Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2009., 16:59   #41
@nin prvo da te pitam zasto me uvijek quotas ajd kontam ono jednu dvije recenice al cijeli post jel to tako kod tebe inace il
Ovo je bio brz odgovor ,da malo odmoris od raduckanja ha
Ja sam na noglama od pola8 ,nema sta nisam uradila i napravila do pola3 cak sam i tortu napravila to mi nesto "interesantno"u posljednje vrijeme prvu u zivotu sam pokusala napravitti nedavno i ispala je extra znam po misljenjima ljudi jer sam je svu podijelila da vidim utiske
tako je proslo i sa drugom i trecom..ovo je cak 4ta vidjecemo sta ce publika reci volim da pravim al ne volim svoje da jedem nego su mi favorit samo 3 vrste torti iz jedne slasticarne i to je to ..a kome je rodjendan tebi ?? hoces praviti sta ces praviti slatko slano
da se vratimo na temu ...
nije mi jasno za gastrokopiju jer nemam problema sa zelucem tj nisam nikad al eto, brine me hocu li moci podnijeti.mama mi kaze da ne smijem jest iza 7 a ja jedem zadnji put u 10 mada je to uvijek laganiji obrok tipa neki mladi sir il sl..
da li se moze bar piti tecnost iza 7 ako se ne smije jesti..hoce li rezultati odma da budu da se vide il treba cekat ako se uzima neki uzorak ili sl..
ajd kad napravis pauzicu odgovori pusaa
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 18:15   #42
Quote:
leyla26 kaže: Pogledaj post
@nin prvo da te pitam zasto me uvijek quotas ajd kontam ono jednu dvije recenice al cijeli post jel to tako kod tebe inace il
Ovo je bio brz odgovor ,da malo odmoris od raduckanja ha
Ja sam na noglama od pola8 ,nema sta nisam uradila i napravila do pola3 cak sam i tortu napravila to mi nesto "interesantno"u posljednje vrijeme prvu u zivotu sam pokusala napravitti nedavno i ispala je extra znam po misljenjima ljudi jer sam je svu podijelila da vidim utiske
tako je proslo i sa drugom i trecom..ovo je cak 4ta vidjecemo sta ce publika reci volim da pravim al ne volim svoje da jedem nego su mi favorit samo 3 vrste torti iz jedne slasticarne i to je to ..a kome je rodjendan tebi ?? hoces praviti sta ces praviti slatko slano
da se vratimo na temu ...
nije mi jasno za gastrokopiju jer nemam problema sa zelucem tj nisam nikad al eto, brine me hocu li moci podnijeti.mama mi kaze da ne smijem jest iza 7 a ja jedem zadnji put u 10 mada je to uvijek laganiji obrok tipa neki mladi sir il sl..
da li se moze bar piti tecnost iza 7 ako se ne smije jesti..hoce li rezultati odma da budu da se vide il treba cekat ako se uzima neki uzorak ili sl..
ajd kad napravis pauzicu odgovori pusaa
Evo prvo da ti odgovorim zašto quotam cijeli tekst radi preglednosti i pitanja koja se postave da nešto ne zaboravim , pa ćesto dok pišem ponovno pročitam .
Drugo spremanje je već pred kraj bar što se stana tiče pa se može reći da je sve čisto i mirišljivo, ostaje još malo posla oko kolača i kraj bar za danas.

Na gastroskopiju te sigurno šalju da vide da li je sve tu dobro s obzirom da gubiš na kilaži.Jesti poslije sedam nemoj a piti možeš bez problema.
Nalaz neznam kada će biti gotov i kakva je praksa vaših doktora to ćeš saznati sutra-
Samo hrabro možeš ti to,sve se može i da izdržati pa i gastroskopija.Sutra kada to obaviš javi se a datum MR je koji?
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 18:19   #43
hej leyla!
taj kortizol je čudan hormon, doktori često ne znaju zašto se povisi, i prepisuju to stresnom razdoblju. on se i zove stresni hormon
ja sam imala jedno 8 mjeseci povišen kortizol i u mokraći i u krvi i nisu skužili što mi je. MR je pokazivao na blagu hiperplaziju (uvećanje) nadbubrežne žlijezde. Ali mi nisu dali nikakvu terapiju, već samo da pratim stanje svaka tri mjeseca kad sam ga morala ić vadit.
Tek prije 2 mjeseca su nalazi pokazali da je u granicama normale. I ponovljeni MR nadbubrega je bio uredan

jedino nisam radila MR hipofize, a htjela bi iako endokrinolog to nje tražio. meni su isto neredovite menstruacije, al ginekolog to prepisuje navodnom pcos-u.
daj mi reci kako izgleda taj MR hipofize? Jesi imala kakve nuspojave poslije? vrtoglavice i ostalo?
..Enja.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 18:48   #44
Quote:
ninica 1 kaže: Pogledaj post
Evo prvo da ti odgovorim zašto quotam cijeli tekst radi preglednosti i pitanja koja se postave da nešto ne zaboravim , pa ćesto dok pišem ponovno pročitam .
Drugo spremanje je već pred kraj bar što se stana tiče pa se može reći da je sve čisto i mirišljivo, ostaje još malo posla oko kolača i kraj bar za danas.

Na gastroskopiju te sigurno šalju da vide da li je sve tu dobro s obzirom da gubiš na kilaži.Jesti poslije sedam nemoj a piti možeš bez problema.
Nalaz neznam kada će biti gotov i kakva je praksa vaših doktora to ćeš saznati sutra-
Samo hrabro možeš ti to,sve se može i da izdržati pa i gastroskopija.Sutra kada to obaviš javi se a datum MR je koji?
Ok sory gore su bila dva quotanja, u pravu si znam da je preglednije stupid question by me
ok , sad sam kontaktirala prijatlejicu maminu ona mi rece da ne smijem ni piti poslije 7 nista osim sto ne smijem jesti pa je i meni konfuzno sto ne bi mogla uzimati tecnost jer ipak to se ne zadrzava u zeluci jel ..
ok javim se sutra svakako , a MR jos nije zakazan jer imam jos jedan nalaz obaviti sto sam trebala prije u maju a nisam stigla jer je u drugom gradu pa od posla nisam mogla poslje se sve to ostavilo sa strane..ne znam tacno o cemu je rijec mogu da provjerim pa da napisem sutra
svakako mislim da ce biti uskoro,idem redom u 3 dana sam obavila dosta, hormone ,pregled ginekologa, ultrazvuk danas, sutra ovo ..nadam se da ce i MR biti uskoro samo sto idem od grada do grada a virjeme mi bas nije na ruku .ceste su grozne bas sad ovaj snijeg krenuo tako da nadam se da me to nece usporiti..
svakako se cujemo suta..a nisi rekla kome je rodjendan pusaaa
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 18:58   #45
Quote:
..Enja.. kaže: Pogledaj post
hej leyla!
taj kortizol je čudan hormon, doktori često ne znaju zašto se povisi, i prepisuju to stresnom razdoblju. on se i zove stresni hormon
ja sam imala jedno 8 mjeseci povišen kortizol i u mokraći i u krvi i nisu skužili što mi je. MR je pokazivao na blagu hiperplaziju (uvećanje) nadbubrežne žlijezde. Ali mi nisu dali nikakvu terapiju, već samo da pratim stanje svaka tri mjeseca kad sam ga morala ić vadit.
Tek prije 2 mjeseca su nalazi pokazali da je u granicama normale. I ponovljeni MR nadbubrega je bio uredan

jedino nisam radila MR hipofize, a htjela bi iako endokrinolog to nje tražio. meni su isto neredovite menstruacije, al ginekolog to prepisuje navodnom pcos-u.
daj mi reci kako izgleda taj MR hipofize? Jesi imala kakve nuspojave poslije? vrtoglavice i ostalo?
@enja cao
i meni kortizol stalno nekako ide gore dole al isto sam vadila jedan dan samo kortizol kad sam radila nalaze i to u 8h,16h 23h tacno da se vidi kako se ponasa ujutro navece itd i svaki put je bio u granicama neke normale od 400 do 500 sta znam al je znao biit nekad 1120 a prekuce 900 ipak je visoko..
da li ti imas neke promjene na sebi da li mrsas debljas se ili sl kolko je neredovita menstruacija?ja kako ne uzimam tablete i nemam menstruaciju iako ginekolog kaze za sada da je to sekundarna pojava jer ga brine povisen kortizol sada i da je to podrucje sad za sad za endokrinologa
sto se tice MR ja nista nisam znala o tom dok nisam otisla znam samo da se udje i neki bubanj, medjutim nije nista strasno nemam problem sa zatvorenim prostorom nije bajno legnes unutra te uvuku jako udara taj bubanj ne smijes da se mices uopce nimalo, budes unutra 10ak minute, poslije su mene izvukli nisam opet smjela da se mrdam onda su mi cini mi se ubrizgali neku tecnost ne znam kako se zove jer nisam mogla glavom uopce da vidim samo sam pruzila ruku,a tu se radi o tom da oni na ekranu vide kako krv tece kroz cijelo tijelo da li ima neki zacepljenja , eto to je ovako "laicki" receno ...
a poslije toga kad su mi rekli da nema nista, samo sam poletjela nisam ni stigla da mislim na vrtoglavice i slicno nista strasno vjeruj a svakako da taj pregled treba obaviti ako je potrebno je li ako se sumnja na nesto
eto nadam se da sam bar malo pomogla
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 20:00   #46
Hej!
Ja imam simptome tipične za pcos. Opadanje kose, dlakaost i neredovite menstruacije. Ja sam još u fazi kad radim pretrage. Endokrinolog je isključio poremećaj nadbubrežne, sad još radim ginekološke pretrage.
Jesi li radila Deksametazon test? Evo o tome sam malo više pisala tu. https://www.forum.hr/showthread.php?t=287278

Ja vjerujem da će ti sve bit ok na MR-u! Samo hrabro Ja kad sam ga išla radit bila sam toliko napeta jer sam bila uvjerena da će mi doktor priopćit najgoru vijest. Pa sam se lijepo srušila unutra u trenutku dok je govorio- imate blagu hiperplaziju
Nemoj se brinut, čim je ultrazvuk pokazao da nema ništa na donjem abdomenu, možeš isključit najgore. MR će malo bolje vidit kako funkcionira nadbubreg!

hvala za info o MR-u hipofize. Deset minuta u kapsi se čini puno, ali sve se da izdržat.
Inače, MR nadbubrega je kod mene i prvi i drugi put trajao svega 5 min, možda i manje.
..Enja.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 00:26   #47
@enja

Meni je pregled trajao malo duze kolko se sjecam prvo 15-20min pa su me izvukli na minut dali mi taj uzorak i opet vratili unutra na 15min..
ne znam kako izgleda MR nadbubrega zar to nije isto u toj tubi kao i hipofize..
mislim da nisam radila ovaj deksametazon( sto ne znaci da necu ) jer mi nisu jos trazili..
znaci ni ti nisi uzimala nikakvu terapiju do sad neke tablete i slicno, jos uvijek radis pretrage..
joj valja meni sutra na ovo , vec mi se povraca i muka mi
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 01:06   #48
ma šta ti je, nema panike!!!! nemoj bit ko ja, pa paničarit bezveze.
samo smireno sutra. već znš da nije ništa opasno, jer da je, to bi se već vidilo na ultrazvuku!!!

ono što pimjećujem kod tebe i mene da je zajedničko je da smo obje bila na Yasminu . Ja sam ga pila zbog neredovite menstruacije
vidjet ćeš sve sutra poslije MR-a.

a jel ti ginekolog isključio policistične jajnike? što ti je rekao za to?
..Enja.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 01:12   #49
@enja

sutra mi nije preled MR nego gastroskopije, nisam u panici neog ne znam hocul podnijet taj pregled malo je gadljivo pa se plasim da necu uspijet izdrzat i upropastiti doktoru mogucsnot da isti obavi..
i ja sam yasmin uzimala radi menzisa, ostalo sve ok sto se tice ginekoloskih nalaza tako i jajnici.
sta je s tvojom kilazom ima li tu nekih promjena, i kolko dugo si uzimala yasmin tj od kad ti je neredovna menstruacija ,da li si sad na yasminu..
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:35   #50
Evo mene ponovo da se tuspasim kako je prosla gastro..
odma da kazem katastrofa ..
Imala sam zakazano pola9 a doktor je dosao u 10 , do tad sam sto puta pregladnila jer nisam jela ni nista pila noc prije poslije 19h..
Usla sam konacno , pregled mi je bio grozan , dok sam se snasla tj nisam ni svjesna bila ni razgovora ni nista vec mi je cijev bila u grlu i samo samo cula u pozadini "progutaj jos jednom i jos jednom..." nisam mogla da se skoncentrisem ni na disanje tako da sam se maltene davila a doktor je gurao cijev dublje i dublje ,a ja i nogama i rukama i pokusavam da se skoncentrisem na disanje dok uspijem malo on cijev pomjera grozno tako da se pogubim i opet davim,samo mi suze kapaju iz lijevog oka jer sma bila na boku, ma trajalo je dugi 10min..mozda i duze a svaka minuta ko godina...
ustala sam i doktor je rekao da imam jaku upalu i evo nalaza
Nalaz:
Jednjak u distalnoj trecini sa znacima GERB drugog stupnja.EG prijelaz nekompetentan sa manjom klizajucom kilom.Zeludac sa retiniranim zucnim sadrzajem,izrazito hiperemicne ,edametozne sluznice.Prepiloricno dosta erozija.Pilorus kruzan.Bulbus edametozan,hiperemican,vulnerabilan.
Silazni duodenum uredan.

Dijagnoza:
Gastritis el bulbitis ac.
GERB II
Hiatus hernia

Biopsija/Polipektomija :
Test na HP pozitivan

Terapija:
Controloc 40mg 2x1 tableta 7 dana,potom 1x1 tableta mjesec dana

Klaritromicin 500mg 2x1 tbl sedam dana
Amoxiclin 1000mg 2x1 tbl sedam dana

Krenula sam piti lijekove,najvise me sad brine apetit kojeg imam skoro nikako,stalno osjecam naduvenost stomaka kao da sma napuhana zrakom nekim a jela sam minimum 4 -5 puta dnevno sad jedva 2-3 puta .mozda je privremeno al nemogu kad sam totalno sita i onda samo patim stomak.Posto mi je rekao da mi je ta sluznica upaljena tesko probavljam hranu totalno a sad evo bas nikako samo sam na cajevima i jedem malo
Nemam simptome povracanja kao neki,nemam bolove samo mi je ta naduvenost i povremeno gorcina jaka u ustima kao da imam pokvarena tri zuba a nemam nijedan znaci ta gorcina se pojavi povremeno predvece..
Citala sam puno o ovom i nemam simptoma koji se pominju povracanje bolovi proljev podrigivanje i sl..
Sva sam konfuzna ovom se uopce nisam nadala da ce ovde biti nesto na gastro cak sam se pitala uopce sto idem na to..
Uvijek me mucila naduvenost povremeno jednom u 2 mjeseca i tad bas jedem 2put dnevno i samo sam na cajevima stalno sam sita i imam bolove u stomaku to mi se desilo par puta ove godine jednom u 2 mjeseca i nisam obracala neku paznju.Sad ne znam odkad ova upala tinja pa sad i ta bakterija , a najvise me brine kilaza ionako sam pala a sad nemam apetita plus ima posebna ishrana nemasno kuhano i sl sto sma u biti uvijek i jela, a sve ono najgore sto nisam nikad ni mogla na samu pomisao pojest nisam jela hamburegeri pohovano przeno pize pite ma nista..

Ima li mi pomoci Im so scared...da li ce uspjet ova terapija da li cu se izlijeciti citala sam ovom nema kraja ,kad krene uvijek si na lijekovima..nisam nikad imala problema s hranom kiselinom zelucem pojma nemam odkud sve ovo jedino stres nervoza...

toliko od mene sada
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 01:44   #51
Quote:
leyla26 kaže: Pogledaj post
Evo mene ponovo da se tuspasim kako je prosla gastro..
odma da kazem katastrofa ..
Imala sam zakazano pola9 a doktor je dosao u 10 , do tad sam sto puta pregladnila jer nisam jela ni nista pila noc prije poslije 19h..
Usla sam konacno , pregled mi je bio grozan , dok sam se snasla tj nisam ni svjesna bila ni razgovora ni nista vec mi je cijev bila u grlu i samo samo cula u pozadini "progutaj jos jednom i jos jednom..." nisam mogla da se skoncentrisem ni na disanje tako da sam se maltene davila a doktor je gurao cijev dublje i dublje ,a ja i nogama i rukama i pokusavam da se skoncentrisem na disanje dok uspijem malo on cijev pomjera grozno tako da se pogubim i opet davim,samo mi suze kapaju iz lijevog oka jer sma bila na boku, ma trajalo je dugi 10min..mozda i duze a svaka minuta ko godina...
ustala sam i doktor je rekao da imam jaku upalu i evo nalaza
Nalaz:
Jednjak u distalnoj trecini sa znacima GERB drugog stupnja.EG prijelaz nekompetentan sa manjom klizajucom kilom.Zeludac sa retiniranim zucnim sadrzajem,izrazito hiperemicne ,edametozne sluznice.Prepiloricno dosta erozija.Pilorus kruzan.Bulbus edametozan,hiperemican,vulnerabilan.
Silazni duodenum uredan.

Dijagnoza:
Gastritis el bulbitis ac.
GERB II
Hiatus hernia

Biopsija/Polipektomija :
Test na HP pozitivan

Terapija:
Controloc 40mg 2x1 tableta 7 dana,potom 1x1 tableta mjesec dana

Klaritromicin 500mg 2x1 tbl sedam dana
Amoxiclin 1000mg 2x1 tbl sedam dana

Krenula sam piti lijekove,najvise me sad brine apetit kojeg imam skoro nikako,stalno osjecam naduvenost stomaka kao da sma napuhana zrakom nekim a jela sam minimum 4 -5 puta dnevno sad jedva 2-3 puta .mozda je privremeno al nemogu kad sam totalno sita i onda samo patim stomak.Posto mi je rekao da mi je ta sluznica upaljena tesko probavljam hranu totalno a sad evo bas nikako samo sam na cajevima i jedem malo
Nemam simptome povracanja kao neki,nemam bolove samo mi je ta naduvenost i povremeno gorcina jaka u ustima kao da imam pokvarena tri zuba a nemam nijedan znaci ta gorcina se pojavi povremeno predvece..
Citala sam puno o ovom i nemam simptoma koji se pominju povracanje bolovi proljev podrigivanje i sl..
Sva sam konfuzna ovom se uopce nisam nadala da ce ovde biti nesto na gastro cak sam se pitala uopce sto idem na to..
Uvijek me mucila naduvenost povremeno jednom u 2 mjeseca i tad bas jedem 2put dnevno i samo sam na cajevima stalno sam sita i imam bolove u stomaku to mi se desilo par puta ove godine jednom u 2 mjeseca i nisam obracala neku paznju.Sad ne znam odkad ova upala tinja pa sad i ta bakterija , a najvise me brine kilaza ionako sam pala a sad nemam apetita plus ima posebna ishrana nemasno kuhano i sl sto sma u biti uvijek i jela, a sve ono najgore sto nisam nikad ni mogla na samu pomisao pojest nisam jela hamburegeri pohovano przeno pize pite ma nista..

Ima li mi pomoci Im so scared...da li ce uspjet ova terapija da li cu se izlijeciti citala sam ovom nema kraja ,kad krene uvijek si na lijekovima..nisam nikad imala problema s hranom kiselinom zelucem pojma nemam odkud sve ovo jedino stres nervoza...

toliko od mene sada
hej mala evo mene nas dvije već prijateljice i da ti kažem nisam išla sa foruma tu sam ali sa teme št. sam otišla eto. znaći tu sam i mi možemo bez problema pisati.
Ovako molim te da se smiriš, odmah te oprala panika i time sebi radiš samo gore, pogotovo što oboljenja toga tipa upravo reagiraju na tako stanje.
Tvoje čitanje i izčitavanje dovodi te u totalnu konfuziju i još veću paniku. Sve što pročitaš u knjigama ili na netu to su školski primjeri što znaći da ljudi mogu imati te simptome ali to su znaći mogući simptomi, te neko ima jedan od navedenih , neko dva a netko sve i zato sam ti već rekla pusti se toga.
Evo gastroskopija je iza tebe, istina dosta neugodan pregled ali dobar dijagnostički metod pa se mora malo i potrpit.
Gastritis je oboljenje kod koga se simptomi manifestiraju na različit naćin u zavisnosti od uzroka ali je stalna anoreksija( mršavost bolje reči) često najglavnija karakteristika.Punoća u epigastrijumu - želudcu ili brza zasičenost te moguća mućnina i povračanje takođe mogu biti dio kliničke slike.
Dobila si contraloc kojeg moraš popiti natašte pa tek nakon toga jesti i piti druge lijekove- on ti stvara jedan fini zaštitni sloj i štiti sluznicu od dalje erozije-oštećenja.
Za bakteriju si dobila antibiotike i sada ostaješ onih drugih 50% odnosno , tvoj optimizam da će nakon uzete terapije biti ne bolje nego dobro i hoće vjeruj mi. To su danas izliječive stvari pogotovo poslije otkrića ove bakterije. Čim terapija poćne djelovati pojačat će se želja za konzumiranjem hrane i time ćeš vratiti izgubljene kilograme- ja sam ti već rekla da neka bolest tinja ako gubiš kilograme , gore u nekom postu i vidiš da je tako.
Nemoj se nervirati i sada uzimaj hrane onoliko koliko ti se jede a iz dana u dan to će poćeti da se normalizira.

Kažeš da ti mama čita ove stranice pa ju lijepo pozdravi od mene. I sigurno da i mama može nešto pitati ako je zanima.
pozdrav
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 00:05   #52
Ej ninice nemas pojma kako mi je drago sto nisi otisla s foruma i sto ces biti prisutna na ostalim temama ukljucujuci i moju nadam se, osim te jedne i vjerujem da ces mnogima nedostajati tvoji postovi ,razumijevanje, podrska, savjeti, lijepa rijec na toj temi i to je sigurno..citajuci par postova tamo to sam mogla skontati u pocetku odma, a procitala sam sve..Medjutim to je tvoja stvar ti znas najbolje meni je zao a i mnogima...al idemo dalje..
Anyway

Evo treci dan kako pijem terapiju je iza mene,i stanje je isto nemam neka promjene stomak i dalje naduven kao da sam trudna puna zraka koji me cini sitom.danas sam jela 3 puta samo a ovaj treci put uopce nisam bila gladna sto mogu reci i za prva dva sigurno nazalost ne znam ovo mi je cudno vec treci dan a nista , ja koja sam bila gladna svako malo sad ne osjecam nikako glad uopce.tacno me strah da jedem sta god pomislim odma mi je kamen u stomaku i strah da to nece prokuhat ,gledam da uzimam laganiju hranu po malo kuhana riza kao sjela mi neki dan,kuhani krompir koji usitnim kao pire mi bas i nije sjeo..mladi sir onako ma mislim pojedem ja to sve.juce sam bila na rucku s starcima u restoranu pojedem sve bez problema sve naruceno , al to samo ostane skoro u grlu i stoji cijelo vrijeme varenje nula..
Ovo stanje je grozno mogu reci ,zao mi roditelja koji brinu za mene a ja brinem sto oni brinu i tako u krug.rekla sam mami sto puta da ne brine da necu da jedem daleko od tog bas suprotno ja bi volila,al jednostavno trenutno nemogu nemam tog apetita jer na sta god pomislim odma vidim da mi nece provarit,a valjda ce biti bolje kroz koji dan..bar se nadam

Sto se tice mame ne znam moram je obuciti imala bi ona mnogo temica i tema da se ukljuci samo trenutno laptop joj nije jaca strana al radimo ne tome
p.s.

kako je prosao rodjendan,jos nisam skontala jel tebi rodjendan il nekom tvom zato nisam ni cestitala taj dio nisam dobila odgovor ,ako je tebi onda sretan sa zakasnjenjem

pp
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 00:32   #53
Znam kako se osječaš i to su simptomi te vrste bolesti ali sada moraš imati strpljenja jer nije dovoljno tri dana da bi se osječala bolje ili već bilo kakav pomok, mora ipak proći vremena da terapija da traženi učinak.
Vjerujem da ti je to sve veliki problem kako tebi tako i tvojim roditeljima ali to ipak nije tako strašno za preveliku brigu, jer stvarano si dobila dobru terapiju koja će biti učinkovita i stanje dovesti u red.
Jedi jednostavno što ti odgovara i po malo, više puta tijekom dana lakše probavljivu hranu, nemoj nositi ništa od robe koja te steže preko trbuha, neka ti je jastuk za spavanje malo viši i često popi kamilicu blago zašećerenu pogotovo prije spavanja, ona djeluje umirujuće na iziritiranu sluznicu.

Rođendan je prošao super, da ja sam imala rođendan i zahvaljujem na čestitkama ha eto za rođendan sam dobila i puuuuuno lijepih darova od prijatelja i normalno od svojih najbližih .

Kada si na MR'
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 00:53   #54
Ja pokusavam da imam strpljenja al sve me nervira taj apetit ,aj nije mi do mene nego mi zao roditelja.Al ne smijem da se silim, zato sam razgovarala s mamom pokusavajuci da je ubijedim da jednostavno imam tezak osjecaj u stomaku i veliku sitost , vjerovatno ko to ne dozivi ne zna kako je.samo hocu time da kazem da cu jesti onoliko kolko mogu( trenutno je to jako malo u odnosu na prije ) samo da nemam taj pritisak s te strane roditelja.Jer ja razumijem da su zabrinuti ,ali i da oni mene razumiju.mogla bih sad pojesti cisto pred njima jel da vide da jedem cijeli rucak predjelo glavno jelo i sl al bi u ovom momentu to bilo za mene katastrofa ma crkla bih bolje receno..
Gledam da jedem laganije,caj pijem svakodnevno rekli su mi da je tobar stolsnik tj kunica ,kamilica i zeleni.Takodje mnogi govore a i pise u literaturi sta smijem sta ne smijem jesti,da je dobar sok od svjezeg kupusa na taste popiti casu, a neki govore da nije lose ni tri puta dnevno sat prije jela.probala sam ukus je blago receno katastrofa dok pijes ok , kad prestanes onda je problem , tako da sam skontala najbolje exirati i onda malo vode da taj feeling prodje i cao
tako ujutro popijem prvo controloc na taste i za neki 15 min ostatak tableta,poslije ili jedem malo ili popijem taj sok prvo , gledacu da odma popijem njega prije jela mislim da je bolje dok je jos prazan stomak.

Sto se tice MR sad je to odgodjeno trenutno dok ova terapija prodje , posto sam pocela piti terapiju u petak , za 7 dana tj u sljedeci petak cu mozda na neki pregled tacnije kontrolu,jer tad pretajem piti ova dva antibiotika ,a ostace controloc.
I ja vjerujem da je malo vremeno proslo tek je pocetak i nadam se da ce biti bolje , zato mi nije jasno cemu kontrola odma tj da li ce se mozda vidjeti neki pomak.kad sam pitala doktoricu tad da li ce se opet pregled bazirati na gastro rekli su da nece pa sad ne znam ..

Uuu super pa je rodjos prosao lijepo , a moze li se otrkiti koji po redu ne mora nije bed ako ti je bed
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 02:05   #55
Quote:
leyla26 kaže: Pogledaj post
Ja pokusavam da imam strpljenja al sve me nervira taj apetit ,aj nije mi do mene nego mi zao roditelja.Al ne smijem da se silim, zato sam razgovarala s mamom pokusavajuci da je ubijedim da jednostavno imam tezak osjecaj u stomaku i veliku sitost , vjerovatno ko to ne dozivi ne zna kako je.samo hocu time da kazem da cu jesti onoliko kolko mogu( trenutno je to jako malo u odnosu na prije ) samo da nemam taj pritisak s te strane roditelja.Jer ja razumijem da su zabrinuti ,ali i da oni mene razumiju.mogla bih sad pojesti cisto pred njima jel da vide da jedem cijeli rucak predjelo glavno jelo i sl al bi u ovom momentu to bilo za mene katastrofa ma crkla bih bolje receno..
Gledam da jedem laganije,caj pijem svakodnevno rekli su mi da je tobar stolsnik tj kunica ,kamilica i zeleni.Takodje mnogi govore a i pise u literaturi sta smijem sta ne smijem jesti,da je dobar sok od svjezeg kupusa na taste popiti casu, a neki govore da nije lose ni tri puta dnevno sat prije jela.probala sam ukus je blago receno katastrofa dok pijes ok , kad prestanes onda je problem , tako da sam skontala najbolje exirati i onda malo vode da taj feeling prodje i cao
tako ujutro popijem prvo controloc na taste i za neki 15 min ostatak tableta,poslije ili jedem malo ili popijem taj sok prvo , gledacu da odma popijem njega prije jela mislim da je bolje dok je jos prazan stomak.

Sto se tice MR sad je to odgodjeno trenutno dok ova terapija prodje , posto sam pocela piti terapiju u petak , za 7 dana tj u sljedeci petak cu mozda na neki pregled tacnije kontrolu,jer tad pretajem piti ova dva antibiotika ,a ostace controloc.
I ja vjerujem da je malo vremeno proslo tek je pocetak i nadam se da ce biti bolje , zato mi nije jasno cemu kontrola odma tj da li ce se mozda vidjeti neki pomak.kad sam pitala doktoricu tad da li ce se opet pregled bazirati na gastro rekli su da nece pa sad ne znam ..

Uuu super pa je rodjos prosao lijepo , a moze li se otrkiti koji po redu ne mora nije bed ako ti je bed
Ma znam ja brigu roditelja i vjeruj da je to najveći problem kada su djeca u pitanju, ali trenutne njihove želje i tvoje potrebe su vrlo različite i za njih možda ćak i ne shvatljive, ali ipak pokušaj sa njima razgovarati u tom pogledu da je tvoja bolest uzrok tvog slabog aptetita i da bi ti i sama željela da možeš više pojesti ali ako ne ide onda je tako dok se stanje ne popravi.
Neznam za taj kupus odnosno sok od kupusa ali ako je to dobro onda pokušaj ništa ne gubiš.
Strpi se malo i što manje nerviraj i po malo , terapija je učinkovita ali treba proći određeno vrijeme, ma vjeruj da će biti dobro.

Nije tajna 39 godina je iza mene , ne baš malo a mislim u odnosu na tebe
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 20:43   #56
E nemoj se ljutit što mi se ne da sve čitati, pacijenti imaju tendenciju nadugo i široko pa su prisutne već profisonalne deformacije.
Okvirno što vidim, par stvari mi nije jasno.
MR upućuje na slabiji rad adenohipofize? Što bi značilo da imaš snižen ACTH,TSH,LH,FSH,GH,Prolaktin, ili pak samo nešto od toga što bi upućivalo na parcijalnu hipofunkciju iz nekog razloga.

Aj napiši kod nalaza i referentne vrijednosti, već me ubijaju svaki lab svoje vrijednosti, jer mi se čini da ti kortizoli i nisu tako viski bar prema ovim referentnim na našim nalazima. FSH i LH u tragu? kolika je normala (vjerovatno viša), dakle za sada parcijalna hipofunkcija u smislu smanjenog lučenja gonadotropina (FSH i LH), pitanje osovine hipotalamus hipofiza (hipotalamus luči GnRH koji stimulira hipofizu na lučenje FSH i LH).
T3 i T4 ili FT3 i FT4.
Dakle nedostaju gore navedeni hormoni ACTH,Prolaktin. Također nedostaje nalaz estriogena i testosterona.
Što se tiče menstruacija imaš ili nemaš sindrom policitičnih jajnika?
Napiši nalaze kalija (K), Natrija (Na), klora (Cl).
Nalaz UZV nadbubrežnih žlijezda nije nužno zlatni standard za otkrivanje hiperplazije ili adenoma (dobroćudnog tm procesa) ili u krajnju ruku karcinoma, ali malo vjerovatno pa nećemo o tom.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 00:27   #57
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
E nemoj se ljutit što mi se ne da sve čitati, pacijenti imaju tendenciju nadugo i široko pa su prisutne već profisonalne deformacije.
Okvirno što vidim, par stvari mi nije jasno.
MR upućuje na slabiji rad adenohipofize? Što bi značilo da imaš snižen ACTH,TSH,LH,FSH,GH,Prolaktin, ili pak samo nešto od toga što bi upućivalo na parcijalnu hipofunkciju iz nekog razloga.

Aj napiši kod nalaza i referentne vrijednosti, već me ubijaju svaki lab svoje vrijednosti, jer mi se čini da ti kortizoli i nisu tako viski bar prema ovim referentnim na našim nalazima. FSH i LH u tragu? kolika je normala (vjerovatno viša), dakle za sada parcijalna hipofunkcija u smislu smanjenog lučenja gonadotropina (FSH i LH), pitanje osovine hipotalamus hipofiza (hipotalamus luči GnRH koji stimulira hipofizu na lučenje FSH i LH).
T3 i T4 ili FT3 i FT4.
Dakle nedostaju gore navedeni hormoni ACTH,Prolaktin. Također nedostaje nalaz estriogena i testosterona.
Što se tiče menstruacija imaš ili nemaš sindrom policitičnih jajnika?
Napiši nalaze kalija (K), Natrija (Na), klora (Cl).
Nalaz UZV nadbubrežnih žlijezda nije nužno zlatni standard za otkrivanje hiperplazije ili adenoma (dobroćudnog tm procesa) ili u krajnju ruku karcinoma, ali malo vjerovatno pa nećemo o tom.
cao meritas

Da u pravu si imam snizenje vrijednosti fsh i lh evo sad cu da napisem s posljednjeg nalaza rezultate a i ref vrijednosti..

14.12.2009.

FSH 1,5 5,8-21,0 sredina ciklusa
2,8-11,3 Folikularna f.
1,2-9,0 Lutealna f


LH 0.2 1,1-11,6 Folikularna f.
17,0-77,0 sredina ciklusa
0-14,7 Lutealna f.


Estradiol 87 124-1468 Preou. pik.
101-905 Lutealna f.
0 - 587 Folikularna f.


Progesteron 3,00 0-3,6 Folikularna f.
0-19.9 Preov pik.
19- 76 Sredina lutea f.
3.0- 68 Lutealna f.

Prolactin 123 40-530

Testosteron 1,0 0,52 - 2.77 Ovulacija
0.52- 2.14 Poslije menop.

Cortizol 906 138 - 690 ( ipak nije u normalnim granicama )

Hormoni stitne zlijezde

TSH 1,600 0.40-4.00
Free T3 2,7 2,30- 6,29
Free T4 15,5 10,40-24,40

Sto se tice ACTH to sam radila 17.6.2009. sad ovaj mjesec nisam ponovo ne znam nisu mi trazili a tad je bio rezultat u sestom mjesecu
ACTH u 8h: 16,9 i u 14h: 12,5
a ref vrijednosti 7,2-63.3

HGH
u 8h : 8,25 ref vrijedn. za zene 0.0-30.0
u 14h: 4.6 ref vrijedn 0.0-32.0

Nemam sindrom policisticnih jajnika.Sto se tice nalaza Na, Ca i K to nisam radila ili nemogu da se snadjem u ovim papirima , al mislim da nema.
Pa sad su mi otrkrili na gastrosk. da imam taj gastritis,Gerb II, hiatus herniu i pozitivna na HP .Sad uzimam ovu terapiju pa vidjecemo

Eto ispisala sam nalaze meni je iskreno ovo sve konfuzno mozes li da se snadjes sta kako

Pozzzz
leyla26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:56   #58
Nije me bilo duže, očito.
Ma evo gledam šta si postala. sve je to malo zbrčkano ovako čitati.

Sve u svemu visok kortizol, niži FSH i LH (nisi navela koja u kojoj fazi menstralnog ciklusa je vađena krv), nizak estradiol, doima se i nešto niži ACTH mada u ref vrijednostima.

Onaj nalaz magneta koji bi mogao objasniti parcijalnu hipofuknciju adenohipofize bi bio i objašnjenje nižih razina FSH i LH te posljedično nižeg estradiola - efektivno gledano zdrmane menstruacije. Nije jasno isključena osovina hipotalamus hipofiza što se tiče spolnih hormona.
Nešto "niži" ACTH u sklopu parcijalne hipofunkcije hipofize bi trebao ići s nižim kortizolom što ovdje nije slučaj.
ACTH nešto niži u ovom slučaju izgleda kao povratna sprega (dakle posljedica) povišenog kortizola što znači u tom dijelu isključiti hiperplaziju ili adenom nadbbubrežne žlijezde.

Što se tiče probavnih smetnji vjerovatno uzrokavanih kombimacijom gastritisa i GERB-a to bi trebalo riješiti IPP-om (inhibitor protonske pumpe) i ukoliko je samo to uzrok gubitka apetita isti bi se trebao popraviti nakon terapije.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:31   #59
Dižem ovu temu iz mrtvih da pitam da li povišeni kortizol uzrokuje strije jer koža postane tanka pa lako puca ili se ipak treba i zdebljat da bismo dobili strije? U prijevodu tko ima povišen kortizol, a pazi na prehranu i ne deblja se hoće li ili neće dobiti strije? Strije inače nastaju širenjem (obično naglim) kože, a ako je netko uvijek iste mase nema širenja pa nema logike da nastanu nove strije... Hvala!
FFdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 00:12   #60
Smanjeno lucenje hormona nadbubrezne zlezde

Evo mene sa suprotnim pitanjem. Da li neko ima smanjeno lucenje hormona nadbubrezne zlezde i kakvu terapiju koristite?

Ima li neko predstavu sta uopste moze da izazove ovakvu pojavu?
Gdeideovajsvet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.