Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 20:59   #101
ovdje sam.
__________________
"If I believed in God - If I believed in sin - this is the place where I'd be sucked straight to Hell... if I believed in Hell."
hippie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 17:12   #102
Quote:
Black Dog kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko jos ljudi preferira stari, dobri rock, slusaju li se jos: Peter, Paul & Mary; Bob Dylan; Janis Joplin; Crosby, Stills & Nash; Led Zeppelin; Joni Mitchell i ostali, da ih ne nabrajam.
Jesu li nestali svi idealisti koji su se pjesmom i protestima zeljeli suprostaviti svijetu u kojem zivimo (svijetu rata, boli,...)?
Je li hippie kultura zauvijek otisla u enciklopediju?
Evo recimo, čula sam prije 2 mjeseca u emisiji Provjereno kako postoji hippie pokret u blizini Siska, tj. Petrinje. Općenito sve hippie ideje i brije smatram jakoo zanimljivima i još sa 16 godina sam maštala kako ću jednog dana fakat biti hippie, dok su ostali htjeli postati kraljicom Velike Britanije.
I naravno kada čujem neke teme o politici i sl., pomislim si kako bih najrađe ošla u to jebeno selo,gola popušila džoint i ćao bao, people.
Maraizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 22:27   #103
ja krenuo ko hipi al pankeri tad bili jaci, nasamarali me, i ja sanjima, nije bilo vecih budala.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:59   #104
Thumbs up

Quote:
Black Dog kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko jos ljudi preferira stari, dobri rock, slusaju li se jos: Peter, Paul & Mary; Bob Dylan; Janis Joplin; Crosby, Stills & Nash; Led Zeppelin; Joni Mitchell i ostali, da ih ne nabrajam.
Jesu li nestali svi idealisti koji su se pjesmom i protestima zeljeli suprostaviti svijetu u kojem zivimo (svijetu rata, boli,...)?
Je li hippie kultura zauvijek otisla u enciklopediju?
Ima još ljudi koji preferiraju dobri stari rock i slušaju se revolucionarni autori.
Još uvijek postoje idealisti... Ja sam idealist !
Obožavam razdoblje razvoja Hippie kulture, čak mi je žao što se nisam rodila u to vrijeme. Ali svejedno povijest se ponavlja (na neki način), ratovi su tu, mržnja se osjeća i vrijeme je obnove. Ja kao hippie u duši vjerujem u novu revoluciju, koja će doći teškim i mukotrpnim radom; kako sam na sebi, tako i međusobnim dijeljenjem ljubavi i širenjem pozitivne energije.
Hippie kultura je još uvijek živa, i održava se u malim komunama diljem svijeta, u malim selima, nije otišla u enciklopediju!

Sorry odvojila sam se malo iz teme!
Of course! odlučila sam se čak nekim redosljedom da poskidam diskografije sa pirat baya, počevši sa The Move, Electric Light Orchestra, The Who, Pink Floyd...
a da ne kažem početke pravog rock & rolla, crnački rock!
__________________
when nothing goes right...
go left.
tamy8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 16:30   #105
Kako mogu naći tu šumu u blizini Siska?
fish cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 16:07   #106
Da vas čujem! Ima li netko ovdje tko je hippie u pravom značenju te riječi (oni wannabe pozeri i sl. kojima je sve samo furka me trenutno ne zanimaju)? Koliko godina imate, odakle ste? U kakvom se društvu krečete, jeste li okruženi istomišljenicima? Može li vas se lako prepoznati na ulici?

Baš me zanima je li hippie kultura opstala i kod nas još uvijek, a nekako se potajno nadam da je. Očarana sam tim vremeneom, glazbom i načinom razmišljanja. Prekrasno!
muffgek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 01:24   #107
hippie kulturu vam ponajbolje objašnjava eric cartman
http://www.southparkstudios.com/full...die-hippie-die
Sylar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 16:47   #108
U Poljskoj se svake godine održava "Przystanek Woodstock",free rock festival u čast pravom "Woodstocku".Da nismo tata i ja pokupili curu i dečka koji su stopirali ovo ljeto,ne bih ni davala previše pažnje tom festivalu,ali kad su nam pričali kako bude,ja sam se rastopila i evo linka da ne drobim do preksutra

http://www.youtube.com/watch?v=7YpJMOnWwr0

MillaMaykah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 18:54   #109
Quote:
MillaMaykah kaže: Pogledaj post
U Poljskoj se svake godine održava "Przystanek Woodstock",free rock festival u čast pravom "Woodstocku".Da nismo tata i ja pokupili curu i dečka koji su stopirali ovo ljeto,ne bih ni davala previše pažnje tom festivalu,ali kad su nam pričali kako bude,ja sam se rastopila i evo linka da ne drobim do preksutra

http://www.youtube.com/watch?v=7YpJMOnWwr0

wtf?! prvi put čujem za ovo

al ova bljuzga i blato me podsjetilo na koncert metallice na hipodromu. sweet memories
__________________
Where's your crown King Nothing?
theBella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 22:59   #110
Da slusam staru glazbu. Vjerujem da hipiji nisu nestali i da ce se vratiti i brze nego sto to mislimo.
Voljela bih upoznati pravog hipija nekad i provesti neko vrijeme s njim.
Ljudi danas vjeruju u vladu i lijeve i desne i gornje i donje sta ja znam ....
Ja vjerujem u hipije i mir i u to da treba spaliti svo oruzje na svijetu.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 23:07   #111
[QUOTE=tamy8;38146011]Ima još ljudi koji preferiraju dobri stari rock i slušaju se revolucionarni autori.
Još uvijek postoje idealisti... Ja sam idealist !
Obožavam razdoblje razvoja Hippie kulture, čak mi je žao što se nisam rodila u to vrijeme. Ali svejedno povijest se ponavlja (na neki način), ratovi su tu, mržnja se osjeća i vrijeme je obnove. Ja kao hippie u duši vjerujem u novu revoluciju, koja će doći teškim i mukotrpnim radom; kako sam na sebi, tako i međusobnim dijeljenjem ljubavi i širenjem pozitivne energije.
Hippie kultura je još uvijek živa, i održava se u malim komunama diljem svijeta, u malim selima, nije otišla u enciklopediju! [Quote].

Potpuno se slazem sa svime napisanim ovdje. Zelja mi je jednog dana otici u hippie komunu i vidjeti kako zive .
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 23:10   #112
Quote:
muffgek kaže: Pogledaj post
Da vas čujem! Ima li netko ovdje tko je hippie u pravom značenju te riječi (oni wannabe pozeri i sl. kojima je sve samo furka me trenutno ne zanimaju)? Koliko godina imate, odakle ste? U kakvom se društvu krečete, jeste li okruženi istomišljenicima? Može li vas se lako prepoznati na ulici?

Baš me zanima je li hippie kultura opstala i kod nas još uvijek, a nekako se potajno nadam da je. Očarana sam tim vremeneom, glazbom i načinom razmišljanja. Prekrasno!
Ne mozes me prepoznati jer nemam bas hippie robe osim ljetnje. Imam 23 godine, u veljaci punim 24. Cijeli zivot sam okruzena ljudima koji velicaju turbofolk do neba i pijancevanje. Nije bitno odakle sam. Ljudi su okej prema meni. Cuj nije da sam bas full hippie, barem ne na prvu ali stavove djelimo i veci dio glazbe.
Sretno.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.