Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2014., 17:29   #21
Esej - Pomoć!

Trebam napisat esej na temu "Problemi u realizmu aktualni i danas" ili "Ženski likovi u Hrvatskom realizmu". A ja sam koma u pisanju eseja tako da bi mi trebala mala pomoć.
blackeagle1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 14:29   #22
Trebao bi mi problemski clanak o jelovniku u skoli ili o kulturno zabavnom sadrzaju za osmase u zagrebu ili o temi ne treba se pokoravati diktatu jednog misljenja izmedu te tri teme pa ako je neko voljan napisati mi ili ako vec ima napisano da mi odgovori tu ili mi moze u poruke poslati.
kiki7003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 20:46   #23
Unhappy Trebam Stastavak

Moze mi neko pomoc napisat sastavak na temu ;"Moji i Hamletovi problemi" ili "Nova bol zamjenjuje staru" ... Stvarno nemam inspiracije
dux0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 18:00   #24
Sutra pisemo interpretativni esej, dobit cemo neki ulomak iz Lovca u zitu. Meni to pisanje eseja uopce ne ide, pa ako netko ima nekakve smjernice, primjere, sta god dobro bi mi doslo. Hvala
Palacinke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:28   #25
SASTAVI

http://decosamozavas.blogspot.com/


AKO VAM TREBA NEKI SASTAV PIŠITE
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 19:56   #26
Pomoć!!!

molim vas može li mi netko pomoci napisati sastavak na temu Nije lako biti roditelj.moram zauzeti stajalište roditelja i pisati u 1. osobi.molim vas pomozite
energy5000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 18:24   #27
Čovjek bez maske

Idem u 8. razred osnovne i prošli tjedan nam je nastavnica iz hrvatskog rekla da napišemo sastavak s naslovom Čovjek bez maske koji će onda ići na školsko natjecanje LIDRANO. Naravno ja ga nisam napisao a treba ga predati sutra! Ne tražim od vas da mi napišete cijeli sastav nego da mi ukratko kažete o čemu bi mogao pisati. Ostalo ću napraviti sam.

Napomena: Sastav mora biti dugačak bar tristotinjak riječi
maljo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 00:52   #28
@maljo123 I jesi otišao na Lidrano ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:19   #29
Prvo razmislite o temi, stavite natuknice na papir, što bi se reklo.
U uvodu morate otvoriti problematiku o kojoj pišete, i ako postoje, postaviti svoje teze koje ćete pokušati dokazati, odnosno obrazložiti.
U središnjem dijelu obrazložite oprimjeravajući. Lijepo bi bilo navesti pokoji citat. Ako pišete o likovima, primjerice o Hamletu, pokušajte ga okarakterizirati - a najbolje je poći od psihološke karakterizacije, ipak je u složenoj situaciji. Naravno da ga morate staviti u kontekst svoga vremena, i takav esej mora sadržavati objektivnost, dakle - činjenice. Ako pišete zadaćnicu (školsku zadaću), možete se dotaknuti i suvremenosti i glumiti današnjeg Hamleta, ili pisati o nekome tko ima hamletovske probleme. U zaključku temu treba zatvoriti i možda dodati neka (retorična) pitanja koja se ostavljaju budućim čitateljima, ali da ona ne budu dvosmislena: Kako je rekao Hamlet "Biti ili ne biti, TO JE PITANJE (pitanje je sad, ovisno o prijevodu)" - teški su problemi današnje mladosti, zar ne?
Plesalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:22   #30
Eh što bi dao da mi je sad najveći problem pisati esej o Hamletu.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 09:49   #31
Pozdrav, NE treba mi esej ili nekakav dugi sastav, u 1. razredu srednje sam i nastavnica iz hrvatskog nam je zadala 5 rijeci koje treba sloziti u smislene recenice. moze bit 4-5 rečenica, ne previse opširno. Gnijezdo, biser, potok, svijeća, uho.
Razmisljam i nikako da nađem poveznicu izmedu tih rijeci...a tekst treba imati smisla. Ako netko može pomoc, zahvaljujem♡
blend in is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 16:44   #32
Quote:
blend in kaže: Pogledaj post
Pozdrav, NE treba mi esej ili nekakav dugi sastav, u 1. razredu srednje sam i nastavnica iz hrvatskog nam je zadala 5 rijeci koje treba sloziti u smislene recenice. moze bit 4-5 rečenica, ne previse opširno. Gnijezdo, biser, potok, svijeća, uho.
Razmisljam i nikako da nađem poveznicu izmedu tih rijeci...a tekst treba imati smisla. Ako netko može pomoc, zahvaljujem♡
Prošla je ponoć. Sjedim pored svijeće koju sam upravio upalio i čarobnog potoka . Zašto čarobnog? Legenda kaže da se u njemu nalazi biser. Moje uho osluškuje šum tog potoka i pjev ptica koje tek grade gnijezda.

Nije baš nešto, pomalo je i glupo haha
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 18:06   #33
pozdrav, molila bih nekoga da mi pomogne. Trebamo napisati bajku (prvi razred srednje škole). Ne treba mi gotova bajka, nego ako netko ima savjet kako da ju napišem, a da ne zvuci previse jadno i djetinjasto? znam da nije moguce potpuno izbjec klišej... ali ako je netko voljan pomoci ili dati ideju oko koje bih mogla razviti pricu, hvala! Nazalost, moram se drzati obrasca, dakle nema bas previse slobode. Samo zelim izbjeci likove kao sto su princeze, princevi, carobni stapici... Ako imate ideju molim vas pomozite ♡♡
blend in is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.