Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 13:28   #3721
Quote:
marin_v2. kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

recentni događaji naveli su me da se obratim forumu za pomoć. Naime, prije kojih par mjeseci moja maćeha dok je obrađivala bašču našla je zakopano jaje. Nakon toga nalazila je u bašči neke vlažne rupe. Najrecentnije našla je dva jajeta, svaki u kutu prozora dvorišne zgrade kao i odsječenu pileću glavu zajedno s vratom privezanu na špagu koja je vjesila s prozora.

Zamolio bih nekoga da mi razjasni situaciju, što bi to moglo biti i koje su posljedice, kako u budućnosti reagirati na takve stvari i sl. Moji otac i maćeha već su prije imali iskustva s takvim stvarima tako da im ovo nije novost. Ali meni je, i zanima me.

Samo bih želio napomenuti da ne vjerujem u takve stvari i da sam ateist, ali zbog ovoga usrao sam gaće. Stvarno mi je perverzna ideja da mi netko šeta dvorištem i radi takve stvari dok moja obitelj i ja spavamo, i da se izvuče bez posljedica.
Koliko ja znam užasno je važno da se pronađene stvari nikako ne diraju golim rukama i da se ne bacaju.
Najbolje je posavjetovati se sa nekim tko se time bavi i pitati ga za pomoć

Manite se bacanja u vatru ili vodu , jer ako je neki od tih elemenata korišten da se magija stvori - nećete napraviti ništa drugo osim da se magija više ne može skinuti jer ste uništili ono na čemu se drži.

Ovo nisu moje riječi , upravo sam se raspitala jer mi je ovo fakat 😱
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:56   #3722
Quote:
marin_v2. kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

recentni događaji naveli su me da se obratim forumu za pomoć. Naime, prije kojih par mjeseci moja maćeha dok je obrađivala bašču našla je zakopano jaje. Nakon toga nalazila je u bašči neke vlažne rupe. Najrecentnije našla je dva jajeta, svaki u kutu prozora dvorišne zgrade kao i odsječenu pileću glavu zajedno s vratom privezanu na špagu koja je vjesila s prozora.

Zamolio bih nekoga da mi razjasni situaciju, što bi to moglo biti i koje su posljedice, kako u budućnosti reagirati na takve stvari i sl. Moji otac i maćeha već su prije imali iskustva s takvim stvarima tako da im ovo nije novost. Ali meni je, i zanima me.

Samo bih želio napomenuti da ne vjerujem u takve stvari i da sam ateist, ali zbog ovoga usrao sam gaće. Stvarno mi je perverzna ideja da mi netko šeta dvorištem i radi takve stvari dok moja obitelj i ja spavamo, i da se izvuče bez posljedica.
Ništa se ne sekiraj , neko je to upravo uradio da se ti usereš u gaće i da se zapitaš jel to ima nekog uticaja.

Taj koji je to uradio , ja sam sigurna da pojma nema šta znače ta zakopana jaja i te pileće glave i da ti se nešto zbog toga sutra desi , već je to čista provokacija nekog ko te mrzi ili hoće da ti napakosti iz čistog zezanja.

Kad sam bio dete krajem 80' godina odlazio sam na selo u CG kod rodbine , i tamo je živela neka baba dalja rodica koja je za sitnu lovu(litar ulja,,kilo šećera,...) vračala lokalnim ženetinama.

A moj stric komunista koji je radio u opštini je saznao i naravno popizdeo jer ipak je to bruka da osim što je iz istog sela nego i rodica da vara lokalne žene , ali nije hteo da direktno to njoj ljutito kaže jer zna da je ne bi mogao tako sprečiti.

I onda je on uzeo par jaja,kokošja pera i patrone od lovačkih metaka , i sve ih nanizao na konac , i jedno veće babi to stavio na prag od kuće.

Odmah sutra ujutro baba je iz svega glasa počela kukati i dozivati upomoć komšiluk i rodbinu govoreći da je neko proklo unučad i da će joj pomreti , i naravno čim se smirila više nije nikad vračala ženama za lovu.

Kažu da je najviše prepalo babu ti iskorišćeni patroni od lovačkih metaka , jer ona kao iskusna vraćara bi znala kako da se nosi sa jajima i kokošjim perima , ali đavolskom snago praznih lovačkih metaka ostala potpuno razoružana u svojim vračarskim moćima.


Probaj da se setiš ko ne voli tebe ili maćehu , ili ko voli da se šali iz ulice ili prijatelja , ili probaj se setiti ko je lokalna budaletina.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:12   #3723
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ništa se ne sekiraj , neko je to upravo uradio da se ti usereš u gaće i da se zapitaš jel to ima nekog uticaja.

Taj koji je to uradio , ja sam sigurna da pojma nema šta znače ta zakopana jaja i te pileće glave i da ti se nešto zbog toga sutra desi , već je to čista provokacija nekog ko te mrzi ili hoće da ti napakosti iz čistog zezanja.

Kad sam bio dete krajem 80' godina odlazio sam na selo u CG kod rodbine , i tamo je živela neka baba dalja rodica koja je za sitnu lovu(litar ulja,,kilo šećera,...) vračala lokalnim ženetinama.

A moj stric komunista koji je radio u opštini je saznao i naravno popizdeo jer ipak je to bruka da osim što je iz istog sela nego i rodica da vara lokalne žene , ali nije hteo da direktno to njoj ljutito kaže jer zna da je ne bi mogao tako sprečiti.

I onda je on uzeo par jaja,kokošja pera i patrone od lovačkih metaka , i sve ih nanizao na konac , i jedno veće babi to stavio na prag od kuće.

Odmah sutra ujutro baba je iz svega glasa počela kukati i dozivati upomoć komšiluk i rodbinu govoreći da je neko proklo unučad i da će joj pomreti , i naravno čim se smirila više nije nikad vračala ženama za lovu.

Kažu da je najviše prepalo babu ti iskorišćeni patroni od lovačkih metaka , jer ona kao iskusna vraćara bi znala kako da se nosi sa jajima i kokošjim perima , ali đavolskom snago praznih lovačkih metaka ostala potpuno razoružana u svojim vračarskim moćima.


Probaj da se setiš ko ne voli tebe ili maćehu , ili ko voli da se šali iz ulice ili prijatelja , ili probaj se setiti ko je lokalna budaletina.
A kako je tvoj stric znao da je baba prevarantica ?
Bio je kod nje pa mu ništa nije pogodila ili je on osobno vidovit pa mu je ova otimala mušterije ? 😂
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:29   #3724
Quote:
Ništa se ne sekiraj , neko je to upravo uradio da se ti usereš u gaće i da se zapitaš jel to ima nekog uticaja.

Taj koji je to uradio , ja sam sigurna da pojma nema šta znače ta zakopana jaja i te pileće glave i da ti se nešto zbog toga sutra desi , već je to čista provokacija nekog ko te mrzi ili hoće da ti napakosti iz čistog zezanja.

Kad sam bio dete krajem 80' godina odlazio sam na selo u CG kod rodbine , i tamo je živela neka baba dalja rodica koja je za sitnu lovu(litar ulja,,kilo šećera,...) vračala lokalnim ženetinama.

A moj stric komunista koji je radio u opštini je saznao i naravno popizdeo jer ipak je to bruka da osim što je iz istog sela nego i rodica da vara lokalne žene , ali nije hteo da direktno to njoj ljutito kaže jer zna da je ne bi mogao tako sprečiti.

I onda je on uzeo par jaja,kokošja pera i patrone od lovačkih metaka , i sve ih nanizao na konac , i jedno veće babi to stavio na prag od kuće.

Odmah sutra ujutro baba je iz svega glasa počela kukati i dozivati upomoć komšiluk i rodbinu govoreći da je neko proklo unučad i da će joj pomreti , i naravno čim se smirila više nije nikad vračala ženama za lovu.

Kažu da je najviše prepalo babu ti iskorišćeni patroni od lovačkih metaka , jer ona kao iskusna vraćara bi znala kako da se nosi sa jajima i kokošjim perima , ali đavolskom snago praznih lovačkih metaka ostala potpuno razoružana u svojim vračarskim moćima.
He, he, ko se maća laća, ko drugom jamu kopa..
I još bi babuskara zarađivala.
Neka ju je stvoj stric, nekaju je, xe, xe, he, he
Quote:
Probaj da se setiš ko ne voli tebe ili maćehu , ili ko voli da se šali iz ulice ili prijatelja , ili probaj se setiti ko je lokalna budaletina.
Znaš šta, mislim da to niti nije potrebno.
Zbog toga što misli i pažnju usmjerava na bedastoće , a na taj način ih baš i "priziva".
Neka radi na sebi, lijepo se obuće, trenira, a ovi zavidnici neka si grizu j..a, ko ih hebe.
A baš ako vidi ko mu radi te debilne spačke, tada može primjeniti neku metodu npr. baciti im kantu izmeta na vrata sl.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:33   #3725
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
A kako je tvoj stric znao da je baba prevarantica ?
Bio je kod nje pa mu ništa nije pogodila ili je on osobno vidovit pa mu je ova otimala mušterije ? ��
Kako ne bi znao, u selu se zna sve o svakome, pogotovo je to na Balkanu tako, svi vode brigu o drugima
Baš će lovca koji eventualno voli dobru šljivu zanimati mišljenje neke odvratne babusksre.
Kako si to pomislila ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:23   #3726
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Kako ne bi znao, u selu se zna sve o svakome, pogotovo je to na Balkanu tako, svi vode brigu o drugima
Baš će lovca koji eventualno voli dobru šljivu zanimati mišljenje neke odvratne babusksre.
Kako si to pomislila ?
Pa pomislila sam to jer vodi tuđu brigu , sveti se u ime nekih vlastitih ideala - a istina je da ta baba možda je napravila nešto loše nekima a možda nije.
No taj čovjek svakako je - mogla je imati srčani udar zbog njega i njegovih fantazija.

Ali to je samo moj stav, i inače ne volim zabadala a pogotovo ne volim zabadala koja si daju za pravo djelovati bez povoda i razloga i bez svjesnosti o posljedicama.
Tako da nije ništa osobno protiv njega
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:05   #3727
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Pa pomislila sam to jer vodi tuđu brigu , sveti se u ime nekih vlastitih ideala - a istina je da ta baba možda je napravila nešto loše nekima a možda nije.
No taj čovjek svakako je - mogla je imati srčani udar zbog njega i njegovih fantazija.

Ali to je samo moj stav, i inače ne volim zabadala a pogotovo ne volim zabadala koja si daju za pravo djelovati bez povoda i razloga i bez svjesnosti o posljedicama.
Tako da nije ništa osobno protiv njega
Respekt, za tvoje mišljenje, tako i ja mislim.

No što ako je istinita priča oko tog lovca.
Ako su svi znali da vara žene za kilo brašna/soli ?
Ako su uvidjeli da nije nikome pomogla već ih samo uvlačila u zablude ?
Osim toga, kakva je to sposobna vračara koja se uplašila praznih patrona i zbog toga izgubila svoje moći ????
To mi govori da je bila obična kokošarka, a ne žena sa nekim velikim sposobnostima, jer da je, ne bi ona samo tako, prelako izgubila svoje moći.
Biće da je kokoš-baba skužila da je provaljena, malo se ukakila , te se ostavila ćorava posla.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:16   #3728
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Respekt, za tvoje mišljenje, tako i ja mislim.

No što ako je istinita priča oko tog lovca.
Ako su svi znali da vara žene za kilo brašna/soli ?
Ako su uvidjeli da nije nikome pomogla već ih samo uvlačila u zablude ?
Osim toga, kakva je to sposobna vračara koja se uplašila praznih patrona i zbog toga izgubila svoje moći ????
To mi govori da je bila obična kokošarka, a ne žena sa nekim velikim sposobnostima, jer da je, ne bi ona samo tako, prelako izgubila svoje moći.
Biće da je kokoš-baba skužila da je provaljena, malo se ukakila , te se ostavila ćorava posla.
Iskreno , mene bi više bilo strah da je prevarantica , nego da nije
Jer ako je prevarantica - onda su velike šanse da doživi šok od straha - a ja ne bih mogla živjeti s tim..
Osim toga , ljudi koji pohode takve babe ionako znaju da postoji šansa da ih baba vara i na to su unaprijed pristali - i to je njihovo pravo
Zavist na kilu brašna je opet nešto što ne razumijem ...

Ali sto ljudi , sto čudi .. ima nas svakakvih

S treće strane , ako baba ne vara nego je stvarno vještica - ne bi mi palo napamet ostavljat joj ispred praga bilo šta svoje ...

Dolazim do toga da ne bih napravila ništa , nego brinula svoju brigu -
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:17   #3729
Da li neko zna da li je prokletstvo i losa karma isto? Ako nije koja je razlika? Kada se skine prokletstvo da li se skida i losa karma?
Toby Wong is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:12   #3730
Po meni, proces nagrađivanja samoga sebe, a koji je neovisan o tvojoj volji, a koji ovisi o mnogo faktora, npr. neki od njih bi bili položaj planeta u trenutku tvoga začeća, nije isto što i rečenica : " Đavo u te zašo" , upućena tebi, a koja te se dotiće, samo ako je se sječaš, i misliš na nju.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:09   #3731
Quote:
Toby Wong kaže: Pogledaj post
Da li neko zna da li je prokletstvo i losa karma isto? Ako nije koja je razlika? Kada se skine prokletstvo da li se skida i losa karma?
Naravno da nije isto
Karma kakva god bila je payback odnosno popravni ispit za ono što si radila prije ( npr u prošlom životu ) a čime si pokazala da tvoja svijest / duša nije razvijena. Sada se te situacije vraćaju u suprotnoj ulozi da tvoja svijest nauči , shvati i nepreduje ... karma je ciklus života

Prokletstvo je kada te neka osoba posredovanjem više sile veže u neki obrazac ponašanja koji ie jači od tebe , tako da npr ne možeš napredovati , da se razboliš , zaljubiš u točno određenu osobu i slično - ali svakako je oduzimanje tvoje stvarne prave volje i kontrole nad nekim aspektom tvog života

Prvo ne isključuje drugo - npr možda si ti u nekom prošlom životu nekog proklela pa je sada u ovom životu netko treći prokleo tebe ,da tvoja svijest nauči zašto se takve stvari nikad ne rade. A to se najbrže uči na vlastitoj koži - i to je karma : tvoj život te vodio prema osobi za koju je postojala najveća šansa da će odlučiti nabaciti ti neki urok..
Znaš onu izreku : karma is a bitch ��

Zadnje uređivanje lara79 : 25.07.2017. at 21:17.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:30   #3732
Moju daljnju staru rodicu su isprepadali poređani patroni lovačkih metaka na koncu u duhovno-vračarskom smislu , i ja verujem da je to dokaz da sujeverje "prati trendove".

Pre određenog vremena(svega mi) sam čuo da "ne valja" poklanjati upaljače , tako kažu par ženskih persona koje sam sreo na slučajnoj kafi.

Prilagođavanje sujevreja savremenom dobu je neverovatan dokaz da je sve to , sujeverje.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 14:31   #3733
Quote:
Toby Wong kaže: Pogledaj post
Da li neko zna da li je prokletstvo i losa karma isto? Ako nije koja je razlika? Kada se skine prokletstvo da li se skida i losa karma?
Meni je jednostavnije razmišljati da karma ne postoji jer tako u vodu pada većina nelogičnosti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 18:30   #3734
Quote:
Toby Wong kaže: Pogledaj post
Da li neko zna da li je prokletstvo i losa karma isto? Ako nije koja je razlika? Kada se skine prokletstvo da li se skida i losa karma?
Pokušavam zamilsiti što bi moglo biti prokletstvo. Zapravo je jednostavno. Neka osoba je zamislila lošu situaciju za neku osobu, može biti i sam za sebe. Pošto naše misli imaju stvaralačku snagu takva misao je povećala šansu za takav događaj. Obrana bi bila misao da se ništa takvo neće dogoditi, nego nešto ugodno, ako znaš o čemu je riječ, što u mnogim slučajevima ne znaš. Onda je najbolja i najjednostavnija obrana najjača poznata sila u svemiru - ljubav. Neprobojno.

Karma je nakupljena negativna energija, i rješava se suprotnom vrstom energije - najbolje opet ljubav, prema sebi, prema bližnjima, prema svima. Tu je izgleda najveći majstor bio Isus koji je na križu poništio svu nakupljenu povijesnu negativnu karmu čitavog čovječanstva. Dakle tradicionalno si morao odratiti tu svoju karmu suprotnom energijom dok ju nisi poništio, inače bi se stalno vraćala. Takav je bio sustav. Karma nam se vraćala zato jer smo takve situacije trebali bolje naučiti.
Oni koji se u to bolje razumiju kažu da nam u današnjoj situaciji povišenih vibracija karma više nije potrebna za učenje i da te situacije danas možemo naučiti i bez karme. Koliko sam uspio shvatiti, tu treba, pretpostavljam, od višeg Ja, zatražiti da nam tu prostoriju zatvori, zaključa, i baci ključ.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 10:45   #3735
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Pokušavam zamilsiti što bi moglo biti prokletstvo. Zapravo je jednostavno. Neka osoba je zamislila lošu situaciju za neku osobu, može biti i sam za sebe. Pošto naše misli imaju stvaralačku snagu takva misao je povećala šansu za takav događaj. Obrana bi bila misao da se ništa takvo neće dogoditi, nego nešto ugodno, ako znaš o čemu je riječ, što u mnogim slučajevima ne znaš. Onda je najbolja i najjednostavnija obrana najjača poznata sila u svemiru - ljubav. Neprobojno.

Karma je nakupljena negativna energija, i rješava se suprotnom vrstom energije - najbolje opet ljubav, prema sebi, prema bližnjima, prema svima. Tu je izgleda najveći majstor bio Isus koji je na križu poništio svu nakupljenu povijesnu negativnu karmu čitavog čovječanstva. Dakle tradicionalno si morao odratiti tu svoju karmu suprotnom energijom dok ju nisi poništio, inače bi se stalno vraćala. Takav je bio sustav. Karma nam se vraćala zato jer smo takve situacije trebali bolje naučiti.
Oni koji se u to bolje razumiju kažu da nam u današnjoj situaciji povišenih vibracija karma više nije potrebna za učenje i da te situacije danas možemo naučiti i bez karme. Koliko sam uspio shvatiti, tu treba, pretpostavljam, od višeg Ja, zatražiti da nam tu prostoriju zatvori, zaključa, i baci ključ.
Jako lijepo rečeno !
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 11:42   #3736
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Jako lijepo rečeno !
I meni je lijepo.
Pogotovo ovo : "Onda je najbolja i najjednostavnija obrana najjača poznata sila u svemiru - ljubav. Neprobojno. "
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:01   #3737
Kako se skida losa karma? Da li kada se skine prokletstvo nestaje i losa karma?
Toby Wong is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:09   #3738
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni je jednostavnije razmišljati da karma ne postoji jer tako u vodu pada većina nelogičnosti
Meni je jednostavnije razmišljati da karma postoji jer tako u vodu pada većina nelogičnosti
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:24   #3739
Quote:
Toby Wong kaže: Pogledaj post
Kako se skida losa karma? Da li kada se skine prokletstvo nestaje i losa karma?

Ti bi skidao lošu karmu ?

Tvoje pitanje govori da nisi ništa shvatio i da ti ništa nije jasno

To je kao da želiš reći Bogu da je On nešto krivo shvatio ( ili Kosmosu ili nekom trećem )
Nema prečaca dragi moj,a to što ga uopće tražiš je smiješno

Karma je škola u kojoj si sam sebi učitelj i đak, sudac i tužitelj.

Tu nema prevara - nema grešaka

Nitko ne dobija više nego zaslužuje niti manje.
Ne možeš izbjeći treći Newtonov zakon - akcija i reakcija

Prokletstvo iliti urok je druga priča ..tu već ima pomoći - ali to ne mora imati veze sa karmom- ali opet ako si nečija žrtva ..moguće je i da ima
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:08   #3740
Sta onda znaci da je neko nasledio losu karmu predaka? Je l to prokletstvo?
Toby Wong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.