Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2016., 14:07   #421
Problem je sto na balkonu nemam zid, jer su sva 3 zida zapravo prozori od poda do stropa....jednostavno nemam ovdje mogucnost drzati bilje vani, jer nemam gdje...jedino da premjestim taj policar skroz uz prozor sad su tocno nasuprot 3 velike staklene povrsine

Sto se brstenja tice - da ih pustim par dana da se razlistaju, koliko dugo da ih uopce ne koristim...teglica mi se jako brzo potrosi koristenjem...

Gdje kupim tu zemlju - bauhaus?

Ne mogu vjerovati da je ovdje toliko tesko imati zacine, jer mi u vrtu rastu kao korov
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 16:46   #422
Znači balkon je neupotrebljiv.

Pusti ih barem 3 do 4 dana imzemđu trganja da se oporave.
Ne u Bauhausu, tu https://www.eurovrt.hr/lokacija/
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 23:44   #423
Hvala za link

Stavila sam ih jucer na prozor i pustit cu ih par dana, pa javim jel sto pomoglo...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Allexis : 18.07.2016. at 00:04.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:23   #424
bok,
citl sam zadnjih pr postova. znaci male su sanse da zacinsko bilje uspijeva u stanu? nedavno sam kupila par vrsta i stavila na zid ali buduci da je zim i ima malo svjetlosti, pocele su se susiti
da li ima tko kakvu preporuku ili da cekam proljece i stvaljm ih na balkon?
kellydecamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:31   #425
Quote:
kellydecamp kaže: Pogledaj post
bok,
citl sam zadnjih pr postova. znaci male su sanse da zacinsko bilje uspijeva u stanu? nedavno sam kupila par vrsta i stavila na zid ali buduci da je zim i ima malo svjetlosti, pocele su se susiti
da li ima tko kakvu preporuku ili da cekam proljece i stvaljm ih na balkon?
Nisu male šanse, biljkam samo treba pružiti što bolje uvjete.

Manjak svjetla lako se riješi LED žaruljom. Troši vrlo malo struje a proizvodi dovoljno svjetla da biljke prežive. Svjetlo mora biti hladno bijelo.

Temperaturu pokušavaj održati što više ujednačenu, bez velikih oscilacija.
Zalijevati umjereno, najbolje prstom probati vlažnost zemlje u loncu. Tek kada se zemlja skroz prosuši obaviti iduće zalijevanje. Ne koristiti nikakva gnojiva.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:58   #426
bo biljka,

hvala ti na info.. a problem je definitivno u svjetlosti jer zid nije direktno kod prozora, znaci lampa mi ne gine. i temperatura oscilira od 19 do 22, to i nije tako strasno bar mislim. nista, pravac bauhaus i kupiti lampu koja ce ju sovjetliti.
hvala ti na savjetu
kellydecamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:47   #427
Koje zacinsko bilje ce mi prezivjet na balkonu koji nije natkriven (znaci kad je kisa potpot) i na kojem je pola dana sunce?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 06:12   #428
Ružmarin, mažuran, tamjan, timijan/majčina dušica, lavanda. To sve imam.vani i luduje u vrtu koji je pola dana u suncu, a evo npr. sad lije kiša već 2 sata, tako da mu ni u teglama ne bi bilo ništa

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:41   #429
Hvala tiluriumm
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 08:54   #430
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Koje zacinsko bilje ce mi prezivjet na balkonu koji nije natkriven (znaci kad je kisa potpot) i na kojem je pola dana sunce?
Moze jos i bosiljak,cubar,estragon...mada bi bosiljak bilo dobro ne stavljati na najjace sunce,osobito ljeti,jer mu izblijedi lisce. Ovo je moje iskustvo.
Swansynt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 18:11   #431
Znate ono začinsko bilje što se kupi u običnim dućanima...u tegli...



Ja bi to htjela u stanu. E sad, kako stanujem u garsonijeri bez balkona i bez prozora u kuhinji, jedino mjesto gdje bi to moglo stajati je kod sudopera. Prvo stvar je - trebala bi to u manjim teglama nego je za kupiti u dućanu. Kako da to napravim? Druga - može li to opstati negdje gdje nema prirodnog svjetla?

Edit: evo ovo mi je super:
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:00   #432
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Znate ono začinsko bilje što se kupi u običnim dućanima...u tegli...

Ja bi to htjela u stanu. E sad, kako stanujem u garsonijeri bez balkona i bez prozora u kuhinji, jedino mjesto gdje bi to moglo stajati je kod sudopera. Prvo stvar je - trebala bi to u manjim teglama nego je za kupiti u dućanu. Kako da to napravim? Druga - može li to opstati negdje gdje nema prirodnog svjetla?
Prvo, ne može u manju teglu jer će prestati sa rastom.
Drugo, moglo bi se uzgajati ispod LED žarulje ali biljke neće biti aromatične kao kad su na suncu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:17   #433
Po mom iskustvu, pisi propalo. Uglavnom te zacinske biljke vole biti vani na suncu. U kuci uginu, tamn stignes iskoristiti koju grancicu, 2-3tjedna max.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 00:58   #434
.

Hvala na odgovorima.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 19:38   #435
Bok svima! Molila bi iskusne ljude savjet vezano za uzgoj začinskog bilja u teglama. Neki dan sam kupila par biljčica (bosiljak, timijan, origano,...), trenutno se nalaze u plastičnim vazama u kojima su kupljeni. Čini mi se kao da su im te vaze možda premale ili se ja to varam? Da li bi im bilo ok da ostanu u tome ili da ih presadim u nešto veće? Planiram ih držati vani na balkonu.
__________________
Valkyrie
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 20:10   #436
Ako korijen probija na dnu posude, prerasle su je. Svakako presaditi.
onecolor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 20:33   #437
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Bok svima! Molila bi iskusne ljude savjet vezano za uzgoj začinskog bilja u teglama. Neki dan sam kupila par biljčica (bosiljak, timijan, origano,...), trenutno se nalaze u plastičnim vazama u kojima su kupljeni. Čini mi se kao da su im te vaze možda premale ili se ja to varam? Da li bi im bilo ok da ostanu u tome ili da ih presadim u nešto veće? Planiram ih držati vani na balkonu.
Bosiljak presadi u teglu broj 20 ili 22. Ako je na dobrom mjestu može prilično narasti, ukoliko imaš vrt, ljeti može biti vani. Na jesen ga unesi u stambeni prostor, smjesti ga na svijetlo mjesto i zemlju u tegli održavaj vlažnom. Na ovaj način živi oko 5 godina.

Timijan i origano niže su i općenito manje biljke od bosiljka pa ih presadi u teglu broj 18.

Obavezno na dno staviti drenažni sloj a zemlju pomiješati sa riječnim pijeskom u omjeru 3:1.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 14:31   #438
Riječni ?
Može li biti i mljeveni vapnenac ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 15:32   #439
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Riječni ?
Može li biti i mljeveni vapnenac ?
Može.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 22:25   #440
Hvala na odgovorima. Danas sam presadila biljke pa se nadam da ce rasti. Sad pitanje kakvom vodom da ih zalijevam - tu u stanu nam je voda puna kamenca pa me zanima da li je ok da je pustim da odstoji jedan dan i da ih drugi dan zalijem s njom?
__________________
Valkyrie
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.