Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2012., 10:24   #541
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
ne znam tko ti je samo takvu glupost rekao
Istina, i ja sam se začudia. Ženska mi bubnula ovo i čak mi je poželjela sreću

Quote:
Smopi kaže: Pogledaj post
Registriraj se na njihov portal, tamo mozes isto pregledavat ispis poziva.
jesam, al situacija je takva da se ispis još ne vidi, ići će od sljedećeg mjeseca (navodno). Eto slika, zasad mi ne postoji ta opcija u padajućem izborniku http://tinypic.com/r/21kgl1h/6

I tak..@colour, slažem se, ne znam što je to toliki problem, moraš u T-comu ispuniti zahtjev i sa strepnjom čekati poštara. Bitno da nije problem ostavljati OIB Ko da se radi o svetom otajstvu, a ne ispisu poziva.

I Legica, još samo pitanje pošto si nam ovdje direktni T-com informator Kaj se sve može blokirat odnosno limitirat i do koje mjere? Koji je najniži iznos do kojeg se može staviti granica? 200 kn bi išlo? I postoji li blokada poziva prema pokretnim mrežama?

To su mi starci od dečka, ne kuže se u ništ, htjela bi im pomoći nekako pošto na njihovom broju još uvijek nije dostupna Optima ili neki treći operater..

I usput da podijelim - ovog lika su vjerojatno gadno rasrdili u T dućanu, joooj
Kaledioscopica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 11:41   #542
Quote:
Kaledioscopica kaže: Pogledaj post
Eto slika, zasad mi ne postoji ta opcija u padajućem izborniku http://tinypic.com/r/21kgl1h/6

kako to da imaš samo Internet, a nemaš Telefon izbornik (ispod Računi)
izabereš onda Telefon, i klikneš na Ispis poziva koji se pojavi
bua, mislim da ti nešto ne valja, mada čudno
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 13:21   #543
Sorry nisam uopce vidjela kad si napisala da si se registrirala, ali da ne vidis ispis.
To je stvarno malo cudno. Mozda moras ici pod: Dodajte uslugu u Telekom ID, i onda posebno dodat telefon, ako nisi.
Pogledaj video na njihovoj stranici, mozda ti pomogne. https://moj.hrvatskitelekom.hr/public
Dok ne rijesis situaciju s ispisom, mozes im stavit i zabranu odlaznih poziva prema mobitelima. Za to trebas samo zvat i dat oib. Ja sam svojima iskljucila zvanje na nagradne igre.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 13:01   #544
Quote:
Kaledioscopica kaže: Pogledaj post
I Legica, još samo pitanje pošto si nam ovdje direktni T-com informator Kaj se sve može blokirat odnosno limitirat i do koje mjere? Koji je najniži iznos do kojeg se može staviti granica? 200 kn bi išlo? I postoji li blokada poziva prema pokretnim mrežama?

To su mi starci od dečka, ne kuže se u ništ, htjela bi im pomoći nekako pošto na njihovom broju još uvijek nije dostupna Optima ili neki treći operater..

I usput da podijelim - ovog lika su vjerojatno gadno rasrdili u T dućanu, joooj
Možeš skoro sve što ti padne na pamet... Može se staviti i limit računa.. ide po 50kn... znači 150..200..250...itd. ali to ti se radi samo u t-centru, mi to ne možemo Postoji blokada poziva prema pokretnim mrežama, može ići od strane operatora (znači blokira se i amen, dok se opet ne javiš da želiš obrisati blokadu) ili blokada kodovima (prvo ti se mora aktivirati, pa onda dobiješ kodove s kojima blokiraš - odblokiraš kako te volja), to često koriste roditelji jer kad im treba utipkaju kod i zovu prema pokr. mrežama . klik i tu klik, a može i tu

Quote:
Kaledioscopica kaže: Pogledaj post
I tak..@colour, slažem se, ne znam što je to toliki problem, moraš u T-comu ispuniti zahtjev i sa strepnjom čekati poštara. Bitno da nije problem ostavljati OIB Ko da se radi o svetom otajstvu, a ne ispisu poziva.
Zato što su po zakonu to povjerljive informacije i smije ih dobiti samo vlasnik računa. Isto tako, po zakonu nitko ne smije otvarati poštu koja ne glasi na njega, i zato ispis poziva ide uz račun i to na zahtjev.
Bezbroj puta sam pitala ljude jel žele da im aktiviram ispis poziva i rekli su - NE! Objasnim im o čemu se radi i dobijem odgovor - ne, ne želim to...
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥

Zadnje uređivanje legica21 : 14.07.2012. at 13:11.
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 00:30   #545
mogu li staviti pretplatu na mirovanje i koliko dugo?
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 19:50   #546
Quote:
bavarac6 kaže: Pogledaj post
mogu li staviti pretplatu na mirovanje i koliko dugo?
možeš jednom godišnje do 3 (s tim da se nakon 30 dana možeš predomisliti i tražiti da uključe) ili 6mj. Plaćaš naknadu za ponovno uključenje 60+pdv
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 08:58   #547
Molio bih odgovor.

Sutra ističe rok od 30 dana za preseljenje T-com linije,već mjesec dana očekujem poziv i živim bez interneta (spajam se preko mobitela).
Nekoliko puta sam zvao SZK,ali pomaka nema.

Rezigniran sam i zanima me da li mogu nakon toga neispoštovanog 30-dnevnog roka raskinuti dvogodišnji ugovor koji istječe u prosincu ove godine?

Zahvaljujem!
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 19:30   #548
Članak 17 Općih uvjeta T-Coma:
1. Pretplatnik može zatražiti premještaj svoje pretplatničke terminalne opreme na drugo mjesto unutar iste lokacije priključenja (premještaj) ili na drugu lokaciju priključenja (preseljenje).

2. T-Com će premjestiti pretplatničku terminalnu opremu u roku od 30 dana, odnosno izvršiti preseljenje iste u roku od 60 dana po zahtjevu Pretplatnika, ako su ispunjeni svi tehnički uvjeti za premještaj, odnosno preseljenje pretplatničke terminalne opreme.

Ovo ti je samo c/p s njihovih opcih uvjeta. Mislim da ne mozes nista dok ne prode 60 dana.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 20:08   #549
@Smopi,thanks!

U Tcentru su mi kod zahtjeva rekli 30 dana,no znao sam da će se zaštiti.

Inače,doselio sam u novi kvart di je infrastruktura nova. Očito su im djelalatnici po godišnjima ili im se jednostavno ne da raditi...
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 20:23   #550
Ja ne bi bas odustala na tvom mjestu, zovi, pravi se blesav, reci da ti je receno kako je rok 30 dana. Mozda ti se netko smiluje, i pozuri to preseljenje!
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 21:12   #551
Zvao sam već 3 puta,stvarno mi je muka od svega. Srećom sam našao relativno povoljnu tarifu za surfanje preko mobitela inače bih poludio,već mjesec dana bez adsl interneta.

Znaš li možda da li t-comovci,kojim ludim slučajem,dok je linija isključena i čeka preseljenje -naplaćuju telefon i internet koji se ne mogu koristiti? Rekli su mi za naknadu od 100 kuna,ali pretpostavljam da mi ne mogu naplaćivati uslugu koju još nemam!?
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 21:23   #552
Quote:
Smopi kaže: Pogledaj post
Ja ne bi bas odustala na tvom mjestu, zovi, pravi se blesav, reci da ti je receno kako je rok 30 dana. Mozda ti se netko smiluje, i pozuri to preseljenje!
Može 165x zvati, ali neće ništa postići. Jer mi tamo ne možemo ništa napraviti. Jedino reći "morate pričekati", što zna i sam. Eventualno što se može napraviti je poslati požurnica kada prođu 32 dana.
Naplata ti ide kad se pusti brzina, odnosno kad se prvi put spojiš.
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 21:46   #553
Pa dobro, nek mu se onda napravi pozurnica. Samo mi reci zbog cega tek nakon 32 dana?
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 22:22   #554
Da,kak baš 32 dana

Nego,meni ugovor ističe u prosincu. Nadam se da to što njima treba 1 do 2 mjeseca da prebace liniju,meni neće produljiti trajanje ugovora!?
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 22:33   #555
Ne smiju ti nikako naplacivati uslugu koju ne koristis.

Ovo za ugovor, ako se linija i adsl ˝zamrzavaju˝ dok se preseljenje ne obavi, mozda se i ugovorna obveza zamrzava.
Najbolje pitaj jos jednom kad budes zvao za pozurnicu.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 07:35   #556
Quote:
Smopi kaže: Pogledaj post
Pa dobro, nek mu se onda napravi pozurnica. Samo mi reci zbog cega tek nakon 32 dana?
zato što se požurnica nikada ne šalje dok ne prođe 30 dana + 2 dana se još pričeka da se vidi hoće tehničari što napraviti.
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 12:16   #557
Jel imao netko problema sa ukidanjem pretplate u Tele2? Napravila sam prijenos broja i uzela pretplatu bez ugovorne obveze. Mobitel sam platila po punoj cijeni samo da nemam tu obvezu i sad kad želim ukinuti pretplatu i preći na bonove jer ono i ovce i novce je živo sranje, sve su skuplji, sad mi kažu da je naknada za ukidanje pretplate 40 kn...
Razumijem da se plaća ako se prije isteka ugovora raskida ali ovako,bez obveze...dali smiju to naplaćivati?
Jasmina86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 21:10   #558
Istekao mi je ugovor s tele2 i zelim ga raskinuti.

Kako da to ucinim efikasno i bezbolno?
Ovo sto sam procitala na temi su sve horror price gdje ljudi nakon raskida ugovora dobivaju nekakve fantomske racune od utjerivaca dugova ...
Kako se osigurati da toga ne bude?

Kako je najbolje napraviti taj raskid i da li stvarno to ne moze proci bez ignoriranja i problema?
Da li je bolje otici u tele2 centar ili zvati sluzbu za korisnike?
Ili im pisano poslati zahtjev za raskid ugovora?
Ako je pisani zahtjev najbolje rjesenje, sto u taj zahtjev ide i na koju adresu ga saljem?

Molila bih one koji su to prosli da opisu kako se to sve odvija i jesu li dobili kopiju ugovora o raskidu?
Karla H is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 21:31   #559
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
Nije istina. Može se dobiti samo za 3mj unatrag
Legice 12 mj , provjeri malo vidjeti ćeš
Signorina Despi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 09:19   #560
Quote:
Karla H kaže: Pogledaj post
Da li je bolje otici u tele2 centar ili zvati sluzbu za korisnike?
Ili im pisano poslati zahtjev za raskid ugovora?
Moras ici u Tele2 jer ugovori se raskidaju pismeno. Imaju oni tamo gotove zahtjeve koje potpises. A sto se tice fantomskoh dugova, tu ne vidim kako bi se itko mogao zastiti. Jedino da prilikom raskida trazis napismeno da nikakvih dugovanja nemas i to onda posaljes utjerivacima dugova, ako ti ikad dodje kakva opomena.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.