Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 04:05   #241
Brick

prčko sam malo i stavio onaj Yonip i bricko sam phone, jer zna netko kako bi ga mogao unbrickat....
Nikan712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 08:47   #242
Quote:
Nikan712 kaže: Pogledaj post
prčko sam malo i stavio onaj Yonip i bricko sam phone, jer zna netko kako bi ga mogao unbrickat....
SPFlashTool flashati cwmrecovery od yuwenga sa MT6573_Android_scatter fajlom od Tele2fon v1 telefona, uči u recovery odaberi factory reset a možeš i cache,odabrati restore, kad je gotovo reboot i mob bi trebao raditi.Sve se svodi dali si napravio backup sa cwmrecovery prije stavljanja novog roma.
Ako nisi, ima još načina

Evo ti citat iz mog posta:
But you have to port your boot.img so that it can boot with it...

if you don't know how i can port it for you too...

sent me your boot.img


Za SVE custum romove treba preraditi boot.img da bi funkcionirali na našem telefonu
krokogator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 09:21   #243
nisam napravio backup u tome i je problem :S
Nikan712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 12:31   #244
Bilo bi lijepo znati što treba konkretno napraviti s boot.img
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:47   #245
Quote:
c-shadow kaže: Pogledaj post
Bilo bi lijepo znati što treba konkretno napraviti s boot.img
Iskreno.... nemam pojma
Moj je plan kad yuweng preradi boot.img da ga pošaljem Nikan712 te ga on flasha sa mojim MT6573_Android_scatter fajlom pomoču spflashtool-a u boot mapu.Poslje flasha telefon bi trebao uči u normalni rad jer samo boot nije kompatibilan.

mala napomena za one koji nisu sigurni za cwmrecovery od yuwenga da radi savršeno,jučer sam heh, malo se zanio sa titanium backup-om,stavljao sam sistemske stvari od svojeg xperia x8 dok telefoncu nije puknuo film napravih full wipe i restore sa cwm i sve je ko i prije,a čitao sam negdje na netu da su neki sa neprilagođenim cwmrecoveryjem napravili cigle.
Žena mi je jučer obečala rezanje nekih djelova tijela ako joj ne pustim konačno telefon na miru,zato se polako povlačim u sjenu...

Softwer je sređen sad trebamo hackera da zalemi drugi sim da sredimo i hardwer

Zadnje uređivanje krokogator1 : 01.08.2012. at 13:57.
krokogator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:36   #246
Quote:
krokogator1 kaže: Pogledaj post
Iskreno.... nemam pojma
Ajd pitaj tog lika kad si već u kontaktu s njim.

Quote:
Žena mi je jučer obečala rezanje nekih djelova tijela ako joj ne pustim konačno telefon na miru,zato se polako povlačim u sjenu...
JA sonica od moje drage ne diram iako je tamo puno bolja situacija s romovima. IMHO, sonic je kanta u usporedbi s telcom.

Quote:
Softwer je sređen sad trebamo hackera da zalemi drugi sim da sredimo i hardwer
Jbg, mislim da za to bude trebalo otvarati mob i popusiti garanciju. Ja mojeg ne smijem dirati jer ga moram reklamirati radi bad pixela
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:50   #247
s...A sam mob upali se ono tele 2 i ugasi se i tako opet do u nedogled kako mogu to popraviti
Mateo Čagalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:13   #248
Quote:
c-shadow kaže: Pogledaj post
Ajd pitaj tog lika kad si već u kontaktu s njim.
Pošaljem ti njegov mail na pm,predstavi se da si aquila forumaš pa ga pitaj sam da ne kradem dnevnice poštarima

Nikan712
http://www.mediafire.com/download.php?6m98b9bb5teovt8
MT6573_Android_scatter fajl sa mog telefona i prepravljeni boot za yonip.
Raspakiraj negdje u C: ili D: ili negdje, skini spflashtool i drajvere iz linkova koje sam dao u prijašnjim postovima ,instaliraj drajvere,pokreni spflashtool pokaži mu moj android scatter fajl,ignoriraj hint,nakon toga ti bi trebao sam staviti kvačicu na BOOTIMG i pokazati putanju do boot.img fajla i ona mora biti samo odabrana!!,izvadi bateriju,par sekundi kasnije ju vrati, stisni download i kad počinje odbrojavati prikopčaj usb kabel,sad može komp instalirati još neke drajvere i nakon nekog vremena kreče ti žuti indikator i kad je gotovo pojavljuje se zeleni krug,ako ti napiše neki error ignoriraj to i kod mene je javljao error za recovery a ispravno ga je flashao,pričekaj još pol minute za svaki slučaj,iskopči kabel duže drži power tipku i kad krene prvi pokretanje na novom romu može potrajati do 10-12 minuta,znači strpljiv i to je to.
Ovo ti neče vratiti orginal rom nego pokrenuti yonip no bolje i on nego cigla jel?
Ako ne želi raditi flashaj ponovo,ako opet ne želi e onda kreni na Alan Ford tehniku:
Striček u servisu, ma kad vam kažem da je telefon sam od sebe crknul,evo dajem glavu od susjeda da je to istina!!!

btw. jel neko probao staviti tuoch cwmrecovery i ili obični i dali je bilo kakvih problema?

Zadnje uređivanje krokogator1 : 01.08.2012. at 19:37.
krokogator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 22:40   #249
Quote:
Mateo Čagalj kaže: Pogledaj post
s...A sam mob upali se ono tele 2 i ugasi se i tako opet do u nedogled kako mogu to popraviti
radi samo na punjaču i kad je uključen gori samo ona iskra na bateriji a ne pomiće se
Mateo Čagalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 23:11   #250
Quote:
Mateo Čagalj kaže: Pogledaj post
radi sam sve po onom pdf i neradi dali slučajno triba resetira mob(imenik,sve datoteke,...)
nako nekliko pokušaja sam smanijo sa 1.5gb na 1.2gb i uspilo je
Da li znaš što si time radio, te nakraju i napravio uopće?
Brisao si particije i kreirao nove. Kada obrišeš particiju, znaš i sam da na njoj više ne ostaje ništa, očigledno si obrisao i sistemsku...
Quote:
Mateo Čagalj kaže: Pogledaj post
s...A sam mob upali se ono tele 2 i ugasi se i tako opet do u nedogled kako mogu to popraviti
Mogućnost 1.
Pronaći upute (ako negdje postoje) i originalni rom (ako negdje postoji) i preflashati mob. Ah, da, ali najprije treba particije vratiti na one velčine koje su tvornički bile jer ti inače službeni rom valjda nebude imao mjesta.

Mogućnost 2.
Eventualno ga šalješ na servis - pa ako ne skuže dobiti ćeš novi uređaj. Ako skuže budu ti poništili garanciju - a ti se slikaj.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:22   #251
evo sada mi javlja ovo njesra
http://img266.imageshack.us/img266/5...oolproblem.jpg
Nikan712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:38   #252
Question

Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Da li znaš što si time radio, te nakraju i napravio uopće?
Brisao si particije i kreirao nove. Kada obrišeš particiju, znaš i sam da na njoj više ne ostaje ništa, očigledno si obrisao i sistemsku...

Mogućnost 1.
Pronaći upute (ako negdje postoje) i originalni rom (ako negdje postoji) i preflashati mob. Ah, da, ali najprije treba particije vratiti na one velčine koje su tvornički bile jer ti inače službeni rom valjda nebude imao mjesta.

Mogućnost 2.
Eventualno ga šalješ na servis - pa ako ne skuže dobiti ćeš novi uređaj. Ako skuže budu ti poništili garanciju - a ti se slikaj.
Riješio saam taj problem jeli se ovaj yoinp instalirava u recovery sd ubdaate

Quote:
Nikan712 kaže: Pogledaj post
napuni bateriju

EDIT:
kad instaliram onaj mod pa fix jeli se triba mob dugo paliti

Zadnje uređivanje assassin : 02.08.2012. at 10:58. Reason: Spojeno
Mateo Čagalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 04:04   #253
Quote:
Mateo Čagalj kaže: Pogledaj post
napuni bateriju
nula bodova
Nikan712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 05:00   #254
Quote:
Nikan712 kaže: Pogledaj post
nula bodova
za flash recoverya je lakša verzija sa mobileuncle tools aplikacijom za rootane telefone,znači skinuti mobileuncle tools verziju1.2+,instalirati apk,skinuti jedan od recovery,raspakirati ga u sd karticu,pokrenuti mobileuncle,odabrati Flash Recovery From SdCard,pronači recovery,pokrenuti pričekati oko minute i to je to,Ugasiti mobitel stisnuti vol- i power držati oko 5 sec i nakon toga ste u CWMrecovery-u
http://www.4shared.com/file/axguaAul...cle_tools.html

EDIT:
ja neznan jesan li ja krivo instalira mod neradi mi ni kamera ni market karticu neće da učita
ps.imali hrvatski jezik dignit

EDIT (assassin): Koristi tipku Edit ili Multiquote!

Zadnje uređivanje assassin : 02.08.2012. at 10:59. Reason: Spojeno
Mateo Čagalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 05:12   #255
Quote:
Mateo Čagalj kaže: Pogledaj post
za flash recoverya je lakša verzija sa mobileuncle tools aplikacijom za rootane telefone,znači skinuti mobileuncle tools verziju1.2+,instalirati apk,skinuti jedan od recovery,raspakirati ga u sd karticu,pokrenuti mobileuncle,odabrati Flash Recovery From SdCard,pronači recovery,pokrenuti pričekati oko minute i to je to,Ugasiti mobitel stisnuti vol- i power držati oko 5 sec i nakon toga ste u CWMrecovery-u
http://www.4shared.com/file/axguaAul...cle_tools.html
e vidiš u tome je problem.... ja nemogu upalit ni mobitel ni recovery, al imam već ovaj cwm revcovery, stavio sam ga prije nego sam stavljo Yonip
Nikan712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 05:22   #256
to se i meni upravo dešava
Mateo Čagalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 08:06   #257
Quote:
Nikan712 kaže: Pogledaj post
Jesi li instalirao MT65x3 USB VCOM drivers.7z ? ako si na win7 64 oni znaju raditi probleme,probaj pokrenuti program ko administrator,kad stisneš download onda prištekaš mob na kabel dok odbrojava

kod mene nije bilo takvog upozorenja
krokogator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 08:39   #258
Quote:
krokogator1 kaže: Pogledaj post
Jesi li instalirao MT65x3 USB VCOM drivers.7z ? ako si na win7 64 oni znaju raditi probleme,probaj pokrenuti program ko administrator,kad stisneš download onda prištekaš mob na kabel dok odbrojava

kod mene nije bilo takvog upozorenja
instaliro sam, na win7 32 sam, nisam probao ko administrator, sad ću to probat

Edit: opet ništa, probo sam i s novijom verzijom programa, isto ništa, opet mi izbaci taj error... :S
Edit: Evo uspio sam patcho mi je, morao sam spojit kablom na komp i onda izvadit pa vratit bateriju, sad ćemo vidit kako će se dalje ponašat
Edit: ali sad se opet neće upalit, stavio sam mu taj bootimg ali nemogu ga upalit jedino kad mi je spojen na izvor struje mi piše da je baterija puna u vrhu ekrana i neki grom narančasti, i neće dalje od toga, tipka za palit i tipka za ulazak u recovery ne responda, kad ga isključim s punjenja ugasi se i nema života

Zadnje uređivanje Nikan712 : 02.08.2012. at 09:03.
Nikan712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:39   #259
Quote:
krokogator1 kaže: Pogledaj post
Jesi li instalirao MT65x3 USB VCOM drivers.7z ? ako si na win7 64 oni znaju raditi probleme,probaj pokrenuti program ko administrator,kad stisneš download onda prištekaš mob na kabel dok odbrojava

kod mene nije bilo takvog upozorenja
Skužio sam šta je sinoć sam ga upali na punjaču(neznan kako)poslje sam ga gasio palio resetira sve je radilo bez problema no kad se baterija istrošila i mob se ugasio opet isti problem.Imali on neki poseban način za punjane kad je ugašen.I meni piše kad priključin punjač da je baterija puna i budu 4 naračanste točke s iskrom i nakon nekog se vrimena isključi se sve.
Mateo Čagalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:40   #260
Jedno trivijalno pitanje, kako postaviti za zvuk zvona posebnu mp3 pjesmu sa SD kartice??? kad sam prebacila pjesmu na telefon i dalje nisam imala mogucnost postaviti mp3 pjesmu za zvuk zvona. Ako mi može neko točo reči što trebam napraviti... tnx
resk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.