Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 09:43   #61
http://rifmagazin.novilist.hr/oprost...a_refresh=true
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:50   #62
i meni. moj tinitus i ja se volimo dan četvrti.

i ne mogu još uvijek doći k sebi. ni ne želim.
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:52   #63
+

reče mi gira nakon koncerta kako je ovo ipak kraj, tko zna do kad... do neke buduće (re)inkarnacije. tako da se intenzivno bavim konstruiranjem financijske situacije u kojoj bi mogla pohoditi ovo, točno dva mjeseca nakon rijeke:

> https://www.facebook.com/events/182365122168234/
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:07   #64
We were born with our face to the wall
We only have one chance to crawl
When we laid down there, I held your hand
I'll never feel your body again

Cut down the preacher, he just lies
Burn all the books that closed my mind
Destroy it all, it's all untrue
How can I even breathe without you?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2020., 21:43   #65
Al me targetiraju s merchom Osim kaj sam si poželio kupiti nogometni dres s markom Opetha (švedski, doduše), nedavno sam nabasao na Laibach gaće (dobro, bokserice) s natpisom Das Spiel ist aus, a sad nailazim na Swans maske za lice

__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 21:07   #66
Cool

Quote:
Puky Lee kaže: Pogledaj post
Al me targetiraju s merchom Osim kaj sam si poželio kupiti nogometni dres s markom Opetha (švedski, doduše), nedavno sam nabasao na Laibach gaće (dobro, bokserice) s natpisom Das Spiel ist aus, a sad nailazim na Swans maske za lice


Damn, ova od Swansa je zakon.

FLEX YOUR MUSCLEEEEEEEES


Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 21:10   #67
i ja baš gledam, a gledam već par mjeseci otkako je young god records objavio na fejsu...
šteta je što nije dvostrana, da možeš mijenjat ovisno o moodu. ali mora i čiča gira zaradit.

razmišljam da naručim, trebat će opet.
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 21:12   #68
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Damn, ova od Swansa je zakon.
Jelda obadvije ne mogu biti prikladnije nego kaj jesu.

Sad se ne sjećam koja je bila cijena, al ne vjerujem da je preskupo u gabaritima maske s coverom albuma od benda.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 21:35   #69
Usput, kad smo kod Swansa, kakav vam je "Leaving Meaning"?
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 21:51   #70
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Usput, kad smo kod Swansa, kakav vam je "Leaving Meaning"?
Nešto sam ga preslušavao kad je izašao. Kvalitetno kao i uvijek, samo moram priznati da se poslije nisam sjetio pustit. Zadnje kaj mi je od njih odzvanjalo su bili The Seer i To be kind nakon fantastične svirke u Jedinstvu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 22:09   #71
Quote:
Puky Lee kaže: Pogledaj post
Nešto sam ga preslušavao kad je izašao. Kvalitetno kao i uvijek, samo moram priznati da se poslije nisam sjetio pustit. Zadnje kaj mi je od njih odzvanjalo su bili The Seer i To be kind nakon fantastične svirke u Jedinstvu.
Kad su Pharmakon dopeljali? Bokte, to je bio koncert. Nakon nje, i da Swansa nije bilo, ja bi zadovoljan išao kući koliko me se dojmila.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 22:13   #72
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Kad su Pharmakon dopeljali? Bokte, to je bio koncert. Nakon nje, i da Swansa nije bilo, ja bi zadovoljan išao kući koliko me se dojmila.
Da, da. Srećom pa čuvam te ulaznice, sad sam išao pogledat. Bio sam dvije godine zaredom, te i godinu prije. 2013. je bilo dobro, ali To be Kind... Prosvjetljenje
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2020., 22:27   #73
Bio sam na svim njihovim post-raspada koncertima. Zadnji album nije moj štih previše, pogotovo ako gledam sve ostale prije toga. Ali ako ih usporedim sa starim, onda je definitivno dobar sam po sebi.
Konoyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2020., 22:38   #74
meni je dosta dobar, drugačiji.

ali je i prijelazni laganica album za swanse. nešto kao što je bio i 'my father will guide me...' ili čak dosta raniji 'the burning world',
to su baš nekako albumi koji su im obilježili krajeve i nove početke. u biti, 'leaving meaning' je muzički točno nešto između ta dva.

gira se isto ne voli ponavljati... i vidim u zadnje vrijeme izvještava da sluša dosta jazz izvođača, pa se pitam se što će bit sljedeće.
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 00:27   #75
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Usput, kad smo kod Swansa, kakav vam je "Leaving Meaning"?
Nisam slušao, dosadili su mi. Upali su mi u krug onih bendova čije mi se recentne uratke ne sluša. Nakon To Be Kind mislim da su napravili sve što se može napraviti. Boli me kurac za sve što su napravili prije 2010. i sve nakon 2016.
Pogotovo nakon onog ogavnog koncerta u 10. mj. 2016.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 01:44   #76
Moram priznati da uopce nisam upoznat s recentnim outputom dotičnih......zapravo, uvjetno rečeno recentnim, posto je zadnji album koji sam zaista poslusao bio The Burning World 1989.g....
Uh.....kako mi je dobro sjela Saved i obrada Can`t Find My Way Home......čuo sam ih zaista tek par puta u ono vrijeme, a prisjetim ih se svako malo.....

Prvi put sam ih čuo na Radio Študentu, kad ih je predstavljao Igor Vidmar 1987.g.......i to je meni kao klincu bio onda kao jedan zestok udarac u pleksus......tako sam se osjecao kad sam prvi put čuo A New Mind.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2020., 09:24   #77
Your fucking masks make me sick

iskreno ovo s maskama mi je preseravanje. nisam to očekivao od Gire. malo me to razočaralo jer više priliči nekoj lady gazi nego Swans-ima. ne znam... možda sam ja staromodan i ovakav potez ne smatram no wave/alter/whatever, a s druge strane kužim da bend mora od nečega i živjeti... ali maskice
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2020., 10:58   #78
druga strana svijeta

baribb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2020., 17:14   #79
Kad smo već kod dijagrama s prošlotjednog albuma tjedna, ovdje je dost dobar opis njihovog stvaralaštva po fazama

__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2023., 18:18   #80
dakle! pa kaj nitko nije bio u petak na ovom dubinskom čišćenju duha i tela u ljubljani?

unatoč tome što je najvećim dijelom sviran najnoviji album, uz pokoju stvarčicu s predzadnjeg, u novom ruhu... kao cjelina je koncert tekao zaokruženo i dinamika je bila kao i na onim vrhuncima dronea i noisea koje smo doživjeli u periodu the seer / to be kind / the glowing man, cca od 2012. do 2017. godine... a takva je bome bila i glasnoća. plus, za kraj onaj medley birthing / the cloud of unknowing, isusekriste.


meni tek danas, dan peti od koncerta, šumovi i valovi u uhu polako posustaju. bio mi je deveti koncert ekipe, ukupno ipak jubilarni dvanaesti (s tri michaelova solo nastupa proteklih godina). zašto toliko puta isti bend? to me pitaju neki... a odgovor je lak, jer mi je nakon nekih tvrđih nakupina iznutra zaista trebao kompletni remont, a to mi samo swansi mogu dat. i jer sam ovaj put bila u ulozi pratnje velikom mlađem bratu. on je sad tek u srednjim dvadesetima, tako da ih je slušao uživo po prvi put i ostao naravno potpuno oduševljen svime. kupio si je i knjigu.

što će reć da na jesen ponavljamo koncert u sc-u.

i moram spomenut da nisam baš sretna što će se u zg sjediti, da budem iskrena, mada inače preferiram sjedeće koncerte. ovo je meni glazba koja nameće svoj ritam i vibracije, zove te na kretanje i headbanganje na svim svojim vrhuncima, a odmor daje tek na pokojim pasažima... i tako ti prođu dva i pol do tri sata bez da si uopće svjestan da toliko stojiš. doživljajno je sve intenzivirano i izrazito izrazito pulsirajuće, fizički.

da ne govorim da kino šiška kao jedna itekako suvremeno tehnološki opremljena dvorana, akustički swansima paše besprijekorno, kao prostor. tako da, ne znam kako će tonac ishendlati naš oronuli sc, odnosno kako će sc izdržati swanse u ovom obliku, jerbo, u petak je bilo jebitačno... na rubu potresa. i cijela 'dvorana katedrala' kina šiška drhtala je od buke... i mi smo bili u prvom redu, čepići za uši nula bodova, nema vajde od toga. možda budem nagluha sa 60, ali kako god, zahvalna sam! i cheers natrag dragom kristofu hahnu koji mi je podigao čašu vina, dobrica!


hvala i normanu westbergu, sjajan je bio u ulozi predgrupe, a svojim daleko suptilnijim zvukom tek naznačio što nas čeka za glavno jelo.

ubola novi album na vinilu, mjesec dana prije oficijelnog izlaska, tak da dojavim dojmove tu kad preslušam nekoliko puta, nekad ovih dana...


edit:
sundože, sunčani psu! napiši i ti svoj iskusnjarski dojam ovdje, sad sam tek skužila poruku.
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.