Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2016., 13:55   #1221
Quote:
BB15 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me da li netko radi u Rijeci u firmi Bilic-Eric na poslovima s oruzjem i koji su uvjeti(satnica,smjestaj i hrana)? Pitam jer sam dobio ponudu za taj posao,pa mi zvuci malo predobro za nase uvjete....
Molio bih tko zna da mi odgovori sto prije,jer za koji dan bih trebao poceti raditi,pa da znam u sto se upustam...
sad tek vidim post, pa ako trebas jos informacija, javi se u poruke
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:21   #1222
Evo ako nekome kome nije bed da kaže satnice, i plaće za neke od poslova što kao zaštitar radi, uvijeti, psihotestovi, ljecnicki i tak....
raspišite se o tome....

Nedavno je u Zavodu bila tvrtka Securitas Hrvatska d.o.o i traži par zaštitara, ja sam prošao pred selekciju i ušao u selekciju sada samo čekam njihov poziv (obavio sam sve što sam morao oko papirologije) baš evo prije cca sat vremena mi je došao policajac u kucu radi provjere i ispitivao me (o roditeljima, gdje su zaposleni, da li izlazim van, s kim se družim itd itd...) nije mi jasno što ce mu ovo s kime se družim i tipa toga ali okej predpostavljam da ih provjere da li imaju dosije pa da vide ako se družim s lošim društvom ili nešto....
Domaaagoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 21:27   #1223
Koga je najbolje uzeti kao zaštitare na nekom događanju i koje su zakonske obaveze? Hvala na preporuci
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 11:50   #1224
Zaštitar-Tehničar

Pozdrav,
firma nas šalje na edukaciju za dobivanje certifikata za postavljanje video-nadzora, odnosno stručni naziv "zaštitar-tehničar". Materijale za učenje smo dobili isto kao i normalni zaštitari, ali unutra ima svačega (oružje, kriminalistika, upotreba sile) pa nismo sigurno što sve točno trebamo učiti pošto mi nećemo koristiti oružje, već postavljati kamere. Da li netko zna što sve treba znati za ispit?? Bila kakva pomoć bi dobro došla
maphisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 23:25   #1225
Ekipa pliz,

ako netko zna nesto o Posilovic zastiti?
Koje objekte imaju i kakav su poslodavac, medjuljudski odnosi?

Mala od kume ima priliku tamo se zaposliti.

I koliko traje ta procedura sa policijom i zahtjevoom koji se predaju u Mup-u ?
__________________
"Svi tvrde da postoji jedan svijet. Ja tvrdim da postoje dva. Jedan je moj, a drugi djelite kako želite " (Jim Morrison)
kinder_lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 23:26   #1226
Ekipa pliz,

ako netko zna nesto o Posilovic zastiti?
Koje objekte imaju i kakav su poslodavac, medjuljudski odnosi?

Mala od kume ima priliku tamo se zaposliti.

I koliko traje ta procedura sa policijom i zahtjevoom koji se predaju u Mup-u ?
__________________
"Svi tvrde da postoji jedan svijet. Ja tvrdim da postoje dva. Jedan je moj, a drugi djelite kako želite " (Jim Morrison)
kinder_lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:47   #1227
C/P s druge teme ali neka stoji i tu.

Znaci stari mi ode u mirovinu, potpise sporazumni raskid ugovora, a prilikom potpisivanja ga zenska u kadrovskoj Sokola uvjerava da ce dobit isplaceno neiskoristen godisnji za proslu godinu, neka lova u visini tri tisuce kuna.

Stari mi zadnje dvije godine bio na bolovanju zbog zdravstvenih problema i nije koristio godisnji jbga zbog toga. Po zakonu ima pravo na isplatu te love, ali jbga miss Maric ocito spusta rampu na isplatu, vjerojatno mu treba za servis Ferrarija. Moj stari je ladno mogao bit pokvaren, zatvorit bolovanje, uzet godisnji i mrknut lovu i laganini doc onda trazit sporazumni i u mirovinu, ali ne stari isao bit posten i dobio jedno veliko nista.

Sokol Maric ce bankrotirat zbog isplate neiskoristenog godisnjeg, to je fakat masivna svota od tri tisuce kuna, ugrozit ce poslovanje, a to kaj je moj stari ostavio gotovo 20 godina zivota kod njega u firmi nikom nista. Lovicu se fino zadrzalo, ima milijune na racunu, ali mu valjda i te tri tisuce kuna nesto znaci pa neka uziva u njima.
Henryj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:20   #1228
U Zadru, zna li itko, kakvo je stanje u Klemu, kakvo u Sokolu?
Moze li se ikako dogovarati/javljati za nocne smjene i slicno?
tritoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:05   #1229
Pozdrav.
Dali netko zna kako se pise zahtjev za otkaz na radu na neodredeno vrijeme?
Idem raditi van a jos sam pod onim ugovorom od dvije godine ds nesmijem dati otkaz.
Koja su moja prava i dali imate kakav primjer otkaza o radu.
Iz firme mi govore da moram ici kod javnog biljeznika ispisati i ovjeriti taj otkaz ugovora i to im poslati i da se prema tome dogovara otplata licence.
Htio bih to izbjeci jer bih platio licencu odjednom kad mi zbroje odradene dane i ostatak godisnjeg i vide koliko sam jos duzan
Isto tako nisam znao da imam pravo na 1000kn jeftiniju licencu posto nemam nikakvih nekretnina ni pokretnina na sebi.
Zna li netko sta o ovome svemu i molio bih akommoze kakav primjer otkaza ner na netu nista takvo ne nalazim
Hvala
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:49   #1230
VedranG:

Uglavnom otkaz se daje ovak:
A//Odeš šefu i kažeš " Šefe dajem otkaz jer xxxxxxxx, molim gdje da vam potpišem?" Gluposti oko bilježnika nisu obavezne. Ako ti firma ima Uruđbeni onda odi tamo i napiši na papir imeprezime,daješ redovni otkaz s današnjim danom ( ako ti je rok u Ugovoru o radu 15 dana onda ga brojiš od danas), i kome ga daješ ( firmi zaštitarskoj). Možeš URUČITI I IZVANREDNI OTKAZ ODMAH radi grube povrede radnog prava( npr. radio si 12 sati a poslali te na posao sljedeći dan iako nije prošlo 12 sati razmaka). Uruđbiraš -daju ti pečat da su to primili i kopiju zadržiš sebi.
B// a možeš i poslati preporučeno i gotovo. Obavjesti šefa obavezno ...

C// Nemoraš slati ništa i odeš van a oni će ti samo poslati otkaz radi neopravdanog izostajanja s posla.
Razlika je samo ako si dogovorio da ti daju POSLOVNO UVJETOVAN OTKAZ to ti ide u korist samo ako ideš na burzu pa da dobiješ novce za nezaposlene.

D// 1000 kn jeftinije si trebao PRIJE reći nego kad si krenuo na tečaj. SAda je gotovo.

Općenito:
Ugovor o radu koji si potpisao je mjerodavan. Ali nema toga da nesmiješ dati otkaz-mogu te samo tužiti za naknadu eventualne štete ali onda ti možeš njih protutužiti jer su ti nabijali prekovremene itd itd. Uglavnom odi i reci usmeno pa pismeno.

U koju tvrtku ideš van moš mi i poslati na message- možda da se i ja spremim.

Zadnje uređivanje robertaa : 12.10.2017. at 19:01. Reason: Krivi podatak
robertaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 03:30   #1231
top 5 firmi

pozzz ekipa...
ako možete iskomentirati i navesti koje su po Vama top 5 zaštitarskih firmi
i zašto... hvala.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 12:07   #1232
Pozdrav,
želim napraviti ogradu oko svoje parcele i susjeda iznad mene se legla i neda da stavim ogradu. Ograda iskljucivo ide po mojoj parceli i na međi je sa glavnom cestom. Sa dotičnom godpođom nema nikakvih točaka. Gospođa bi se sluziula mojom parcelom da moze doci autom do kuce koje nije vlasnik.

Policiju smo zvali ali oni kazu da oni rade po nalogu, te su me savjetovali da uzmem zaštitara.

Ja sam pisala nekim zastitarskim firmama ali nitko ne zeli se s tim baviti. Parcela je u mjestu kod Vodica.

Zanima me dali bi mi zastitar pomogao da maknem žensku i napravim ogradu?
ako budem sudski isla necu ogradu postaviti jos 4 godine, a pitanje je dali i tada.

Da ne napominjem da su gospođa i njezin suprug cak i nasilni.
Ateragram is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 16:50   #1233
pozdrav. jel ima netko ( nedavna) iskustva s AKD - zaštita? naravno, zanima me plaća i da li moram imati licencu, ili bi mi oni platili
the beginning is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 16:43   #1234
Quote:
Ateragram kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
želim napraviti ogradu oko svoje parcele i susjeda iznad mene se legla i neda da stavim ogradu. Ograda iskljucivo ide po mojoj parceli i na međi je sa glavnom cestom. Sa dotičnom godpođom nema nikakvih točaka. Gospođa bi se sluziula mojom parcelom da moze doci autom do kuce koje nije vlasnik.

Policiju smo zvali ali oni kazu da oni rade po nalogu, te su me savjetovali da uzmem zaštitara.

Ja sam pisala nekim zastitarskim firmama ali nitko ne zeli se s tim baviti. Parcela je u mjestu kod Vodica.

Zanima me dali bi mi zastitar pomogao da maknem žensku i napravim ogradu?
ako budem sudski isla necu ogradu postaviti jos 4 godine, a pitanje je dali i tada.

Da ne napominjem da su gospođa i njezin suprug cak i nasilni.



Gle : policajci nisu pravnici -pitaj PRAVNIKA. Zaštitare možeš uzeti kad nešto radiš postavljaš ogradu i sl . Bitno je dali ima po katastarskom izvadku tamo ucrtan put.Ako ima, moraš susjeda pustit kroz svoje . Ako nema onda ogradi svoje šta ih boga pitaš. Ako su nasilni TI zovi policiju odmah i prijavi SMETANJE POSJEDA i FIZIČKI NAPAD.
robertaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 10:28   #1235
Pozdrav,
Securitas Hrvatska traži poslovnu tajnicu regije pa me zanima kakvi su međuljudski odnosi i isplaćuju li redovito plaću (redovito=svaki mjesec)? Što mogu očekivati od šefova, standarne balkanske šerifiće/krkane ili normalne ljude?
Hvala unaprijed
skyekinsella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2018., 13:28   #1236
pozz,,zanima me da li je jutranji šećer u krvi razine 7,5 prepreka za prolaz na liječničkom za zaštitara? tnxx
Gillet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 01:37   #1237
Pitanje za posao zastitara

Pozdrav svima evo ovako mlad sam imam opciju za posao da budem zaštitar za Sokol Marić securtiy , ja molim sve ljude koji su to radili ili rade da mi kažu kako je koliko se radi kolike su place itd. Sto bolje možete objasniti i samo iskusne i koji znaju hvala
hehexd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 15:03   #1238
Imam frendicu cuvaricu pa znam nesto o tome, a imas i ovdje na forumu ponesto.

Uglavnom za zastitara trebas poloziti i baratanje oruzjem, steci licencu koja se povremeno obnavlja. Postupak nije bas lagan, a koliko znam traje oko mjesec i pol. Malo tko to zeli raditi jer je slabo placeno, a "glava u torbi" (20kn/sat). Cuva se sve i svasta, a u zadnje vrijeme zene rade sve cesce taj posao.
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 15:32   #1239
Plaće su nikakve a gazde žive ko lordovi. Radije idi pola godine na more, više ćeš zaradit.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 23:33   #1240
Ovako ti stvari stoje:

1. Fond sati 180 za minimalac. Prekovremeni do 250 sati mjesecno, u sokolu kad su godisnji znalo biti i 320 sati mjesecno. Iz prve ruke.

2. Za 320 sati, 4600kn netto.

3. Smjene po 12 sati u komadu u vecini slucajeva. Dnevne i nocne.

4. Stres, ako ne radis u timu nego sam, posjetioci salju te u picku materinu, bahati su itd... pogotovo ako si na nekoj porti. Svakodnevno.

5. Banke i prijevoz novca, opasno po zivot.

Sat 16kn netto sa oruzjem, a 14 kuna netto bez. Sada je mozda oko 17kn netto. Ako je minimalac fond sati, racunaj. Prijevoz novca 20kn netto.

Spreman na tucu moras bit uvijek. I sto je rijetko, ali oprezan da ne popijes metak. Miran si eventualno ako te bace na neko gradiliste ili neku pustaru gdje nema nikog.

Ako si u banci, traze od tebe da radis poslove koje nemaju veze sa zastitarstvom, cistic, nosis ili ne sto trece. Ako odbijes, micu te s objekta.

Svi te gledaju kao nepismenu osobu od posjetilaca i tako se odnose u razgovoru prema tebi. Takodjer, zastitari su na glasu da i vole krasti.

Pa ti izvoli. Sretno!
SevaMirogojcek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.