Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 01:45   #1761
Opet će možda ispasti da branim Kubilaya, ali mislim da nije toliko do samog glumca, koliko je do njegovog lika, odnosno karaktera tog lika. Leon i Ali Kemal su jednostavno dva različita tipa osoba i samim tim valjda su Kubilay i Boran i dužni da to tako predstave. Meni je Boran jako dobar glumac, ali stvarno ne vidim baš toliku razliku među njima, odnosno da je Boran toliko bolji...

Od kad su ono pauzirali jednu sedmicu, nije bio četvrtak bez serije....sad se treba navići...
Lady chica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 02:01   #1762
Quote:
Lili Put kaže: Pogledaj post
I meni je ta scena na groblju bila previse....ali da se on nije pojavio ne bi me ni dotakla..najezila sam se kad je uzeo grumen zemlje i dao ga AK, onda kada je zagrlio Veroniku kada je AK odlazio od njih...i ja jedva cekam i nadam se vecoj minutazi. Zasluzuje to definitivno, pogotovo jer su ga toliko vracali sa audicije, dokazao je svima koliko je talentovan. Imam osjecaj da je drugaciji i u privatnom zivotu, ne voli da se namece pa mi je zbog toga jos drazi Nije niko ocekivao da ce ovakvu slavu steci...ne volim kad neko kaze da to gleda samo mladja ekipa...ali da su ga oni proslavili, definitivno jesu..a da se razumijemo i oni su veoma ostri kriticari..ili vole ili ne vole neki lik i to je to

..Tolga Saritas je tako stekao veliku slavu zahvaljujuci njima, a to predvidjam i nasem Boranu


Ne znam zasto su ga vraćali, nisu mogli naći boljeg poručnika. A kako se samo trznuo kad su mu pucali u Vasilia, ili onaj razgovor u njegovoj sobi sa Cevdetom, nakon što je otktio oružje ..ide uz bok sa starijim kolegama


Sent from my iPhone using Tapatalk
daisy856 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 02:05   #1763
Ono kad me vi natjerate da dodjem i uhvatim braniti Miray/Hilal kako mislite da Miray ne zna glumiti u romanticnim scenama? Kako mislite da mala zna samo plakati? Izvinite, zar i to nije samo po sebi umijece? Da Hilal glumi neka druga glumica bile biste sasvim sigurno manje zadovoljne s njom. Ima Miray dobru mimiku zahvaljujuci kojoj mozda mozemo nesto izvuci o desavanjima i njenim osjecajima buduci da to na osnovu scenarija cesto nije moguce. Spominjete scenu na onom brdu, a ja sam trenutno lijena i ne da mi se traziti sad, ali ako se sjecam dobro te scene mene tamo nista nije iznerviralo. Pardon, jeste Leon kad ju pita je li joj drago sto sto je Vasili mrtav dobro, otac ti je, ali nije cvjecka Leone, razguli… i on nju zove da krene s njim. Procitala sam negdje kao pa da si ju pitao da se uda za tebe mozda bi i krenula Heej ali naravno da nece otici s njim. Ne bih ni ja! To vi biste? To mu i lijepo kaze, ali opet kaze i kako ce razmisliti jer on to trazi od nje. Zatim se udaljava od njega s osmjehom na licu, mozda zamislja kako bi to zaista izgledalo, svidja joj se ta pomisao, ali realnost je takva kakva jeste, nena je stara, majka je trudna, sestra je kakva jeste, ne moze samo tako otici. Zato me malo I cudi da ih je Ali Kemal mogao napustiti I otici na ekskurziju upoznavati Atinu. Neshvatljivo. To sto Leon u luci nije vidio Hilal, a ova curila iza zbuna kako on odlazi necu ni komentarisati. Ako nista, barem su zasluzili lijep rastanak, nek nas boli, nek nas rasplace, ali da mozemo reci kako su se barem lijepo pozdravili I da nam je ostalo nesto. Ovako nista.

Na Borana necu trositi rijeci, njegova gluma govori za sebe.

U drugoj sezoni cemo vidjeti da li je kod Kubilaya u pitanju nedostatak iskustva ili nedostatak talenta. Ponavljam, iza sebe ima 31 epizodu i jedna je od kljucnih licnosti. Neko snimi 4 epizode jedne serije pa se ukine, pa 3 druge, pa mozda 6 trece i tu govorimo o tri glumacka iskustva. Kod Kubilaya je u pitanju 31 epizoda u komadu, ne potcjenjujmo to. Scena s Cevdetom mu je po meni najbolji performans dosad. Gluma je vjerovatno na neki nacin i timski rad, glumci se nadopunjuju i medjusobno ispomazu i nije za cudjenje da je Halit "ono" izvukao iz Kubilaya.

Vidim da vas je vecina odusevljena serijom, neke ju I svrstavaju I medju najbolje, a ja se nazalost ne mogu sloziti s takvim misljenjem. Meni je ova serija daleko od najbolje, ne znam bih li ju okarakterisala I jednom od boljih. Da nekom zelim preporuciti ovu seriju ne znam s kojim bih rijecima to uspjela, ne znam sta bih opisala kako bih nekoga navukla na nju. Za Turke je jasno, tu je njihova oslobodilacka borba na prvom mjestu, nada da ce nekad u seriji vidjeti Mustafu Kemala, neki su fanovi Halita I Bergüzar, a zatim su se iskristalizirala jos dva para u seriji, jedan nesto vise, drugi nesto manje, ali oba imaju svoje ljubitelje I to je ono sto odrzava ovu seriju. Ali sta je ono sto nam se zaista svidja u ovoj seriji? Najjaci adut koji ima ova serija su definitivno glumci. Ja licno volim I kad ima malo humora u seriji. Ovdje smo u 31 epizodi imali tri scene na koje smo se mogli nasmijati. Ok, ratna je tematika, ali brate mozes s necim razbiti onu dramu I crnilo. Zaista, sta je ono sto nam se svidja ovdje? Meni se najvise svidjao Hileon, I to vatrenije tek od 17.epizode, ali zahvaljujuci Nuran I to me je proslo, mislim hvala Bogu

Pregledala sam toliko turskih serija, ali NITI KOD JEDNE nisam vidjela nesto sto sam vidjela kod ove: neuvezanost scena. Likovi su sad tamo, sad vamo, teleportacija u 16. Scene nakon kojih ne znas sta slijedi, scene koje se zaboravljaju, scene koje su nedorecene itd. Pada mi na pamet ona scena kad Yakup u grckoj uniformi spasi Hilal u onom dogadjaju sa zastavom I ne znamo sta je bilo poslije toga. Leon poljubi Hilal prvi put, a mi ne vidimo u kakvom su stanju poslije. Je li sjedila u sobi I mislila na to, je li dodirivala usne pokusavajuci se prisjetiti toga ili je pokusala obrisati trag njegovih usana sa njenih? Zasto ovo nismo vidjeli? Ta je scena mogla stati u jednu minutu, ali ko o tome misli? Ima takvih primjera mali million, nego ne da mi se sad razmisljati.

Zadna epizoda je bila kakva je bila I slazem se da je ono Cevdetovo junacenje bilo bespotrebno, dugorocno nista nije postigao, dobio je bitku, ali ne I rat… uspio im je osujetiti taj napad, ali doci ce novi generali iz Atine I sta onda? Za mene nedovoljan kraj sezone, ocekivala sam nesto bombasticnije, ali mozda je I bolje da je tako pa sad mogu mirno sjediti I ne razmisljati previse o seriji. Vratimo se malo unazad:

30.epizoda: potpuni preokret, Cevdet je smjestio Vasiliju I hapsi ga OHA
29.epizoda: Tevfik je razotkriven, I Azize je tu OHA

Ne znam koja epizoda: Azize saznaje da Cevdet nije izdajnik OHA

Ove tri zadnje scene su mi vise bile za kraj sezone od ove Cevdetove s dva pistolja. Moja reakcija na kraju je bila “Jel to to?”
Scenaristi su ovdje bili zaokupljeni prvo klisejskim zapletima, zatim nekakvim preokretima, a mnogi likovi su na tom putu protraceni. Prvi koji mi pada na pamet je Stavro koji je na ne znam koliko polja bio aktivan, te s Yildiz s kojom je toliko puta razgovarao, te oko Halita Ikbala (Hilal) tako sto je dobio duznost da ga nadje, te oko Cevdeta kojem od prvog dana nije vjerovao i na kraju ga ubije Azize. Pa mogao je Cevdeta cuti i neki najobicniji grcki vojnik i prisloniti mu pistolj na glavu, a da Stavro ostane ziv za druge zaplete i dogadjaje.
Drugi protraceni lik je zasigurno Vasili koji ode ne pozdravljajuci se ni s jednim ni s drugim sinom. Za Ali Kemala hajde mogu naci i razumijevanja, ali Leon je zasluzio jednu scenu s ocem, kakav god da je bio otac mu je i kako vidimo Leon ga je mnogo i volio. Vjerovatno i Vasili njega, samo sto mu to nikad nije niti rekao niti pokazao. Gubitak sina je bio prekretnica u Vasilijevom zivotu nakon cega se on I Veronika udaljavaju, a on se okrece vojsci I osveti. Ali mozda bi se sve promijenilo sad kad je saznao da je Dmitri ustvari ziv, mozda su ipak jednog dana mogli biti porodica. Jeste, Vasili je na primjeru onog sela ispao hladnokrvni ubica jer ono selo nije bio legitimni vojni cilj, ali ipak mu je to predstavljalo neki teret na savjesti, ipak je bio svjestan tezine svog nedjela u Bozijim ocima kad se pita da li ce mu za to oprostiti i zbog toga se usudjujem pomisliti da se on opet mogao vratiti na onog brizljivog oca i muza kakav je nekad bio. Mislim i da je ono ucjenjivanje Leona s Hilal i trazenje da spijunira za grcku vojku bio ipak neki pokazatelj njegove ljubavi prem njemu, jer je to bio jedini nacin da dopre do njega i da ga tako spasi. Mislim i da je ogromna greska da se Vasili i Leon nisu pozdravili jer su oni sin i otac i morali su se oprostiti, pogotovo sto je Leon oblijetao stalno oko mjesta striljanja. Dakle, greska u scenariju, ako se vidio sa zenom, trebao je i sa sinom.
A kako se samo Leon osjecao? Je li Vasili zaista zasluzio onolike suze prolivene za njim? Za mene je u zadnjoj epizodi bilo previse drame I Leonovih suza, iako su on I Veronika odlicni bili. U onoj sceni na groblju kao da pred nama ne stoji vise Leon kojeg smo upoznali, nego djecak Leon koji istovremeno I pruza oslonac Veroniki I trazi utociste u njenom zagrljaju. Njegov odnos s ocem je bio njegova ziva rana cijelog zivota, ali nacin na koji je ostao bez oca predstavlja dodavanje soli na tu ranu. Otac koji ga nije cijelog zivota pomilovao po kosi sad se zrtvuje za brata u cijoj sjenci je ionako rastao i proveo sav svoj zivot I uz to mu ostavlja status “sina izdajnika” u naslijedje. Otac koji bi danas-sutra bio spreman zrtvovati njega za grcke ideale, zrtvuje sad sebe radi davno izgubljenog I nikad neprezaljenog sina. Tako, I da nije bilo ovog s Vasilijevim zrtvovanjem ocekivala sam neku netrpeljivost Leona prema Ali Kemalu. Ali opet ce sigurno preko AK dobiti vise nego sto bi ikada mogao preko Vasilija I to je ono sto me raduje. Zao mi je sto je izostao njihov zagrljaj u zadnjoj, ali se zato nadam da cemo vidjeti dosta lijepih bratskih scena u drugoj sezoni i da ce on biti most izmedju Hilal i Leona tj.da ce se zahvaljujuci njemu cesce vidjati i imati vise zajednickih scena.

Edit: malo sam se bila raspisala, svako dobro ocima Koje ovo budu citale do kraja

Edit 2: i zaboga pomirite se vise s turskim patriotiznom u ovoj seriji, bice vam sigurno lakse jer imamo Ataturka koji je umro 1938. Godine i djecu od ne znam koliko koja porucuju kako su ga pozeljela i kako ga vole, prema tome...
__________________
Tnx Bhea

Zadnje uređivanje Black Kelebek : 14.06.2017. at 02:17.
Black Kelebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 02:23   #1764
Quote:
Black Kelebek kaže: Pogledaj post
Ono kad me vi natjerate da dodjem i uhvatim braniti Miray/Hilal kako mislite da Miray ne zna glumiti u romanticnim scenama? Kako mislite da mala zna samo plakati? Izvinite, zar i to nije samo po sebi umijece? Da Hilal glumi neka druga glumica bile biste sasvim sigurno manje zadovoljne s njom. Ima Miray dobru mimiku zahvaljujuci kojoj mozda mozemo nesto izvuci o desavanjima i njenim osjecajima buduci da to na osnovu scenarija cesto nije moguce. Spominjete scenu na onom brdu, a ja sam trenutno lijena i ne da mi se traziti sad, ali ako se sjecam dobro te scene mene tamo nista nije iznerviralo. Pardon, jeste Leon kad ju pita je li joj drago sto sto je Vasili mrtav dobro, otac ti je, ali nije cvjecka Leone, razguli… i on nju zove da krene s njim. Procitala sam negdje kao pa da si ju pitao da se uda za tebe mozda bi i krenula Heej ali naravno da nece otici s njim. Ne bih ni ja! To vi biste? To mu i lijepo kaze, ali opet kaze i kako ce razmisliti jer on to trazi od nje. Zatim se udaljava od njega s osmjehom na licu, mozda zamislja kako bi to zaista izgledalo, svidja joj se ta pomisao, ali realnost je takva kakva jeste, nena je stara, majka je trudna, sestra je kakva jeste, ne moze samo tako otici. Zato me malo I cudi da ih je Ali Kemal mogao napustiti I otici na ekskurziju upoznavati Atinu. Neshvatljivo. To sto Leon u luci nije vidio Hilal, a ova curila iza zbuna kako on odlazi necu ni komentarisati. Ako nista, barem su zasluzili lijep rastanak, nek nas boli, nek nas rasplace, ali da mozemo reci kako su se barem lijepo pozdravili I da nam je ostalo nesto. Ovako nista.

Na Borana necu trositi rijeci, njegova gluma govori za sebe.

U drugoj sezoni cemo vidjeti da li je kod Kubilaya u pitanju nedostatak iskustva ili nedostatak talenta. Ponavljam, iza sebe ima 31 epizodu i jedna je od kljucnih licnosti. Neko snimi 4 epizode jedne serije pa se ukine, pa 3 druge, pa mozda 6 trece i tu govorimo o tri glumacka iskustva. Kod Kubilaya je u pitanju 31 epizoda u komadu, ne potcjenjujmo to. Scena s Cevdetom mu je po meni najbolji performans dosad. Gluma je vjerovatno na neki nacin i timski rad, glumci se nadopunjuju i medjusobno ispomazu i nije za cudjenje da je Halit "ono" izvukao iz Kubilaya.

Vidim da vas je vecina odusevljena serijom, neke ju I svrstavaju I medju najbolje, a ja se nazalost ne mogu sloziti s takvim misljenjem. Meni je ova serija daleko od najbolje, ne znam bih li ju okarakterisala I jednom od boljih. Da nekom zelim preporuciti ovu seriju ne znam s kojim bih rijecima to uspjela, ne znam sta bih opisala kako bih nekoga navukla na nju. Za Turke je jasno, tu je njihova oslobodilacka borba na prvom mjestu, nada da ce nekad u seriji vidjeti Mustafu Kemala, neki su fanovi Halita I Bergüzar, a zatim su se iskristalizirala jos dva para u seriji, jedan nesto vise, drugi nesto manje, ali oba imaju svoje ljubitelje I to je ono sto odrzava ovu seriju. Ali sta je ono sto nam se zaista svidja u ovoj seriji? Najjaci adut koji ima ova serija su definitivno glumci. Ja licno volim I kad ima malo humora u seriji. Ovdje smo u 31 epizodi imali tri scene na koje smo se mogli nasmijati. Ok, ratna je tematika, ali brate mozes s necim razbiti onu dramu I crnilo. Zaista, sta je ono sto nam se svidja ovdje? Meni se najvise svidjao Hileon, I to vatrenije tek od 17.epizode, ali zahvaljujuci Nuran I to me je proslo, mislim hvala Bogu

Pregledala sam toliko turskih serija, ali NITI KOD JEDNE nisam vidjela nesto sto sam vidjela kod ove: neuvezanost scena. Likovi su sad tamo, sad vamo, teleportacija u 16. Scene nakon kojih ne znas sta slijedi, scene koje se zaboravljaju, scene koje su nedorecene itd. Pada mi na pamet ona scena kad Yakup u grckoj uniformi spasi Hilal u onom dogadjaju sa zastavom I ne znamo sta je bilo poslije toga. Leon poljubi Hilal prvi put, a mi ne vidimo u kakvom su stanju poslije. Je li sjedila u sobi I mislila na to, je li dodirivala usne pokusavajuci se prisjetiti toga ili je pokusala obrisati trag njegovih usana sa njenih? Zasto ovo nismo vidjeli? Ta je scena mogla stati u jednu minutu, ali ko o tome misli? Ima takvih primjera mali million, nego ne da mi se sad razmisljati.

Zadna epizoda je bila kakva je bila I slazem se da je ono Cevdetovo junacenje bilo bespotrebno, dugorocno nista nije postigao, dobio je bitku, ali ne I rat… uspio im je osujetiti taj napad, ali doci ce novi generali iz Atine I sta onda? Za mene nedovoljan kraj sezone, ocekivala sam nesto bombasticnije, ali mozda je I bolje da je tako pa sad mogu mirno sjediti I ne razmisljati previse o seriji. Vratimo se malo unazad:

30.epizoda: potpuni preokret, Cevdet je smjestio Vasiliju I hapsi ga OHA
29.epizoda: Tevfik je razotkriven, I Azize je tu OHA

Ne znam koja epizoda: Azize saznaje da Cevdet nije izdajnik OHA

Ove tri zadnje scene su mi vise bile za kraj sezone od ove Cevdetove s dva pistolja. Moja reakcija na kraju je bila “Jel to to?”
Scenaristi su ovdje bili zaokupljeni prvo klisejskim zapletima, zatim nekakvim preokretima, a mnogi likovi su na tom putu protraceni. Prvi koji mi pada na pamet je Stavro koji je na ne znam koliko polja bio aktivan, te s Yildiz s kojom je toliko puta razgovarao, te oko Halita Ikbala (Hilal) tako sto je dobio duznost da ga nadje, te oko Cevdeta kojem od prvog dana nije vjerovao i na kraju ga ubije Azize. Pa mogao je Cevdeta cuti i neki najobicniji grcki vojnik i prisloniti mu pistolj na glavu, a da Stavro ostane ziv za druge zaplete i dogadjaje.
Drugi protraceni lik je zasigurno Vasili koji ode ne pozdravljajuci se ni s jednim ni s drugim sinom. Za Ali Kemala hajde mogu naci i razumijevanja, ali Leon je zasluzio jednu scenu s ocem, kakav god da je bio otac mu je i kako vidimo Leon ga je mnogo i volio. Vjerovatno i Vasili njega, samo sto mu to nikad nije niti rekao niti pokazao. Gubitak sina je bio prekretnica u Vasilijevom zivotu nakon cega se on I Veronika udaljavaju, a on se okrece vojsci I osveti. Ali mozda bi se sve promijenilo sad kad je saznao da je Dmitri ustvari ziv, mozda su ipak jednog dana mogli biti porodica. Jeste, Vasili je na primjeru onog sela ispao hladnokrvni ubica jer ono selo nije bio legitimni vojni cilj, ali ipak mu je to predstavljalo neki teret na savjesti, ipak je bio svjestan tezine svog nedjela u Bozijim ocima kad se pita da li ce mu za to oprostiti i zbog toga se usudjujem pomisliti da se on opet mogao vratiti na onog brizljivog oca i muza kakav je nekad bio. Mislim i da je ono ucjenjivanje Leona s Hilal i trazenje da spijunira za grcku vojku bio ipak neki pokazatelj njegove ljubavi prem njemu, jer je to bio jedini nacin da dopre do njega i da ga tako spasi. Mislim i da je ogromna greska da se Vasili i Leon nisu pozdravili jer su oni sin i otac i morali su se oprostiti, pogotovo sto je Leon oblijetao stalno oko mjesta striljanja. Dakle, greska u scenariju, ako se vidio sa zenom, trebao je i sa sinom.
A kako se samo Leon osjecao? Je li Vasili zaista zasluzio onolike suze prolivene za njim? Za mene je u zadnjoj epizodi bilo previse drame I Leonovih suza, iako su on I Veronika odlicni bili. U onoj sceni na groblju kao da pred nama ne stoji vise Leon kojeg smo upoznali, nego djecak Leon koji istovremeno I pruza oslonac Veroniki I trazi utociste u njenom zagrljaju. Njegov odnos s ocem je bio njegova ziva rana cijelog zivota, ali nacin na koji je ostao bez oca predstavlja dodavanje soli na tu ranu. Otac koji ga nije cijelog zivota pomilovao po kosi sad se zrtvuje za brata u cijoj sjenci je ionako rastao i proveo sav svoj zivot I uz to mu ostavlja status “sina izdajnika” u naslijedje. Otac koji bi danas-sutra bio spreman zrtvovati njega za grcke ideale, zrtvuje sad sebe radi davno izgubljenog I nikad neprezaljenog sina. Tako, I da nije bilo ovog s Vasilijevim zrtvovanjem ocekivala sam neku netrpeljivost Leona prema Ali Kemalu. Ali opet ce sigurno preko AK dobiti vise nego sto bi ikada mogao preko Vasilija I to je ono sto me raduje. Zao mi je sto je izostao njihov zagrljaj u zadnjoj, ali se zato nadam da cemo vidjeti dosta lijepih bratskih scena u drugoj epizodi i da ce on biti most izmedju Hilal i Leona tj.da ce se zahvaljujuci njemu cesce vidjati i imati vise zajednickih scena.
__________________________________________________ _____

Hahah super si ti ovo sve ispisala
Slazem se za Miraj, djevojka je stvarno odlicna..na stranu to sto zahtijevaju reditelji i scenristi, kao da se glumci tu puno nesto pitaju
Sto se tice preporuke drugima za ovu seriju...vrlo rado i sa odusevljenjem...ne znam sto, ali stvarno mi je "legla" bas ovakva kakva je...naravno i mene izludjuju nacini na koji scene prebacuju jedna na drugu, necu im halaliti sto nisu prikazali onu scenu kada je Hilal dosla na bal, pa je Leon izvukao i otpratio kuci ...kao da je to nebitno, a ja ovamo cekam 7 dana da ih vidim...Specifini su, zbrljali su kraj sezone, ali ljudi to su turci, ja ocekujem makar sretan kraj jednog od ovih parova, makar to..na ostalo sam sve spremna, prepustila sam se, i uzivam koliko toliko

Jeedina mana je sto su pokvarili lik Miralaya Tevfika, grehota onakvog zlocu pretvoriti u pokusnog kunica onom debilu Hamiltonu...

Zadnje uređivanje TheWitch : 14.06.2017. at 03:13. Reason: quote
Lili Put is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:55   #1765
Quote:
Lili Put kaže: Pogledaj post
Kubilaj se ne moze porediti sa Boranom...Boran pa 5 mjesta iza njega Kubilaj...(moje licno misljenje, postujem svacije drugo ) Skolovan momak, umjeren u svemu...nije lahko odglumiti njegovu tihu patnju, prosto govori ocima, njegove mimike su nesto sto me odusevljava...ne mogu dusu grijesiti da je Kubilaj toliko los, bilo je tu momenata kada je lijepo glumio..ali nema scene koju Boran nije uspio iznijeti...nikad me se nisu dojmili oni koji dernjavom iskazuju bijes, pa najlakse je vristati i namrstiti facu...ajde pokazi to tiho, da niko ne cuje, zatvoren u sebe, pokazuje kako tinja vatra u njemu a da nijednu rijec ne izgovori!
Sve si rekla
Svaka ti je na mjestu
Upravo o tome i govorim
Nisi ti nista bolji glumac jer iskazujes svoj bijes tim dubokim glasom i onim grimasama koje radis dok si kao ljut.Ima nešto i u očima,a ja to kod Kubice ne vidim.Istina da su Ali Kemal i Leon veoma različiti likovi,ali nije to sad prepreka glumcima da pokažu koliko su dobri.Normalno je da će školovani glumac biti bolji u svome zanatu od nekog ko nema iskustva.Ne govorim ja sad da je on loš,čist je OK za nekog kome je to prva uloga,ali ipak mislim da je taj lik za njega preveliki zalogaj s obzirom da mu je to prva uloga.
Meni njegova gluma iskreno nije toliki problem,ja samo govorim da je Boran puno bolji glumac od njega.Nije loš,ima dosta vremena preko ljeta da radi na sebi i ne sumnjam da će biti bolji.Jedino mi je žao to što nema kemije s Senan i Boranom.Nisu možda imali dovoljan broj scena da bi se moglo zaključit baš tako,ali ono što sam ja vidjela meni je bilo dovoljno.Ja sam htjela gledati srceparajući odnos između braće i majke,ovako ništa s toga.A i plus njegov duboki glas mi sve to upropaštava.Ja znam da to zvuči smiješno😁,ali brate moj ja njega ne mogu shvatiti ozbiljno kad ga čujem.Dok je bio na groblju i razgovarao sam sa sobom tj. pokojnim ocem,ja sam se cijelo vrijeme smijala i samo čekala da završi više.


Poslano sa mog SM-T113 koristeći Tapatalk
stylinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 19:35   #1766
Black, zanimljiv je ovaj tvoj post ali ja se ne bih baš složila sa svim što si napisala...

Govoreći o kvaliteti serije i o tome zašto je općenito hvalimo, ja ti mogu reći da je to kod mene iz nekoliko razloga. Naravno govorim u globalu, o čitavoj sezoni...

Prvo, ova serija za mene uopšte nije toliko obilovala klišejima, toliko puta viđenim, isfuranim, oprobanim...OK, imali smo poneki tu i tamo, ali opet ništa pretjerano...

Primjera radi, pojavila se Lucy, ja sam očekivala da je to ženski lik koji bi trebao stati između Azize i Dževdeta, nekom logikom i valjda dosad već viđenim situacijama u raznim serijama, kad ono...NIŠTA!

Ili, Azize trudna, Dževdet saznaje i opet, da je bilo po klišeju, mogla mu je reći da dijete nije njegovo, kad ono...ONA REČE ISTINU!

Ili, kad je Veronika saznala za Hilal i Leona, i da je Leon zbog nje mogao biti ubijen, vjerovatno je bilo sasvim očekivano da joj zvizne jednu šamarčinu, izdere se za nju, međutim....ONA JE ZAGRLI!

I možda i najupečatljivija stvar...mislim da je ovo PRVA SERIJA u kojoj muškarcu, glavnom liku, ljubav prema ženi, nije na prvom mjestu!!

Vjerovatno je bilo još toga, sada se ne mogu svega sjetiti...

Drugo, za razliku od nekih drugih, ova serija je izrazito dinamična, radnja je išla prilično brzo, bez nekog razvlačenja...ja prva ne volim kad se nekim stvarima posvećuje previše pažnje "pa se razvuče, a ustvari se tapka u mjestu". Spomenula si poljubac Hilal i Leona, ja se sjećam da je poslije toga Hilal bila u sobi sa Yildiz onako zamišljena, mislim da je onda ustala pa gledala kroz prozor... znači vidjele smo nešto i nakon toga...za mene sasvim dovoljno a opet možda je to zato što su, za moj ukus, ponekad stvarno i pretjerivali sa svom tom Hileon pričom

U svakom slučaju već je odavno jasno da je ovo serija prvenstveno domoljubnog karaktera i da ljubavni odnosi i sve vezano za njih ponekad jednostavno padaju u drugi plan...

Treće, viđeno je toliko puno preokreta, toliko puno nekih rješenja u raznim situacijama koja nam možda ne bi nikad pala na pamet...krajevi su im bili uglavnom odlični.

Četvrto, glumci koju su vrhunski odrađivali svoj posao, od onih glavnih, preko omladine do sporednih likova. Toliko puta me fascinirala mimika, suze, bol, patnja, pokreti, reakcije... toliko scena je ostalo upečatljivo: scena Dževdetovog povratka i reakcija Azize na Ali Kemalovom strijeljanju, scena u kojoj ga majka prvi put vidi u grčkoj uniformi, scena požara, scena na večeri gdje Vasili uperi pištolj u Dževdeta, scena u kojoj Dževdet fizički maltretira Azize u kancelariji kada mu je ono spomenula onog Hasana prije Hilalinog vješanja, scena samog vješanja, za mene jedna od najboljih u kompletnoj sezoni, scena u kojoj Leon spasi Hilal kad se htjela objesiti, scena kada ubijaju onog doktora pa Yildiz trči, scena Azize u sobi nakon razvoda, pa scena kad je Dževdet tjera da pomogne Jakupu pa se svađaju ispred kolibe, pa eksplozija one bombe, prijetnja čakijom, pa vjenčanje Azize i Tevfika i Dževdetova reakcija poslije toga, pa kad on sazna za dijete, pa scena u kojoj Leon želi da se ubije pa ga Hilal spasi, pa scena gdje se Veronika pokušala ubiti, pa scena sa ogrlicom, pa scena Leona i Dževdeta u zatvoru, scena Dževdeta i Ali Kemala u kafani, scene Leonovog bijega, pa scena u onom selu kad Azize saznaje istinu, pa scena kad je čitava porodica u zatvoru....itd, itd...ovo je onako što mi pada na pamet, ima toga još sigurno...i da, ovo su uglavnom bile scene međuljudskih odnosa, skoro nijedna patriotska...

Peto, dijalozi su uglavnom bili jako dobri i obično se nije pričalo tek tako, samo da se nešto kaže...mnogo dobrih i upečatljivih rečenica je bilo.

Šesto, za mene je humora bilo sasvim dovoljno, sam Tevfik, njegova mimika, reakcije i potezi su dovoljni da se čovjek nasmije....pa onda i oni svirači su mi bili duhoviti tu i tamo.

Ovo je onako, nabrzinu prokomentarisano, vjerovatno bih još dosta toga mogla napisati ali ima vremena...

Ja ne kažem da je ovo najbolja serija koja je ikad snimljena, bilo je i propusta i loših stvari, pogotovo u ovim posljednjim epizodama, ali generalno, mislim da je prilično kvalitetna, dobro osmišljena i odrađena i kada je u pitanju scenarij i radnja i tehnički aspekti, a o glumcima da i ne govorimo.
Lady chica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 21:58   #1767
Interesantan interviju sa reziserom Burakom K o seriji

https://youtu.be/w0ekiG8IcVU

Molim vese 956 ili slavica 7
dali bi bilo moguc prevod ?,naravno samo o seriji VS

Lady Chica,
Odlicno istaknute scene i sve sto seriju obiljezava kao vrjednu gledanja

Zadnje uređivanje Dalia-Bozur : 14.06.2017. at 22:21.
Dalia-Bozur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:21   #1768
Quote:
Lady chica kaže: Pogledaj post
Black, zanimljiv je ovaj tvoj post ali ja se ne bih baš složila sa svim što si napisala...



Govoreći o kvaliteti serije i o tome zašto je općenito hvalimo, ja ti mogu reći da je to kod mene iz nekoliko razloga. Naravno govorim u globalu, o čitavoj sezoni...



Prvo, ova serija za mene uopšte nije toliko obilovala klišejima, toliko puta viđenim, isfuranim, oprobanim...OK, imali smo poneki tu i tamo, ali opet ništa pretjerano...



Primjera radi, pojavila se Lucy, ja sam očekivala da je to ženski lik koji bi trebao stati između Azize i Dževdeta, nekom logikom i valjda dosad već viđenim situacijama u raznim serijama, kad ono...NIŠTA!



Ili, Azize trudna, Dževdet saznaje i opet, da je bilo po klišeju, mogla mu je reći da dijete nije njegovo, kad ono...ONA REČE ISTINU!



Ili, kad je Veronika saznala za Hilal i Leona, i da je Leon zbog nje mogao biti ubijen, vjerovatno je bilo sasvim očekivano da joj zvizne jednu šamarčinu, izdere se za nju, međutim....ONA JE ZAGRLI!



I možda i najupečatljivija stvar...mislim da je ovo PRVA SERIJA u kojoj muškarcu, glavnom liku, ljubav prema ženi, nije na prvom mjestu!!



Vjerovatno je bilo još toga, sada se ne mogu svega sjetiti...



Drugo, za razliku od nekih drugih, ova serija je izrazito dinamična, radnja je išla prilično brzo, bez nekog razvlačenja...ja prva ne volim kad se nekim stvarima posvećuje previše pažnje "pa se razvuče, a ustvari se tapka u mjestu". Spomenula si poljubac Hilal i Leona, ja se sjećam da je poslije toga Hilal bila u sobi sa Yildiz onako zamišljena, mislim da je onda ustala pa gledala kroz prozor... znači vidjele smo nešto i nakon toga...za mene sasvim dovoljno a opet možda je to zato što su, za moj ukus, ponekad stvarno i pretjerivali sa svom tom Hileon pričom



U svakom slučaju već je odavno jasno da je ovo serija prvenstveno domoljubnog karaktera i da ljubavni odnosi i sve vezano za njih ponekad jednostavno padaju u drugi plan...



Treće, viđeno je toliko puno preokreta, toliko puno nekih rješenja u raznim situacijama koja nam možda ne bi nikad pala na pamet...krajevi su im bili uglavnom odlični.



Četvrto, glumci koju su vrhunski odrađivali svoj posao, od onih glavnih, preko omladine do sporednih likova. Toliko puta me fascinirala mimika, suze, bol, patnja, pokreti, reakcije... toliko scena je ostalo upečatljivo: scena Dževdetovog povratka i reakcija Azize na Ali Kemalovom strijeljanju, scena u kojoj ga majka prvi put vidi u grčkoj uniformi, scena požara, scena na večeri gdje Vasili uperi pištolj u Dževdeta, scena u kojoj Dževdet fizički maltretira Azize u kancelariji kada mu je ono spomenula onog Hasana prije Hilalinog vješanja, scena samog vješanja, za mene jedna od najboljih u kompletnoj sezoni, scena u kojoj Leon spasi Hilal kad se htjela objesiti, scena kada ubijaju onog doktora pa Yildiz trči, scena Azize u sobi nakon razvoda, pa scena kad je Dževdet tjera da pomogne Jakupu pa se svađaju ispred kolibe, pa eksplozija one bombe, prijetnja čakijom, pa vjenčanje Azize i Tevfika i Dževdetova reakcija poslije toga, pa kad on sazna za dijete, pa scena u kojoj Leon želi da se ubije pa ga Hilal spasi, pa scena gdje se Veronika pokušala ubiti, pa scena sa ogrlicom, pa scena Leona i Dževdeta u zatvoru, scena Dževdeta i Ali Kemala u kafani, scene Leonovog bijega, pa scena u onom selu kad Azize saznaje istinu, pa scena kad je čitava porodica u zatvoru....itd, itd...ovo je onako što mi pada na pamet, ima toga još sigurno...i da, ovo su uglavnom bile scene međuljudskih odnosa, skoro nijedna patriotska...



Peto, dijalozi su uglavnom bili jako dobri i obično se nije pričalo tek tako, samo da se nešto kaže...mnogo dobrih i upečatljivih rečenica je bilo.



Šesto, za mene je humora bilo sasvim dovoljno, sam Tevfik, njegova mimika, reakcije i potezi su dovoljni da se čovjek nasmije....pa onda i oni svirači su mi bili duhoviti tu i tamo.



Ovo je onako, nabrzinu prokomentarisano, vjerovatno bih još dosta toga mogla napisati ali ima vremena...



Ja ne kažem da je ovo najbolja serija koja je ikad snimljena, bilo je i propusta i loših stvari, pogotovo u ovim posljednjim epizodama, ali generalno, mislim da je prilično kvalitetna, dobro osmišljena i odrađena i kada je u pitanju scenarij i radnja i tehnički aspekti, a o glumcima da i ne govorimo.


Sve potpisujem, i dodala bih, serija sa puno topline u međuljudskim odnosima. Nitko ne bljuje mržnju, kako zna biti u nekim serijama i nitko nije potpuno negativan lik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
daisy856 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:41   #1769
Dodje cetvrtak...epka yok

Navikla sam na njih, pa mi bas nekako neobicno
Lili Put is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 00:52   #1770
Lady Chica, Bas kao sto sam bila i napisala, prvo su se bavili klisejima misleci pri tome na epizode oko 20, a zatim preokretima u sto spadaju i ove scene uz koje si stavila izdrecene oci.

Odlicno je sto se ne slazes s mojim postom u potpunosti jer se ne slazem ni ja s tvojim, drago mi je da sam procitala tvoje misljenje, Ali zbog njega nisam promijenila svoje. Recimo meni serija nije bila dinamicna. Sjetimo se samo price o oruzju koja se vukla do koje ono epizode, 23? Ölmez Hasana koji dvije epizode pokusava reci Azize da njen muz nije izdajnik, vjesanja Hilal 2 epizode...

Sve i da nisam bila Hileonka ne bih kolutala ocima na taj par koji je u vrh glave imao 5 minuta po epizodi, vjerujem da mi ne bi smetali ni tada. Odes u toalet, po casu vode ili nesto slicno u njihovim scenama i stvar rijesena

Koje scene Leonovog bijega, pa to nismo ni vidjeli niti smo saznali kako je pobjegao iz zatvora, ni kakva je tu konkretno bila Vasilijeva uloga, ni ko je dao Hilal onu stvarcicu koju ona da Leonu

Ako smatras da ti je bilo dovoljno humora u seriji, to imas prvo zahvaliti Onuru Saylaku, a ne Nuran. To ti dodje nesto Kao "slucajni Humor".

Za kraj da kazem da im necu oprostiti sto su upropastili Yildizin lik, hajde da je ostala sivkast karakter, Ali su ju totalno zacrnili i do zadnje epizode nisu znali sta da rade s njom. Toliko je jadnica zapocela nekih prica od kojih nista nije bilo. Malo mi je zao One glumice...

Nisam primijetila neku ljepotu dijaloga u ovoj seriji, Ali moram priznati da ispocetka nisam pazljivo ni gledala, nego sam samo slusala i radila nesto na racunaru ili sam ubrzavala tako da mi je Mozda tada nesto bitno i promaklo.

Meni veceras ne fali nimalo koja sam ja sretnica

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
__________________
Tnx Bhea
Black Kelebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 01:44   #1771
Black, super je što svi ne mislimo isto, drukčije bi vjerovatno bilo pomalo dosadno...

Što se tiče Hileona, nisam mislila samo na čiste scene u seriji, nego na kompletnu tu priču fanova pa možda donekle i produkcije...maltene koju god stranicu otvoriš, ili kreneš da čitaš komentare, ili možda da pokušaš saznati neku informaciju vezano za seriju, ovaj njihov fandom pitanje ovo, pa pitanje ono, montaža ona, video onaj...pa stranica izbaci sliku ovu, hashtag ovaj....pogotovo mislim da je to bilo izraženo u onim epizodama oko ranjavanja i oko suđenja Leonu...malo mi je to realno sve išlo na živce jer je ponekad stvarno djelovalo da je VS zapravo Hileon, a nije tako. Ali dobro, to je iz mog ugla gledanja, kao nekog ko nije Hileonka, pa ako sam i pretjerala, nemojte zamjeriti...

A pod scene bijega sam mislila na scene iz 25-e epizode, odnosno scene Hileon oproštaja, krivo sam se izrazila, mada je i to zapravo bio bijeg na neki način, iako ne iz zatvora...

I što se humora ponovo tiče, da ga nije bilo i nikako, ne bi to mogla biti neka velika zamjerka, s obzirom na samu tematiku serije i sve teške priče koje su prošle kroz prvu sezonu. Nema mi logike očekivati da svako malo neko kaže ili uradi nešto smiješno, u takvim situacijama...Da li je to Onurova improvizacija, Nuranina zamisao njegovog lika kao takvog, indikacije režisera ili nešto četvrto, nije mi bitno, za mene je humora bilo sasvim dovoljno.
Lady chica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:11   #1772
Lady Chica, naravno da bi bilo dosadno da svi mislimo isto, Ali eto ja ipak volim kad se ljudi slazu sa mnom

Pa mnogi su poceli gledati seriju zbog njihove oslobodilacke borbe, pa su pomislili kako su glumci dobri, a Hileon je mnogima dosao Kao bonus. Ali mogu zaista razumjeti da je vama Ne-HiLeonkama islo na zivce. Citala sam dosta tekstova kad sam se zanimala za Hileon i uglavnom su oni i bili u zizi, ne znam kako je to prije izgledalo jer nisam zaista nista pratila.

A i u ratu ljudi nastavljaju sa zivotom, i pored svog tog urnebesa ljudi pokusavaju ostati pozitivni i zato mi ovdje fali malo humora, jer mi je vise zaista DOSTA drame i to sam Mozda prekasno shvatila. Koliko su se samo u zadnjoj epizodi naplakali, ma hajde... Ja sam se zasitila te drametine, na koju god stranu pogledas neko place

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
__________________
Tnx Bhea
Black Kelebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:39   #1773
Hahaha Black, to ti se ne čudim, mislim da svi volimo u određenoj mjeri da se ljudi slažu s nama, ali eto hajde, i ovako je zanimljivo

Ovo oko pozitive si upravu, možda je tog pozitivnog duha stvarno trebalo malo više, ali samog humora je meni bilo sasvim dovoljno i to je opet stvar ličnog ukusa pojedinca...

I da, ono što još može biti plus ovoj seriji jeste to što, barem meni, nijedan lik nije bio toliko naporan, da je zauzimao previše prostora i vremena kako se to zna desiti u pojedinim projektima...
Lady chica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:06   #1774
Quote:
Black Kelebek kaže: Pogledaj post
Lady Chica, naravno da bi bilo dosadno da svi mislimo isto, Ali eto ja ipak volim kad se ljudi slazu sa mnom

Pa mnogi su poceli gledati seriju zbog njihove oslobodilacke borbe, pa su pomislili kako su glumci dobri, a Hileon je mnogima dosao Kao bonus. Ali mogu zaista razumjeti da je vama Ne-HiLeonkama islo na zivce. Citala sam dosta tekstova kad sam se zanimala za Hileon i uglavnom su oni i bili u zizi, ne znam kako je to prije izgledalo jer nisam zaista nista pratila.

A i u ratu ljudi nastavljaju sa zivotom, i pored svog tog urnebesa ljudi pokusavaju ostati pozitivni i zato mi ovdje fali malo humora, jer mi je vise zaista DOSTA drame i to sam Mozda prekasno shvatila. Koliko su se samo u zadnjoj epizodi naplakali, ma hajde... Ja sam se zasitila te drametine, na koju god stranu pogledas neko place

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Ja se moram složiti s Black. Evo, neki dan sam pogledala prvu epizodu i nisam mogla doći k sebi. Koliko sreće, pa oni su se smijali ljudi božji!
Cevdet lovi Ali Kemala, svi veselo jedu za stolom, Azize puca od radosti jer joj je došao muž iz rata, baba radi pitu od patlidžana, Tevfik zeza curice i Hasibe... I onda skužim koliko smo ustvari MALO imali takvih scena.
I ne samo scena gdje su svi sretni i veseli, nego općenito jednostavnih, toplih, nedramatičnih scena gdje ne grcaju u suzama.
Naprimjer, kad Cevdet masira noge majci, a ona mu priča o ocu i kakav je bio. Onda kad Hilal pita tatu da li je lijepa, a on je nazove vrapčićem (a Yildiz vranom) Ili kad AK nazove Hasibe "sultanijom", a Hasibe mu kaže nek probudi "uspavanu ljepoticu" Yildiz koja se poslije žali kako je loš doručak
Pogledajte prvu epizodu i neku poslije 10. recimo pa usporedite. Eto, i meni je isto dosta tolike drame, malo nek olade.
Pixie Chic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:52   #1775
U Istambulu padalo toliko kise da je i studio "Kundur" poplavljen

https://pp.userapi.com/c841632/v8416...8RpnR-HitI.jpg

I jedna slika iza kamere, Sebnem(Eftaliya) Onur (Tevfik) a Halit (Cevdet ) ih kroz prozor "nadgleda"

Dalia-Bozur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:50   #1776
Iako sam se već navikla na ovu pauzu, nekako mi "oko dva mjeseca" ipak zvuči kao puno vremena, do početka nove sezone...
Lady chica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:55   #1777


https://www.gecce.com.tr/haber-vatan...riz-degisiklik

14-stog rujna, (septembra ) pocet ce nova sezona sa 32 ep.

U novoj sezoni scenario ce pisati Uygur Sirin,(koji je bio u ekipi scenarista "Pojraz Karajel " i "Anne")
dali ce Nuran Evren Sit, koja je pisala prvu sezonu i dalje biti glavni scenarist nije poznato
Dalia-Bozur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 18:10   #1778
Jedva cekam da pocne druga sezona
Rosie Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:57   #1779
Hmm, ovo oko promjene scenariste, ne znam šta bih rekla, valjda će biti na nivou Nuran i ostale ekipe...

Inače, vidjela sam da su se pojavile neke špekulacije, ali pošto valjda nema zvaničnog izvora, pretpostavljam da je to samo plod nečije mašte , o tome da će se Halit pojaviti samo u prvoj epizodi nove sezone, odnosno da neće glumiti u nastavku...

I izgleda da snimanja počinju za koji dan, a da je prva epizoda nove sezone planirana za 14. septembar...
Lady chica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 09:11   #1780
Quote:
Lady chica kaže: Pogledaj post
Hmm, ovo oko promjene scenariste, ne znam šta bih rekla, valjda će biti na nivou Nuran i ostale ekipe...

Inače, vidjela sam da su se pojavile neke špekulacije, ali pošto valjda nema zvaničnog izvora, pretpostavljam da je to samo plod nečije mašte , o tome da će se Halit pojaviti samo u prvoj epizodi nove sezone, odnosno da neće glumiti u nastavku...

I izgleda da snimanja počinju za koji dan, a da je prva epizoda nove sezone planirana za 14. septembar...
Ako je to istina, ja ih pozdravljam!
Iako je to realno, one eksplozije nije mogao preživjeti kako smo već komentirali.
Mene ne zanimaju ljubavni jadi mladih Werthera, ali očito su producenti popustili pred navalom maloljetnica.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.