Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 18:07   #541
Probaj sa ovim, napravis smjesu kući a poljevaš je sa nekom kućnom prskalicom šta ostane od staklopera i sl.

Quote:
Recept za 4 litre tekućine koja uništava korov je:

4 litre jeftinog octa
1 šalica soli
2 žlice deterđenta za posuđe

Sve smješaj zajedno, prelij u bocu sa sprejem i pošpricaj taj korov! Bonus je da ovaj pripravak nije štetan za kukce koji žive u tvom vrtu.

Ovo je velika doza a ti smanji količine koliko ti treba.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:42   #542
Hvala ti.Mislim da bi to bilo dobro.Već sam planirala sve prekriti crnom folijom da se mahovina uguši,ali ovo mi je ljepše i urednije
toska 48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 11:55   #543
Potreban mi je savjet, odnosno biljka sljedećih karakteristika:
-dobro raste u dalmatinskim predjelima (podvelebitsko područje), 10-20m od mora - kamen, crvena zemlja, slani morski zrak
-ne treba održavati osim jednom godišnje u tijeku ljetovanja podrezati višak grana
-ima lišće koje pravi dobar hlad i ne otpada previše
-nije grm, već stablo
-nema nekakve dosadne plodove

Trenutno imam smokvu nekakvu divlju, al to otpadaju plodovi, lišće i već je stara i osušena. Dakle, generalno je namjena HLAD uz more da mogu na miru pit pivo bez zafrkavanja.
Možda nešto kao paulovnija?
Hvala!
alphaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:17   #544
prije 10 dana došao sam u posjed odbačene palmice sa jednom slomljenom grančicom u bazi (deblu). Nakon zalijevanja lagano sam pričvrstio grančicu (nije suha) sa pik trakom.
Pitanje:
koja je mogućnost trajne imobilizacije slomljene grančice
jer je ona došla u dobre ruke i živnula je
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:47   #545
Quote:
alphaman kaže: Pogledaj post
Trenutno imam smokvu nekakvu divlju, al to otpadaju plodovi, lišće i već je stara i osušena.
Ubila ju je susa, dogodine ce biti kao nova, ovo ti je prilika da grane malo posredis.

Quote:
Dakle, generalno je namjena HLAD uz more da mogu na miru pit pivo bez zafrkavanja.
Pada mi napamet cesmina ali ona ne raste brzo.

Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
prije 10 dana došao sam u posjed odbačene palmice sa jednom slomljenom grančicom u bazi (deblu). Nakon zalijevanja lagano sam pričvrstio grančicu (nije suha) sa pik trakom.
Pitanje:
koja je mogućnost trajne imobilizacije slomljene grančice
jer je ona došla u dobre ruke i živnula je
Mislim da ne, odsjeci je, doci ce nove ako budes pazio na nju.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:07   #546
Hvala, čekam da se i Biljka 112 izjasni i režem
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:31   #547
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
prije 10 dana došao sam u posjed odbačene palmice sa jednom slomljenom grančicom u bazi (deblu). Nakon zalijevanja lagano sam pričvrstio grančicu (nije suha) sa pik trakom.
Pitanje:
koja je mogućnost trajne imobilizacije slomljene grančice
jer je ona došla u dobre ruke i živnula je
Radi se o listu jer palme nemaju grane. Kako se listovi suše i otpadaju nastaje deblo. Slobodno odreži to što se potrgalo, neće zarasti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:31   #548
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Radi se o listu jer palme nemaju grane. Kako se listovi suše i otpadaju nastaje deblo. Slobodno odreži to što se potrgalo, neće zarasti.
To je palmica kodnog naslova "Dactylifera" i imaju za sada 3 grančice isto kao :https://www.podarimo.si/98999-palma-...ix-dactylifera
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:53   #549
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
To je palmica kodnog naslova "Dactylifera" i imaju za sada 3 grančice isto kao :https://www.podarimo.si/98999-palma-...ix-dactylifera
Po naški to je datulja a treba ponoviti da palme nemaju grane.
Odreži taj list i prihrani palmu tekućim gnojivom za lisne biljke.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:59   #550
Ujutro
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:46   #551
dok palme njišu graneeeee....
i cijela varoš spiiiiiii......
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:45   #552
Pozdrav svima

di je najbolje kupovat stvari za vrt i šumu?

Znači trebam (otprilike): lopata, štihača, motika, pila, sjekira, škare za obrezivanje (malo jače), nekoliko pari rukavica zaštitnih, gumene čižme, zaštitno odijelo (vodonepropusno)...i takve stvari

Da li je pametno na njuškalu uzimat ili da uzmem na jednom mjestu? Najiskrenije mi se ne da obilazit te sve centre i navažat okolo po gradu (Zg) da bi kupil u svakom nekaj jeftinije par kuna i onda na gorivo potrošil više nego kaj bi bila ta razlika hahaha

Samo napomena da kupujem stvari koje bi trajale dugo i koje su kvalitetne...da ne moram svako malo nekaj popravljat ili kupovat novo

Da li se isplati uzimat, recimo, Fiskars (ili neki drugi brand) ili nema potrebe i pametnije je uzet no name?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:11   #553
Većinu ćeš naći tu http://www.fiskars.com.hr/.
Njihov alat vrijedi svaku kunu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:47   #554
Znam zato sam i pital

ali recimo...ima "običnih" drvenih sjekira po ne velikim cijenama i Fiskarsove skuplje...e sad, jel mi pametno uzimat njihove ili da uzmem običnu?
Isto tako ima dosta alata jeftinijeg od Fiskarsa i ne znam u kom smjeru krenut jel sad prvi puta kupujem za sebe tak nekaj i prvi puta imam priliku radit sa biljkama, drvećem, granjem, u šumi povremeno, obrezivanje biljaka i sve to skupa a volio bi uzeti kak spada, naravno.

Iskreno, radije platim stvar, karikiram, 150kn, nego da uzmem za 100 i onda za par godina opet novo jer se ovo za 100 raspalo/potrgalo/uništilo bla bla..
U tom smjeru je išlo moje pitanje

Ovo je njihova stranica i nema cijena...znam da ih imaju u Poljoopskrbi u Maksimirskoj i mislim da sam vidio da ima u Bauhausu
Jel ima još neki alat da se zna da je tu negdi kvalitetom ko Fiskars? Ja sam stvarno novi u tome svemu i nemam pojma. Za Fiskars znam već 30ak godina...možda i koju više, jer su starci kupili njihove noževe kad sam bil teenager i znam da su uvijek bili top kvaliteta.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:32   #555
Gle, kupiš Fiskarsovu sjekiru i ona traje. Istina, u startu je skuplja od obične ali nemaš problema da će se zatupit nakon što pet puta opališ po drvetu, neće puknuti držak i sl.
Ista stvar sa svim njihovim proizvodima, traju, ne lome se, klasa iznad svih drugih.
Gardena ima nekakav alat koji je cijenom tu negdje sa Fiskarsom, nije loš ali barem meni se čini da je ipak nešto nekvalitetnija od Fiskarsa.
Pogledaj i za Gardenu http://www.gardena.com/hr/.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:36   #556
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Većinu ćeš naći tu http://www.fiskars.com.hr/.
Njihov alat vrijedi svaku kunu.
definitivno - imam sve njihovo (cak i lopatu za snijeg) i bolji alat nisam isprobala
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:24   #557
Ok
fala na odgovorima

Poljoopskrba, Eurovrt...jel ima još negdi u Zg da se mogu kupit njihovi proizvodi?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:44   #558
Imam par gomolja indijske kane iz kojih ove godine nije ništa izniklo.
Gomolji su u dobrom stanju barem tako izgledaju ali ne daju nikakakvog ploda...

ne kužim što im se dogodilo?

Ima li tko iskustava sa time?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:20   #559
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Imam par gomolja indijske kane iz kojih ove godine nije ništa izniklo.
Gomolji su u dobrom stanju barem tako izgledaju ali ne daju nikakakvog ploda...

ne kužim što im se dogodilo?

Ima li tko iskustava sa time?
Rizom ne gomolj. Plod neće dati već bi iz njih trebala izrasti stabljika.
Sad, zašto ništa ne raste...moguće da su rizomi krivo odrezani, tj. da nema nijednog pupa.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:06   #560
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rizom ne gomolj. Plod neće dati već bi iz njih trebala izrasti stabljika.
Sad, zašto ništa ne raste...moguće da su rizomi krivo odrezani, tj. da nema nijednog pupa.
Rizomi da...izgledaju kao krumpiri sa slabašnim korijenjem no ne daju stabiljku.

Izvadila sam ih iz zemlje, sad ću ih osušiti i čekati će proljeće možda nekaj naraste iz toga.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.