Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2016., 13:28   #81
Evo i da ja dodam nešto malo vlastitog iskustva,...
Nakon mnogo godina koristeči Roto spremnik od 5000L, ko ji mi je konstantno stvarao problema od kad sam počeo živjet u dvoje u kuči, jer je konstantno nestajalo vode, tako da onaj DIN i izračun za 7m3,... nadam se da je to za jednog člana obitelji,... jer se nemože računat na to da če ti svaki mjesec napunit kišnica 7m3,... tako da je potrebno imati nešto rezerve za sušne dane,...

Ja sam odlučijo Roro 5000L upotrebit za sepričku a za vodu smo izbetonirali 4x3x2,15 što bi trebalo neto soremiti nekih 22m3 vode za upotrebu, jer potrebno je odračunat doljev i preljev te nekih 10-15cm vode koja se ne prazni iz dna,...

Za jednog stalnog i povremodo drugog potrošača, smatram da mi je to dovoljno za preživjet i sušni perijod,... a voda če se koristit za sve, postoji čak i nada da napravim i posebnu pipu na sudoperu, iz koje če filtracijom i UV lampom obrađena voda bit prikladna i za piče,...

Trenutno cisterna još nije premazana i nikako se ne mogu odlučit koji premaz za pitku vodu da upotrebim, buduči da je potrebno premazati cca 42m2 cjena drastično naraste čim pogledaš neki 2k proizvod,...

Pošto je i ukopana sa tri strane, neki me čak zamaraju i sa negativnim pritiskom vode od vana, mada su zidovi 15cm duplo armirani i vibrirani a kuča je na brjegu, i ok cisterne je na dnu postavljena drenažna cjev, zavijena u geotextil i zasipana batudom,...

Pa sad stvarno neznam dal ima potreba po dvo komponentnim skupljim premazima il ne,...

Gledao sam i Slovenski proizvod od Cinkarne Celje, koji ima u Sloveniji a-test za pitku vodu,...

Ako tko ima koji pametan prjedlog, zahvaljujem,...

LP
I.
tidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 13:50   #82
zanimljiv članak

http://www.gradimo.hr/clanak/uredaji...elovanja/28621
tidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 15:35   #83
Quote:
tidra kaže: Pogledaj post
Evo i da ja dodam nešto malo vlastitog iskustva,...
Nakon mnogo godina...

Trenutno cisterna još nije premazana i nikako se ne mogu odlučit koji premaz za pitku vodu da upotrebim, buduči da je potrebno premazati cca 42m2 cjena drastično naraste čim pogledaš neki 2k proizvod,...

Pošto je i ukopana sa tri strane, neki me čak zamaraju i sa negativnim pritiskom vode od vana, mada su zidovi 15cm duplo armirani i vibrirani a kuča je na brjegu, i ok cisterne je na dnu postavljena drenažna cjev, zavijena u geotextil i zasipana batudom,...

Pa sad stvarno neznam dal ima potreba po dvo komponentnim skupljim premazima il ne,...

Gledao sam i Slovenski proizvod od Cinkarne Celje, koji ima u Sloveniji a-test za pitku vodu,...

Ako tko ima koji pametan prjedlog, zahvaljujem,...

LP
I.
odi na stranice Draco merxa
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 17:31   #84
Quote:
tidra kaže: Pogledaj post
Ako tko ima koji pametan prjedlog, zahvaljujem,...
Dali si gledao VNP1 od herbosa, čini mi se da je cijena prihvatljiva, ako se dobro sjećam kad smo radili sa njom u firmi.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 11:06   #85
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
odi na stranice Draco merxa
ne spominje se voda za piće, vjerojatno proizvodi ne zadovoljavaju...

Quote:
tidra kaže: Pogledaj post
da, u betonskom spremniku raste ph ali valjda ne otpušta toliko koemiju kao plastika..

Quote:
tidra kaže: Pogledaj post
a voda če se koristit za sve, postoji čak i nada da napravim i posebnu pipu na sudoperu, iz koje če filtracijom i UV lampom obrađena voda bit prikladna i za piče,...
da li si gledao te sisteme i koliko dođu? U svakom slučaju za kišnicu bi trebala ići biološka obrada, a možda i kemijska..
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 12:22   #86
http://gradjevinska-apoteka.hr/draco...wagard-h2o-2k/

piše da je i za pitku vodu,... al to piše i na Ceresitu a kad sam nazvao, onda su rekli da je samo kod onog najskupljeg CR166 a kod jeftinijeg CR65 nemaju certifikata za pitku vodu,...
tidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 17:08   #87
hmm, ako je to što piše onda nema problema. Bilo bi poželjno dati vodu na analizu nakon pa znaš na čemu si
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 17:48   #88
čekaj malo čitaš li što čovjek želi- "riječ je o ukopanoj cisterni"
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 10:07   #89
normalno da je ukopana, neće valjda stajati vani na atmosferskim utjecajima..

inače zanimljivo je koliko ljudi se želi priključiti na "državnu" vodu koju plaća ju i upitne je kvalitete umjesto da naprave spremnik.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 00:14   #90
Da,zapravo je većina takva.
Samo ne znaju da se vodovoda ne možeš riještit kao ostalih,npr. elektre i plina.
Vodovod je nešto poput TV pretplate,još i gore.
Možda kao toplana,jedan je sredio toplanu,postao ne heroj grada nego nacije,mislim da je neki Karlovčanin.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:59   #91
Dezinfekcija cisterne

Da li možete preporučiti neko sredstvo za dezinfekciju kišnice u cisterni sa vodom . Voda bi se koristila samo za vrt ne za piće ali bi htio da je ok.
krkdiving is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:37   #92
Quote:
krkdiving kaže: Pogledaj post
Da li možete preporučiti neko sredstvo za dezinfekciju kišnice u cisterni sa vodom . Voda bi se koristila samo za vrt ne za piće ali bi htio da je ok.
Nema potrebe dezinficirati vodu za zalijevanje vrta.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:11   #93
Izrada cisterne za sakupljanje kišnice

Da li mi netko može nabaciti računicu za ukopanu betonsku cisternu 4m duljine 3 širine i 2,5m visine
Znači materijal,ruke
Znam cijenu ako uzmem gotov plastični spremnik od 20 m3
Iskop,hidroizolaciju i dodatke oko priključaka ja izvodim
Tu vodu bi koristio samo za vešmašinu i ispiranje wc-a trenutačno imam potrošnju u kući 12m3 znači komplet a cca pola od toga ili više otpada na wc i pranje pa mislim da nisam preveliku cisternu zamislio jer moram računati i na sušne mjesece o godini npr sad evo 3mj skoro bez kiše u Zg
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 23:52   #94
Cisterna nikad nije prevelika
Ja bi napravio 4x4x2,5. Imat ćeš manje otpada od armaturnih mreža.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 20:12   #95
ne znam dje da stavim pa ću ovdje. isto tako bi zamolio moderatora da mi ne prebaci upit na neku "mrtvu" temu gdje nema nema dobrih ljudi za dati savjet.


dakle imam jedan izvor u šumi i želio bih ga urediti na način da bih od betona napravio četvrtstu cijev unutarnjeg promjera 25 cm te tu cijev postavio na mjesto gdje izvire voda.

htio sam kupiti okruglu gotovu cijev, ali ipak mora biti četvrtsta.

moje pitanje. napravio sam kalup i sad me pati smjesa.

cement, pijesak (1:3) plus vlakna i komad tanke žičane ograde? da li je to ok?

gledao sam kako ljudi po netu prave tegle za cvijeće i stavljaju od perlita, novina, betona, treseta i svašta nešto.


još sam na nekoliko mjesta naša da kao ne stavljam gotovu smjesu za beton, jer je slaba kao.


molim vas savjet čime i kako napuniti kalup.
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 20:44   #96
Ja bih to zabetonirao sa omjerom kako si ti predlozio s time da ne bi stavljao vlakna vec samo mrezicu i to od fi 5 i napravio bih kvadratnu armaturu kako ide kalup.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.