Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2016., 23:20   #7881
Quote:
OrcaPerestrojka kaže: Pogledaj post
U sparu vratušu.
Radije biram pizzu
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 04.09.2016., 08:41   #7882
grašo, zabok... jela se pizza pa evo dojma s druge teme

Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
pizza kmečka (špek, kulen, paprika, kukuruz, luk) velika za nas 2 prevelika ja pojela 1/4, momak 1/2, 1/4 nosili doma. uz 1 kozel i 1 limunsku travu 74kn pizza nam se jako svidjela, volimo deblje tijesto, a i jako im je fin taj rub punjen sirom, odlično! veličinom mislim da je pizza nadmašila i oro goro u najboljim danima, a bome i okusom! kad se opet poželimo (pizze, ne djece ), vratit ćemo se sigurno...
ma.nx is offline  
Old 04.09.2016., 11:15   #7883
http://plavakamenica.hr/2016/09/04/n...tovo-savrsena/

Plava kamenica o O'hara pizzeriji.
Deedy is offline  
Old 04.09.2016., 12:32   #7884
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ijaoooo, jedva čekam da rasprava sad krene ispočetka!

Ontopično, jedva čekam otići probati novu O'Hara pizzu, jedino ne znam da li da im dam još malo vremena da se utreniraju.
Odbili su me malo zadnji komentari ljudi koji su zaista tamo i bili da je pizza u sredini ipak bila malo previše gnjecava.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 04.09.2016., 12:42   #7885
Ja bih pričekao da se uvježbaju i izbace novi menu.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Old 04.09.2016., 12:55   #7886
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Kaj, promet, zaradu?
rki mod on:
Pa da vidimo...to je cca 20.000 kn svaki dan na pici + nek je još 10k kn na cugi (a ja mislim da je i više, no nebitno), to je do cca. milje kn mjesečno, ak delaju sve dane.
Recimo 10 milja prihoda godišnje.
Nek im ostane i samo trećina ili makar 1/4 čiste dobiti....
Lepo. Najs.
rki mod off:




ios / tt
Ako vas baš toliko zanimaju prihodi, uvijek možete otićin na sudski registar, ukucati OIB tvrtke, i pogledati godišnje finacijske izvještaje.
stadleter is offline  
Old 04.09.2016., 13:32   #7887
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Ijaoooo, jedva čekam da rasprava sad krene ispočetka!
Joj, meni je baš nešto dosadno. Hoćemo li početi sa zagoretinama ili cijenom ? Ili s daskom, a iz gnjecave sredine sve ti se cijedi u krilo. ? Ajd, dame imaju prednost, odaberi i počni.



ontopic

Pričekaj da skockaju tijesto, fakat je bila mljackava sredina. Brzo će. Mislim da ih muči spora fermentacija sa starterom u kombinaciji s kvascima. Sad bi im Justin dobrodošao.
Pellaprat is offline  
Old 04.09.2016., 14:21   #7888
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Joj, meni je baš nešto dosadno. Hoćemo li početi sa zagoretinama ili cijenom ? Ili s daskom, a iz gnjecave sredine sve ti se cijedi u krilo. ? Ajd, dame imaju prednost, odaberi i počni.



ontopic

Pričekaj da skockaju tijesto, fakat je bila mljackava sredina. Brzo će. Mislim da ih muči spora fermentacija sa starterom u kombinaciji s kvascima. Sad bi im Justin dobrodošao.
Hvala na udijeljenoj časti da započnem igre. Evo - meni onaj rub izgleda prekruhasto, a cijela pizza siromašno. O cijeni da ne govorim.

Zaozbač, pričekat ću još malo s odlaskom iako ovo što je ekipa iz Plave kamenice jela izgleda odlično. Naravno, to su sigurno slike s neta, a ne iz O'Hare.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 04.09.2016., 15:46   #7889
zadnjih 10 strana se priča isključivo o jednoj piceriji dođe mi da odem u Kuhinju i uzmem jednu picu na blef bez da znam jesu li se vratili stalni picamajstori ili su još uvijek zamjenski,
i da okačim riport, samo da se za promjenu priča o nečem drugom
Krkimir is offline  
Old 04.09.2016., 15:48   #7890
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
...meni onaj rub izgleda prekruhasto, a cijela pizza siromašno.
Znači ti se slažeš s Butkicom da su neki segmenti ruba odviše krušni ?


Ozb!

Mislim da O'Hara hitno mora smanjiti količinu sastojaka na ovom sadašnjem promjeru tijesta. Šampinjone hitno izbaciti ! Ne znam zašto koriste konzervirane ali čitam da je to i u Italiji uobičajeno.

I još nešto o Butkici.

Baš sam znatiželjan kako (i koliko) se vlasnik O'Hare zahvalio Butkici na ovom napisu. Ja znam da ovakav osvrt O'Hara zaslužuje ali to Butkica ne zna. Pisati ovakvu kritiku a ne reći koje je brašno u igri, kakav starter i ne manje važno koji paradajz jer O'Harina pizza dio kvalitete može zahvaliti korištenju "Pomama za Pomama" paradajza od firme "Zdravo za gotovo". Od toga nema bolje ! A što se brašna tiče, u nedavnoj kritici Zero-Zero pizzerije, Butkica je napisao svoj povijesni shit da Zero-Zero koristi Molino Caputo brašno koje uopće nije artizanski proizvod, a njihovu najbolju etiketu Antimo se može kupiti i na Amazonu. Džizusss ! I nikom ništa. Ubi nas prejaka reč, a on nekuda odskakuta, sav gibak kao srna...
Pellaprat is offline  
Old 04.09.2016., 16:02   #7891
I mene su te marinirane gljive zaboljele, mislim da sam to vec spomenuo i da je i to izazvalo kontroverze

Mislim, fine su, ali mi nekak na pizzu najbolje friske pasu. Ali vjerojatno im je ovako lakse odrzavati istu razinu kvalitete nego ovisiti o lokalnim dobavljacima. Uglavnom, cini mi se da je gazda vec dosta prije spomenuo da su sampinjoni kompromis, ne bi me cudilo da njih prve izbaci.

Ona glupost s brasnom u ZZ je nenadmasna. Ovdje je trebalo biti spomenuto detaljnije, ak zbog niceg drugog, onda zato sto je tom mjerom ZZ mjerio. Vanjak im je vec jednom u proljece u intervjuu pricao o tijestu, starterima i sl. pa mozda nije smatrao bitnim. Iako je cijela ova recenzija oko promjene tijesta pa... Ne znam zasto.

Za paradajz me iskreno cudi d a nije spomenut, to je veeeeliki oharin forte.

A sto se tice kolicine sastojaka, zaista ne vidim jeko rjesenje osim prosirenja promjera ili smanjivanja kolicine sastojaka. Obzirom na sve, ovo drugo izgleda vjerojatnije. Doduse pizze bez gljiva, tikvica i paradajza manje pate od tog problema.
MisterNo007 is offline  
Old 04.09.2016., 18:05   #7892
Rekoh da necu u o'haru nakon eliminacije romane, ali me uzasno kopkalo i na kraju sam otisla

Romana mi je i dalje broj 1, ali ova Napolitana je nadmasila ocekivanja...tijesto prefino, cak i onaj rub, na sredini nimalo gnjecavo, vec taman kako treba...jako fina 6 formaggi

Jedina zamjerka je na velicinu pizze - cak i meni premala...nadam se da ce to promijeniti....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 04.09.2016., 18:47   #7893
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post

Jedina zamjerka je na velicinu pizze - cak i meni premala...nadam se da ce to promijeniti....
Ne, neće jer se drži pravila 180 do 250 grama tijesta, 30-33 cm promjer. I meni je to premalo, a dvije znatno previše.

Baš mi je drago da su već ispravili porođajne greške tijesta. Sad samo da se odvažim na taj daleki put.

Što je s infom da će otvoriti lokal i u Zagrebu , u Teslinoj?
Pellaprat is offline  
Old 04.09.2016., 19:26   #7894
Pelle ako vlasnik voli muciti goste, onda namjerno nece otvoriti u centru.
Unajmit cu mini bus pa idemo grupno za Malesnicu. A na desert cu grupu odvesti kod Marka na cevape. Ako moze mini bus do tamo
Deedy is offline  
Old 04.09.2016., 19:55   #7895
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Pelle ako vlasnik voli muciti goste, onda namjerno nece otvoriti u centru.
Unajmit cu mini bus pa idemo grupno za Malesnicu. A na desert cu grupu odvesti kod Marka na cevape. Ako moze mini bus do tamo
Super ideja!
A za svaki slučaj ponesemo 2-3 nezagorene jumbice iz Kuhinje.
Šta se brineš da do Marka još nije sigao asfalt ili...?

A jel se nešto vidi u Teslinoj?
Imali kakvih radova?
Ti si barem u Korčuli na hobocidu doma, morao bi znati.
Pellaprat is offline  
Old 04.09.2016., 20:03   #7896
Razmaženi špiceri. Nemojte molim vas

Ja mogu odšetat tamo kad god mi se sprdne, a ovako ću još morat i rezervirat mjesto u pizzeriji
MisterNo007 is offline  
Old 04.09.2016., 20:53   #7897
Ma samo nek ostane tu na zapadu, meni 10 min bikeom
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 04.09.2016., 21:11   #7898
Meni je u cijeloj ovoj priči oko te Ohare najjača spika po kojoj se oni uhodavaju u pečenju pice i to naplaćuju(isprobavaju tijesto, pečenje, nadjeve i slično na gostima), a neki iz forumskog puka koji čine dio gostiju to komentiraju kao nešto potpuno normalno

Sveta Ohara i njihov guru za tijesto, paradajz, sir i šunku koji se vozi u Renou 5 vježba pečenje svoje vrhunske pizze iz globalnog Top 10 na pokusnim kunićima koji oduševljeno mašu repićima i dolaze po repete...

Zamislimo sad neki imaginarni restoran u koji gosti odlaze dok gazda i kuhar isprobavaju kako napraviti zagrebački ili možda špagete bolonjez i onda to plaćaju i još se vesele što će drugi puta možda biti bolje.....

Ono, bio sam jučer u Okrugljaku, isprobavali su kak se peče purica s mlincima, ne valja im, ali drugi put dolazim jer će biti bolje kad se uhodaju...oni su mi broj 1..

Ali dok ima ekipe za šišanje..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 04.09.2016., 22:09   #7899
Pa točno to! Kao malo nam više zagori sad u startu, al to vam je super kul, a bit će bolje drugi put
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 04.09.2016., 22:28   #7900
Bas. Ono...bed mi je to citati.
Zlatica Blatica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.