Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2005., 14:23   #1
AHA i BHA (alfa i beta hidroksi kiseline)

Postavih ovo i na Zdravlju ali mozda bolje ovdje pa evo:

Sto su to? Koje su to?
Sta treba pisat na losionu koji to sadrzi?
Zasto se nesmiju koristit kreme za lice koje sadrze jedne ili druge ljeti?
Hvala.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2005., 14:30   #2
Kiseline

Alfa-hidroksi kiselina (AHA)
Beta-hidroksi kiselina (BHA)
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 04:11   #3
BHA (beta hidroksi kiseline=acids) su blaze od AHA (alpha hydrody acids= kiseline).

BHA (glikolicna, salicilna)
AHA (vocne...)

Koriste se u kozmetici i dermatologiji za odstranjivanje gornjih (roznatih) slojeva koze. "Pomladjuju" kozu, zapravo samo otkrivaju donji, svjeziji sloj koze, pri tome otvarajuci pore i poticu kozu na obnavljanje. Kako skidaju gornji (zastitni sloj) orozenih i odumrlih stanica koze, koza postaje osjetljivija na sunce i ostale stetne utjecaje. Zbog toga se AHA i BHA kure preporucuju u doba godine kada smo manje izlozeni suncu. Cak i tada, obavezna je upotreba zastitnog faktora od barem 15 (SPF 15 ili vise).

U parfumerijama mozes kupiti proizvode s manjom koncentracijom kiselina. U licenciranim salonima i ordinacijama mozes dobiti kure s jacim koncentratima kiselina.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 11:28   #4
AHA (alfa hidroksi kiseline)

Kozmetičarka mi je preporučila da bi mi bilo dobro napraviti tretman lica sa AHA kiselinama. Bit toga je da se koža u potpunosti regenerira sama od sebe tj. upotrebom tih kiselina i određenih kremica - skupljaju se pore, smanjuju nečistoće i akne i slično. Kod te kozmetičarke idem već oko 8 godina pa mislim da mi žena ne prodaje baš maglu!
Moje lice je djelomično suho a djelomično nečisto i to dosta. Na tretmane idem svakih mjesec dana i ona uvijek ima pune ruke posla. Pričala mi je da se na taj način liječe i akne i da su rezultati jako dobri.
Zanima me jel netko od vas to radio, kakvi su bili rezultati, kako vam je koža reagirala (znam da je to totalno individualno ali me ipak zanima) ????
I koliko je koštalo??

Moram napraviti 10 tretmana x 150,00 kn = 1500,00 kn

plus kremice i losioni koji koštaju oko 200-tinjak kuna!



Jel to vrijedi te nofce, žene sa iskustvom, please!!!!
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 12:51   #5
Ja napravim pilinge sa kiselinama početkom zime.Moja koža je ustvari vrlo kvalitetna bez mrlja i prištića, ali kiseline poslje ljeta joj i pomažu da takva ostane.Usput se i izbrišu one sitne tanke borice od posljedica sunčanja i ona lavlja borica između obrva od mrgođenja.Ne reagira svaka koža isto na kiseline, moja ih odista voli, a sa druge strane dobijem alergiju na običnu kamilicu.Samo što ja pilinge ne radim kod kozmetičarke već kod dermatologa.Naime samo dermatolog može raditi sa visokim koncentracijama kiselina.Za kućnu uporabu ne koristim kreme sa aha kiselinama.I piling koji se meni radi radi se četri puta u razmaku od mjesec dana i svaki košta oko 50 Eura.Moguće je da se lice ljušti nekoliko dana poslje njega, ali moja koža je kiselinama zahvalna pa ljuštenja nema.Ja sam izuzetno zadovoljna sa rezultatima, koža je poslje kao dječja guza glatka i bez mrljica.Nadam se da sam ti pomogla.I još ti napominjem da ako radiš piling sa aha moraš štititi lice od sunca što ne znači korištenje krema ili pudera sa faktorom 15 već svakodnevno nanošenje sun blocka poslje uobičajene kreme čak i za kišnog i oblačnog vremena.Ako to ne učiniš postoji velika vjerojatnost da ćeš dobiti smeđe mrlje po licu.Inače ja se volim sunčati ali bez zaštitnog faktora na licu ne izlazim na ulicu ni zimi (moja dermatologica kaže da sunce više uzrokuje starenje kože zimi nego ljeti).
Ja joj vjerujem i mislim da je sun block najbolja krema protiv starenja (jer većina bora je izazvana djelovanjem sunčevih zraka) jer koristim ga takoreći od kasnih dvadesetih (meni je clinique super city block ) i sada u srednjim tridesetima nemam ni jednu boru na licu osim onih koje se pojave oko očiju kada se smijem.
Sa druge strane moja mama ima 60 pa nema bore, a nije koristila sun block.Ustvari cijeli se život maže sa plavom niveom.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 01:31   #6
Novaderm sa AHA kiselinama i dodje 120kn kolko se sjećam... stvarno je ok

tako da.... 1500kn? no way
Bloodflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 08:53   #7
novaderm košta 42 kn
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 16:12   #8
koristim odnedavno NovaDerm losion i kremu sa AHA kiselinama i zbilja se pokazalo kao ugodno iznenađenje.
pun bolje nego ostale razvikane i puno skuplje kremice.
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 08:11   #9
uglavnom koliko se sjecam to je bolje raditi kod dermatologa,
sestra bas ide na to,ali nemam pojma koliko placa,ali u glavi mi je nekih 6 dolazaka po mozda 150 kn,ali stvarno nisam sigurna
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 01:25   #10
pitala sam ju danas -6 tretmana po 100 kn kod dermatologice i ne treba nikakve extra kremice
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 15:09   #11
Aha kiseline su definitivno prava stvar za kožu. Mene jedino zanima smiju li se koristiti na osjetljivoj koži, s kuperozom (crvenilo).Zna li tko?
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 01:08   #12
viš' viš'

a ja bila uvjerena kako je to sve super cijena

kao, ima i skuplje kad ono.....samo jeftinije....thanks
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 07:39   #13
btw ova dermatologica to radi u fusu ,a tvoja kozmeticarka dal ti izdaje racun?
vjerojatno ima i tu neke razlike
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 10:41   #14
Voćne kiseline

Je li netko od vas forumašica bio na tretmanu voćnim ili aha kiselinama u kozmetičkim salonima? Moja me kozmetičarka nagovara da to napravim pa ne znam je li vrijedno tolikih para i ima li učinka! Naime, imam ožiljke od "ručnog rada" pred ogledalom pa bi ih se htjela riješiti...
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 12:08   #15
Probala jednom vocne kiseline i nikad vise. Mom licu nije prijalo.
 
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 12:59   #16
I mene zanima, također na preporuku kozmetičarke. No nije u pitanju lice, nego leđa - imam flekice od pubertetskih akni. Sad je najbolje vrijeme za napraviti tako nešto.
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2005., 12:07   #17
Ja sam bila na nekoliko tretmana prije par godina i bilo mi je dobro. Nije mi ništa smetalo za lice, a ipak su se očistili ožiljci (iako ne potpuno).
froggii1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2006., 17:36   #18
To baš i nije skupo, i vrlo je učinkovito, no treba paziti kome ćeš otići, jer većina kozmetičarki u Zgb-u nema pojma kaj radi...
Zima je idealna za takve tretmane, pa ih toplo preporučam.

No pazi da ti kozm. prije samog početka tretiranja napravi test, da vidi jesi li možda alergična ili ne na AHA kiseline,ili glikolnu...

-Mica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 20:16   #19
Quote:
-Mica- kaže:
Zima je idealna za takve tretmane,

... u slucaju da poslije toga ne ides na skijanje, ili zimovanje u prirodi.
AHA i BHA tretmani se obicno rade po zimi jer je covjeku lakse zastiti se od UV zraka, koje su posebno stetne na svjeze obnovljenoj kozi nakon kemijskih peelinga.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 11:15   #20
ja bila prije x godina, dala priličnu lovu za vrlo bijedan rezultat

i da, nije u pitanju bio kozmetički salon nego dermatološka ordinacija...
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.