Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2004., 13:13   #21
smeta mi mahrama...
marama,ne smeta!
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 13:13   #22
Lightbulb

odjebi ILovaco, nesposoban si koristit ono malo mozga kaj imash. nije svladao osnovne metode kritickog misljenja, natrag u osnovnu pa cemo vidjet kud ce djete dalje, najbolje na naftne bushotine u Iran da propovijeda kako su sretni
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 13:18   #23
Quote:
jimmy kaže:
oni ljudi su zadovoljni? pol Irana bi pobeglo van da more!! kaje tebi.
isto ko propaganda istocng bloka...kod nas su svi zadovoljni..istocna njemacka..samo treba 3 metra veliki zid i niko nesme van, jeeer, svi bi pobegli istog trena!
u iranu je to jos malo gore..muskima je recimo super u saudi arabiji jer kupuju zena kolko ocu i odkud ocu. eto cemo sluzhi marama na istoku
mores is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 05:50   #24
Quote:
jimmy kaže:
kakva jebena marama? ak tje zima, nosi ju. ak si stara baka, nosi ju. ak si redovnica nosi ju.

a to sto neke zaostale religije propisuju da se nosi marama, to znaci da im je potrebna revolucija, korak na sljedeci nivo, ili - traze da ih se izbace iz svjetovnog. neka im onda bude tako. vidi francusku. pa nismo u srednjem vijeku. kad je ono bila francuska revolucija?
ma gle, vecina muslimana smatra da je covjek Boziji namjesnik na zemlji, dakle na neki nacin je svaki covjek redovnik...

e sad, islam kao zaostala religija... gle, arapi jesu zaostali, turci nemaju bas previse veze sa islamom(ono imaju.. al nemaju, pogotovo gastarbajteri...) al islam sam po sebi to nije... npr, mozemo reci da je islam vrlo moderna religija jer je propisao odjecu kakva je u zadnje vrijeme zdravija od odjece drugih ljudi (tijelo pokriveno odjecom ima manje sanse da na njega sunce djeluje kako ne treba, etc..etc... a znamo da je sunce iz godine u godinu nezdravije...etc..etc...)

dakle bez obzira na to sto ti smatras da je islam onakav kakav u stvarnosti nije, smeta li ti da djelis kancelariju, univerzitetsku ili skolsu klupu sa zenom koja je "redovnica" u islamu (jer sve muslimanke to jesu) i kao takva ima mahramu...


Quote:
Da li bi se ozenio pokrivenom zenom?

Eh, to je drugo pitanje.
aha, drugo pitanje, i to pitanje koje si ti pitao ma gle, realno gledano ako je zena dovoljno jaka i svjesna islama toliko da nosi mahramu, onda ce "traziti" muza koji praktukuje islam bar u tim nekim osnovama... kao sto su namaz, post, cuvanje od grijeha i nudisticke plaze
ne sekiraj se, mislim da neces zavrsiti u braku sa pokrivenom zenom
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 09:21   #25
Quote:
heureka kaže:
ne sekiraj se, mislim da neces zavrsiti u braku sa pokrivenom zenom
Ma pametnice moja kako si mi sve skontala odmah.

Nemoj, bona ne bila, Heureka, da te strase da ces u dzehenemu gorjet ako se ne pokrijes. Mene, ne slusaj, ja sam polu-cafir. Ali, opet ti moram reci kao filozoficar da bi ja kao intelektualac 16 puta preispitao sebe da li da uzmem hadise kao okosnicu svog zivota uzimajuci u obzir da su zapisani jedno 200 godina poslije Muhamedove smrti. Eh, pa brat bratu, i pored najbolje memorije prenosilaca 200 godina je dovoljno da se neke stvari izokrenu.

Ono sto u Qur'anu pise, neki islamski teolozi kazu da se odnosilo na Poslanikovu familiju, tj. na njegove zene. Ti ne moras okolo hodati obucena ko prostitutka. Kad si u dzamiji pokrij se. A zaista ne vidim razloga da po ulici hodas vjecito pokrivena. A opet, radi kako hoces, kako god se ti ugodno osjecas.

Po meni, tvoja skromnost i cestitost ne izvire iz marame, nego iz srca. A ja i kad vidim golu zenu na nudistickoj plazi ne popalim se (ako sebi ne dozvolim). Tako, grijeh je u muskoj glavi, ne u zenskom otkrivanju.

Pusa od tvog buraza nudiste

Damir
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 18:30   #26
Quote:
heureka kaže:
ma gle, vecina muslimana smatra da je covjek Boziji namjesnik na zemlji, dakle na neki nacin je svaki covjek redovnik...

e sad, islam kao zaostala religija... gle, arapi jesu zaostali, turci nemaju bas previse veze sa islamom(ono imaju.. al nemaju, pogotovo gastarbajteri...) al islam sam po sebi to nije... npr, mozemo reci da je islam vrlo moderna religija jer je propisao odjecu kakva je u zadnje vrijeme zdravija od odjece drugih ljudi (tijelo pokriveno odjecom ima manje sanse da na njega sunce djeluje kako ne treba, etc..etc... a znamo da je sunce iz godine u godinu nezdravije...etc..etc...)

dakle bez obzira na to sto ti smatras da je islam onakav kakav u stvarnosti nije, smeta li ti da djelis kancelariju, univerzitetsku ili skolsu klupu sa zenom koja je "redovnica" u islamu (jer sve muslimanke to jesu) i kao takva ima mahramu...




aha, drugo pitanje, i to pitanje koje si ti pitao ma gle, realno gledano ako je zena dovoljno jaka i svjesna islama toliko da nosi mahramu, onda ce "traziti" muza koji praktukuje islam bar u tim nekim osnovama... kao sto su namaz, post, cuvanje od grijeha i nudisticke plaze
ne sekiraj se, mislim da neces zavrsiti u braku sa pokrivenom zenom





Ma pusti zapadnjake, oni misle... znaš ono samo misle... da je Islam nešto kao i njihov zapad.
mores is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 19:04   #27
Quote:
jimmy kaže:
a to sto neke zaostale religije propisuju da se nosi marama, to znaci da im je potrebna revolucija, korak na sljedeci nivo, ili - traze da ih se izbace iz svjetovnog. neka im onda bude tako. vidi francusku. pa nismo u srednjem vijeku. kad je ono bila francuska revolucija?
zašto zaostale, možda si ti malo zaostao u nekim stvarima?
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 19:51   #28
Quote:
jimmy kaže:
odjebi ILovaco, nesposoban si koristit ono malo mozga kaj imash.nije svladao osnovne metode kritickog misljenja, natrag u osnovnu pa cemo vidjet kud ce djete dalje, najbolje na naftne bushotine u Iran da propovijeda kako su sretni



Cuj ti kretenu jedan, moram ti to reci jer to i jesi. Tebi je ilovaca istisla mozak... Odakle ti samo ideja da je I.L - Mores.

Jesi li ti prije malo pogledao profil i upise korisnika I.L i Moresa - nemoguce je zar ne? Jedno ako I.L nema cetiri ruke.

Nego, nadam se da ces se ispricati gosp. I.L-u za ovaj incident. Evo ti i jedan topik pa procitaj - Može li jedan forumaš na IMF-u imati 200 nickova, i pisati pod njima...?

A vidi ti ovo. svi te ismijase da si zaostao, kako to!
Submarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 03:12   #29
Smile

Quote:
Mir-Vama:
Nigdje se na ovomu svijetu moje tjelesne oči ne posrame požude tijela mojega, nego kada mi se osmijehnu oči u maramu obučene"

Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 07:07   #30
Quote:
heureka kaže:
...e sad, islam kao zaostala religija... gle, arapi jesu zaostali,
Nemoj me shaviti pogresno... procitaj ovo sto si napisala jos jednom - pokrivalo za glavu jedan je vid osobne borbe protiv oholosti/tastine, ali ona moze proviriti i na druge nacine pa se i protiv takve (duhovne) moramo pokriti duhovnom maramom.

(Vrijedi i za mene)
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 18:30   #31
Znaš šta Jurislave?

Nisamo bio nikad tako južno pa da posjetim neku od arapskih zemalja, ali ono što vidjeh preko TV plaho mi se sviđa. Skoro da poželjeh da živim tamo.

Dobro Irak, Iran, Jordan,... sve fukarešćina do fukarešćine, ali zato Sudija, Emiratii Kuvajt to ti je rahatluk živi, pa jes vidio šta ljudi tamo prave?

Nemaju siromašnih 1% u emiratima!!!

Pa eto i Bejrut umalo ne postade Švica, ali im se desi rat! pa se malo vratiše dva tri koraka unazad.

A sad malo o Evropi.

evropa je napredan, ali ima fukare i to je OK.

Ipak Ono što ne prati tehnološki napredak je duhovni napredak.
Evropa je duhovno siromašna, evropski čovjek je izgubljen i otuđen od samog sebe. To muslimani definitivno nisu!

Dok sam ja zadovoljan sobom i svojim vjerom ti, s drgue strane jedeš samog sebe i druge... iz furseta

Imaš napredak i sve što ti moderno doba nudi, ali nisi sretan.

Ništa te ne može usrećiti. Meni je za to dovoljno da zajedno ručam sa svojom porodicom ili da čujem ezan.

Znaš žao mi te je!

Imaš sve, a nemaš ništa!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 18:57   #32
Quote:
jurislav kaže:
To mora da je zanimljivo iskustvo.
Inače, ja sam za marame.
ti očito nisi pročitao moj stav o ovoj temi.
evo da te podsjetim.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 20:15   #33
Quote:
Shady kaže:

Sviđa mi se, pogotovo ako i....



__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 00:04   #34
Slazem se sa Simonom.

Ja sam za ravnopravnost. I muske ruke i noge mogu zene seksualno da uzbudjuju, a bogumi se neke pale i na brkove, lice i nos.

Tuarezi su u pravu. Sve to treba zastrti.

Ja cu se opet odseliti u one divlje dijelove Sudana gdje svi hodaju goli, a silovanja ni za lijeka.

Jes' da je neobicno, a i ruzno na (improvizirtanom) aerodromu vidjet golog "carinika" koji na sebi ima samo dva redenika metaka i mitraljez.

Eto, da li mi neko moze objasniti, kako se oni ne siluju i ne uvode se medjusobno u napast.

Ili one topless africke zene? Ni kod njih nema silovanja kako kazu antroplozi.

Moral nije od Boga, nego ga je covjek izmislio inace se ne bi razlikovao u svakoj kulturi.

Etika nam je opet zajednicka.

Zadnje uređivanje Damir : 05.01.2004. at 00:42.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 00:22   #35
Ne smeta meni marama sama po sebi, ko voli nek izvoli.

Meni smeta sto te koje nose maramu sebi daju za pravo da sude MENE, koja maramu ne nosim.

Zivjela sam neko vrijeme u predgradju gdje je bio veliki postotak muslimana, skoro vise pokrivenih nego otkrivenih zenskih glava. I primjetila sam te poglede, sto od muskih, sto od zenskih,koji MENE prosudjuju po tome sto mi je glava gola. Muski koji pljunu za mnom jer im se nisam makla s puta kao pokorna zenskica. Oni koji djecu uze od malih nogu da sincic smije ici naprijed s ocem, a za njima sve zenskinje obitelji, od prababe do novorodjene kceri.

Odakle im pravo da sude moj moral? Pogotovo kad im njihove vlastite kceri nose maramu, a U ISTO VRIJEME i jeans iz kojih im ispada guzica. I tri kile sminke ispod te marame. Ali marama moral stiti, jelte. Glavno da kcer ide iza oca, pa joj otac valjda ne vidi polugolu guzicu.

Sto se mene tice, nosi sto hoces. I maramu i hipster jeans. I sminke koliko hoces. Ili idi skroz gol/a. Tvoj izbor. Ali ne sudi druge po svojem standardu jer to nije njihov izbor.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 01:01   #36
Quote:
Damir kaže:
Tuarezi su u pravu. Sve to treba zastrti.
Jeeee, al Tuareškinje nisu zastrte.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 01:16   #37
Quote:
Simona kaže:
Jeeee, al Tuareškinje nisu zastrte.
Otkriveno im je lice, zaista. A i muski ga znaju otkriti. Pokrivaju lice valjda zbog pjescanih oluja. Cudno je to kako kod njih muski po pravilu pokrivaju lice, a zene nisu.

Pogledaj ovu divnu galeriju umjetnickih fotografija Tuarega.

Sad sam ih nasao na internetu.

Odusevile su me i navele me da razmisljam o putovanju.

Damir
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 01:18   #38
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Oni koji djecu uze od malih nogu da sincic smije ici naprijed s ocem, a za njima sve zenskinje obitelji, od prababe do novorodjene kceri.
Ovo ti je, draga moja, "lijep" običaj i našim krajevima. Još uvijek!
Nažalost. I u Italiji. Mislim, svuda uz Mediteran.
Svaka sama putnica ili turistica meta je domaćih mačoa.

Al' domaće cure su pošteđene, jer imaju očeve i/ili braću!
A ženske, ako baš moraju nekud skupa sa svojim muškima, obavezno idu korak iza...

A jao si ga curama, koje nemaju očeve il' braću. Na njih je dozvoljen lov bez nekih obzira, pogotovo ako one misle da se mogu ponašati kao one s muškom "zaštitom".

Što južnije, to tužnije.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 01:32   #39
Quote:
Simona kaže:
Što južnije, to tužnije.
Ne mora znacit. Tuarezi su juznije od nas (u sjevernoj Africi: Alzir uglavnom i Libija) i kod njih su bogami zene hadzince. Nasljedje ide zenskom linijom, monogamija, uglavnom su zene pismene, ne muskarci, itd.

A mozes misliti da su suni muslimani. Doduse, imaju u svojoj vjeri puno neislamskih elemenata, pa su zato meta napada islamskih fanatika.

Zivili Tuarezi!
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 01:36   #40
Quote:
Damir kaže:
Otkriveno im je lice, zaista. A i muski ga znaju otkriti. Pokrivaju lice valjda zbog pjescanih oluja.

Pogledaj ovu divnu galeriju umjetnickih fotografija Tuarega.

Sad sam ih nasao na internetu.

Odusevile su me i navele me da razmisljam o putovanju.
I ja sam svoju našla na pomoću google: upisala Tuareg.jpg i izabrala "primjerenu".

Možda su zastrti zbog pješčanih oluja, ali nije baš sigurno samo to.Naime, bio je nedavno dokumentarac baš o njima. Putovao onaj Montipajtonovac (Michael P...ne sjećam se ovaj čas imena), i pokazao dosta toga.

Naime, jedino muški se posebno i uređuju...kite, šminkaju i oblače za posebnu priliku, kad svi slobodni dolaze na jedno mjesto (oazu) na ženidbeni ogledu curama, koje ih biraju. One su pri tom obično odjevene i otkrivene. I muški su tada otkriveni. A isključivo one biraju. Kad su i ako su izabrani taj dan, tada se njihovi roditelji dogovaraju o detaljima. Oni, neizabrani, čekaju drugu priliku.

Muškarce, onako okićene i ušminkane, ovi naši odmah bi proglasili pederima.

Treba to vidjeti. Jedino je nezgoda...što se većina Tuarega sada nalaze u nesigurnim i "ratnim" prostorima. Onim na granici sa Alžirom.
I ovaj je putovao u to vrijeme i pokazao i neke ratne utvrde. Bilo na snazi valjda primirje.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.