Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 08:35   #21
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Da znate sigurno da će Agrokor dobiti Migros na natječaju, za dionice koje Todorićeve firme mislite da će najviše rasti?

Ja bi tipovao na Belje, nekako mislim da bi imao najviše koristi od toga..

BTW, kad uopće misle objaviti ko je pobijedio na natječaju?
Ne pratim Todine dionice, ali da se odlečim uletiti u njih, pitao bih se dvije stvari:

Koliki rast Todinih dionica očekujem ako kupe Migros?
Koliki pad očekujem ako se ipak dogodi da ne preuzmu Migros?

Na osnovu toga procijenio bih isplati li se takav rizik.

A jedan od zadnjih primjera o uračunavanju budućih poslova u sadašnju cijenu je bila LKPL. Ljudi se ohrabre kad vide da nešto skače. U krdu je lakše. Fundamenti se ostavljaju po strani. Jer, nemoguće je da je tržište u krivu. Tamo su i fond menageri i iskusni ljudi itd.

Shvatio sam da ljudi klađenje shvaćaju previše neozbiljno. Kao da se ne radi o njihovim novcima. Ili ga shvaćaju previše defetistički. Ako bidne, bidne.

Postoji jedna, možda slabašna i možda nerealna mogućnost - da je u cijenu Belja već uračunato preuzimanje Migrosa, a da ga Toda ipak ne preuzme. Taj rizik treba imati na umu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 09:10   #22
A šta će to Belje prodavati u Turskoj. Kulen? Graševinu?
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 09:25   #23
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Postoji jedna, možda slabašna i možda nerealna mogućnost - da je u cijenu Belja već uračunato preuzimanje Migrosa, a da ga Toda ipak ne preuzme. Taj rizik treba imati na umu.
prvi dio niti je slabašan ni nerealan : u cijenu belja, pa tako i ostalih todinih dionica već je uračunato preuzimanje migrosa

u slučaju da do preuzimanja ne dođe, svi znamo šta će se dogodit

ali u slučaju da toda preuzme migros daljnje kretanje njegovih dionica ne mora bit jednoznačno određeno
__________________
X
gibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 09:52   #24
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
...U krdu je lakše. Fundamenti se ostavljaju po strani. Jer, nemoguće je da je tržište u krivu. Tamo su i fond menageri i iskusni ljudi itd.
Kad bi tržište cijenu dionica promatralo isključivo kroz fundamentalne pokazatelje onda bi svatko sa imalo znanja o analizi znao koja je dionica dobra i kojoj sljedi neminovni rast - slijedom toga masu precijenjenih dionica (tipa HDEL) ne bi bile na razina kojima su sada.

Ne kažem da fundamenti nisu važni, dapače, uvijek više volim podcijenjene dionice, ali isto tako to često nema baš nikakvu ulogu u kretanu cijene dionice. Bitno je znati kako će tržište reagirati na neke vijesti i pokušati to iskoristiti.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 09:54   #25
Quote:
Rocky64 kaže: Pogledaj post
A šta će to Belje prodavati u Turskoj. Kulen? Graševinu?
ABC svježi sir! Kako je dobar ej! Od kad sam ga probao - jedem ga svaki dan! I onaj obični i pikant!
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 10:14   #26
Quote:
Rocky64 kaže: Pogledaj post
A šta će to Belje prodavati u Turskoj. Kulen? Graševinu?
Belje ove godine kreče sa izgradnjom klaonice, najveće u ovom dijelu Evrope. Usporedo idu na izgradnju čini mi se dvije farme, kao i na veče udruživanje sa kooperantima.Dodatak svemu, pokreču povrtlarstvo, i naravno njegovu preradu.
Negdje sam čitao izlaganje prvog čovjeka Belja, a sad ga nemogu naći da se ubijem.
burny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 10:26   #27
Neam pojma, graševina i kulen su dobri, ali ne mogu dobiti onaj Halal certifikat. A i ta klaonica, šta će u Baranji klati nego svinje.
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 10:41   #28
klat će i krave,
jer Projektgradnja d.d. iz Slavonskog Broda gradi nekoliko farmi u Baranji za Belje, između ostalih, i za krave..., u Topoliku, čini mi se,
u Jagodnjaku za svinje (neke su već gotove)
Kozarac - svinje
Malo Kneževo - svinje
Gradec - svinje

neslužbeno sam čuo da Agrokor planira izgraditi u Baranji 200 farmi za kojekakve životinje
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 12:05   #29
Prolazio sam kraj ogledne farme krava, kojoj je kuma bila Todina kćerka...prekrasno. Etno park na otvorenom, a ravnica i pašnjak dokle oko seže...kao u ruskim stepama. Stvoreno za stočarstvo.
E sad, po riječima 1. čove Belja, ta farma im je bila test primjerak u tehnološkom smislu, i po njoj bi se trebale graditi sljedeče.Bilo je riječi o muznim kravama i o tovljenoj junadi. Kolko za koje, neznam.
Kad već spominjete graševinu, u planu za 2009. je izgradnja novog vinskog podruma...za srce i dušu, i bolju promociju beljskih vina.Kvalitetom to sigurno zaslužuju.
burny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:22   #30
Načuo sam da se planira o uvođenju SAP sustava u Belje,jel zna tko više o tome?
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:56   #31
http://business.hr/Default2.aspx?Art...4-0b72a8a3d2dc
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:51   #32
ova je dionica postala dobra i za dnevno trgovanje s obzirom da je hranu u žiži interesa, a i da se cijene Todinih dionica mijenjaju iz dana u nad.

P.S. dugoročno bi mogla imati dobre rezultate. hrana će ići samo gore. još kad budemo imali lošu žetvu i kad svjetska tržišta polude s cijenama hrane.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 15:56   #33
a onda propadne izlet u Turskoj.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 16:14   #34
To je todoric namjerno napravija da moze uzet koncesije na zagrebacke trznice
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 13:25   #35
Ima li što novoga? kada je skupština?
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:45   #36
nema jos nikakvih najava mada mislim da nakon objave godisnjeg izvjesća nebi trebala vise bit na ovoj razini cijena, suska se da je dob ro
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:28   #37
a za kada se očekuje to izvješće?
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:39   #38
Pa, najkasnije u ponedjeljak
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:00   #39
meni se cini da bi rezultati mogli biti dobri.
Toda dobro posluje s Beljem, no opet s Todom nikad na zelenu granu.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:27   #40
Ja sam danas izašao iz belja, sa nekim malim minusom pa kud puklo da puklo.
Ako kola krenu uzbrdo lako se zakačimo.
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.