Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 20:32   #21
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
da, pogleda sam ga, koliko vidim Jurec je zastupnik, ali nemam ga gdje uzivo vidit i probat u ST, a ipak bi volia vidit kakav je uzivo. Ono sto mi je primamljivo je svakako cijena - novi skuter s poprilicnim kotacima za ispod 10tkn. Jedino, kakvo je stanje s dijelovima i servisom?
On ga je uzeo u Metalia Comercu, koji (kažu) ima sve djelove za njega. Za servis ne znam, ali ne bi smjelo bit problema, to je klasična mehanika.
Jedino je zvuk bzvze.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:22   #22
kupi generic, to ti je super. Oduvijek mi ga je bila żelja kupit, al jbg imao i Kymca i Longiju, jedva sam ih preżalia
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:41   #23
Ne znam kakvi su ti uvjeti korištenja skutera, ali vožnja na tim pedesetkama je patnja svugdje osim u strogom centru grada. Osobno bih pregrmio tih 3000 kn za polaganje A kategorije i gledao urednu Apriliu Sportcity 200, povoljne su, lagane, imaju provjerenu mašinu i možeš s njima i na duži put bez straha.
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:53   #24
Quote:
TheSnatch kaže: Pogledaj post
Ne znam kakvi su ti uvjeti korištenja skutera, ali vožnja na tim pedesetkama je patnja svugdje osim u strogom centru grada. Osobno bih pregrmio tih 3000 kn za polaganje A kategorije i gledao urednu Apriliu Sportcity 200, povoljne su, lagane, imaju provjerenu mašinu i možeš s njima i na duži put bez straha.
točno tako, za iznos umjesto da kupi neki novi 50ccm položi A, s ostatkom love neki skuter polovni 4t između 100-200ccm
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:18   #25
viruj, lomin se oko A kategorije, ali to mi povlaci jos par drugih stvari: ide mi nova vozacka onda i obnavljanje svakih 10 godina, zena mi opet ne moze vozit skuter jer onda i ona mora polagat a kategoriju, za sve dalje, u pravilu koristim auto jer cim idu dica (dvoje) onda je to neminovno.
skuter bi isa poglavito jer svakodnevno, i to vise puta napravim po 2-3km od kuce i nazad, a kako sam u centru, vise goriva i zivaca izgubim trazit parking nego sto mi triba za sam prijevoz. za dalje, opet je tu auto.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:47   #26
au, sad bi i ona. komplicirano. Uzmi si neko biciklo
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:04   #27
Da, ako je samo za po grada, onda bi bicikli bio još bolji. Ubaci na njega 500 W elektro motor i nema frke
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:29   #28
bicikli otpadaju, ili su prica za sebe, gdje obiteljski svi sidnemo pa djiramo...

ponovit cu uvjete s pocetka: skuter za dvoje (odrasli+dite cesce ili odrasli+odrasli rjedje), 50ccm zbog vozacke (oboje imamo B kategoriju).
na mapsu sam gleda, najcesce relacije su 1,7km s 5 semafora, 1,9 s 5 semafora, i nesto udaljenija 5,5km s nekih 11 semafora.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:13   #29
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50...oglas-22525096
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 19:06   #30
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
On ga je uzeo u Metalia Comercu, koji (kažu) ima sve djelove za njega. Za servis ne znam, ali ne bi smjelo bit problema, to je klasična mehanika.
Jedino je zvuk bzvze.
to je 4t skuter. ne znam, meni oni ok zvuce, bar ovi 125. ovi od 50 su skoro pa svi 2t.

Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
kupi generic, to ti je super. Oduvijek mi ga je bila żelja kupit, al jbg imao i Kymca i Longiju, jedva sam ih preżalia
pa evo, googla i nasa da je pro moto drza tomos i generic, ali da me ubijes, niti se ko javlja na telefon, niti ja to na adresi koja je navedena mogu nac.
u blizini su motostar sta drzi piaggio i talijane i yamaha, ali ovih nigdi!

koliko sam skuzia, njih je piaggio uzea, i ima isti odnos ka seat u vw grupaciji. inace, cini se ok cijena, ali prvo pitanje koje mi je zena postavila je kako ces ga dovuc


uglavnom, juce sam bia u motostara, malo se raspita za liberty-a, ali kako je 4t doslovce me prodavac odbiva od primisli da takvo sto kupujem. zar je moguce da je 4t toliko los, mislim ono, 3 ventila, injection. umjesto toga me upucuje na NRG-a, na Runnera, a oba su ono, grba na sredini, bez pretinaca, manji, 20tkn. budimo realni, nije mi 14 godina pa da mi je to san sad, a kad sam jos procita da to govna zna potrosit po 4-6l/100km za dobro jutro, onda su mi jos manje zanimljivi.

jutros sam bia do yamahe, ponudjen mi je neos, 16.5tkn, s tim da je to po velicini klasa manji skuter. onako, ne cini se los, imaju ga u servisu pa sam dogovoria dovuc zenu u ponediljak da ga isprobamo po vukovarskoj uz uzbrdicu. malo se mislim oko 2t, jer mi se u toj varijanti nekako vise svidja kymco agility 16+.

Vidia sam agility-a 16 i na njuskalu, godinu-dvi stari od 11-13tkn.

kod njega me samo buni izostanak 4t varijante na nasem trzistu, dok primjerice u srbiji, oba su istaknuta u cjeniku. obicni agility pak dolazi i u 4t varijanti, dok ovaj veci ipak ne.

vise sam LUD od svih mogucih opcija i varijanti, ali zadnje sto bi tia je da uzmen to cuda, da onda trosi skoro ka auto, a ide nikako... onda je bolja opcija da bar nemam nekog zavidavanja i podesavanja svako drugi dan i da trosi ko upaljac nego sad neke nabrijane i rastrosne varijante.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:56   #31
Sve sam ja to već ispita hahahah

problem sa 4t skuterom je taj što se u dvoje vuce po cesti, pogotovo ako je malo uzbrdo.

NRG, runner i aprilia sr i aerox su skuplji, vodeno hlađeni i top što se tiće 50 cc i brzine i svego što se tiće brzine

kymco je izbacija 4t baš radi problema s brzinom i samo 2 t je u igri što se tiče njih

ja gledan već jako dugo ali su cijene užas, na kraju cu kupiti nopvi i riješiti sve brige. Ovaj vikend iden pogledati jedan agility 16+ 50 cc 2t ako ne spusti min 20%, okret na peti i doma
xoox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 21:12   #32
na njuskalu sam vidia dva 16+, i to jedan 13+tkn, godinu star, i 11.5tkn, 2 godine star, ali iskreno, i jedno i drugo mi je onako premala razlika u cijeni u odnosu na novog. ispada da je stvarno najbolje uzet iz ducana i od prvog dana znas citavu povijest skutera.

nrg, runner i slicni meni iskreno nemaju smisla jer imam AUTO, kombinirano potrosim 6.7 dizela, tako da osim velike ustede zivaca radi parkiranja, nema smisla imat realno govance od 50ccm koje trosi ka auto.

eto, ako uzmes tog 16+ prije mene, rado bi cua neku realnu potrosnju jer mislim da takvi ipak nebi smili cuclat ka nrg.


iskreno, zivcira me sto di god otidjes nemas niti jedan od tih skutera za probu. doslovce ispada da ih kupujes napamet. mislim, ni cipele ne kupujes bez da probas, a ovo bi triba na slipo...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 21:19   #33
Ovih Kymca ima u Zd kupiti i probati, a pošto sam tamo servisira skuter koji sam ranije ima u razgovoru sa serviserom je napomenija da je najbolje takav skuter kupiti novi pa ako se rasuju imas garanciju.

A gle, ja san prije toga ima apriliju sr ditech koja je trošila 2.5 l i išla ko blesava ali sam najviše cijenija to što se sve obavi jako brzo po gradu, nema gužve, nema traženja parkinga i da je trošija neznan koliko opet bi ga vozija jer nema stresa oko svega drugog što auto zahtjeva po gradu.

Zato sad gledan samo da more povući dvoje odraslih ljudi 50 km/h, a ovo drugo mi nije briga, bitno mi je da bez stresa dođen po liti do grada i ne tražin parking uru vrimena.:klap:

cijene na njuškalu neću niti komentirati...
xoox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 22:02   #34
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50...oglas-20368646 , ovo po slikama ok, nek te ne brine godina proizvodnje,i km, te starije 3x bolje od ovih novih koje su sklepane od china dijelova...nebi vjerovao kolko te stare neos mogu prijeć km.
A onaj kym.ag.16 4t ti neide nikud, brdo veće nemože svladat
ako se bojiš tih malih kotaća, nemoj možda ništ uzimat, ostani na 4 kotača, nije to za tebe
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:11   #35
Quote:
xoox kaže: Pogledaj post
Ovih Kymca ima u Zd kupiti i probati, a pošto sam tamo servisira skuter koji sam ranije ima u razgovoru sa serviserom je napomenija da je najbolje takav skuter kupiti novi pa ako se rasuju imas garanciju.
hmmmm... van splita nisam ni pita, ni gleda... uglavnom, ako je tako, do zadra sam ima u planu ic doskora, pa bi se onda najavia za probnu voznju.
imas pravo, 2 godine si sigurno miran, a ako prezivi dotad, onda ce valjda i posli nekako...

Quote:
xoox kaže: Pogledaj post
A gle, ja san prije toga ima apriliju sr ditech koja je trošila 2.5 l i išla ko blesava ali sam najviše cijenija to što se sve obavi jako brzo po gradu, nema gužve, nema traženja parkinga i da je trošija neznan koliko opet bi ga vozija jer nema stresa oko svega drugog što auto zahtjeva po gradu.
iskreno, meni je najveca muka upravo parking. prakticki sam u centru i cim se maknes, gotovo... za sv.duju sam se taman vraca iz zg u st i stiga sam dosta brzo, ali onda sam sat vrimena (bez preuvelicavanja) trazia parking i kruzia ko budala. doslovce sam puka!
a svakodnevno sam po par puta unutar 2km, od cega cesto jos bar 3-4 puta toliko izgubim na parking. tako da ima smisla cila ta prica.

Quote:
xoox kaže: Pogledaj post
Zato sad gledan samo da more povući dvoje odraslih ljudi 50 km/h, a ovo drugo mi nije briga, bitno mi je da bez stresa dođen po liti do grada i ne tražin parking uru vrimena.:klap:
eto, meni je sad isto na pameti... dvoje odraslih i neka normalna brzina. za razliku od auta, garantirano s ovim necu jurit...

Quote:
xoox kaže: Pogledaj post
cijene na njuškalu neću niti komentirati...
zato ja ocu - bolesno!

Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50...oglas-20368646 , ovo po slikama ok, nek te ne brine godina proizvodnje,i km, te starije 3x bolje od ovih novih koje su sklepane od china dijelova...nebi vjerovao kolko te stare neos mogu prijeć km.
vidia sam ga i prvenstveno odbacia jer ima vec 16 godina. volia bi da mi auto nakon 16 godina vridi cak jednu cetvrtinu (pa i vise) novoga. inace, za njih su se u yamahe pohvalili kako ih koristi city-express, i da stvarno uspiju hrpu km nabrat.

Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
A onaj kym.ag.16 4t ti neide nikud, brdo veće nemože svladat
ako se bojiš tih malih kotaća, nemoj možda ništ uzimat, ostani na 4 kotača, nije to za tebe
bas zato bi volia i sam to probat. sto to znaci da ne moze svladat? tomos a35 ne moze jednog covika svladat uz vukovarsku, a opet, u ono vrime je bia ok...
a slusaj 20 godina je 20 godina... ali ako mogu drugi, mogu i ja... nema tu straja, samo privikavanje - opet!
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:26   #36
nema veze što nemoš Kymca probat, probaj nekog Baotiana 4t ili srodno kinesko, tak je ista mašina i na
Kymcu
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:50   #37
4T ti nema apsolutno nikakvog smisla u toj kubikaži.

Mi kod kuće imamo par godina starog Neosa, ima neki Leo Vince auspuh i lakše valjke i bez problema po ravnom dođe do nekih 75 km/h. Mislim da je novi plaćen 13t kn iako je po meni Piaggio bolji izbor.
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:07   #38
Novi Kymco Super 8 50cc 2t je 13000 kn i to je po meni najbolje što se more dobiti za tu lovu, velika kola, stabilan motor i dovoljno brz. Baš san zatražija ponudu za gotovinsko plačanje pa me zanima koliko će skiniti cijenu.
xoox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:07   #39
jel to u zadru po 13tkn jer je inace 14tkn?
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:32   #40
Da tako je 14000 kn, ispravak netočnog navoda

http://kymco-hr.com/cjenik/ - ovo je zadnji cjenik iako bi mogli dati popust na keš, baš me zanima koliki ...
xoox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.