Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2007., 13:55   #41
Quote:
UmpaUmpa kaže: Pogledaj post
To nije zakon ponude i potraznje (boze me sacuvaj drustva gdje su ljudi roba sa kojom se trguje), nego kuran (2:282).
He he, smeta ti što vi židovi ne možete kupovati u inozemstvu? Morate trošiti domaće....ovo je Tora ja mislim, ili griješim kad kažem da samo židovka radja židova?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 13:57   #42
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
TEK ĆE TE DA VIDITE kako je to kad musa dere jarca...
A da prvo Musa opere i odere svoja jajca....
a onda može i živog jarca

Zakaj žene manje i mrtve vrijede
u zemljama takve duhovne bijede?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:05   #43
[QUOTE=Nemruth Dagi;7928224]
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post

Da, a dirigiraju se na burzi žena u Londonu i New Yorku...
Ovo je gore nego kod Borata, samo što ovo nažalost nije film, u Iranu se stvarno grozno odnose prema ženama
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:09   #44
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A da prvo Musa opere i odere svoja jajca....
a onda može i živog jarca

Zakaj žene manje i mrtve vrijede
u zemljama takve duhovne bijede?
Pa zakon tržišta, zar misliš da će izmišljeni bog kapital dati drukčiji izračun od Pravog Boga?

pa uvijek je tako bilo....

50,30
#27 " Jahve reče Mojsiju: ... neka ti je mjerilo: muškarca od 20 do 60 godina starosti procijeni 50 šekela u srebru, a žensku procijeni 30 šekela.
(20,10)
A za dob od pet do dvadeset godina neka tvoja procjena bude: za muškarca 20 šekela, a za žensku 10 šekela.
(5,3)
Je li dob od jednoga mjeseca do pet godina, neka ti je procjena: za muško pet šekela u srebru, a procjena za žensko tri šekela u srebru.
(15,10)
Bude li u starosti od šezdeset godina ili više, neka ti je procjena: za muškarca petnaest šekela, a za žensku deset šekela.


Nego, oči moje, šta kažeš na http://www.otac.ba/?

Odzvonilo vam je.

Pred zakonom, majka i otac su jednaki (Bosna i Hercegovina ima Zakon o jednakosti polova). Ravnajući se predrasudama i stereotipovima sudije i socijalni radnici predpostavljaju da majke imaju veća prava. To je laž, diskriminacija i uz to protuustavno. Otac.ba postoji da vas informira kako da ostvarite pristup vašoj djeci.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:14   #45
Quote:
Collins kaže: Pogledaj post

Ovo je gore nego kod Borata, samo što ovo nažalost nije film, u Iranu se stvarno grozno odnose prema ženama
Pa odakle ti Michael u tom taboru razoružanih? Osviješten si?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:30   #46
[QUOTE=forget-me-not;7931998]
Quote:
Pa zakon tržišta, zar misliš da će izmišljeni bog kapital dati drukčiji izračun od Pravog Boga?
Pravom Bogu kapital je uvijek isti a čine ga duše.

Quote:
uvijek je tako bilo....

50,30
#27 " Jahve reče Mojsiju: ... neka ti je mjerilo: muškarca od 20 do 60 godina starosti procijeni 50 šekela u srebru, a žensku procijeni 30 šekela.
(20,10)
A za dob od pet do dvadeset godina neka tvoja procjena bude: za muškarca 20 šekela, a za žensku 10 šekela.
(5,3)
Je li dob od jednoga mjeseca do pet godina, neka ti je procjena: za muško pet šekela u srebru, a procjena za žensko tri šekela u srebru.
(15,10)
Bude li u starosti od šezdeset godina ili više, neka ti je procjena: za muškarca petnaest šekela, a za žensku deset šekela.
Pa mitovi odražavaju ono što je muškom srcu milo i provode se u živo.

Quote:
Nego, oči moje, šta kažeš na http://www.otac.ba/?
Gdje vam mogu donirati novinske iscječke iz crne;
...pala slučajno niz 54 stepenica
...suprug poljubcima pomogao supruzi aterirati sa balkona na glavu
...tjerao joj muhe sjekirom po glavi....
...držao je zatočenu godinama jer je njena ljepota prolazna
...čistio oružje i pogodio suprugu sa 5-6 hica u glavu, slučajno
...mlatio je shiatzu masažom...
...gasio cigarete na njoj jer mu je pušenje štetno...
...odveo je kući i ubio na domaći način

Quote:
Odzvonilo vam je.
"Ne pitaj, kome zvoni...Tebi zvoni."
Dakle svi smo u istom čamcu...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:44   #47
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Ne ne ne, pu pu pu, ja NEMAM KĆER, ja imam SINA....

Treba ovih dana da ide na treninge iz antifeminizma, puni 10 godina...vrijeme je
A sto si ti tako misoginican (mrzis zene)? Nije vrag da te ova Zidovka povrijedila, pa sad blago pizdis i na ZENE i na ZIDOVE?

Mislim, na tu foru ja bih trebao mrziti i Zidove i Muslimane i Hrvate, a jedino bi mi srcu bili dragi Tibetanci, ali ih nikad nisam upoznao...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:09   #48
Quote:
Baron Samedi kaže: Pogledaj post
A sto si ti tako misoginican (mrzis zene)? Nije vrag da te ova Zidovka povrijedila, pa sad blago pizdis i na ZENE i na ZIDOVE?

Mislim, na tu foru ja bih trebao mrziti i Zidove i Muslimane i Hrvate, a jedino bi mi srcu bili dragi Tibetanci, ali ih nikad nisam upoznao...
A jesi čudan Barone...pitao sam hipotetski...lijepo sam ti akceptirao to...

A može se postat misoginičan, to si u pravu, dovoljno je da ti rambi napiše koju repliku...
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:14   #49
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pravom Bogu kapital je uvijek isti a čine ga duše.



Pa mitovi odražavaju ono što je muškom srcu milo i provode se u živo.



Gdje vam mogu donirati novinske iscječke iz crne;
...pala slučajno niz 54 stepenica
...suprug poljubcima pomogao supruzi aterirati sa balkona na glavu
...tjerao joj muhe sjekirom po glavi....
...držao je zatočenu godinama jer je njena ljepota prolazna
...čistio oružje i pogodio suprugu sa 5-6 hica u glavu, slučajno
...mlatio je shiatzu masažom...
...gasio cigarete na njoj jer mu je pušenje štetno...
...odveo je kući i ubio na domaći način



"Ne pitaj, kome zvoni...Tebi zvoni."
Dakle svi smo u istom čamcu...
Duša moja....nije to tako kao što pišeš....pa znaš da nije. Ako i jeste dio toga istina, nisi prikazala olakotne okolnosti, poput punice i sl.

I priznaj da je otac.ba dirljiva stvarka...pokazuje stanje na terenu, RL, pa neš sad od toga bježat u pripovjetke...
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:22   #50
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Btw, čudno je, ali većina država ima više žena nego muškaraca...i svugdje ONE žive duže...(mislim nije to jedina mana žene koja utiče na cijenu, nego samo kažem).

Jedna od rijetkih zemalja u kojoj se radja više muškaraca je Turska...aj kako su tamo uzele zamaha, kako su se obezobrazile...koje biranje i zanovijetanje od strane žene...

Ali Turci ne bi bili Turci da se ne dosjete, a Ruskinje ne bi bile Ruskinje a da nemaju osjećaj za marketing...

Uglavnom, godišnje se SAMO u Istanbul uda više od 40000 Ruskinja!

Eto lijep primjer kako se uvozom regulira monopolističko ponašanje domaćih.
Bravo ruskinje..

i tako malo pomalo,nestati će turaka...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:35   #51
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
ma jasta... kad ti pogine dijete... jedino na sta mislis su pare!

blago tebi!
Sunce, tema topica jest odsteta u smrtnom slucaju.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:35   #52
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
A jesi čudan Barone...pitao sam hipotetski...lijepo sam ti akceptirao to...

A može se postat misoginičan, to si u pravu, dovoljno je da ti rambi napiše koju repliku...
Mrznja se ne dobiva izvana, mrznja dolazi iznutra! Citaj Ku'ran Casni malo bolje! Nije zabadava tamo pisano da "one koji ne vjeruju ostavi", kao sto ni Pikne Avot ne pise zabadava "Tvoj vapaj nece pasti na gluhe usi".

Kad mrzis VEC SI SJEBAN, ta osoba je tu samo kao obican katalizator. Prema tome - radije se, umjesto neke rambi na forumu, zamisli zasto si ti zenomrzac.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:38   #53
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Sunce, tema topica jest odsteta u smrtnom slucaju.
Quote:
Prema 'tarifi' koju određuju pravosudne vlasti, život muškaraca od 21. ožujka u Iranu vrijedi 350 milijuna riala, oko 37.600 dolara, a život žene točno pola tog iznosa – 18.800 dolara.


Riječ je o novim "tarifama" takozvane "cijene krvi", "diyeh" na perzijskom, koje je odredio iranski ministar pravosuđa Gholamhossein Elham.

Nove odštete 34 posto su više od starih, a stupile su na snagu početkom iranske nove godine 21. ožujka.

U skladu s islamskim zakonom koji je na snazi u Iranu svi koji su odgovorni za smrt druge osobe moraju platiti i odštetu obitelji žrtve, bez obzira radilo se o ubojstvo ili prometnoj nesreći. "Tarifu" svake godine određuju pravosudne vlasti.

Za pripadnike službeno priznatih vjerskih manjina, odnosno kršćane, Židove i zoroastrijance, cijena krvi je od 2003. godine ista kao i za muslimane no prije je bila pola iznosa niža.
Povraće mi se. Doslovce. "Divna" zemlja, "divan" sustav. Ako ima pravde, svi maloumnici koji ga brane, će u njemu jednog dana i živjeti, te "uživati" blagodati.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:40   #54
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Sunce, tema topica jest odsteta u smrtnom slucaju.
Dobro.
Nije fer! Naravno da nije fer!
Milion stvari u zivotu nije fer!!!
- U kini drugo rodjeno dijete nema nikakva prava. nema prava na skolovanje, nema prava cak ni na zdravstvenu pomoc znaci crkni, umri

- U Americi ako nisi dobro osiguran - isto ti je crkni, umri ... ako si siromasan! ne mozes se operisat!

- Da ne spominjem afriku

- U NL zdravstvena pomoc u skladu sa osiguranjem kojeg imas...

Da ne nabrajam dalje...
I jos jednom naravno da nije posteno... ali vise mi je muka od tih tema o polozaju zena u Islamu... kao da smo sve probleme sredili na cijelom svijetu, eto samo nam jos to ostalo!!!
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:43   #55
Relativizacijo, kako si nam mila...

Ajd ti nama sunašce reci zašto si TI pogođena ovom temom o usranom položaju žena (i ostalih vjerskih zajednica) u Iranu? Ti si Iranka, živiš tamo? Kaj? Zbog čega se ne smije pisati o tomu na ovom forumu, po tebi? I o čemu bismo smjeli pisati na ovom forumu: o ljepotama Islama i grozotama kršćanstva, židovstva, sekularne i ogavne zapadne Europe?

Ili na ovaj podforum dolaze samo muslimani koji svi misle kao jedan, te nikakva kritika islamske stvarnosti nije dopuštena? U tom vašem nepokolebljivom stavu, leži snaga i dokaz vjere, prema nama ostalim bezbožnicima, koji smo navikli pisati svaki za sebe.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:46   #56
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Relativizacijo, kako si nam mila...

Ajd ti nama sunašce reci zašto si TI pogođena ovom temom o usranom položaju žena (i ostalih vjerskih zajednica) u Iranu? Ti si Iranka, živiš tamo? Kaj?
pa dobro sad crtice... kad prozivas

objasni mi... zasto je tebi toliko stalo do tih muslimanki?
Ne brinu te djeca u Kini? Siromasni i crnci u Americi? Sirocad u Hrvatskoj?

Zasto su ti toliko bitne muslimanke u Arabiji?
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:48   #57
Editirala si tekst dok sam ja pisla odgovor...
sad cemo ponovo...

ja nigdje, ama bas nigdje nisam...

pa cekaj zeno...

stani sa editiranjem!
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:48   #58
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
Da ne nabrajam dalje...
I jos jednom naravno da nije posteno... ali vise mi je muka od tih tema o polozaju zena u Islamu... kao da smo sve probleme sredili na cijelom svijetu, eto samo nam jos to ostalo!!!
Koji ti je to argument? Da smo tako razmisljali 1000 g. prije nove ere, ne bi izmislili ni kotac! Jer - tada NISMO rijesili sakupljanje hrane (da ga imamo zastalno), pa nismo rijesili cuvanje hrane (nije bilo frizidera), ergo - nema kotaca dok to ne rijesimo!

Jel' ti mozes, recimo, citati novine, ako nisi procitala neku knjigu od korica do korica?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:49   #59
Samo ti čitaj. Nadam se kako ćeš to bolje učiniti, nego uvodni članak kojeg nisi ni pogledala, no okomila si se svejedno.

I još nekaj me zanima, da li se slažeš s Prolaznikom, Dervišem i ostalom tvojom braćom po vjeri, da ovakvo naše pisanje, prestavlja uvredu islamu, koju bismo da kojim slučajem oni dođu na vlast, te naprave tako voljenu shariu, platili smrću, kao npr. ona učiteljica iz Nigerije?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:49   #60
ja nigdje, ama bas nigdje ne pisem o ljepotama jedne religije... niti o grozotama druge...

mah... bas cu ja sad s tobom polemiku vodit...
vec sam brzo skontala da su tebe svi stavili na ignore... nit ti ko odgovara... nit

whatever
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.