Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2016., 19:44   #461
nacrt je nacrtan sad jos cekamo da zavrse svi godisnji odmori,kao svi na ovoj temi koji ste me spotali ,odlucili smo ipak za 4+2
2 spavace sobe i 1 kupaona i 1 wc, i dnevni za 2,
sa tlocrtom sam otisla u par agencija i rekli su mogucnost zarede je 8000-10000 mojih čistih za takvu kucu za odmor,ipak je mala 50m2-55m2,i terasa..ja ne volim hodnik nego da odma uđes u kucu.evo slike primjerka pa molik ako ima neki projektant ili sl,nek mi da savjet,puno hvala
donatela is offline  
Old 28.07.2016., 20:03   #462
To ti je individualno. Oko Zadra cujem idu od kuce do kuce i cjenkaju se i spustaju cijenu na 9-10 € po osobi. Zavisi kakav ti je smjest i kakva ce ti klijentala dolaziti,di si,koliko si od mora,bazen,nove stvari........
Otvorenomore is offline  
Old 28.07.2016., 20:50   #463
Na gornjem, spavaće sobe su ti premale, npr. nema mjesta za stalak za kofer, stolić i sl. Samo jedan tuš na 6 osoba? Sanitarni čvor u dnevnom boravku je premali, trebao bi biti dubok barem 140 cm. Kuhinja u U, stol za 6 osoba. Ako je sve u prizemlju, predlažem da razmisliš o osobama sa smanjenom pokretljivošću, njima je teško naći privatni smještaj jer uvijek ima negdje neka stepenica, a onda su i vrata preuska.
Donji raspored/veličina mi je puuuno bolji. Možda bi na njemu samo dodao dva jednakovrijedna sanitarna čvora, obzirom na buduću namjenu.
mack1 is offline  
Old 28.07.2016., 21:04   #464
hvala,u agenci je rekla da je dovoljno i 1 kupaona veca a ne 2,i da se renta za 4 osobe a ne 4+2 jer je cjena ista,da prizemlje je,saljem ponudu svima za gradnju,cini mi se da je to previse za kljucu ruke za bruto 60m2 44000 eu,za montaznu kucu,ja ne mislim dizati vise od 50000 eu, a da je tu i bazen.
donatela is offline  
Old 28.07.2016., 21:14   #465

ovo je druga varijanta od cca 40m2
zarada cca 6000 eu cistih

molim vas okvirno po vam koliko meni treba tisuca eu za ovako manji objekt i bazen 6x4
donatela is offline  
Old 29.07.2016., 09:05   #466
popunjenost?

prvo i najvažnije ti je pozicija apartmana
. ako kupuješ apartman u centru vecih gradova na obali tipa split, zadar, možeš očekivati dužu sezonu i više "zajebancije" jer gosti ostaju puno krače tj. manje dana a to ti je automatski puno više čišćenja, dočekivanja i puno rupa od 2-3 dana. mislim da možeš čak i postići veće cijene ako ti je ap npr. u centru splita, zadra, dubrovnika...ali to naravno i više košta pri kupnji takvog objekta.

ukoliko kupuješ ap u nekom manjem mjestu, jako poželjno ti je da je prvi uz more, ukoliko želiš dobru popunjenost. puno ljudi izbjegava otoke, koliko god oni bili lijepi i privlačni, zbog gužvi po trajektima a i same cijene tog trajekta kad ideš sa autom. klima i wifi su danas pod nus.

ja imam nekoliko apartmana na jednom poluotoku u manjem mjestu. to su ap 2+1 i 6+2, apartmani su prvi red do mora. jako je gostima bitno da imaju samoposlugu u blizini, pa pazi i na to. Jer kad gost dođe u neko mirnije, manje mjesto uz obalu, dolazi se ubiti odmoriti i ne da mu se paliti auto da bi otišao po kruh ili namirnice. Znam imati goste koji ostaju i po 3 tjedna, i moram priznati da je to divota. Što se tiče popunjenosti apartmana u odnosu na broj soba, meni se najbolje puni ovaj najveći apartman, i on mi je pun od lipnja pa sve do kraja devetog mjeseca, što je za ovako manje mjesto, poprilično dobro. i nemam rupa uopće.

neki gosti dovedu i brod, gliser i sl. pa se raspitaj da li u blizini apartmana ima kakva lučica za vez i tajler da se taj brod spusti u more

i ono što mi dosta gostiju traži je terasa sa pogledom na more, pa je i to poželjno imati.

jedino, šta ne znam što bi ti savjetovala u vezi kučnih ljubimaca. puno ljudi ih dovode sa sobom i traže apartmane koji su pet frendly. mi smo dosada dopuštali kućne ljubimce ali nakon zadnjeg iskustva nikad više. naime došle su dvije obitelji u taj veliki apartman i doveli su psa starog 6 mjeseci. mirisa urina se nismo mogli rješiti nikako a bila nam je panika jer su slijedeći gosti dolazili već isti dan. pas je sve živo ispišao od kuće do terase. a ono što je najgore oni bi otšli na ručak, večeru i sl...i taj pas bi samo cvilio i cvilio, što naravno smeta drugim gostima. jel trebam reči da im je pao sa terase visine 2-3 metra, sreća da mu nije bilo ništa

znači moj zaključak ti je, nakon godina iskustva u turizmu, da bi popunjenost bila dobra (ovo isključuje ap u večim gradovima) je

- obavezno što bliže moru
- klima, wifi, (tv mi nitko više i ne pita - iako ima u svakom apartmanu)
- blizina samoposluge, pekara, restorana
- terasa po mogućnosti sa pogledom na more
- parking (neki čak inzistiraju na parkingu u hladovini)
- hlad na plaži
- naravno uredan, čist i moderniji apartman bez namještaja iz 41.
- mašine za suđe i robu su plus, ali nitko baš ne inzistira na tome
- tuš u vrtu ti je isto plus, ja ga imam i skoro mi se nitko više ne tušira u kupatilu već svi u vrtu...
- veči aparmtan sa više soba



što se tiče opremljenosti apartmana, za kuhinju moraš imati svo suđe, pribor za jelo, i sve ostalo što ti inače treba pri kuhanju (osim pečnice), mikrovalna i kuhalo za vodu su obavezni. poželjno je i da frižider malo veći i da ima ledenicu.
u sobi ti je dovoljno imati udoban krevet i ormar, kantunalić na kojem je lampa za čitanje i naravno rolete ili škure da se soba može zamračiti...zavjese, slike i ostalo ovisi o tebi
bilo bi dobro imati i koju ležaljku na terasi...



i naravno, puno oglasa i dobra agencija

Zadnje uređivanje mandolina2013 : 29.07.2016. at 09:41.
mandolina2013 is offline  
Old 29.07.2016., 10:42   #467
Agencija govori što je dovoljno, ja govorim da razmisliš što bi ti kao gost voljela imati u jednoj kući za iznajmljivanje malo više kategorije, sa bazenom ispred. Dakle, razmišljaj u tome smjeru, a ne u smjeru zadovoljenja minimalnih tehničkih uvjeta. Vjeruj mi da te male razlike ne dižu toliko cijenu gradnje, koliko ti poslije znače za zadovoljstvo gosta, a time i popunjenost apartmana i veću zaradu. Uostalom, lakše se sada sagraditi malo više nego za 7-8 godina pregrađivati/dograđivati da bi ti gosti imali malo veći komfor.
Cijena gradnje zgrade - odoka je 500-600 EUR po kvadratu, ovisi na koga naletiš i kakav si tip naručitelja. Znam da je ovdje lokalno bila ponuda za montažnu zgradu sa 14 cm toplinske izolacije 500 EUR kvadrat + temelji. U svakom slučaju, arhitekta ti bude odradio troškovnik i procjenu vrijednosti gradnje uz projekt.
Za bazen zatraži ponudu onoga koji ga prodaje. Tome dodaj cijenu opremanja apartmana svim namještajem.
mack1 is offline  
Old 31.07.2016., 14:33   #468
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
hvala,u agenci je rekla da je dovoljno i 1 kupaona veca a ne 2,i da se renta za 4 osobe a ne 4+2 jer je cjena ista,da prizemlje je,saljem ponudu svima za gradnju,cini mi se da je to previse za kljucu ruke za bruto 60m2 44000 eu,za montaznu kucu,ja ne mislim dizati vise od 50000 eu, a da je tu i bazen.
Ovo je meni mučenje za dva para koja dolaze na more, a odluče se doći zajedno kako bi smanjili troškove prijevoza (npr. često na more dolaze dva para Čeha ili Poljaka koji znaju ostati i po dva-tri tjedana pa su zato odlični gosti). Sad ti zamisli npr. kako jedan Čeho sjedi ujutro na WC školjci i usput čita na mobitelu najnovije vijesti i uopće mu se ne žuri nigdje... A njih troje stoji ispred vrata i čeka red.... Ne bih se čudila da ti uskoro biljke oko kuće počnu čudno mirisati....
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 31.07.2016., 14:37   #469
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
...
Za tako nešto, 2 kupaonice su ti must have. Ako jednog dana netko i useli unutra, spominjat će ti rodbinu zbog toga.

Pusti agencije što pričaju, njih zaboli, a realno, gost sve gleda.
rocker1987 is offline  
Old 01.08.2016., 22:15   #470
Dobila dam ponudu za visoki roh bau 34000 eu za 50m2,sad ne razumijem sto jos moramo ciniti da bude gotova,znaci sve unutra?i to izadje nekih cca 10 i bazen 10,tj sveukupno oko 60000 eu
Znaci kljuc u ruke izlazi 1000 eu po m2,i jos namjestaj
donatela is offline  
Old 02.08.2016., 09:24   #471
iskreno, računajte na barem još 30% veće troškove od planiranih; jer uvijek ih bude; još nisam imala nikakve radove, a da troškovi nisu narasli

također, cifra od 10000Eur za bazen mi je premalena; računala bi na barem 100000 Kn
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 02.08.2016., 15:59   #472
....
(dupli post, sorry mod)

Zadnje uređivanje motun : 02.08.2016. at 16:17. Reason: dupli post
motun is offline  
Old 02.08.2016., 16:16   #473
pozdrav ljudi

postoji li nešto kao ''povremeno iznajmljivanje''? naime radi se o tome da su nas prijatelji pitali bismo li im iznajmili svoju kuću na selu (u kojoj ne živimo) na 2-3 tjedna. teoretski bismo, ali ne na crno pa nas zanima kako se to zakonski regulira? pretpostavljam da svejedno moramo otvoriti obrt ili šta već?

hvala svima unaprijed
motun is offline  
Old 03.08.2016., 09:00   #474
Ne treba ti obrt, trebaš dobit Riješenje o katgorizaciji koje izdaje nadležni ured za gospodarstvo. Ako ti je kuća papirno čista, i uređena za iznamljivanje (ne fušeraj) onda to nije problem dobiti i nije neki trošak. Osobno sam platio 100 kuna troškove postupka i 20 kuna put.
Na osnovu toga plaćaš paušal boravišne pristojbe i porez. Možeš odlučiti da iznajmljuješ sezonski (samo pola godine) pa su ti te svote manje. Davanja nisu velika.
Fishkal is offline  
Old 03.08.2016., 09:33   #475
Quote:
motun kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi

postoji li nešto kao ''povremeno iznajmljivanje''? naime radi se o tome da su nas prijatelji pitali bismo li im iznajmili svoju kuću na selu (u kojoj ne živimo) na 2-3 tjedna. teoretski bismo, ali ne na crno pa nas zanima kako se to zakonski regulira? pretpostavljam da svejedno moramo otvoriti obrt ili šta već?

hvala svima unaprijed
ukoliko imate vlasnički list nekretnine, možete sklopiti s njima ugovor o najmu i onda platiti porez na taj iznos; na ovaj način ne trebate imati rješenje o kategorizaciji
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 03.08.2016., 09:38   #476
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
ukoliko imate vlasnički list nekretnine, možete sklopiti s njima ugovor o najmu i onda platiti porez na taj iznos; na ovaj način ne trebate imati rješenje o kategorizaciji
Porezna ne traži vlasnički list, ne mora biti ni legalizirano.
Sklopi ugovor, odnese na poreznu, oni mu obračunaju i to je to.
Kexx is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.