ljudi koji ce gledati NRZ jedva moze ponoviti Meissenerov efekt, a kamo li zna sto to znaci?
Gosti su zanimljivi. Vidjet ćete.

Quote:
Skupina platinoida u monoatomnom stanju? kvantne domene u vodi, lučne spektroanalize. Sta? Morat cemo ponovit cijelu kemiju i fiziku....
Plationidi (PGE, platinum group of elements).
Monoatomarno stanje: atomi NEMAJU elektrone oko jezgri jer je ona deformirana, izdužena, i manja. Tako ne mogu graditi kemijske veze, ne mogu se povezivati u kristale, ne mogu biti dvoatomarni kao što to elementi obično jesu (osim plemenitih plinova) zbog kovalentne ili ionske veze.

Kvantne domene: dijelovi u vodi koji imaju jednako neko kvantno svojstvo. Isti magnetski moment, spin ili nešto slično. To su velika područja. Inače, mehanizam koji je moguće iskoristiti za PAMĆENJE. Memorijska ćelija od kvantnih domena.
No, netko mora organizirati sve to. Netko tko može komunicirati. Netko tko ima takva kvantna svojstva da između njega i sličnih čestica postoji kvantna koherencija. A to su m-state tvari koje se nalaze u vode. To je materija posvuda oko nas skrivena u običnoj materiji.

Lučna spektroskopija: u električnom luku, materijal se isparuje i onda se na taj način analizira. No problem je što elektrode sagorjevaju nakon 15 sekundi, i to je ograničenje. Tek nakon 90 sekundi ispari se sav silicij, željezo i ostali lakši elementi. Da bi se to postiglo, u rusiji imaju spektroskope kojima su elektrode oklopljene u struju plemenitog plina, argon, na primjer.
Tada se nakon 90 s pojavljuje Paladij.

Quote:
wikipedia kaže:
Spark or arc (emission) spectroscopy - is used for the analysis of metallic elements in solid samples. For non-conductive materials, a sample is ground with graphite powder to make it conductive. In traditional arc spectroscopy methods, a sample of the solid was commonly ground up and destroyed during analysis. An electric arc or spark is passed through the sample, heating the sample to a high temperature to excite the atoms in it. The excited analyte atoms glow emitting light at various wavelengths which could be detected by common spectroscopic methods. Since the conditions producing the arc emission typically are not controlled quantitatively, the analysis for the elements is qualitative. Nowadays, the spark sources with controlled discharges under an argon atmosphere allow that this method can be considered eminently quantitative, and its use is widely expanded worldwide through production control laboratories of foundries and steel mills.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 16:40   #70
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Da,angela. Inace nisam jos radila evokacije po 2- oj knjizi , Jos sam na prvoj. Nego sigili tvojih bica kojih zazivas po svojoj religiji. IMa li to negdje sistematizirano?
http://www.angelfire.com/empire/serp...emonNames.html

Drevni Bogovi iliti Demoni - svi sigili, imena, i opisi - ima i slika.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 17:27   #71
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Kršćanski postanak je ukraden od Mezopotamijskog.

Adam i Eva su ukradeni od Egipta (Geb i Nut).

Židovski postanak je ukraden od Egipatskog.

Kazna Eve i Adama i gubitak "besmrtnosti" je ukradena od Mezopotamijske priče o Adapi.

Kain, Abel i Seth su ukradena od Egipta (Osiris, Set, Horus)

Priča o Kainu i Abelu je ukradena od Egipta (Set i Osiris) koja se temelji na Sumeranskoj (Dumuzi i Enkimdu).

Mojsije je ukraden od više Bogova i kraljeva, ovisno u kojoj je fazi života.

Noa je ukraden od Sumera (Ziusudra).

Sve su to preuzete priče, promjenjene i stvoreno je nešto novo.
Ukratko...sve su to preuzete priče, sve te priče su metafora.

Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Koje glasnike?? Misliš na anđele...jesili ih ikada prizvao? Dat ću ti sigile pa probaj! Vidjet ćeš tko su zapravo anđeli.
Sva ta bića mi vidimo kako ih zamišljamo i kakvo mišljenje imamo o njima... tako bar mislim, vidiš, nisam siguran... ali, zapravo, nije me ni briga.

Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Dokaži ti njegovo postojanje. A to da je ono nužno, to je tvoje subjektivno mišljenje, ništa više.
A to Jedno - jest život; u bilo kojem obliku i bilo kojem stanju i na bilo kojoj razini.
Ako je to jedno život, netko je morao stvorit i život.

Pa... razmisli ovako... danas kažu da je cijeli svemir, nama poznat postao iz velikog praska. Točnije, da se širi iz skupljene materije u kojoj su sve fizičke vrijednosti beskonačne... To jest nama nezamisljivo. Ali, samim time što je to materija, čini nužno da ima stvoritelja. Ništa ograničeno nije samo od sebe, jednostavno netko ili nešto to MORA ograničit...ti to očigledno ne želiš shvatit. Mi smo ograničeni prostorom i vremenom, a oni su ograničeni samo vremenom... ako je tako... tko je njih ograničio? Odgovori mi na to pitanje...

To je kao kad ti praviš kocku od gline... napraviš je, recimo, dimenzija 10X10X10... zašto je ona takvih dimenzija? Jer si je ti takvu napravio, i jer si ograničio njezine dimenzije da budu takve... kocka je ograničena, ograničeni smo mi, i ograničeni su ti vaši "bogovi"... dakle... očigledno je ko je ograničio kocku. Ali, tko je ograničio nas? Reč češ bogovi... a oni su sami ograničeni...vremenom. Tko je njih ograničio?

Sve se vrača na Stvoritelja...
the_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 18:35   #72
Želiš li reći da je svatko onaj koji pokušava prizivati demone i koji je u tome uspio,zapravo sve to samo sebi umislio u glavi,odnosno da s njim nešto nije u redu,i da on sam zamišlja kakvi su demoni...ajde skini si Goetiu u kojoj su demoni predstavljeni kao zla bića,odnosno u kojoj se ne govorio kao u spiritualnom sotonizmu da demone zoveš kroz meditaciju ili crno ogledalo,i samo uz pomoć njegovog sigila i crne svijeće,već ti govori da napraviš pentagram(kavez za demona),i nekoliko krugova da te zaštite od njega...odnosno da ga nasilno evociraš(stvoriš kao fizički entitet)i vežeš za sebe,počneš li tada s molitvama katoličanstva demon će počet biti nasilan prema tebi možda te čak i ubiti...pokušaj s tim,pa mi se onda javi s idejom da je to sve čovjeku u glavi...a što se tiče tvog VELIKOG STVORITELJA,mogu ti samo reći da je Lucifer stvorio čovječanstvo na svoju sliku(nije ti on crveni s rogovima i repom),ostali su demoni i andjeli ograničeni vremenom jer su davno bili medju ljudima i sami su željeli vremensko ograničenje radi toga da bi mogli komunicirati sa svojim narodom,jedina ti je stvar te što je katolički bog bijesa,patnje i zla dobio vladavinu nad Zemljom,i vidiš kuda sad ide Zemlja(u propast)
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 20:32   #73
Quote:
Syon kaže: Pogledaj post
Želiš li reći da je svatko onaj koji pokušava prizivati demone i koji je u tome uspio,zapravo sve to samo sebi umislio u glavi,odnosno da s njim nešto nije u redu,i da on sam zamišlja kakvi su demoni...ajde skini si Goetiu u kojoj su demoni predstavljeni kao zla bića,odnosno u kojoj se ne govorio kao u spiritualnom sotonizmu da demone zoveš kroz meditaciju ili crno ogledalo,i samo uz pomoć njegovog sigila i crne svijeće,već ti govori da napraviš pentagram(kavez za demona),i nekoliko krugova da te zaštite od njega...odnosno da ga nasilno evociraš(stvoriš kao fizički entitet)i vežeš za sebe,počneš li tada s molitvama katoličanstva demon će počet biti nasilan prema tebi možda te čak i ubiti...pokušaj s tim,pa mi se onda javi s idejom da je to sve čovjeku u glavi...a što se tiče tvog VELIKOG STVORITELJA,mogu ti samo reći da je Lucifer stvorio čovječanstvo na svoju sliku(nije ti on crveni s rogovima i repom),ostali su demoni i andjeli ograničeni vremenom jer su davno bili medju ljudima i sami su željeli vremensko ograničenje radi toga da bi mogli komunicirati sa svojim narodom,jedina ti je stvar te što je katolički bog bijesa,patnje i zla dobio vladavinu nad Zemljom,i vidiš kuda sad ide Zemlja(u propast)


Ne, to neznači da vi zamišljate da ste ih prizvali...nego se oni vama prikazuju, tj. vi ih vidite u skladu sa svojim mišljenjem o njima.... recimo, ako ja mislim da su demoni zli, kad bi ih vidio vidio bi ih kako zamišljam nešto kakvo je zlo... i obratno... tako je i sa anđelima.

Lucifer je demon, demoni su ograničeni vremenom, Lucifer je ograničen vremenom. A vi mu davate neznamkakve titule... i... Bog nije jedan od njih. On nije ograničen vremenom ni prostorom. On ih je sve i stvorio. Pa i Lucifera... pa i njima je dao slobodnu volju... a i oni su odabrali.

Katolički Bog Bog bijesa patnje i zla? Sve zlo na svijetu stvorio je čovjek zlorabeći slobodu... i Bog NIJE dužan ispravljat ljudske greške. To moramo i možemo mi... Bog nam je dao apsolutnu slobodu koju smo mi zlorabili na NAŠU štetu. Da je to bog patnje i zla i neznam čega, onda bi vjerojatno nametnuo kakvu represiju ili nekakav način da nas kontrolira. Najvažnije je voljet i bit sretan. Sretan čovjek ne čini zlo... Sretan čovjek je slobodan, ali tu slobodu ne zlorabi, jer, zlorabeći slobodu veziva se i ograničava tu istu... Možda ništa od ovoga nečeš ni razumjet...ali ja razumijem...i meni je to najvažnije...

Što se tiče Katoličanstva i katoličke Crkve... i sam sam Katolik, ali se ne slažem u apsolutno svemu... postoje određena odstupanja. Recimo, duhovnost ne vidim samo kao obožavanje i bogoslužje. Duhovnost je nešto zapravo sasvim drugo... Kakve koristi od obožavanja ako mi to neće pomoć da budem bolji čovjek? To me zapravo može samo usmjerit... a ja sebe mogu time ograničit, ili na temelju toga napredovat i postat bolji čovjek. Isto tako...kakve koristi od magije i ostalih srodnih djelatnosti, ako mi to nemože pomoć da budem bolji čovjek? To je također vezivanje. Samo ne za materijalni nego nematerijalni svijet... također pucanj u prazno.

Smisao Kršćanstva je postat što sličniji Kristu. To NE znači imitirat ga po vanjskom ponašanju i slijepo slijedit zapovijedi. Potrebno je doć u stanje u kojem nemožeš činit zlo. To je stanje nevezanosti i sreće...
the_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 21:10   #74
Problem je u grčevitim pokušajima shvaćanja boga i tome sličnih pojmova.
Zasada smo još uvijek (na sreću) dovoljno nerazvijeni da naslutimo o čemu se tu zapravo radi. I kada podsvjesno osjetimo nemoć intelekta, brže bolje pozakonimo što nam prvo padne na pamet. I tako iz stoljeća u stoljeće, iz povijesti u povijest.
Stoga se iskristalizirala realna funkcija religije danas -odvratiti čovjeka od potrage za istinom (ili izvorom) jer to vodi ka nepoželjnoj tjeskobi, nezadovoljstvu bez odgovora. Zato lijepo odemo navečer u crkvu, poslije pred televizor, i sretno zaspimo...
__________________
The tide is turning
master blaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:50   #75
Quote:
the_one kaže: Pogledaj post


Ne, to neznači da vi zamišljate da ste ih prizvali...nego se oni vama prikazuju, tj. vi ih vidite u skladu sa svojim mišljenjem o njima.... recimo, ako ja mislim da su demoni zli, kad bi ih vidio vidio bi ih kako zamišljam nešto kakvo je zlo... i obratno... tako je i sa anđelima.

Lucifer je demon, demoni su ograničeni vremenom, Lucifer je ograničen vremenom. A vi mu davate neznamkakve titule... i... Bog nije jedan od njih. On nije ograničen vremenom ni prostorom. On ih je sve i stvorio. Pa i Lucifera... pa i njima je dao slobodnu volju... a i oni su odabrali.

Katolički Bog Bog bijesa patnje i zla? Sve zlo na svijetu stvorio je čovjek zlorabeći slobodu... i Bog NIJE dužan ispravljat ljudske greške. To moramo i možemo mi... Bog nam je dao apsolutnu slobodu koju smo mi zlorabili na NAŠU štetu. Da je to bog patnje i zla i neznam čega, onda bi vjerojatno nametnuo kakvu represiju ili nekakav način da nas kontrolira. Najvažnije je voljet i bit sretan. Sretan čovjek ne čini zlo... Sretan čovjek je slobodan, ali tu slobodu ne zlorabi, jer, zlorabeći slobodu veziva se i ograničava tu istu... Možda ništa od ovoga nečeš ni razumjet...ali ja razumijem...i meni je to najvažnije...

Što se tiče Katoličanstva i katoličke Crkve... i sam sam Katolik, ali se ne slažem u apsolutno svemu... postoje određena odstupanja. Recimo, duhovnost ne vidim samo kao obožavanje i bogoslužje. Duhovnost je nešto zapravo sasvim drugo... Kakve koristi od obožavanja ako mi to neće pomoć da budem bolji čovjek? To me zapravo može samo usmjerit... a ja sebe mogu time ograničit, ili na temelju toga napredovat i postat bolji čovjek. Isto tako...kakve koristi od magije i ostalih srodnih djelatnosti, ako mi to nemože pomoć da budem bolji čovjek? To je također vezivanje. Samo ne za materijalni nego nematerijalni svijet... također pucanj u prazno.

Smisao Kršćanstva je postat što sličniji Kristu. To NE znači imitirat ga po vanjskom ponašanju i slijepo slijedit zapovijedi. Potrebno je doć u stanje u kojem nemožeš činit zlo. To je stanje nevezanosti i sreće...
Nije istina,demoni se ne prikazuju kakvima ih mi zamislimo,već kakvog su oblika odnosno u kakvom se obliku već stoljećima pojavljuju ljudima,Lucifer nije demon,već Bog čovječanstva i svih ostalih demona,a tvoj ga krščanski bog Jahve nije stvorio,već je i on sam bio stvoren od nekog drugog boga(on pripada u mlade bogove,dok demoni pripadaju u stare bogove,odnosno ti su bogovi prepoznati u mnogim drevnim kulturama,prije nego katolički bog),...otkud ti znaš da je Lucifer ograničen bilo kako?!,bavljenje magijom te nemora pokvariti kao čovjeka i nemora biti samo ''pucanj u prazno'',...nemaš pojma o spiritualnom sotonizmu i zato ga povezuješ s crnom magijom što on nije.
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:01   #76
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ne nego član velikog BIJELOG bratstva. Oni su faraonima pripremali HLJEPČIĆE mufkuzta (u obliku stošca).
------------
Nismo uskraćeni. Oslabljeni smo kao ljudi. Imali smo neku svrhu ovdje na zemlji, i oni su nas genetskim inžinjeringom stvorili, ali su nam isključili neke mogućnosti.
Ovo za faraone je figurativno...trebala sam napisati ''na konju'' ..Gdje tu u prici dolazi alijansa?
------
Ako su ih iskljucili...znaci da ih mi mozemo ukljuciti...ili se sami ukljucuju tokom rasta svjesnosti....Ovo pocinje da lici na RPG.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:12   #77
Quote:
Syon kaže: Pogledaj post
Nije istina,demoni se ne prikazuju kakvima ih mi zamislimo,već kakvog su oblika odnosno u kakvom se obliku već stoljećima pojavljuju ljudima,Lucifer nije demon,već Bog čovječanstva i svih ostalih demona,a tvoj ga krščanski bog Jahve nije stvorio,već je i on sam bio stvoren od nekog drugog boga(on pripada u mlade bogove,dok demoni pripadaju u stare bogove,odnosno ti su bogovi prepoznati u mnogim drevnim kulturama,prije nego katolički bog),...otkud ti znaš da je Lucifer ograničen bilo kako?!,bavljenje magijom te nemora pokvariti kao čovjeka i nemora biti samo ''pucanj u prazno'',...nemaš pojma o spiritualnom sotonizmu i zato ga povezuješ s crnom magijom što on nije.
Kršćanski bog nije Jahve (bar ne kako ga vi vidite)... kršćanski Bog je Bog... i to je točka... krajnje apstraktan i nespoznatljiv ovim razumom. (vi o vašima prilično znate, ako niste primjetili...) Zapravo je toliko iznad svega stvorenoga, da ga mi uopče nemožemo razumjet, a možda ti vaši "bogovi" i ostali entiteti na istom stupnju postojanja znaju više o Bogu...

Možda, kako vi kažete, ako je Jahve stvoren od starih bogova, kako znaš da stari bogovi nisu stvoreni? Molim lijepo...

I usput... možda moje znanje o spiritualnom sotonizmu nije neznam kakvo... ali ipak znam neke stvari... a sad jeli magija crna ili bijela uopče nije bitno. I nemora te pokvarit kao čovjeka... ali neće ni poboljšat.

I još nešto... vidim da ova rasprava nikud ne vodi, ti tvrdiš jedno, ja tvrdim drugo... nema smisla dalje ić... imaj svoje mišljenje ja imam svoje.
the_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:14   #78
Quote:
the_one kaže: Pogledaj post
Kršćanski bog nije Jahve (bar ne kako ga vi vidite)... kršćanski Bog je Bog... i to je točka... krajnje apstraktan i nespoznatljiv ovim razumom.

Možda, kako vi kažete, ako je Jahve stvoren od starih bogova, kako znaš da stari bogovi nisu stvoreni? Molim lijepo...

I usput... možda moje znanje o spiritualnom sotonizmu nije neznam kakvo... ali ZNAM da se njegova takva djelatnost zove crna magija, samo što nema zlo značenje (za vas). I uopče nije bitno jeli crna ili bijela...

I još nešto... vidim da ova rasprava nikud ne vodi, ti tvrdiš jedno, ja tvrdim drugo... nema smisla dalje ić... imaj svoje mišljenje ja imam svoje.
Imaš pravu; rasprava nigdje nevodi.
Ali bavljenje crnom magijom je individualna odluka. Znam jako puno katolika koji se bave crnom magijom. Znam jako puno sotonista koji se bave bijelom magijom. I obrnuto. TO je individualna odluka onoga tko se bavi magijom. Nije bitno dali je sotonist, wiccan, tradicionalni vještac ili katolik.
TO je od osobe do osobe.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 16:06   #79
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Ovo za faraone je figurativno...trebala sam napisati ''na konju'' ..Gdje tu u prici dolazi alijansa?
Među NETHERE! Oziris i to...
Fingerpost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 18:56   #80
...uostalom, najveće i najbrutalnije crno-magijske grimoare je napisao nitko drugi neko katolik i to još papa Honorius I i Honorius II. Tako da...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.