Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 19:09   #81
Quote:
lavagna kaže: Pogledaj post
ti si u nekoj gadnoj depresiji čovječe
Ja ocekivao navalu protuargumenata posto si navodio nekakve BDPove a dobio sam analizu mog zdravsvenog kartona.
Tak mi i treba


Quote:
,pa nije sve tak crno
Zamjenio si teze
Nije sve tako bijelo.
Kutina ima puno dobrih stvari ali navoditi gospodarstvo kao jednu od njih je pomalo djetinjasto.
Lijep pozdrav.
§§§§§ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 19:14   #82
Quote:
bluesman kaže: Pogledaj post
He, baš i ne znam kako se zove , znam da je iz Kraljeve Velike i da vozi Opel Corsu
Poznam ju ja.Mirjana se zove.Moram priznat da se tako dobre cure rijetko srecu.Kad sam ju upoznao imao sam curu ali da nisam imao curu mlatnuo bi je toljagom i odvuko je u svoju pecinu
Cura je rijetki neiskvareni dragulj.Sta ti treba?Zanima te ta cura ili...?
§§§§§ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 01:26   #83
Quote:
§§§§§ kaže: Pogledaj post
Gle,ovo sto je napisano nema veze sa realnoscu.
U Kutini postoji Petrokemija i Selk kao dvije vodece firme.
U Petrokemiju je drzava tokom godina ulupala milijarde i milijarde kuna ne bi li se odrzala i da nije bilo drzave ta firma bi se davno raspala posto generira nevidjene gubitke a sto se tice Selka to je Siemens-Matsujita tj. Epcos otvorio zbog jeftine radne snage.Prosjecna placa u Epcosu je 20 000 kuna a u Selku 2500.Norme u Selku su TRI puta vece nego u Siemensu.
Lijepe su ti brojke al nemaju nikakve veze sa realnoscu.
Kada drzava prestane tovit Petrokemiju i kada Siemens shvati da postoji puno jeftinije radne snage na ovim prostorima(Bosna) Kutina ce se raspast u djelicu sekunde.
Nema smisla raspravljat o tome tko je bolji.Kutina ili Sisak.Treba raspravljat o tome tko je jadniji.Za sada je Sisak nesto malo jadniji ali i Kutina je poprilicno jadna i po jadnoci ne zaostaje puno u tom segmentu.
Pozdrav.
Kako nemaju?? Oni pokazuju da se gospodarstvo u Kutini razvija. Misliš da će se jednog dana Petrokemija i Selk raspast?? Nema teorije. Previše oni znače Kutini. Iako Petrokemija posluje s minimalnim dobitkom, jednio važno je da ljudi dobijaju svoju plaću, neka tako nastave. Selk je već druga stvar. Selk se razvija, zarađuje, i zahvaljujući Selku Kutina je trenutno najrazvijeniji grad u županiji. Žalosno je samo što se selkovci itekako namuče za 2500 kn. A i dalje će se mučit jer jednostavno NEMA posla.
thoughtless is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 01:30   #84
Quote:
thoughtless kaže: Pogledaj post
Kutina je trenutno najrazvijeniji grad u županiji. .
a jaka nam konkurencija u županiji , al sad ozbiljno,nije samo u županiji,nego i šire ,KT baš odskače u ovom dijelu HR ,a sad bude i sve više,jel ima jako puno dobrih projekata,koji su se već počeli radit
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 01:33   #85
Quote:
§§§§§ kaže: Pogledaj post
Lijepe su ti brojke al nemaju nikakve veze sa realnoscu..
e da,nisu to moje brojke,to je službeno izvješće
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 12:15   #86
Quote:
lavagna kaže: Pogledaj post
e da,nisu to moje brojke,to je službeno izvješće

Sluzbeno izvjesce hrvatskog zavoda za statistiku je da je nezaposlenost smanjena za 60 000 a zaposlenost je povecana za 20 000.
Jel znas mozda gdje je razlika od 40 000 u sluzbenom izvjestaju hrvatskog zavoda za statistiku?Papala mica
Uvijek trebas razmislit svojom glavom kada ti se nudi sluzbeno izvjesce.
§§§§§ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 12:21   #87
Quote:
lavagna kaže: Pogledaj post
a jaka nam konkurencija u županiji , al sad ozbiljno,nije samo u županiji,nego i šire
Kako ide ona djecja pjesmica-rugala se sova sjenici.
Nismo mi nista bolji od ostalih.Nemoj ulijepsavat.

Quote:
KT baš odskače u ovom dijelu HR ,a sad bude i sve više
Odskace,odskace....a krajem godine bi mogla tolko odskociti da ju necemo vise niti vidjeti.
Zasto?Vlada je najavila privatizaciju Petrokemije.I znas sta su guzonje u Petrokemiji napravile.Bez javnog natjecaja,potiho,u mraku su primili nekoliko desetaka radnika.Znaci njima nije u interesu dat oglas na zavod za zaposljavanje i dobit najkvalitetniju radnu snagu nego je njima u interesu potiho prije privatizacije uvalit jos onih par guzonjinih sinova sto je ostalo za uvalit.Takva praksa nakon privatizacije se vise nece vidjeti isto kao sto se vise nece vidjeti krpanje dugova od strane drzave.
"U Vladi su počeli dogovori o rješavanju dugova Petrokemije i ostalih velikih tvrtki u državnom vlasništvu (HEP-a, HŽ-a, Jadrolinije) Ini, koji su do 31. prosinca prošle godine narasli na oko milijardu kuna. Od toga na Petrokemiju otpada oko 400 milijuna kuna. Kako smo doznali jedno je od mogućih rješenja da država izda Vladi obveznice za isplatu oko 70 posto toga duga, a rješenje se očekuje za 15-20 dana."
http://www.vjesnik.hr/Html/2001/01/2....asp?r=gos&c=1
A kada drzava zatvori pipu(a morat ce zatvorit) onda cemo vidjeti gdje smo i sta smo.
Petrokemija generira gubitke desetljecima i do sad je to drzava krpala ali svemu lijepom dodje kraj.
O vanjskim izvodjacima,Petrokemiji i kriminalu bi ti mogao pricati danima a o drugom stupu gospodarstva u Kutini tj. Selku
bolje da niti ne govorim.To je firma koja jednu godinu ima dvije tisuce ljudi a drugu godinu dvjesto.To je firma u kojoj je vlasnik prebacio papire nekoliko stotina radnika u drugu firmu samo da im ne bi morao dat ugovor za stalno.To je firma gdje su norme 3x vece nego na istim proizvodima u Siemensu(Epcosu) u Austriji.
Inace taj isti Epcos je prije par godina prebacio svu proizvodnju iz Kutine u Kinu ali posto se glavnom manageru iz Austrije nije islo u Kinu a ima dobre veze u Epcosu onda je jedan dio proizvodnje ostao u KT i sada pokusavaju napravit Kineze od onih ljudi dolje.
Kutina se nema sta rugat Sisku ili bilo kojem drugom kraju u HR sto se tice gospodarstva.

Quote:
jel ima jako puno dobrih projekata,koji su se već počeli radit
Imenuj jedan.
Ja znam da ce Pevec otvoriti skladiste u KT ali Pevec je jedina firma te velicine koja je sa zastitarima sprijecila osnivanje sindikata.
"Djelatnika Peveca direktor je dočekao sa dva tjeločuvara kad mu je došao s dokumentima o osnivanju podružnice sindikata trgovine. Pretrpio je sustavno šikaniranje, ali je odustao od tužbe kad je uvidio koliko ti procesi traju. Danas čujem da se u tim lancima uz ugovor o radu potpisuje sporazum o otkazu ukoliko se radnik priključi sindikatu", kaže Ana Knežević, predsjedncica Saveza samostalnih sindikata Hrvatske dodavši da je strah ljudi pred otkazom veći od želje za pravdom i priznavanjem međunarodnih konvencija o radu."
http://www.nhs.hr/novosti/novost.aspx?id=753
http://www.poslovni.hr/16886.aspx
http://www.slobodnadalmacija.hr/20051017/zadar01.asp
Eto,tolko o novim projektima
Tolko i o tome kako je Kutina toboze Skandinavija za Sisak i ostale krajeve HR.
§§§§§ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 17:30   #88
e sad si malo predaleko otišel s tim skandinavijama i ruganjima i to
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 17:44   #89
a ti misliš da nisi otišao već odavno predaleko s Moslavinom i Kutinom, ne samo na ovom topiku?
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:04   #90
svejedno,dajte malo ležernije,kaj ste nabrijani tak
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:33   #91
nabrijani smo jer ti jedino tako možemo odgovoriti na tvoju nabrijanost. jebo te led, ponašaš se ko da su Moslavina i Kutina kombinacija Tokija i Maldiva. a onda još malo i proširiš to djelovanje van Moslavine i proglasiš i to Moslavinom
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:42   #92
ok
ovo su gradovi i općine koji spadaju u Moslavinu u tvojoj županiji

U Čazmi je održan sastanak o izradi Plana razvoja regionalne turističke destinacije Moslavina. Riječ je o projektu koji bi ujedinio dosadašnje aktivnosti i buduće turističke projekte i ponudu Bjelovarsko – bilogorske županije, odnosno gradova Čazme i Garešnice, te općina Berek, Hercegovac, Ivanska, Štefanje i Velika Trnovitica.

http://www.cazma.hr/index.php?option...d=306&Itemid=3

e sad,nisam ja kriv ak na službenim stranicama grada čazme krivo piše

U središtu Bereka u mjesnim gostionicama posebno onoj s imenom „Moslavina“
http://www.maraton-arapskih-konja.co...k-5-8-2007.htm
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:49   #93
Mikroregija Moslavina (uključuje dijelove bjelovarsko-bilogorske, sisačko-moslavačke i zagrebačke županije)

Bjelovarsko-bilogorska Županija: www.bbz.hr
Grad Čazma: www.cazma.hr
Grad Garešnica: www.tz-garesnica.hr
Općina Ivanska
Općina Štefanje
Općina Berek
Općina Hergovac
Sisačko-Moslavačka Županija: www.smz.hr
Grad Kutina: www.kutina.hr
Općina Popovača
Općina Velika Ludina: www.opcina-vludina.hr
Zagrebačka Županija: www.zagrebacka-zupanija.hr
Grad Ivanić Grad: www.ivanic-grad.hr
Općina Kloštar Ivanić: www.tzzz.hr/klostar-ivanic/
Općina Križ: www.opcina-kriz.hr
Općina Dubrava

http://www.mmtpr.hr/UserDocsImages/W.../insti_hr.html

e sad,ak ti znaš,više od svega ovog kaj je službeno,svaka čast
tak da se ne sjećam da sam proglasil moslavinom nekaj kaj ona nije ,ne bi baš tak nekaj htjel
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:13   #94
daj me nemoj jebat sa cijelom Općinom Ivanska i Štefanje u Moslavini, to nema veze s Moslavinom i nekak mi se čini da nikad nisi bio tamo. ako staviš Štefanje, Ivansku i Trnoviticu u Moslavinu, onda komotno i Bjelovar možeš isto.
a to što se cijele općine nalaze u toj mikroregiji, to je zato jer se mikroregije očito određuju po općinama, a ne manjim jedinicama. to ti je isto ko da kažeš da je neka tamo Bijela Stijena u Posavini jer se nalazi u Brodsko-posavskoj županiji
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:27   #95
tak svejedno jel sam bil il ne,tak sam pronašel podatke na internetu,a ti mi pronađi drukčije,ak ih ima ,nikaj ja ne izmišljam pa da pošaljem nekaj kaj nemrem potvrdit s nečim
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:28   #96
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a to što se cijele općine nalaze u toj mikroregiji, to je zato jer se mikroregije očito određuju po općinama, a ne manjim jedinicama. to ti je isto ko da kažeš da je neka tamo Bijela Stijena u Posavini jer se nalazi u Brodsko-posavskoj županiji
ne,to bi bilo ko da kažem da je glina u moslavini jel se nalazi u sis.-moslavačkoj županiji,a zna se da to nije tak
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:30   #97
NK Moslavina - Velika Trnovitica je nogometni klub iz Velike Trnovitice, osnovan 1956. godine.

zakaj bi se nk iz trnovitice zval moslavina,ak nije u moslavini??
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:37   #98
možda zato kaj im se dio općine nalazi u Moslavini, što ja ne osporavam. a iskreno - u Trnovitici nikad nisam bio, samo mi par frendova ima rodbinu tamo koja po svakoj sitnici gravitira Bjelovaru, a ne Garešnici ili čak Kutini s kojom nemaju veze.

gle, granice Moslavine očito nisu točno određene. ovo po općinama ne priznajem jer da se promijene granice tih općina, promijenile bi se i granice Moslavine. ti pokušavaš stvorit neke granice, a nemaš pojma o tom području o kojemu ti ja govorim. evo, ja te izazivam, nađemo se za vikend, idemo u Berek i Ivansku pitat ljude koliko su puta bili u Kutini, a koliko u Bjelovaru i pitat ih jel se osjećaju Moslavcima pa da završimo taj dio priče
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:12   #99
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
evo, ja te izazivam, nađemo se za vikend, idemo u Berek i Ivansku pitat ljude koliko su puta bili u Kutini, a koliko u Bjelovaru i pitat ih jel se osjećaju Moslavcima pa da završimo taj dio priče
možemo se mi nač ,a zakaj je bitno kolko su puta bili u kutini??zakaj nije bitno kolko su puta bili u ivaniću,popovači,garešnici,čazmi??zakaj bi se osjećali moslavcima samo oni koji su bili u kutini,pa nije moslavina samo kutina
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:26   #100
evo,ak ti se da pogledat,ovdje na 14. stranici imaš točno iscrtane granice Moslavine
http://www.mmtpr.hr/UserDocsImages/W...slavina_hr.pdf
lavagna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.