Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2016., 14:04   #21
Fuzine su ti primjer. Glorificirao se turizam u Gorskomu, mnogi su se zaletjeli, obnavjlai i pokupovali apartmane tamo, a bogami se i dosta novog izgradilo.
I sto se dogodilo? Previse smjestajnog kapaciteta, a premalo turista, iako su Fuzine uz autocestu i jako lako dostupne. Za pola sata si na moru ako ides starom cestom prema Vinodolu preko Liča, ili autocestom do Kostrene, Crikve, Opatije. Cak i uz reklamiranje Fuzina i s organiziranjem dogadjaja nije dovoljno da se sve to popuni
A vidim da se stranci oduseve kad se bus spusti u Fuzine i ugledaju jezero i krajolik i cude se kako mi to ne reklamiramo jace.

Fishkal, znam di si, odavno sam skuzila di si, kad si spomenuo jezero i autoput (cesto sam isla na jezero na izlet iz ZG, cak i vlakom, procesljala cijeli kraj). Zamisli kako bi bilo da nema tranzitnih turista koji sidju s autoceste? Bilo bi daleko teze popuniti smjestaj.
Na zalost, nase TZ jako slabo rade svoj posao,plus ljudi se medjusobno ne udruze po mjestima da naprave nesto itd, nema svijesti o onome: "zajedno smo jaci". A i slaba tocka je jako losa informiranost.
Inace jako puno znam Hrvatsku, procesljam svaki kamen, citam sve zivo i svu lokalnu stampu koja postoji i pratim lokalne vijesti, druzim se sa lokalcima di god odem, pa mi opet dosta toga promakne- tek ovo ljeto sam prvi put cula za spilju Sinicic kad sam bila u Brinju. A ta spilja skriva fenomenalno otkrice (dobro, nije jos uredjeno za turizam)
Ili primjer Cerovacke pecine: jako lijepo uredjene, a posjetilaca jako malo, na zalost.
Umjesto da uz autoceste na dionici kod Gornje Ploce ili Lovinca stave jumbo plakate sa slikom Cerovackih pecina ili da uz autocestu Karlovac-Rijeka stave jumbo plakate sa slikama Ozlja, Dubovca, Novigrada na Dobri i ostalih starih dvoraca i kastela uz rutu ZG-Ri (a ima ih itekako) ili slike Vrazjeg prolaza/Zelenog vira i kanjona Kamacnik, mi nemamo nista. Pazi, kastel Novigrad na Dobri je na manje od 300 m zracne udaljenosti sa autoceste, vidljiv je sa autoceste ako se pogleda prema njoj, ali 99% ljudi i prodje autocestom, a da i ne vide da ima neki kastel kraj autoceste
Ili Bosiljevo: sramotan primjer unistavanja predivnog dvorca, prljave igre oko privatizacije itd, a isto samo 1 km od izlaza sa autoceste (vidljiv je sa autoceste ako se zna di treba gledati).
Pazi, gorenabrojane destinacije su sve jako blizu autoceste.
A di su jos rijeke sa brojnim kupalistima i slapovima di je divno za kupanje. Ma kontinentalna HR je strahovito bogata prirodnim ljepotama, ima i kult/pov, znamenitosti itd.
A Slovenci svugdje po Sloveniji uz autoceste naveliko bombardiraju sa jumbo plakatima s Postojnom, Predjamskim gradom, Skocjanskim jamama itd, cak su svugdje po Istri i Kvarneru po plazama na svlacionicama (one za plazu) same reklame Postojnske jame, ej!
Zamisli, po svim tim plazama smo dozvolili reklamiranje inozemne tur.destinacije?? Umjesto da reklamiramo prvo svoje?
A o Italiji i da ne pricam, od Venecije uz autocestu silovanje s jumboplakatima i ogromnim reklamama za Gardaland i za jos bezbroj destinacija.
A kod nas nista, nista, nista.
I kako da onda strani turist zna sto ima uopce u Hr, pogotovo u unutrasnjosti kad mu se ne ukazuje na sve to, kad ni nasi ljudi ne znaju za 90% toga?



Vadim iz jednog clanka:
Quote:
Austrija živi bolje nego mi samo od ljetnog turizma! Da, ljetnog turizma.
Zanimljivo kako Austrija tijekom ljeta ostvari više noćenja nego zimi. Lani je u zimskim mjesecima Austriji posjetilo 17 milijuna turista sa 64,5 milijuna noćenja, a ljeti ih je stiglo čak 20 milijuna koji su ostvarili 67,2 milijuna noćenja. Od ukupne zarade od turizma Austrija zaradi 22,7 milijardi eura, od toga 12,7 milijardi u zimskom periodu, što je malo više nego u ljetnim mjesecima jer dolaze gosti veće platežne moći.
Švicarska i Austrija nemaju mora, ali od turizma znaju zaraditi. Zašto Austriju, samo u ljetnim mjesecima, može posjetiti 20 milijuna turista, a kontinentalnu Hrvatsku u 10 mjeseci ne može posjetiti barem 5 milijuna? Možda je bolje pitanje može li Jadran primiti više gostiju? Osobno smatram kako ne može puno, jedino kroz produženje sezone s kojim se borimo godinama. No, evo jedne hipoteze i rješenja kako produžiti turističku sezonu, ostvariti više dolazaka i u konačnici zaraditi više od turizma. Rješenje je upravo kontinentalni turizam
Morski turizam baziran je na tri mjeseca dok je kontinentalni cjelogodišnji turizam ili u najmanju ruku može trajati 10 mjeseci
Na primjeru Austrije najbolje možemo vidjeti potencijal kontinentalnog turizma, s tim da Hrvatska ima daleko veći potencijal nego Austrija ili Švicarska. Inače, dnevna potrošnja u kontinentalnom turizmu je veća nego u morskom turizmu. Prema zadnjem istraživanju, dnevna prosječna potrošnja u Zagrebu iznosi 123 Eura. To je logično jer turisti nemaju more da se izležavaju i odmaraju tj. da su pozicionirani na jednom mjestu, nego konzumiraju cijelu destinaciju tj. ono što destinacija nudi kroz kulturu, gastronomiju, povijest itd…
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 01.09.2016. at 16:01.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 14:53   #22
NN, vidim da si editirala naslov, bilo ga je mučenje gledati

i usput potpis za cijeli ovaj zadnji post; toliko toga ima za istražiti, a jako se puno toga nudi i reklamira - šteta
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 11:05   #23
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Pošto sam ja rubni slučaj Gorskog kotara (Ogulin), možda mogu malo reći koju.

Ljeto se popuni bez problema, ali to su većinom tranzitni gosti od po dan-dva. Tu i tamo nalete neki 4-5 dana, ali najviše tranzit.
Zima je tražena ovisno o vremenu. Dok je snijega, mi smo imali sve popunjeno.

Nema snijega - nema turista.

U Ogulinu je zadnjih godinu dana otprilike udvostručen broj kreveta. Mogu primjetiti da je hrpa stranaca bila tu ove godine. I mogu primjetiti da ljudi koji su lani stali samo prenoćiti ove godine ostanu 2-3 dana. Mi smo odmah uz jezero i nekima se toliko svidi da se vrate.

Recimo, Slovaci su bili na jednu noć u srpnju, i onda došli na tjedan dana u rujnu. Čovjek je ribič i nismo ga vidjeli cijelo vrijeme,samo je bio na jezeru. Žena i djeca se igrali u vrtu.

Iskreno, puno je tu još posla na turističkoj zajednici i samim iznajmljivačima da to postane ozbiljnija destinacija s dužim boravkom gosta. Ali prvi korak je napravljen, ljudi dođu, vide da je super i preporučuju dalje.

Uglavnom puno puno posla, non stop netko mora biti, non stop se čisti, pere, gosti dolaze od 11:00 do 03:00. Nije bajkovito, nije lako ali se zaradi nešto.
ha ha ha isti grad....Samo kontra strana...javi se da se upoznamo!!
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 11:55   #24
Sory na offt, ali Ogulin nije Gorski kotar, a ti si pisala da tamo gradis kucu?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 13:51   #25
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Sory na offt, ali Ogulin nije Gorski kotar, a ti si pisala da tamo gradis kucu?
Nije Gorski Kotar, nije Lika...Gdje ga smjestiti?
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 13:11   #26
Gle, ako krenemo u rasčlambu kaj je Ogulin, nećemo dugo završiti.

Dakle, nekoć se u Jugi učilo da je Ogulin na tromeđi Like, Gorskog Kotara i Korduna. I to je nekako najtočnije.

Evo par primjera koliko je to specifičan i različit kraj. Mi smo uz jezero Sabljaci. Koristimo Kaj u govoru, a ostalo je kombinacije nekog štokavskog i čakavskog. Npr kod mene se kaže "belo mliko". Totalno nelogično, jer ili je "bilo mliko" ili je "belo mleko". Ali ne, kod nas se kombinira.

Mjesto 3 km od mene, Oštarije. Oni su čakavci komplet. Dakle ja im kažemo kaj ima, oni kažu Ča ima. 3 kilometra udaljenost!! A odmah do Oštarija, Otok Oštarijski - štokavci.

Josipdol i taj dio prema Plaškome, oni su već Ličani. Većina se tako deklarira i tu ja uzimam neku granicu Like.
S druge strane, Hreljin Ogulinski su već Gorani. Oni se tako deklariraju, i tu negdje počinje Gorski Kotar.
Kukača i ta strana prema Karlovcu i Slunju je već pomalo Kordun.

A ovo u sredini? To ni Bog dragi ne može smjestiti. Neki viču da su Ličani, drugi Gorani. Ja sasvim sigurno nisam Ličan, nisam Goranin, a bome nisam ni Kordunaš.
Dakle, ja sam Ogulinac.

Ljudi, imamo slobodnih kreveta u rujnu, samo dođite. Ovakvu raznovrsnost svega na malo mjesta nema nigdje.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 13:49   #27
Tako je .
Uvijek kazem da je Ogulin tromedja, da je zasebno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 14:23   #28
Nego, kada dolaziš?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 19:00   #29
kuća za odmor sa 3 ili 4 spavaće sobe!?

na prvu 4 zvuči bolje al koliko je nužno pitam se..
nije samo stvar 1 sobe više od cca 12-14m2 već i ona povlači jednu kupaonicu od cca 4m2 + namještaj, što diže investiciju za kojih 15-20 000eura

smještaj u 3 sobnoj kući;
- do 6 osoba (nezavisnih)
- do 3 para
- 1 obitelj sa do 4 djece ili obitelj do 6 članova(mama, tata, baka, punac, djeca...)
- 2 obitelji sa do 2 djece

smještaj u 4 sobnoj kući;
- do 8 osoba
- do 4 para
- 1 obitelj sa do 6 djece ili obitelj do 8 članova
- 2 obitelji sa do 4 djece

nekako mi se realno čini da 4 sobna ima najveću prednost u kombinaciji 2 obitelji sa 4 djece (2+2) što je u prosjeku, a sve drugo bih dao prednost 3 sobnoj...
šta kažete vi sa iskustvom?
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 07:43   #30
Quote:
colgate kaže: Pogledaj post
kuća za odmor sa 3 ili 4 spavaće sobe!?

na prvu 4 zvuči bolje al koliko je nužno pitam se..
nije samo stvar 1 sobe više od cca 12-14m2 već i ona povlači jednu kupaonicu od cca 4m2 + namještaj, što diže investiciju za kojih 15-20 000eura

smještaj u 3 sobnoj kući;
- do 6 osoba (nezavisnih)
- do 3 para
- 1 obitelj sa do 4 djece ili obitelj do 6 članova(mama, tata, baka, punac, djeca...)
- 2 obitelji sa do 2 djece

smještaj u 4 sobnoj kući;
- do 8 osoba
- do 4 para
- 1 obitelj sa do 6 djece ili obitelj do 8 članova
- 2 obitelji sa do 4 djece

nekako mi se realno čini da 4 sobna ima najveću prednost u kombinaciji 2 obitelji sa 4 djece (2+2) što je u prosjeku, a sve drugo bih dao prednost 3 sobnoj...
šta kažete vi sa iskustvom?
Ja bi uvijek išao na maksimalno tj. u ovom slučaju 4 samo onda i druge stvari trebaju biti proporcionalne. Treba i veći dnevni, kuhinja....
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 23:35   #31
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja bi uvijek išao na maksimalno tj. u ovom slučaju 4 samo onda i druge stvari trebaju biti proporcionalne. Treba i veći dnevni, kuhinja....
istina...nema smisla ić na 4-5 soba, a ponudit boravak i blagavaonu od 30m2 i pravit sobe od cca 8-9m2 pa gurat po dva kreveta unutra..
mislim da ću ić na 3 sobe al ću na katu ostavit prostor za chillanje pored stubišta il sobu ormar pa ak bude potrebe pretvorim to u 4 sobu..

Još razmišljam da nebi bilo loše barem jednu spavaću ostavit u prizemlju i muči me kamo sa saunom i jacuzziem...dal da saunu puknem u jednu od kupaona, a jacuzzi na krov, pored bazena il na kat na terasu ispred spavaćih soba ili da sve to smjestim u jednu posebnu prostoriju u kući?
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:18   #32
Quote:
colgate kaže: Pogledaj post
istina...nema smisla ić na 4-5 soba, a ponudit boravak i blagavaonu od 30m2 i pravit sobe od cca 8-9m2 pa gurat po dva kreveta unutra..
mislim da ću ić na 3 sobe al ću na katu ostavit prostor za chillanje pored stubišta il sobu ormar pa ak bude potrebe pretvorim to u 4 sobu..

Još razmišljam da nebi bilo loše barem jednu spavaću ostavit u prizemlju i muči me kamo sa saunom i jacuzziem...dal da saunu puknem u jednu od kupaona, a jacuzzi na krov, pored bazena il na kat na terasu ispred spavaćih soba ili da sve to smjestim u jednu posebnu prostoriju u kući?
Planiraš rentati i izvan sezone? Jer sauna u sezoni i nije toliko bitna a i jacuzzi tako-tako.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:28   #33
Kad smo kod saune i jacuzzija to su ogromni potrošači struje, ljudi ograničavaju gostima upotrebu klime gdje je smiješno mala potrošnja struje u odnosu na ovo. Mi imamo 3-faznu saunu 9 kw a i jacuzzi je tu negdje po potrošnji. Ne znam dali je automatika sauna na svima ista ali naša se mogla koristiti i bez timera tako da ju zbog komocije gosti nisu ni gasili. Naknadno sam ugradio još jedan timer da se djelomično smanji potrošnja. Isto i kod jacuzzija, gosti ga zbog komocije ne pokrivaju što utječe na potrošnju.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 13:44   #34
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kad smo kod saune i jacuzzija to su ogromni potrošači struje, ljudi ograničavaju gostima upotrebu klime gdje je smiješno mala potrošnja struje u odnosu na ovo. Mi imamo 3-faznu saunu 9 kw a i jacuzzi je tu negdje po potrošnji. Ne znam dali je automatika sauna na svima ista ali naša se mogla koristiti i bez timera tako da ju zbog komocije gosti nisu ni gasili. Naknadno sam ugradio još jedan timer da se djelomično smanji potrošnja. Isto i kod jacuzzija, gosti ga zbog komocije ne pokrivaju što utječe na potrošnju.

Pa ja bi rentao što duže ako ide
Vi imate finsku saunu, veliku, pošto ima 9kw?
Gledam ove manje do 2 osobe, infra saune, grijači oko 1.5-2kw..samo
što ja nemam iskustva sa tim saunama pa ni neznam kakve su te infra u praksi..
znate kako ja gledam na tu saunu i jacuzzi, samo ko kič da privuče narod, da napravim razliku od drugih, maknem se od prosjeka...samo tovari, sauna, jacuzzi, biljar, đinđe minđe
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 14:01   #35
Quote:
colgate kaže: Pogledaj post
Pa ja bi rentao što duže ako ide
Vi imate finsku saunu, veliku, pošto ima 9kw?
Gledam ove manje do 2 osobe, infra saune, grijači oko 1.5-2kw..samo
što ja nemam iskustva sa tim saunama pa ni neznam kakve su te infra u praksi..
znate kako ja gledam na tu saunu i jacuzzi, samo ko kič da privuče narod, da napravim razliku od drugih, maknem se od prosjeka...samo tovari, sauna, jacuzzi, biljar, đinđe minđe
Da finsku saunu. Ja nisam ljubitelj saune pa ne znam koju korisnici više preferiraju ali koliko sam vidio ta infra treba više manjih grijača.

Ja ne bi samo tako ugrađivao stvari ako ne prate koncept kuće jer osim troška takve stvari zahtjevaju i brigu i održavanje. Npr. za održavanje kvalitete vode jacuzzi je puno zahtjevniji od bazena.

Za biti bolji od drugih i privući goste ja bi više pažnje posvetio dizajnu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 15:11   #36
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da finsku saunu. Ja nisam ljubitelj saune pa ne znam koju korisnici više preferiraju ali koliko sam vidio ta infra treba više manjih grijača.

Ja ne bi samo tako ugrađivao stvari ako ne prate koncept kuće jer osim troška takve stvari zahtjevaju i brigu i održavanje. Npr. za održavanje kvalitete vode jacuzzi je puno zahtjevniji od bazena.

Za biti bolji od drugih i privući goste ja bi više pažnje posvetio dizajnu.
a dizajn i stil prije svega, naravno...
imate PP
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:01   #37
Dižem temu.
Kad je napisan ovaj tekst, bila sam u počecima razmišljanja.
Uglavnom, krenula ja na 4 sobe i 4****. Kao 8+2
Sve napravila po papirima koje sam dobila za minimalne uvijete.
Da skratim priču...dobila sam 3 sobe i 3***. za 6+2
Imam 1,5 kupaona. falilo mi ovo 0,5 za dvije kupaone.
Jednu sobu mi izbacili, takodjer zbog pol kupaone...
Uglavnom šta se tiče naše birokracije bolje mi šutit.
Onda prvi radovi krenuli 10,09 početak rada kuće za odmor, bio je 1.12.
Sve u svemu dosta brzo..
Da sam znala ono šta sada znam ne znam bili se upuštala u taj "biznis".
Hvala svima koji ste pratili post.
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 01:15   #38
Zasto ne bi usla u ovaj biznis, cini se da nisi dovrsila misao/objasnila poantu?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 07:41   #39
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
Dižem temu.
Kad je napisan ovaj tekst, bila sam u počecima razmišljanja.
Uglavnom, krenula ja na 4 sobe i 4****. Kao 8+2
Sve napravila po papirima koje sam dobila za minimalne uvijete.
Da skratim priču...dobila sam 3 sobe i 3***. za 6+2
Imam 1,5 kupaona. falilo mi ovo 0,5 za dvije kupaone.
Jednu sobu mi izbacili, takodjer zbog pol kupaone...
Uglavnom šta se tiče naše birokracije bolje mi šutit.
Onda prvi radovi krenuli 10,09 početak rada kuće za odmor, bio je 1.12.
Sve u svemu dosta brzo..
Da sam znala ono šta sada znam ne znam bili se upuštala u taj "biznis".
Hvala svima koji ste pratili post.
Nisam se zadubio u detalje, al samo napomena. Meni je ta ista komisija iz tog istog grada imala fiks ideje kad sam kategorizirao studio. Kao, najbolje vam ovo ovako, razmjestite to malo i slično. A ja napravio sve po propisu.

Kad sam kontaktirao ministarstvo turizma, onda su napisali rješenje. Rekli su da su oni htjeli da dođe do unificiranja studio apartmana pa su zato željeli neke preinake kod mene, a ne zbog propisa.

Velim, nisam konzultirao pravilnik o kategorizaciji da vidim jel kod vas nešto krivo protumačeno, samo imajte na umu da je to moguće.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:56   #40
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
Dižem temu.
Kad je napisan ovaj tekst, bila sam u počecima razmišljanja.
Uglavnom, krenula ja na 4 sobe i 4****. Kao 8+2
Sve napravila po papirima koje sam dobila za minimalne uvijete.
Da skratim priču...dobila sam 3 sobe i 3***. za 6+2
Imam 1,5 kupaona. falilo mi ovo 0,5 za dvije kupaone.
Jednu sobu mi izbacili, takodjer zbog pol kupaone...
Uglavnom šta se tiče naše birokracije bolje mi šutit.
Onda prvi radovi krenuli 10,09 početak rada kuće za odmor, bio je 1.12.
Sve u svemu dosta brzo..
Da sam znala ono šta sada znam ne znam bili se upuštala u taj "biznis".
Hvala svima koji ste pratili post.
Neovisno o kategorizaciji zašto nisi svaku sobu radila sa kupatilom? Ja da sad radim za sebe, a kamoli za iznajmljivanje, napravio bi tako.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.