Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 17:51   #7701
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ja se stvarno ne kuzim u zracenja. Ako je opasno, vjerujem da postoje mjerenja, kao i da postoje standardi o dozvoljenoj izlozenosti. Ako se pridrzavas istih, trebao bi biti OK.
Ovisi od zemlje do zemlje ali doza je 20 mSv godisnje za radnike sto ti je 10x vise od onoga sto normalan covijek/civil dobije preko background radiation ovak normalno sto skupljas svaki dan dok zivis. Naravno koliko ces skupiti normalnim civilnim zivotom ovisi i gdje zivis i na kojoj nadmorskoj visini.
BTW. piloti i stjuardese isto kupe kao i putnici; jedino putnici povremeno lete a piloti i stujardese stalno. Doza je obicno 3 uSv na sat na visini od 10-12000 metara. Znaci za 10 godina rada dobijes kao normalan covjek u 100 godina. E sad sve je to dokazano da je i dalje OK, ne steti itd, bla bla bla

U svakom slucaju ako se na neki opasniji posao odlucis onda em sto moras biti adekvatno kompenziran em sto znas da postoji rizik. Alternativno budi u nekom uredu za 5-6 tisuca kuna u drzavnoj sluzbi i to je to.

Inace postoje ugovori gdje si placen dok si u fieldu i isto tako si placen dok si doma u standby ali manje. No ak to pokrije rezije i neke osnovne troskove/hranu sve 5.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 17:53   #7702
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
A nek onda radi sto mu se kaze bez obzira koliko to glupo bilo i nek pogine. Izmedju otkaza i zivota, ja cu uvijek izabrati ovo drugo
I ja isto. Ali razumijem donekle i one koji nece; kao i Indijce koji rade za 30 dolara po danu. Vjerujem da i ti kuzis zasto to oni rade...?

Quote:
Krkan je bio tamo i govorio mi da ne kompliciram jer to nije nista strasno, i da je on takve sam pomicao, pa sam se pred njim okrenuo i otisao kod Chiefa.
Pa naravno. Svaki sef ce ti reci da je i on to isto radio i da to nije big deal
Sto drugo da ti kaze? Poanta price je da si ti isao over his head gdje je onda on doveden na gotov cin da radi po PS-u.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 18:29   #7703
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ovisi od zemlje do zemlje ali doza je 20 mSv godisnje za radnike sto ti je 10x vise od onoga sto normalan covijek/civil dobije preko background radiation ovak normalno sto skupljas svaki dan dok zivis. Naravno koliko ces skupiti normalnim civilnim zivotom ovisi i gdje zivis i na kojoj nadmorskoj visini.
BTW. piloti i stjuardese isto kupe kao i putnici; jedino putnici povremeno lete a piloti i stujardese stalno. Doza je obicno 3 uSv na sat na visini od 10-12000 metara. Znaci za 10 godina rada dobijes kao normalan covjek u 100 godina. E sad sve je to dokazano da je i dalje OK, ne steti itd, bla bla bla

U svakom slucaju ako se na neki opasniji posao odlucis onda em sto moras biti adekvatno kompenziran em sto znas da postoji rizik. Alternativno budi u nekom uredu za 5-6 tisuca kuna u drzavnoj sluzbi i to je to.
Tocno tako, occupational hazard ti je 20 mSv godisnje, na to si pristao kad si odabrao profesiju. Ako ti neki krkan kaze da trebas odraditi posao u zonu u kojoj ces skupiti 50 mSv za dan, jer je frka, onda ga steras u kurac. Odnosno ja bih ga sterao u kurac, za druge ne odgovaram.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 18:33   #7704
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
I ja isto. Ali razumijem donekle i one koji nece; kao i Indijce koji rade za 30 dolara po danu. Vjerujem da i ti kuzis zasto to oni rade...?
Kuzim ih i ja, samo tvrdim da su u krivu. Pritom ne mislim na analno slijedjenje svih propisa, hrpa istih je priglupa. Ali otvori oci, ako nesto ima smisla, ili radis kratice koje su sitne, OK je, prolazi, izvrti si rizik u glavi, i ako ga prihvacas, sve OK. Ali kod nekih stvari nema popusta, odnosno ne bi smjelo biti. Ako imas i najmanju sansu da stvari krenu krivo, i da zbog toga popusis gadnu ozljedu, nedao bog nesto teze, to se ne radi.

Naravno da kuzim i indijance. Njima je 30 dolara na dan amerika. Juhu juhu, 900 dolara mjesecno, valjda 5 puta vise nego bi skupili doma, i rade. Radili bi oni i za 500 dolara dnevno, da im ih netko hoce dati.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa naravno. Svaki sef ce ti reci da je i on to isto radio i da to nije big deal
Sto drugo da ti kaze? Poanta price je da si ti isao over his head gdje je onda on doveden na gotov cin da radi po PS-u.
Poanta price je da nisam isao raditi nesto ekstremno glupo i opasno jer mi je netko drugi rekao da je to sasvim OK. Ako treba ici ''over his head'', onda ides over his head.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 20:56   #7705
Pozdrav svima, dobio sam sa adrese <[email protected]> od Abid Husain
Human Resources Manager mail tj ponudu/ugovor za Meksički zaljev, nešto kao skladištar (pomoćni radnik) za 4000$ i on i off, 28/28. Isto tako, kad potpisem ugovor, hoce da ga posaljem i na mail [email protected] koji je kao zaduzen za vizu; njegovi podaci su
Ryan Law Firm.
ADDRESS: 6161 Savoy Dr Ste 1116 Houston, TX, 77036-3326 USA.
TEL: +1 (713) 489-0390
TEL: +1 (832) 915-1265
E-mail: [email protected]
BARRISTER: David Michael Ryan

Uzglavlje maila koji sam dobio je

BHP BILLITON PETROLEUM (DEEPWATER) INC
Address: 1360 Post Oak Boulevard Suite 150
Houston, Texas 77056-3020 United States
Email: [email protected]
Telephone: +1 (713) 357 6626
Fax Number: +1 (713) 961 8400


E sad, siguran sam 99% da je scam, budem poslao mail prije potpisivanja koliko novaca da pripremim kao za troskove pa da vidim 100%.

Dal je tko dobio sto slicno?
hondaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:15   #7706
Quote:
hondaš kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, dobio sam sa adrese <[email protected]> od Abid Husain
Human Resources Manager mail tj ponudu/ugovor za Meksički zaljev, nešto kao skladištar (pomoćni radnik) za 4000$ i on i off, 28/28. Isto tako, kad potpisem ugovor, hoce da ga posaljem i na mail [email protected] koji je kao zaduzen za vizu; njegovi podaci su
Ryan Law Firm.
ADDRESS: 6161 Savoy Dr Ste 1116 Houston, TX, 77036-3326 USA.
TEL: +1 (713) 489-0390
TEL: +1 (832) 915-1265
E-mail: [email protected]
BARRISTER: David Michael Ryan

Uzglavlje maila koji sam dobio je

BHP BILLITON PETROLEUM (DEEPWATER) INC
Address: 1360 Post Oak Boulevard Suite 150
Houston, Texas 77056-3020 United States
Email: [email protected]
Telephone: +1 (713) 357 6626
Fax Number: +1 (713) 961 8400


E sad, siguran sam 99% da je scam, budem poslao mail prije potpisivanja koliko novaca da pripremim kao za troskove pa da vidim 100%.

Dal je tko dobio sto slicno?
ukljuci logiku,zasto bi tebe netko slao u mexico u ovo krizi...ne zamaraj se sa tim vise...

http://www.bhpbilliton.com/info/warnings
sumegin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:05   #7707
Bok ekipa. Jel netko nedavno produživao BOSIET/HUET? Meni vrijedi do kraja prosinca pa moram produžit certove. Radio sam u Falcku u Nizozemskoj i danas ih kontaktiram i vele mi da produženje dođe 700 eura, traje jedan dan. A ista cijena je i ako se rade novi certifikati. Malo me smotala ta cijena pa me interesira ako je tko radio produženje koliko ste plaćali?
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 19:50   #7708
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Bok ekipa. Jel netko nedavno produživao BOSIET/HUET? Meni vrijedi do kraja prosinca pa moram produžit certove. Radio sam u Falcku u Nizozemskoj i danas ih kontaktiram i vele mi da produženje dođe 700 eura, traje jedan dan. A ista cijena je i ako se rade novi certifikati. Malo me smotala ta cijena pa me interesira ako je tko radio produženje koliko ste plaćali?
Bok, ja sam produzivao u Falcku u Decembru 2016 - refresher, ali bogami ne znam koliko je bila cena jer je firma platila. Ali mogu da pitam ako zelis ...
Slovenac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 01:01   #7709
Sta mislite, isplati li se platiti neki Oil&Gas training npr u Maersku kako bi dobili certifikate te "upali" u Oil&Gas industriju? Sad pred kraj ljeta zavrsavam faks pa bi htio nabaviti neki cert koji bi mi mogao osigurati posao u offshore sektoru konacno. Ovo sam pogledao te ciljam na neki "sigurnosni sektor" posto ce mi to biti struka kad zavrsim faks https://www.maersktraining.com/cours...list-grid-view
Isplati li se ili je sve za bacit i opce se ne nadat nikakvom poslu? I jos jedna stvar, kakve su sanse za zaposlenjem u SADu ili Kanadi u Oil&Gas sektoru posto sam EU drzavljanin?
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:52   #7710
Quote:
Slovenac2 kaže: Pogledaj post
Bok, ja sam produzivao u Falcku u Decembru 2016 - refresher, ali bogami ne znam koliko je bila cena jer je firma platila. Ali mogu da pitam ako zelis ...
Evo javili se i obradovali me sa 700 eura. Predavanje traje 2-3 sata i to je to. Svejedno hvala Slovenac.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:55   #7711
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Sta mislite, isplati li se platiti neki Oil&Gas training npr u Maersku kako bi dobili certifikate te "upali" u Oil&Gas industriju? Sad pred kraj ljeta zavrsavam faks pa bi htio nabaviti neki cert koji bi mi mogao osigurati posao u offshore sektoru konacno. Ovo sam pogledao te ciljam na neki "sigurnosni sektor" posto ce mi to biti struka kad zavrsim faks https://www.maersktraining.com/cours...list-grid-view
Isplati li se ili je sve za bacit i opce se ne nadat nikakvom poslu? I jos jedna stvar, kakve su sanse za zaposlenjem u SADu ili Kanadi u Oil&Gas sektoru posto sam EU drzavljanin?
Radije ti apliciraj za neki posao u Maersku pa ako im budeš interesantan platit će ti certove.
Poslova preko bare za green ekipu i nema baš ali isto kao i iznad, apliciraš pa vidiš.
Sretno!
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:58   #7712
Pozdrav,
planiram ići riješiti BOSIET u Ravennu početkom 9. mjeseca, da li je još tko zainterisiran ili možda ide?
hondaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:51   #7713
Slanje životopisa preko interneta nema smisla???

Pozdrav,kako kaže naslov gore jel ima tu kruha?Zaposlen sam u Croscu,preko 10 godina iskustva i većinu staža sam proveo na tornju(kao klinaš ili kako to vani kažu roughneck ili floorman).Sad nisam na tornju i plaća mi je slabija pa sam razmišljao da zapalim van i nekaj zaradim.Imam kredit još pun k.....,živim sa starcima i već sve ide na k...c.Šaljem te životopise ali brate mili za sve što pošaljem dobijem odjeb. Životopis sam već više puta korigirao tak da nisam siguran da je to problem.Stalno pratim rigzone i primjetio sam da trenutačno Halliburton zapošljava ljude u servisima(operateri za frakove i kiseline,operateri u proizvodnji,ljude za slickline itd.)Za većinu oglasa je bila entry level znači u prijevodu početničke pozicije,mislim wtf???Koliko treba poslati cv i koliko dugo da bi to netko zamjetio i da te pozovu na intervju i dali bi mi bilo bolje da si platim avionsku kartu i odem u abeerdeen ili gdje već i obilazit te firme da me vide ili čuju?Ja ipak imam iskustva u naftnoj industriji,pa ćorak
mad max 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:24   #7714
Ubaci se u Ukrajinu pa malo jos internacionalnog iskustva skupi, makar sve to vani je isto preko preporuke, pa bolje probaj iskopat nekog tko vani radi da te proba ubacit. Klinaša i tornjaša iovak ima pun kufer, lakše je upast van kao neki servisni specijalist.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:14   #7715
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Ubaci se u Ukrajinu pa malo jos internacionalnog iskustva skupi, makar sve to vani je isto preko preporuke, pa bolje probaj iskopat nekog tko vani radi da te proba ubacit. Klinaša i tornjaša iovak ima pun kufer, lakše je upast van kao neki servisni specijalist.
Ima tri godine iskustva u inozemstvu za crosco.Klinaš jesam po papiru,ali ne bih to više radio jer je to isti kurac ko bauštela,znači rintaj dok ne krepaš.Imam tri godine više škole,ali nisam se uspio s tim zaposlit,jer nemam vezu.Prihvatio bi sve poslove osim tornja.
mad max 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:17   #7716
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Ubaci se u Ukrajinu pa malo jos internacionalnog iskustva skupi, makar sve to vani je isto preko preporuke, pa bolje probaj iskopat nekog tko vani radi da te proba ubacit. Klinaša i tornjaša iovak ima pun kufer, lakše je upast van kao neki servisni specijalist.
Ovo je lakše reći nego napraviti.Moraš bolje poznavati osobu koja bi te mogla progurati,a ne samo doći njoj i reći čuj ja sam taj i taj i daj me zaposli.Naravno da treba i nešto "dati" za tu uslugu.
mad max 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 18:15   #7717
Bar je u krosku ekipe oslo van mali milijun, a ako s nikim nisi bio dobar onda jbg, do tebe je. Hocu ti reci da u HR nemas bolji opciju neg rintat u krosku i pokusavat izac van. Eventualno se prekvalificirat u sugavi HSE. Inace, probaj otici u servise, preporodit ces se, naspram busaca i remontasa premija.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 18:31   #7718
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Bar je u krosku ekipe oslo van mali milijun, a ako s nikim nisi bio dobar onda jbg, do tebe je. Hocu ti reci da u HR nemas bolji opciju neg rintat u krosku i pokusavat izac van. Eventualno se prekvalificirat u sugavi HSE. Inace, probaj otici u servise, preporodit ces se, naspram busaca i remontasa premija.
Kompa važno je poznavat ljude na poziciji sa utjecajem da te može prebacit u odjel np.servisa.Kaj mi znači poznanstvo ak netko neće ili nema utjecaja.
mad max 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:05   #7719
Maersk trazi ljude za Tyra Future kolko sam vidio na Linkedinu pa saljite zivotopise mozda se nekome posreci. Samo sta najjace kad vidis da je kategorija pod "entry level", onda kliknes na oglas i vidis 3 godine iskustva itd. Mi bez offshore koji se zelimo ubacit u taj sektor oko platformi cemo prije dobit eurojackpot nego upast tamo.
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:21   #7720
Quote:
mad max 83 kaže: Pogledaj post
Kompa važno je poznavat ljude na poziciji sa utjecajem da te može prebacit u odjel np.servisa.Kaj mi znači poznanstvo ak netko neće ili nema utjecaja.
Ili neznaš prave ljude ili ste si slabi prijatelji. Il mjenjaj industriju ili gledaj kako karavane prolaze.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.