Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 14:32   #1641
Bila ovaj tjedan kod dermatologinje, išla sam na Šalatu, i nisam oduševljena. Dapače, tužna sam i frustrirana, dermatologinja je mlada žena i mislila sam odlično, evo netko tko nije 'stara škola' nego se i dalje educira i znati će kako mi pomoći. Mda, moš' mislit'.

Ukratko, imam malo neobičniji oblik akni - po guzi i leđima imam cistične akne, puno hiperpigmentacije i po leđima poneki otvoreni i dosta zatvorenih komedona te papulopostule. Po licu je druga priča, imam masniju kožu, gotovo nikada ne dobijem prištić nego mi koža izbaci duboke potkožne koji nikada ne dobiju kapicu nego bole i treba im i po 10-ak dana da se upala smiri. Jednom kada se smiri to se smanji, ali onda imam tvrdu nakupinu na mjestu, kao veći zatvoreni komedon. S vremena na vrijeme se sami upale, i tako u krug. Ne diram ih, ne tiskam, ne izvodim gluposti. Jedan jesam jednom pokušava istisuti, izašla je 'bijela vrpca' i odmah se stvorio 'ice pick' scar na tome mjeste. Imam 26 godina, hormoni i jajnici u redu, nisam laik, itekako sam upućena u dermatologiju i formulacije, do sada sam od aktivnih supstanci koristila 2.5% salicilne od Paula's Choice i 4% niacinamid. Pazim i brinem i o osobnoj higijeni, higijeni odjeće, posteljine, temeljito skidam šminku, nježna sam prema svojoj koži, znači tu je sve ok.

Njena ideja je da mi isušimo i leđa i lice
Malo je reći da mi je mrak pao na oči. Pretipkana terapija koju mi je prepisala:
- Skinoren cr.
- klindamicinski losion
Rp/
Clindamycini 600 mg
Propilenglycoli 10.0 - 15.0
Aethanoli dilluti ad 100,0

Za leđa i guzu pak SRS losion, svaku večer pa isprati nakon 10 minuta:
Rp/
Acidi salicylici 1,5
Resorcini 0,5
Aethanoli dilluti 40% ad 100,0

Imam osjetljivu kožu koja ne podnosi denaturirani alkohol (rekla sam joj to!), benzoil peroksid, eterična ulja te parfeme. Također, ako se stanje ne popravi do 10. mjeseca ona bi me stavila na jake retinoide, a ja em sam mlada, em mislim da je to overkill .

Ne znam, evo, nisam više pametna. Ako netko ima iskustva sa Skinoren kremom i SRS losionom ili pak kakav osvrt na ovo što mi je prepisano bila bih zahvalna.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:05   #1642
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Bila ovaj tjedan kod dermatologinje, išla sam na Šalatu, i nisam oduševljena. Dapače, tužna sam i frustrirana, dermatologinja je mlada žena i mislila sam odlično, evo netko tko nije 'stara škola' nego se i dalje educira i znati će kako mi pomoći. Mda, moš' mislit'.

Ukratko, imam malo neobičniji oblik akni - po guzi i leđima imam cistične akne, puno hiperpigmentacije i po leđima poneki otvoreni i dosta zatvorenih komedona te papulopostule. Po licu je druga priča, imam masniju kožu, gotovo nikada ne dobijem prištić nego mi koža izbaci duboke potkožne koji nikada ne dobiju kapicu nego bole i treba im i po 10-ak dana da se upala smiri. Jednom kada se smiri to se smanji, ali onda imam tvrdu nakupinu na mjestu, kao veći zatvoreni komedon. S vremena na vrijeme se sami upale, i tako u krug. Ne diram ih, ne tiskam, ne izvodim gluposti. Jedan jesam jednom pokušava istisuti, izašla je 'bijela vrpca' i odmah se stvorio 'ice pick' scar na tome mjeste. Imam 26 godina, hormoni i jajnici u redu, nisam laik, itekako sam upućena u dermatologiju i formulacije, do sada sam od aktivnih supstanci koristila 2.5% salicilne od Paula's Choice i 4% niacinamid. Pazim i brinem i o osobnoj higijeni, higijeni odjeće, posteljine, temeljito skidam šminku, nježna sam prema svojoj koži, znači tu je sve ok.

Njena ideja je da mi isušimo i leđa i lice
Malo je reći da mi je mrak pao na oči. Pretipkana terapija koju mi je prepisala:
- Skinoren cr.
- klindamicinski losion
Rp/
Clindamycini 600 mg
Propilenglycoli 10.0 - 15.0
Aethanoli dilluti ad 100,0

Za leđa i guzu pak SRS losion, svaku večer pa isprati nakon 10 minuta:
Rp/
Acidi salicylici 1,5
Resorcini 0,5
Aethanoli dilluti 40% ad 100,0

Imam osjetljivu kožu koja ne podnosi denaturirani alkohol (rekla sam joj to!), benzoil peroksid, eterična ulja te parfeme. Također, ako se stanje ne popravi do 10. mjeseca ona bi me stavila na jake retinoide, a ja em sam mlada, em mislim da je to overkill .

Ne znam, evo, nisam više pametna. Ako netko ima iskustva sa Skinoren kremom i SRS losionom ili pak kakav osvrt na ovo što mi je prepisano bila bih zahvalna.
Ja bih rekla nemoj

Skinoren mi je funkcionirao negdje pred petnaestak godina i to na kratko vrijeme, kasnije ništa.

Slično su i meni radili godinama i godinama rješavam osjetljivost i dehidriranost. Mislim da je bolje da nastaviš s kiselinama, dobra hidratacija, glinene maske, neki čaj za pročišćavanje (čičak, maslačak, stolisnik npr.) i nažalost čekaš da se stanje umiri. Rezultati neće biti značajnije sporiji od ovoga što ti je dala dermatologinja, a šteta će biti manja.

I dalje preporučam KAL blemish guard tablete kao kombinaciju vitamina i biljaka za kožu, čisto da te posloži iznutra
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:42   #1643
Elsa, a koja ti je dijagnoza?
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:48   #1644
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
Elsa, a koja ti je dijagnoza?
Acne vulgaris i hiperpigmentacija zbog akni.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 18:49   #1645
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Bila ovaj tjedan kod dermatologinje, išla sam na Šalatu, i nisam oduševljena. Dapače, tužna sam i frustrirana, dermatologinja je mlada žena i mislila sam odlično, evo netko tko nije 'stara škola' nego se i dalje educira i znati će kako mi pomoći. Mda, moš' mislit'.

Ukratko, imam malo neobičniji oblik akni - po guzi i leđima imam cistične akne, puno hiperpigmentacije i po leđima poneki otvoreni i dosta zatvorenih komedona te papulopostule. Po licu je druga priča, imam masniju kožu, gotovo nikada ne dobijem prištić nego mi koža izbaci duboke potkožne koji nikada ne dobiju kapicu nego bole i treba im i po 10-ak dana da se upala smiri. Jednom kada se smiri to se smanji, ali onda imam tvrdu nakupinu na mjestu, kao veći zatvoreni komedon. S vremena na vrijeme se sami upale, i tako u krug. Ne diram ih, ne tiskam, ne izvodim gluposti. Jedan jesam jednom pokušava istisuti, izašla je 'bijela vrpca' i odmah se stvorio 'ice pick' scar na tome mjeste. Imam 26 godina, hormoni i jajnici u redu, nisam laik, itekako sam upućena u dermatologiju i formulacije, do sada sam od aktivnih supstanci koristila 2.5% salicilne od Paula's Choice i 4% niacinamid. Pazim i brinem i o osobnoj higijeni, higijeni odjeće, posteljine, temeljito skidam šminku, nježna sam prema svojoj koži, znači tu je sve ok.

Njena ideja je da mi isušimo i leđa i lice
.
baš mi je žao vidjeti da se po pitanju liječenja akni ništa ne mijenja već par desetljća tvoja situacija s leđima zvuči slično kao i moja; svojedobno me jedna razvikana zagrebačka dermatologica htjela baciti na antibiotsku terapiju u trajanju od skoro godine dana, dok me moja dermatologica kojoj sam išla od puberteta vrlo brzo stavila na roaccutane, inzistirajući da je jedino moguće rješenje isušivanje lojnih žlijezda koje kod mene očito rade, prekovremeno i proizvode te bizarne akne koje samo stoje kao neke bijele mrlje i periodički se upale.

Kada sam se informirala o potencijalim rizicima, odustala sam od daljnjih terapija. Svakih nekoliko godina svratim kod svoje dermatologice i priupitam ju kako je moguće da mi se koža nije smirila, njen odgovor je: 'a eto imaš takvu kožu i to je to'. jedan kirurg mi je preporučivao laser, ali tek iza 26. kad se 'hormoni smire', čini se da se još nisu.

U međuvremenu sam, relativno nedavno, promijenivši socijalne ginekologe doznala da imam policistične jajnike (jedan više, drugi manje), no za njih isto nema trajnog 'rješenja' tako da rotiram AHA pilinge/maske i odnedavno odličan kojic sapun koji mi rješavaju pigmentacijske mrlje i drže upalne cikluse na minimumu.
Mislim da mi BHA ne odgovara i nakon tih tretmana da mi je koža sklonija ožiljkastom zarastanju i zatvorenim komedonima, ali to je samo teorija.
__________________
'Emotikoni i spominjanje likova poput Isusa nisu argumenti, a kamoli dokumenti.'
v1rg1n1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:20   #1646
Jel netko isprobao Nikel kremu od tratinčice, a da mu je pomogla kod pigmentacijskih fleka?

http://www.nikel.com.hr/upload/tbl_p...380&height=570

Zadnje uređivanje chica bomb : 27.07.2017. at 19:41.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:56   #1647
Nedavno sam se ukljucila u forum i voljela bih podijelit svoje iskustvo s aknama.
Imam 25god i muku mucim vec dobrih 10god s upalnim aknama po licu, ledjima i dekolteu. - tj mucila sam!
Od kozmetike mislim da nema sta nisam probala i nista nije imalo pretjeranog ucinka. Pila sam i kontracepcijske pilule koje isto nisu imale ucinka. Cak sam bila i na Dianama35 koje se daju bas za akne i nista, a pila sam ih cca 2god. Jednostavno nista nije djelovalo. Bilo je boljih i gorih dana, al van bez pudera nikad. Covjek se nekak s vremenom pomiri, kolko-tolko, da je to sastavni dio njega i nauci funkcionirat s tim - nema nosenja haljina otvorenih ledja po ljeti, obavezno prekrivanje ramena, puder i na +40 itd
Vjerujem da dobra vecina zna o cem pricam i svi oni koji se bore s aknama znaju kako one mogu utjecati na samopouzdanje i da ti ogledalo nije najbolji frend, pogotovo ujutro kad vidis da su izbile jos 3 nove uz vec postojecih 50.
Bilo je dana kad jednostavno nisam htijela izlazit van iz kuce, necemo se lagati, bilo je puno takvih dana, a o prolivenim suzama necu ni govorit.
Cekala sam da prodje faza puberteta pa reko mozda se situacija sama od sebe smiri ali ne.
Najveci raspad sistema se dogodio ove zime kad je izbilo sve zivo i nezivo van, upalne akne nikad vece i nikad brojnije, cijelo lice prekriveno sitnim sitnim pristicima preko kojih su izbijali vulkani. To je bilo toliko bolno, toliko crveno da je to bilo nesto prestrasno. Niti jedan puder to nije mogao prekriti.
I tada sam odlucila - nema druge - odlazak kod privatnog dermatologa pa kolko kosta da kosta
Odlucila sam, necu vise kremica i raznih antibiotika, zelim roacutan. Znam da je nuspojava uzasno puno i da su zastrasujuce, ali vise me nije briga, samo zelim da akne nestanu.
I evo, 5.mj terapije je, koza cista, akni vise nema, nema vise nicega. Malo je za rec da sam odusevljena i presretna. Ne znam kad sam se zadnji put nasminkala. Prvo ljetno u zadnjih 10god da mi se faca nije topila na +35!
Sto se tice nuspojava , ja ih nisam imala. Da li mi je koza postala suha? Da je, al to je bilo i za ocekviat, ali nista ekstremno. Malo vise lickanja sa bogatijim kremama i to je to. Najvise su mi usne patile. One su bile suhe i stalno su pucale, al opet nista ekstremno, na to sam se i pripremila. Al sto se tice nekih ozbiljnijih nuspojava ja nisam imala, nikakvo krvarenje iz nosa, nagle promijene raspolozenja, depresije, migrene....
Jos mjesec dana imam do kraja terapije i to je onda to.
Sada mi je zao sto sam toliko cekala i sto ranije nisam otisla kod privat dermatologa i odlucila se za roacutan. Zasto? Zato sto se nebi toliko dugo patila i mucila s aknama, ne bi mi srozalo toliko sampouzdanja i bila bi zadovoljnija sama sa sobom. Mislim da je to najvaznije, da si sam sa sobom zadovoljan i da ti se svidja ono sto vidis u ogledalu - sada napokon jesam.
skategirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:41   #1648
Možda sam tu već pisala...preko 20 godina pakla...antibiotici, Roaccutane, OHK, a o mazalicama neću ni pričati. Šalata, Vinogradska, domovi zdravlja, privatni dermatolozi. Suha koža i potkožni bolni prištevi iza kojih mjesecima ostaju fleke u području vrata i vilice, ostatak lica kao bebina guza. Otišla sam kod Sanje Gregurić, pregled je bio 500 ili 550kn...najbolje potrošeni novci u životu. Žena akne gleda kao posljedicu nekog poremećaja u organizmu kojem traži uzrok, a ne samo kao kožnu bolest ili estetski problem. Meni je samo falilo D vitamina i od kad ga pijem nikakvih problema. Ne kažem da će ona svima pomoći ili da je svima kriv deficit D vitamina, ali žena ima malo ozbiljniji pristup, a ne da prepiše neku mazalicu i vidimo se za 3 mjeseca.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 11:32   #1649
Mene je moja dermatologica poslala da napravim sve pretrage, nalaz krvi, hormoni stitnjace, spolni hormoni, test na inzulin, ekg, jetrene probe, znaci sve...i tek onda smo krenule s terapijom.
Sad uzlazim u zadnji mj terapije roacutanom, koza nikad ljepsa i nikad gladja, nadam se da ce tako i ostati
Jucer seku vodila kod dermatologijce, seka ima nepunih 17god i isto se bori s aknama. Isto ju je poslala da izvadi spolne hormone i stitnjacu i dala joj je minocycline pa cemo vidjet.
Ako netko ima iskustva s minocyclinom molila bi da podijeli iskustvo. Hvala.
skategirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:03   #1650
imam možda malo blesavo pitanje

dobila sam Sona kremu, ali ja to ne znam koristiti. Namazala sam ju par puta svaku drugu večer kao normalnu kremu, ali lice mi je katastrofa od tog, suho je samo po sebi, a od ovoga se počelo i na očigled ljuštiti.

Prvo pitanje: da li ju treba stavljati samo na problematična područja di se najviše akni stvara? ili možda lokalizirano na akne, kao točkica?

Drugo: znam da treba dobro hidratizirat kožu dok se koristi. Da li da stavim sona kremu pa preko toga i hidratantnu, ili obrnuto, ili da ne stavljam ih u isto vrijeme nego tipa Sona navečer, hidratantna tek ujutro?

Treće: da li nju treba utrljavati kao kremu ili držati na faci kao masku i isprati?

Niš od ovog ne nalazim u uputama
Lantena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:12   #1651
https://www.krenizdravo.rtl.hr/koris...uputa-o-lijeku pa evo, prvo guglanje i odmah mi je sve izašlo.
Hidratantnu koristi odmah nakon sone, možeš i ujutro. Ključno je da koristiš tanki sloj. Sona kremu nikadnisam koristila, ali Sona gel jesam i sve ostale preparate i kreme protiv akni, i svi do jednog isusuju i ljustila sam se, ali sam bila jako "pametna" pa Hidratantnu nikad nisam koristila
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:43   #1652
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
https://www.krenizdravo.rtl.hr/koris...uputa-o-lijeku pa evo, prvo guglanje i odmah mi je sve izašlo.
Hidratantnu koristi odmah nakon sone, možeš i ujutro. Ključno je da koristiš tanki sloj. Sona kremu nikadnisam koristila, ali Sona gel jesam i sve ostale preparate i kreme protiv akni, i svi do jednog isusuju i ljustila sam se, ali sam bila jako "pametna" pa Hidratantnu nikad nisam koristila
hvala ti. hm, a da li ljuštenje prestane nakon nekog vremena kada se koža privikne? jer i bez Sone imam problem sa suhom kožom pa mi se ta kombinacija čini ubojita.. ili to tak treba bit jednostavno da bi krema djelovala?
Lantena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 08:43   #1653
Rekla bih da je to individualno. Ja sam se prestala ljustit od nekih krema, dok od sona gela nisam.

Probaj mjesec dana pa odi svojoj dermatologici pa vidi s njom, malo je bedasto da ti netko preko foruma govori kak da koristiš njenu terapiju.
Ako si ok sa salicilnom kiselinom odi na temu Skintegra i pogledaj malo Clarion, cure su jako zadovoljne s time.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:28   #1654
Pozdrav

Imam 19 godina i uvijek sam imala suhu kožu, nikad prištića, ni u pubertetu, ali zadnjih par mjeseci mi se ten jako pokvario, prištići, akne i miteseri. Nije ekstremno ali u odnosu na ono kakav je bio prije je puno lošiji. Imam i neki crvenilo po nosu i čelu, onako zacrveni mi se koža pogotovo vani pa mi bude malo bolje od mixine cc kreme anti-reddness.

Koristim mixa kremu za jako suhu i osjetljivu kozu. Prije toga sam imala niveu i pristici su krenuli kad sam ju već dulje vrijeme koristila pa ne znam jel zbog nje. Umivam se obicnom vodom, ujutro, prije spavanja, prije nanosenja sminke i nakon skidanja. Skidam sminku s Garnier micelarnom vodom, ljuskice nemam. Puder uglavnom ni ne koristim nego bb kremu i uvijek istu od Garniera..

Rekli su mi već na ovom forumu i našla sam na internetu da navodno ta micelarna ne valja, ali ja ju koristim jako dugo i bila mi je okej. Međutim probat ću ju sad promijenit pa ću vidjeti.

Sad kako sam počela malo istraživati o koži, saznala sam da postoji masna dehidrirana koza.. pa se pitam jel možda moja takva? Ipak jako bi me začudilo da je masna je je uvijek bila baš suha i bez prištića.

Eto ako neko ima kakav savjet bila bih vam zahvalna.. Samo molim vas nemojte mi preporučiti neku kozmetiku koja je baš jako skupa.
__________________
This time next year we'll be millionaires! :)

Zadnje uređivanje DonaBarbara : 19.01.2018. at 23:47.
DonaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:06   #1655
Quote:
DonaBarbara kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam 19 godina i uvijek sam imala suhu kožu, nikad prištića, ni u pubertetu, ali zadnjih par mjeseci mi se ten jako pokvario, prištići, akne i miteseri. Nije ekstremno ali u odnosu na ono kakav je bio prije je puno lošiji. Imam i neki crvenilo po nosu i čelu, onako zacrveni mi se koža pogotovo vani pa mi bude malo bolje od mixine cc kreme anti-reddness.

Koristim mixa kremu za jako suhu i osjetljivu kozu. Prije toga sam imala niveu i pristici su krenuli kad sam ju već dulje vrijeme koristila pa ne znam jel zbog nje. Umivam se obicnom vodom, ujutro, prije spavanja, prije nanosenja sminke i nakon skidanja. Skidam sminku s Garnier micelarnom vodom, ljuskice nemam. Puder uglavnom ni ne koristim nego bb kremu i uvijek istu od Garniera..

Rekli su mi već na ovom forumu i našla sam na internetu da navodno ta micelarna ne valja, ali ja ju koristim jako dugo i bila mi je okej. Međutim probat ću ju sad promijenit pa ću vidjeti.

Sad kako sam počela malo istraživati o koži, saznala sam da postoji masna dehidrirana koza.. pa se pitam jel možda moja takva? Ipak jako bi me začudilo da je masna je je uvijek bila baš suha i bez prištića.

Eto ako neko ima kakav savjet bila bih vam zahvalna.. Samo molim vas nemojte mi preporučiti neku kozmetiku koja je baš jako skupa.
mučim se s aknama doslovno od 10. godine života, sada imam 24, tako da sam stvarno sve i svašta prošla. naravno, nisam ekspert za kožu pa ti ne mogu sa sigurnošću reći zašto ti je koža sad takva, ali vidim da imaš 19 godina, jesi ove jeseni upisala faks? sjećam da su se meni bile vratile akne nakon par godina mirovanja na prvoj godini faksa - što od stresa, što od promjene okoline i načina života (odselila sam se od staraca i išla u podstanare jer studiram van prebivališta). koža zna reagirati na velike promjene i stresove.

isto mislim da trebaš poraditi na preparativi. ne mogu i ne želim ti dati detaljne savjete jer nemamo isti tip kože, moja je užasno masna pa samim time koristim drukčiju vrstu preparative od suhokožaca. ali mislim da ti je nedovoljno umivanje vodom. okej, micelarna skine šminku, ali treba i tu micelarnu skinuti. neki gel ili pjena za umivanje nakon toga dobro dođe. mullerove cv pjene su dosta dobre, imaš jednu rozu za mladenačku kožu i crvenu za suhu kožu pa te nijedna neće zatezati.

neću ulaziti u to je li garnierova micelarna dobra i jesu li micelarne općenito dobre jer sam i sama podijeljenog mišljenja oko toga, i znam da se vode debate oko micelarnih.

za akne mogu reći ovo - bila sam kod dermatologa, pila kontracepcijske, koristila svakakve kreme, sve je to bilo privremeno, a samo sam zaradila osjetljivu kožu. od srca bih preporučila skintegru, naš brend, nisu krcati agresivnim sastojcima, a opet će sanirati probleme. nisu jeftini, ali nekad treba malo uložiti u preparativu. proguglaj ih malo i vidi koji ti proizvod paše. ja koristim clarion, ali on je za masnokošce.

štogod koristila za akne, nemoj zanemariti hidrataciju. ja sam se za hidrataciju prebacila na azijsku kozmetiku pa pogledaj malo tu temu, a ako bi radije nešto zapadnjačko, ubaci si neki tonik tipa afroditin clean phase tonik za suhu i osjetljivu kožu. mixinu kremu nisam koristila pa ne znam kakva je, ali ako ti paše, nastavi ju koristiti.

mani se garnierove bb kreme, puna je alkohola, to će ti samo iziritirati kožu!

ako netko ima nešto za dodati ili ispraviti, samo dajte
Amethyst Skies is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:59   #1656
Quote:
Amethyst Skies kaže: Pogledaj post
mučim se s aknama doslovno od 10. godine života, sada imam 24, tako da sam stvarno sve i svašta prošla. naravno, nisam ekspert za kožu pa ti ne mogu sa sigurnošću reći zašto ti je koža sad takva, ali vidim da imaš 19 godina, jesi ove jeseni upisala faks? sjećam da su se meni bile vratile akne nakon par godina mirovanja na prvoj godini faksa - što od stresa, što od promjene okoline i načina života (odselila sam se od staraca i išla u podstanare jer studiram van prebivališta). koža zna reagirati na velike promjene i stresove.

isto mislim da trebaš poraditi na preparativi. ne mogu i ne želim ti dati detaljne savjete jer nemamo isti tip kože, moja je užasno masna pa samim time koristim drukčiju vrstu preparative od suhokožaca. ali mislim da ti je nedovoljno umivanje vodom. okej, micelarna skine šminku, ali treba i tu micelarnu skinuti. neki gel ili pjena za umivanje nakon toga dobro dođe. mullerove cv pjene su dosta dobre, imaš jednu rozu za mladenačku kožu i crvenu za suhu kožu pa te nijedna neće zatezati.

neću ulaziti u to je li garnierova micelarna dobra i jesu li micelarne općenito dobre jer sam i sama podijeljenog mišljenja oko toga, i znam da se vode debate oko micelarnih.

za akne mogu reći ovo - bila sam kod dermatologa, pila kontracepcijske, koristila svakakve kreme, sve je to bilo privremeno, a samo sam zaradila osjetljivu kožu. od srca bih preporučila skintegru, naš brend, nisu krcati agresivnim sastojcima, a opet će sanirati probleme. nisu jeftini, ali nekad treba malo uložiti u preparativu. proguglaj ih malo i vidi koji ti proizvod paše. ja koristim clarion, ali on je za masnokošce.

štogod koristila za akne, nemoj zanemariti hidrataciju. ja sam se za hidrataciju prebacila na azijsku kozmetiku pa pogledaj malo tu temu, a ako bi radije nešto zapadnjačko, ubaci si neki tonik tipa afroditin clean phase tonik za suhu i osjetljivu kožu. mixinu kremu nisam koristila pa ne znam kakva je, ali ako ti paše, nastavi ju koristiti.

mani se garnierove bb kreme, puna je alkohola, to će ti samo iziritirati kožu!

ako netko ima nešto za dodati ili ispraviti, samo dajte
Hvala!!
Upisala sam faks, ali nisam odselila od svojih i mislim da mi nije toliko stresno osim onih prvih par dana ili kad držim neku prezentaciju, tak da mislim da mi nije od stresa
Probat ću naći tu cv pjenu, a mislila sam si pogledati i neku prirodnu kozmetiku ako ima u dm-u ili mulleru jer su drugdje vjerojatno dosta skuplje
Jel mi moze netko preporučiti neku bb kremu koja je dobra?
__________________
This time next year we'll be millionaires! :)
DonaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:04   #1657
http://m.eu.feelunique.com/p/Salcura...id-Spray-100ml
Kak vam se cini ovaj tonik?
Imam skoro 39 g i muce me akne po rubu donje celjusti i bradi, ocito od stresa.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:34   #1658
dali postoji kod nas epiduo gel? ili nesto slicno

to je adapalenum i bezolperocxid ....dosta je ucikovit

dali ima ista u apoteci na bazi adapalenuma?
jer to mi jedino djeluje protiv pristeva

zna li netko?
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:33   #1659
Itko ikakav proizvod da je pomogao kod tamnih mrlja od akni? Hvala
Maricruz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:05   #1660
Preporuka za dermatologa (akne, Osijek, doksiciklin)

Pozdrav svima,

Molim vas prijedlog za privatnog dermatologa iz Osijeka koji neće forsirati roaccutane za 'moderate acne', nego je voljan pokušati stabilizirati stanje antibioticima i lokalnim čišćenjem lica?

Hvala puno!
Neobase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.