Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2007., 21:04   #21
Quote:
al ja govorim da je NEZABLUDIV kad donosi vjerske odluke
Pa koji je od njih bio nezabludiv?
Onaj koji je rekao sa je Kuran sotonsko djelo ili onaj koji je ljubio Kuran?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 21:47   #22
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pa koji je od njih bio nezabludiv?
Onaj koji je rekao sa je Kuran sotonsko djelo ili onaj koji je ljubio Kuran?
lalala
pa to nije vjerska odluka.
to je odluka ljubiti ili ne ljubiti, koga-što i zašto.
to je mućak odluka. takav mućak čine i drugi osim pape, samo za njegov se čuje daleko dalje.
a valjda i smrducka obilnije...
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 21:51   #23
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Eto, hospitalizirali Zlatka Sudca....
Imam jedno pitanje na koje ne znam gdje bi ležao odgovor.

Zašto su ljudi koji glase da su na putu svoje duhovnosti i svetosti (Ivan Merz, Sudac pa i bivši Poljak papa) bili ili jesu fizički bolesni.
Naime, ako krenemo od teorije da je bolest tijela samo stanje našeg duha, a u bolesti se ono sastoji u kršenju moralno etičkih zakona (Hagioterapija) ti ljudi su bolesni a ne krše zakone....

Duhovno se zapravo izražava preko tih bolesti koje su na fizičkoj ravni.
Bolest bi bila vanjski izraz pomankanja unutrašnjeg bitka (Bog).
Zanimljivo je da su i razni drugi duhovni ljudi (iz drugih različitih religoznih miljea i duhovnih praksi) također bili boležljivi i krhkog zdravlja...
sad evo pitanja;

Zašto je to tako ako Bog usklađuje naš duh vjerom u Njega, a onda "nagrađuje" vjernost bolešću svojih slugu???

Nešto tu gadno ne štima!
Za živo čudo slažem se sa Nemruth. Doduše ne u cijelosti.

Duh ili duša u čovjeku zna biti toliko snažna da se bolest ne može ni približiti. Biva spržena u samom korijenu. Dočim kada Bog daje iskušenje svome robu, on onemogući duši da djeluje tada i tada na to i to određeno mjesto u organizmu. Slijedi bolest kao kušnja i ništa više.

Osnovna razlika između običnih ljudi i duhovnjaka - svetaca je u tome što sveci nemaju one bezvezne bolesti smetalice radi kojih obični ljudi piju i do nekoliko šaka tableta te posjećuju razne doktore svaku malo. Kod svetaca bolest dođe, odradi svoje i ode, do sljedeće bolesti.
Konkretan slučaj Sudac, ne bih komentirao. Mogu samo reći da sveci ili duhovnjaci , kada su zdravi, pucaju od zdravlja.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:41   #24
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pa koji je od njih bio nezabludiv?
Onaj koji je rekao sa je Kuran sotonsko djelo ili onaj koji je ljubio Kuran?
ajme, koje ti nebuloze ispucavaš....
ma ti si meni baš genijalan.... ubaciš se svako malo sa nekim toliko "bistrim" komentarima da ne znam bih li se odvalila smijati ili da te žalim.

a koji je to papa rekao da je kuran sotonsko djelo??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:17   #25
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Eto, hospitalizirali Zlatka Sudca....
Imam jedno pitanje na koje ne znam gdje bi ležao odgovor.

Zašto su ljudi koji glase da su na putu svoje duhovnosti i svetosti (Ivan Merz, Zašto je to tako ako Bog usklađuje naš duh vjerom u Njega, a onda "nagrađuje" vjernost bolešću svojih slugu???

Nešto tu gadno ne štima!
e Nemruth, , jesi ga kmicnula.
o duhovnosti spomenutih osoba ne bih kuloarila, neka svak sebe preispita, ako se može...
hm, tijelo je ionako osuđeno na smrt, na ovaj ili onaj način, s više ili manje bolesti, više ili manje patnje svakako je od trenutka stvaranja u stalnom procesu krepuckanja. jest nas Bog stavio u ... tijelo oko kojeg se sad vuče priča u sprezi s duhovnošću. eh!
a baš me zanima da li bi spomenuti bili zdravilji oli bolesniji kad ne bi bili poznati po svojoj duhovnosti. ili da okrenemo pitanje-koliko su zdravi oni koji nisu duhovni, još gore, kako je to moguće. a ima ih, zdravih kao dren!
u svakom slučaju, lako se vrtjeti u krugu dok se razmišljanje postavi na ovaj ili tvoj način.
a sad mi uvali priču o Jobu!
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:27   #26
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Eto, hospitalizirali Zlatka Sudca....
... i nije li čudno da karizmatik na čijim misama ljudi ozdravljuju ili kaj već završi u bolnici?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 00:20   #27
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post

Osnovna razlika između običnih ljudi i duhovnjaka - svetaca je u tome što sveci nemaju one bezvezne bolesti smetalice radi kojih obični ljudi piju i do nekoliko šaka tableta te posjećuju razne doktore svaku malo. Kod svetaca bolest dođe, odradi svoje i ode, do sljedeće bolesti.
Konkretan slučaj Sudac, ne bih komentirao. Mogu samo reći da sveci ili duhovnjaci , kada su zdravi, pucaju od zdravlja.
Ovo je doista zanimljivo. Ti svakako imas neoborive reference iz peer review casopisa novijeg datuma o postotnom razmjeru prosjecnog trajanja bolovanja svetaca nasuprot obicnog puka?
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 01:24   #28
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Ovo je doista zanimljivo. Ti svakako imas neoborive reference iz peer review casopisa novijeg datuma o postotnom razmjeru prosjecnog trajanja bolovanja svetaca nasuprot obicnog puka?
Moje su reference , van vremenske sekvence.

nepojmljive puku, tom tisućljetnom muku.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:26   #29
[QUOTE=Orah;7934317]
Quote:
To su ljudi koji GLASE da su na putu svoje svetosti i duhovnosti - što ne znači da jesu.
Sad je onda problem što je svetost?
Ustvari svetiji su od masu drugih i analogno s time bolesniji su od prosjeka.

Quote:
Teorija koju pominješ je bolesna (kao ideja) a onaj ko je prihvaća je isto bolesnik!
Ma daj? To je samo reakcija na hagioterapiju koja kaže da onaj tko je svoj duh trajno susreo s Bogom ne može griješiti i njegova je duša čista, a tijelo hram Duha svetog i ono bi moralo biti čisto i zdravo....

Quote:
Bolest u fizičkom smislu je sastavni dio ovog svijeta - biološki proces bez razloga da se izdvaja u odnosu na druge bio-procese.
Bolest je cjelovitost i narušavanje sklada unutar tijela i duha.

Quote:
Ništa Bog ne usklađuje, svijet je takav kakav je- što si toga svijesniji to si sa njim usklađeniji (ti usklađuješ!) ... Tek onda sve štima!
Smiješno, prvo se moramo stopiti s Bogom da bi uopće dostojno živjeli a kad se stopimo postajemo bolesni...jer on ništa ne čini da nismo...????


Quote:
To je onda Bogu po volji jer si dobar dio kreacije!
Očito je da narušeno zdravlje ne ovisi o Bogu već o nečem sasvim drugom.
A hagioterapija ostaje suha riba bez tvrdnje da ovisimo o Bogu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:33   #30
[QUOTE=Derviš;7957621]
Quote:
Za živo čudo slažem se sa Nemruth. Doduše ne u cijelosti.
Selam, Dervo Servo...dogodio se i tebi i meni taj dan....bit će danas pun Mjesec ako ga Allah jataganom ne prepolovi ....


Quote:
Duh ili duša u čovjeku zna biti toliko snažna da se bolest ne može ni približiti. Biva spržena u samom korijenu. Dočim kada Bog daje iskušenje svome robu, on onemogući duši da djeluje tada i tada na to i to određeno mjesto u organizmu.
Da, može ali ne zadugo jer postoje zakoni i duha i tijela.
Bog nema robove, pa nije on Tutmozis...

Quote:
Slijedi bolest kao kušnja i ništa više.
Tko ne sluša mora osjetiti...tako kažu stari.

Quote:
Osnovna razlika između običnih ljudi i duhovnjaka - svetaca je u tome što sveci nemaju one bezvezne bolesti smetalice radi kojih obični ljudi piju i do nekoliko šaka tableta te posjećuju razne doktore svaku malo.
Piješ li ti što od alkohola?
Ako da, to su misli isparenja alkoholnog vrenja.

Pročitaj još jednom pa za pojas zadjeni, blago si ga s Dervom meni!


Quote:
Kod svetaca bolest dođe, odradi svoje i ode, do sljedeće bolesti.



Quote:
Konkretan slučaj Sudac, ne bih komentirao. Mogu samo reći da sveci ili duhovnjaci , kada su zdravi, pucaju od zdravlja.
Pukla sam od smijeha....ajde Dervo piči....ravna magistrala
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:38   #31
[/QUOTE][QUOTE=Dorina-kutija;7958644]
Quote:
hm, tijelo je ionako osuđeno na smrt, na ovaj ili onaj način, s više ili manje bolesti, više ili manje patnje svakako je od trenutka stvaranja u stalnom procesu krepuckanja. jest nas Bog stavio u ... tijelo oko kojeg se sad vuče priča u sprezi s duhovnošću. eh!
Tijelo je KUTIJA u kojoj jesmo odijelo kojeg nosimo i da bi naš duh mogao se baviti svetošću mora biti zdravo. Da će nestati nestati će kad za to dođe vrijeme, till then be saint....


Quote:
a baš me zanima da li bi spomenuti bili zdravilji oli bolesniji kad ne bi bili poznati po svojoj duhovnosti. ili da okrenemo pitanje-koliko su zdravi oni koji nisu duhovni, još gore, kako je to moguće. a ima ih, zdravih kao dren!
u svakom slučaju, lako se vrtjeti u krugu dok se razmišljanje postavi na ovaj ili tvoj način.
da se zoveš Duško vjerovatno bi bila muško... to ti je ta logika
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 09:05   #32
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Tijelo je KUTIJA u kojoj jesmo odijelo kojeg nosimo i da bi naš duh mogao se baviti svetošću mora biti zdravo. Da će nestati nestati će kad za to dođe vrijeme, till then be saint....
opet kmičiš!
pa ako su oni obavili svoju duhovnost koja im je "namijenjena " sad im više i nije potrebno dokazivati je javnosti i prdnula kutija.
jest, oni duhovni bi vanda bili mladi i zdravi, za navik, nemere drugačije-zdravo tijelo i zdrav Duh-samo tako ide zajedno. koje šarlatiranje



Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

da se zoveš Duško vjerovatno bi bila muško... to ti je ta logika
pa da, tvoj smjer logike je za razmatranje a kad okreneš smjer čini se da je pitanje glupo. zaključak, oba su glupa i nijedno nije Duško!
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 09:59   #33
[QUOTE=Dorina-kutija;7961314]
Quote:
opet kmičiš!
pa ako su oni obavili svoju duhovnost koja im je "namijenjena " sad im više i nije potrebno dokazivati je javnosti i prdnula kutija.
jest, oni duhovni bi vanda bili mladi i zdravi, za navik, nemere drugačije-zdravo tijelo i zdrav Duh-samo tako ide zajedno. koje šarlatiranje
Kaj got...ne vjerujem da je baš Merz bio oduševljen što umire od boleštine, niti Sudac što je hip bolestan...ili je u pitanju mazohizam???

Druga je stvar što su se oni pomirili s time kao sa Božjom voljom.
Prema tome ostaje pitanje zašto ti ljudi oboljevaju a ne kako se s time nose?

Quote:
pa da, tvoj smjer logike je za razmatranje a kad okreneš smjer čini se da je pitanje glupo. zaključak, oba su glupa i nijedno nije Duško!

Ah...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 10:21   #34
molim da se javi netko tko je u neprestanoj duhovnoj (nikako dugovnoj) vezi s Bogom, besprijekorna zdavlja i u fizičkoj formi adolescenta a kojemu je Bog obećao to isto ako...da bi Nemruth dao odgovor na to pitanje.
ili je Bog obećao nešto drugo?
:klap:
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 10:26   #35
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
molim da se javi netko tko je u neprestanoj duhovnoj (nikako dugovnoj) vezi s Bogom, besprijekorna zdavlja i u fizičkoj formi adolescenta a kojemu je Bog obećao to isto ako...da bi Nemruth dao odgovor na to pitanje.
ili je Bog obećao nešto drugo?
:klap:
Evo ih, Makaja....i Sri Chinmoy....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 10:32   #36
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Moje su reference , van vremenske sekvence.

nepojmljive puku, tom tisućljetnom muku.
Hopa-cupa znanje je rupa
Prosudba blaga i na tezgi magla.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 10:39   #37
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Hopa-cupa znanje je rupa
Prosudba blaga i na tezgi magla.
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 10:44   #38
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Evo ih, Makaja....i Sri Chinmoy....
Jučer sam bio pametan. Želio sam mijenjati svijet.
Danas sam mudar. Mijenjam sebe... i nisam ovisan o sprezi duh-tijelo.
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 10:52   #39
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
Jučer sam bio pametan. Želio sam mijenjati svijet.
Danas sam mudar. Mijenjam sebe... i nisam ovisan o sprezi duh-tijelo.
Sri... Sri Chinmoy

Ima 77 godina i drži teret slona na rukama
www.srichinmoycentre.org
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:03   #40
Prilicno sam siguran da ce Makaja i sa 70-80 (sada je 54) igrati nogomet, vaterpolo... i imati dobar sex. Mnogi mladji, pa cak i aktivni sportasi, ga ne mogu pratiti na turnirima. I to uprkos tome da zivi dosta "sedeci" - tecajevi, pisanje...

U svakom slucaju veoma retko ga vidjam da ima prehladu (a o necem ozbiljnijem da i ne govorim). I uvek nam kaze - u prirodi nema debelih srna, pa ni istinski jogi ne bi sebi smeo da dozvoli da bude debeo (ili premrsav).
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.