Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2006., 12:24   #41
@sarona: Mislim da ne možeš se javiti za pripravnika za VSS jer imaš godinu dana radnog iskustva,nije bitno da li je SSS/VŠS/VSS a koliko sam upućena oni traže one koje nemaju nikakvog radnog iskustva. Međutim, mislim da bi ovo tvoje pitanje bilo bolje da ga uputiš Vojky-u -on bi bolje bio siguran u ta pravna pitanja. I bolje dao odgovor.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 19:39   #42
vojky??? pomagaj...
__________________
live and let die!
-->sarona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 19:41   #43
hm...pa zato im ne posaljete mail, pa ćete znati sigurno, ovako možemo samo nagađati....
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 13:26   #44
Quote:
Gorila kaže:
Pozdrav!
Da li se netko javio na natječaj za pripravnika u poreznoj upravi u zgb? Zna li tko kako je tamo?
Inače, traže oko 130 ekonomista za područni ured u Zgb-u? Da li to znači da onda te pripravnike rasprše naokolo po ispostavama po okolnim mjestima npr. Sv. Ivan Zelina, Ivanić-grad i sl? Svaka informacija dobro došla!
Hvala!
Gdje je objavljen taj natječaj? I ja sam zainteresirana!
nrd4568 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 14:08   #45
Quote:
nrd4568 kaže:
Gdje je objavljen taj natječaj? I ja sam zainteresirana!
@nrd4568: ja sam taj natječaj našla u Večernjem listu od prošlog petka, a mislim da se takve stvari inače objavljuje u Narodnim novinama. A sada pisalo je da je 15 dana rok prijave, ali pogledaj ili stvarno nazovi i pitaj u središnji ured Porezne uprave u Zagrebu do kada traje natječaj
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 16:13   #46
Porez platiti u BiH?

bok,

htio sam pitati kako i koliko bi se platilo porez u bosni? recimo da bi otvorio tamo tvrtku koliko bi mi se oduzelo na dohodak (ili na dobit)? jel isto (odprilike) kao u hrv ili je tamo puno manji? meni se cini da je ovdje previse pa razmisljam se prebaciti tamo?! ima mozda neko nekih iskustva ili slicno?!
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 17:37   #47
a šta se u bosni plača porez?!
ja sam mislio da tam svi rade na crno...
 
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 17:47   #48
hehe...


mislim da sam cuo da se i tamo placa, al nisam siguran...
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 18:16   #49
Znam ih nekoliko koji su proizvodnju prebacili u republiku Srpsku jer im je navodno jeftinije. I tamo postoje porezi, istina lako ih je izbjeci ako si orijentiran na domace trziste, ali ako si izvoznik onda vec malo teze. I koliko se sjecam prije dvije tri godine stope poreza su bile vise nego u RH, ne znam kako je sad nakon uvodjenja PDV
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:53   #50
bosna je eldorado za sposbne...lopove
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 17:09   #51
jel nitko nezna koliko bi mogao bit porez?
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 21:53   #52
pričekaj još malo... možda se i javi netko ko fakat zna!
i mene bi to zanimalo!
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 22:53   #53
evo tu imate sve

http://www.fipa.gov.ba/doing%20busin...formations.htm
iksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 19:55   #54
Izvlačim ovo iz prašine i zanima me Gorila, sarona i nmd468, da li ste bile na testiranju za poreznu i kako vam se sve općenito čini. Ako ste bile. Zanima me povratna informacija.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 20:07   #55
Nemam pojma, na kraju se nisam javio na natječaj zbog nekih svojih mušica, al čuo sam nešto kao da je prošlo dosta vremena dok su uopće počeli ljude zvat na testiranja. Čuo sam da na tim testiranja ima dosta pitanja vezanih uz ustav i pravo, navodno...
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 18:05   #56
sorry, ni ja ti nemam niš pametnog za reći, nisam se prijavila...
__________________
live and let die!
-->sarona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 14:59   #57
Evo par informacija o tom natječaju i testiranjima. Tek 20.10 osobe sa srednjm školom idu na testiranje. Sa višom stručnom spremom je bilo testiranje 02.10, nakon rezultata razgovor sa kandidatima koji su prošli testiranje. Slijedi psiho test i test inteligencije. Ako se ti testovi prođu ide se na razgovor kod psihologa. Sve to ide jako sporo, sigurno mjesec dana od početka testiranja do primanja na posao plus vrijeme koje se čekalo na testiranje. Za testiranje se treba naučiti Ustav i dosta zakona, njih 6,7, još je engleski na testiranju i rad na računalu u Wordu i Excelu.
Imate još nešto o tome na www.pu.mfin.hr. Tražite pod zaposlenja i upute kandidatima.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 23:32   #58
Dodatno pitanje u vezi PK..

Morao bih izvaditi novu PK, jer to trazi novi poslodavac, zbog cinjenice da je mjesto prebivaliste (i izdavanja PK) jedno, a mjesto rada drugo. I ne, ne putujem, vec imam prijavljeno boraviste u mjestu rada.
Mogu li samo otici u poreznu upravu mjesta rada po novu PK? Je li za to bitno i prebivaliste, ili je dovoljno ako imam prijavljeno boraviste u mejstu rada?
Gdje to radim u Zagrebu?

I dodatno pitanje, moram li zbog toga mijenjati osobnu, tj., mogu li imati samo prijavljeno boraviste, a ne i prebivaliste u mjestu sadasnjeg rada i zivljenja? Naime, to mi se ne da raditi, jer je stvar u tome da mi je potrebnu birokratsko-drzavnu papirologiju vremenski krace i jednostavnije rijesiti u mjestu prebivalista nego u ZG.

Ljudi na osobne, prijavu i odjavu vozila u MUPu i slicno cekaju satima, pa cak i po par dana trebaju dolaziti (da ne pricam o izostajanju s posla zbog toga), dok ja sve to mogu rijesiti u 2,3 sata (sto ukljucuje i hodanje od jedne zgrade drz. uprave do druge). a cak mi je i lakse uzeti dan slobodno, proputovati 300km i odmah sve u jednom danu rijesiti nego sve to razvlaciti danima i visesatnim cekanjima u redovima, za sto nemam ni vremena, a ni volje.

Zahvaljujem se na odgovorima.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 02:15   #59
Quote:
Zli_Ciko kaže:
Dodatno pitanje u vezi PK..
Najbolje pitaj izravno poreznu upravu: www.pu.mfin.hr
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 09:33   #60
Quote:
Zli_Ciko kaže:
Dodatno pitanje u vezi PK..

Morao bih izvaditi novu PK, jer to trazi novi poslodavac, zbog cinjenice da je mjesto prebivaliste (i izdavanja PK) jedno, a mjesto rada drugo. I ne, ne putujem, vec imam prijavljeno boraviste u mjestu rada.
Mogu li samo otici u poreznu upravu mjesta rada po novu PK? Je li za to bitno i prebivaliste, ili je dovoljno ako imam prijavljeno boraviste u mejstu rada?
Gdje to radim u Zagrebu?

I dodatno pitanje, moram li zbog toga mijenjati osobnu, tj., mogu li imati samo prijavljeno boraviste, a ne i prebivaliste u mjestu sadasnjeg rada i zivljenja? Naime, to mi se ne da raditi, jer je stvar u tome da mi je potrebnu birokratsko-drzavnu papirologiju vremenski krace i jednostavnije rijesiti u mjestu prebivalista nego u ZG.

Ljudi na osobne, prijavu i odjavu vozila u MUPu i slicno cekaju satima, pa cak i po par dana trebaju dolaziti (da ne pricam o izostajanju s posla zbog toga), dok ja sve to mogu rijesiti u 2,3 sata (sto ukljucuje i hodanje od jedne zgrade drz. uprave do druge). a cak mi je i lakse uzeti dan slobodno, proputovati 300km i odmah sve u jednom danu rijesiti nego sve to razvlaciti danima i visesatnim cekanjima u redovima, za sto nemam ni vremena, a ni volje.

Zahvaljujem se na odgovorima.

sa svojom poreznom karticom koju si izvadio u mjestu stalnog prebivališta odeš u poreznu upravu u mjestu gdje imaš prijavljeno boravište zajedno sa prijavom boravišta sa MUP-a i onda će ti u poreznoj upravi izdati tzv. 'privremenu' poreznu karticu koja ti vrijedi sve dok si tu gdje jesi.

dokumente ne moraš mijenjati jer na njima je adresa prebivališta a ne privremenog boravišta.

i tu novu PK dobiješ odmah, nema nikakvog čekanja. ako ti je privremeno boravište u ZG onda to moraš riješiti u Zg jer ti PU u mjestu boravišta mora izdati novu PK.

PU u ZG ti je u Novom Zagrebu, Av. Dubrovnik 32.
i ako mijenjaš PK usred godine a kasnije tražiš povrat poreza za tu godinu možeš tražiti u bilo kojoj PU od te dvije, a kasnije podnosiš samo u onoj koja ti je izdala PK.

sve sam to sama prošla tako da ti je to iz mog iskustva, i funkcionira
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.