Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2008., 08:20   #281
Quote:
Hercboy kaže: Pogledaj post
Pa hrvati cuj tko je bio vecina
Ti opet lupas napamet ili pak slusas samo sta su puste zelje popova u crkvama ?!

Bosnjaci su bili vecina i u gradu i u opcini.
Prolaznik_ is offline  
Old 19.01.2008., 11:45   #282
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Ti opet lupas napamet ili pak slusas samo sta su puste zelje popova u crkvama ?!

Bosnjaci su bili vecina i u gradu i u opcini.
a ti nemas pojma ,i te tvoje karte ne oznacavaju naselja nego udio stanovnistva po mjesnim zajednicama ,a i nisu realne, tih krugici su svakako rasporedeni i uopce nemaju veze sa vezom .

neka svako prosudi kako mu volja,
opcina Mostar 91 po naseljima:
http://storage.canalblog.com/30/22/92110/21195093.jpg
frane2110 is offline  
Old 19.01.2008., 11:48   #283
te karte su mi odavno poznate ,stvarno su glupe
frane2110 is offline  
Old 19.01.2008., 15:19   #284

Ako meni ovo netko može objasniti. Znači u cijeloj općini je živjelo tek nekoliko stotina više muslimana, a u gradu je muslimana bilo više za cca. 4 tisuće - svi podaci iz 91' - i onda netko upiše da je više muslimana bilo u okolici. Dajte mi objasnite te linearne jednadžbe.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 20.01.2008., 00:47   #285
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Ako meni ovo netko može objasniti. Znači u cijeloj općini je živjelo tek nekoliko stotina više muslimana, a u gradu je muslimana bilo više za cca. 4 tisuće - svi podaci iz 91' - i onda netko upiše da je više muslimana bilo u okolici. Dajte mi objasnite te linearne jednadžbe.
Bosnjaka nije bilo vise u okolici nego su zivili (i jos uvijek zive) na prostranijem dijelu opstine istocno od Neretve.
BOSHNJAK is offline  
Old 20.01.2008., 00:55   #286
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
a ti nemas pojma ,i te tvoje karte ne oznacavaju naselja nego udio stanovnistva po mjesnim zajednicama ,a i nisu realne, tih krugici su svakako rasporedeni i uopce nemaju veze sa vezom .

neka svako prosudi kako mu volja,
opcina Mostar 91 po naseljima:
http://storage.canalblog.com/30/22/92110/21195093.jpg
Opet lupas. Vrati se na pocetnu stranu te stranice i vidjet ces sta OZNACAVAJU ti kruzici.
Prolaznik_ is offline  
Old 20.01.2008., 00:57   #287
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Opet lupas. Vrati se na pocetnu stranu te stranice i vidjet ces sta OZNACAVAJU ti kruzici.
ma nista ti kruzici ne oznacavaju, pogledaj mapu sto sam stavio i usporedi je sa tvojoj ,ove tvoje su smjesne brate !
a ti jos nisi s kuzija .
frane2110 is offline  
Old 20.01.2008., 00:59   #288
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ma nista ti kruzici ne oznacavaju, pogledaj mapu sto sam stavio i usporedi je sa tvojoj ,ove tvoje su smjesne brate !
a ti jos nisi s kuzija .
Aman tvoja je bas smijesna, pogledaj, prikazuje grad Mostar u kojem su '91 bili vecina Bosnjaci, a u tome nigdje nema nijedne "tacke" koja oznacava Bosnjake, samo crvene koje oznacava bosanske Hrvate.

Jesi li ti to zapazio ili pak ti to samo onako od cejfa godi ?
Prolaznik_ is offline  
Old 20.01.2008., 01:06   #289
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Aman tvoja je bas smijesna, pogledaj, prikazuje grad Mostar u kojem su '91 bili vecina Bosnjaci, a u tome nigdje nema nijedne "tacke" koja oznacava Bosnjake, samo crvene koje oznacava bosanske Hrvate.

Jesi li ti to zapazio ili pak ti to samo onako od cejfa godi ?
Mostar je zaokruzen sa bosnjackom relativnom vecinom ako ne vidis nisan ti ja kriv, (ako neznas to znaci da nisu prelazili 50% ),ona hrvatska naselja unutar tog kruga su naselja odma na izlazu grada .
jel ti znas citati jednu mapu ?
a ta naselja su prije pripadale samom gradu do 1971 jarane.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 20.01.2008. at 03:08. Reason: "Trollanje"
frane2110 is offline  
Old 20.01.2008., 05:21   #290
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Mostar je zaokruzen sa bosnjackom relativnom vecinom ako ne vidis nisan ti ja kriv, (ako neznas to znaci da nisu prelazili 50% ),ona hrvatska naselja unutar tog kruga su naselja odma na izlazu grada .
jel ti znas citati jednu mapu ?
a ta naselja su prije pripadale samom gradu do 1971 jarane.
U gradu je prikazano nekoliko tacki koje oznacavaju hrvatsku vecinu, a cijeli grad je zaokruzen zelenom bojom sto oznacava bosnjacku vecinu, no, gdje su tacke kao ostalih gradova gdje prikazuje bosnjacku vecinu gdje je u kojem dijelu grada kao sto je slucaj opcine - okolo ?

Ja dobro znam citati mapu i nemoj pokusavati mi to spocitavati jer ocigledno ne znas koliko znam, poznajem i koliko volim mape i geografiju, kao i demografiju i istu dobro poznajem. Kao jos malo dijete svi su mi se cudili zbog toga, i mislilo se da ce to proci, no, evo i dan danas kao odrastao covjek jos uvijek to volim, zainteresovan sam za to i jednostavno u to se razumim, hvala Bogu.

Stoga, je smijesno da meni prebacujes kako ne znam da citam mape, a kao ti znas.

Zbog onoga sto sam ti iznad pojasnio vidi se da si pogrijesio, i da nisi pojasnio i da ta mapa u vezi grada nije bas dobro uradjena.

Razmisli malo o ovome....
Prolaznik_ is offline  
Old 20.01.2008., 10:48   #291
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
U gradu je prikazano nekoliko tacki koje oznacavaju hrvatsku vecinu, a cijeli grad je zaokruzen zelenom bojom sto oznacava bosnjacku vecinu, no, gdje su tacke kao ostalih gradova gdje prikazuje bosnjacku vecinu gdje je u kojem dijelu grada kao sto je slucaj opcine - okolo ?

Ja dobro znam citati mapu i nemoj pokusavati mi to spocitavati jer ocigledno ne znas koliko znam, poznajem i koliko volim mape i geografiju, kao i demografiju i istu dobro poznajem. Kao jos malo dijete svi su mi se cudili zbog toga, i mislilo se da ce to proci, no, evo i dan danas kao odrastao covjek jos uvijek to volim, zainteresovan sam za to i jednostavno u to se razumim, hvala Bogu.

Stoga, je smijesno da meni prebacujes kako ne znam da citam mape, a kao ti znas.

Zbog onoga sto sam ti iznad pojasnio vidi se da si pogrijesio, i da nisi pojasnio i da ta mapa u vezi grada nije bas dobro uradjena.

Razmisli malo o ovome....
jel ti uopce citas sto ti ja pisem ?
ja razumjem sto ti zelis reci, ali ti ne kuzis da se ti krugici mjeru po velicini gradova ,otaj polu/puni krug za Mostar zaokruzuje i druga prigradska naselja jer onaj koji je kartu obradija jednostvano nije mogao ucrtati drukcije.
i jos jednom , Mostar nije imao apsolutnu bosnjacku vecinu zato i nisu nacrtali puni krug.
ja mislim da je to i svakom forumasi jasno.
evo isti princip za Sarajevo i Banju Luku :
http://storage.canalblog.com/43/47/92110/21224209.jpg
http://storage.canalblog.com/58/10/92110/21224227.jpg



Quote:
jer ocigledno ne znas koliko znam
da bas si svima si dokazao koliko znas

Quote:
gdje su tacke kao ostalih gradova gdje prikazuje bosnjacku vecinu gdje je u kojem dijelu grada kao sto je slucaj opcine - okolo ?
ne razumjem pitanje ?
frane2110 is offline  
Old 20.01.2008., 10:58   #292
u vezi ove karte :
http://www.hdmagazine.com/bosnia/maps/mostar.jpg
ajde mi reci gdje su naselja ,Gornje Gnojnice,Banjdol,Potoci,Ortijes,Laksevine,Cule.... .i jos mnoge druge

svak bi ovdje izabrao moje mape.ove tvoje se nista ne kuzi
frane2110 is offline  
Old 20.01.2008., 11:11   #293
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post
Bosnjaka nije bilo vise u okolici nego su zivili (i jos uvijek zive) na prostranijem dijelu opstine istocno od Neretve.
Što je naravno posljedica komunističke izmjene granica općine Mostar da bi spriječila hrvatska većina.

Sela na zapadu udaljena samo nekoliko kilometara nisu ulazila u općinu Mostar jer su tu Hrvati većina, a bošnjačka sela udaljena i tri puta više od grada su ušla u općinu Mostar.

Prvo što Hrvati moraju shvatiti kad gledaju etničke karte iz 1991. je da su granice općina iz 1963. napravljene na štetu Hrvata. Ima slučajeva i gdje se kompaktan hrvatski teritorij razbije na tri općine da Hrvati ni u jednoj ne budu većina. Ono što može biti realniji pokazatelj je raspored stanovništva po mjesnim zajednicama a nikako po općinama.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 20.01.2008., 11:16   #294
Kako su mijenjale granice Mo:

http://s252.photobucket.com/albums/h...i-markotic.jpg
Tomba17 is offline  
Old 20.01.2008., 17:24   #295
Quote:
Tomba17 kaže: Pogledaj post
Nisi to trebap staviti,sad će se Nordea naljutiti...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.01.2008., 17:26   #296
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Što je naravno posljedica komunističke izmjene granica općine Mostar da bi spriječila hrvatska većina.

Sela na zapadu udaljena samo nekoliko kilometara nisu ulazila u općinu Mostar jer su tu Hrvati većina, a bošnjačka sela udaljena i tri puta više od grada su ušla u općinu Mostar.

Prvo što Hrvati moraju shvatiti kad gledaju etničke karte iz 1991. je da su granice općina iz 1963. napravljene na štetu Hrvata. Ima slučajeva i gdje se kompaktan hrvatski teritorij razbije na tri općine da Hrvati ni u jednoj ne budu većina. Ono što može biti realniji pokazatelj je raspored stanovništva po mjesnim zajednicama a nikako po općinama.
Stara priča,gotovo i da nema kraja u Bosni gdje nije manjerno smanjivan udio Hrvata...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.01.2008., 21:07   #297
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
u vezi ove karte :
http://www.hdmagazine.com/bosnia/maps/mostar.jpg
ajde mi reci gdje su naselja ,Gornje Gnojnice,Banjdol,Potoci,Ortijes,Laksevine,Cule.... .i jos mnoge druge

svak bi ovdje izabrao moje mape.ove tvoje se nista ne kuzi
Ta mjesta se nalaze u danasjem istocnom mostaru, sto je u taj dio grada gdje je skoro 100 % stanovnistvo muslimansko. Imas naselja Gnojnice od aerodroma pa do grada, to je muslimansko, imas i blagaj pored bune, isto muslimansko.

Pa imas cijeli grad pored neretve, dakle neretva se nalazi u istocnom mostaru, a u sjevernom dijelu imas vrapcici, potoci pored neretve i to je muslimansko i gore kod cvrsnice imas i gornju i donju dreznice, tamo isto cisto muslimansko.

Jel sada razumijes?

Crvrsnica planina i Dreznica se nalaze u Istocnom mostaru
Thunderman is offline  
Old 20.01.2008., 21:09   #298
svak navija za sebe? kad ste vec svijesni tog... sto vise navijate za sebe i drugi ce za sebe? ima li tu kraja?
supher mali is offline  
Old 21.01.2008., 00:34   #299
Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
Ta mjesta se nalaze u danasjem istocnom mostaru, sto je u taj dio grada gdje je skoro 100 % stanovnistvo muslimansko. Imas naselja Gnojnice od aerodroma pa do grada, to je muslimansko, imas i blagaj pored bune, isto muslimansko.

Pa imas cijeli grad pored neretve, dakle neretva se nalazi u istocnom mostaru, a u sjevernom dijelu imas vrapcici, potoci pored neretve i to je muslimansko i gore kod cvrsnice imas i gornju i donju dreznice, tamo isto cisto muslimansko.

Jel sada razumijes?

Crvrsnica planina i Dreznica se nalaze u Istocnom mostaru
razumjem da neznas locirati na mapi ,
http://storage.canalblog.com/30/22/92110/21195093.jpg
Gornje Gnojnice i Banjdol jesu istocno od Mostara sa druge strane Podvelezja ali Ortijes i Laksevine su ka jugu pored aerodroma i ta dva zadnja su sada vecinsko hrvatski .
Potoci su imale hrvatsku vecinu prije rata ali je armija BiH drzala to selo tako da nista nije sigurno, pogotovo ako su se hrvati vratili.
frane2110 is offline  
Old 22.01.2008., 12:44   #300
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...%281861%29.jpg

Evo etničke mape Balkana iz 1861. Vidi se i etnički sastav BiH. Odgovara realnom stanju pre prevođenja Srba katolika iz zapadne hercegovine u Hrvatski nacionalni korpus.

Takodje, u to vreme još uvek nema Bošnjačke nacije.

Bosnu su tada naseljavali samo Srbi(pravoslavci, muslimani i katolici)!
Man from the East is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.