Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 12:05   #41
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
kaj taj mesaroš piše udžbenike ili?
jap

stari graficar, profesor...

on je zastario sto se tehnologije tice ali ti daje najbitnije a to je kvalitetna podloga na koju dalje nadogradjujesh tehnoloska i dizajnerska znanja
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:44   #42
Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
da, ovo zadnje je okrutno istinto.
to je pomalo uvjetovano činjenicom da danas već zaista svatko ima komp, instaliran photoshop i indesign i onda prelamaju letke u rgb-u, sa slikama na 72dpi sa neta i rade pdfove na postavkama za web i grafičarima je već puna kapa tečajevaca i uopće navale "samoukih freelancera" sa završenim tečajem koji sami crtaju "one crte u kutu" jer ne zna što je rezna cajhna i gdje se setira.
ako i zna onda nije čuo/la za napust. i tak do besvjesti.
a ti grafičari kojima je puna kapa, jesu li oni znali sve rođenjem, jesu li oni samouki, jesu li oni, ne daj Bože, bili početnici? kako znati što je rezna caj..što bez prakse? jel se praksa dobija na nekom čipu koji se ugradi? čini mi se da se u toj profesiji najviše zna srati po početnicima, a najmanje odavati tajne zanata...

pustite ljude na miru. ako im se zaista radi, naučit će. nema potrebe da im 'majstori' otežavaju.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:47   #43
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
a ti grafičari kojima je puna kapa, jesu li oni znali sve rođenjem, jesu li oni samouki, jesu li oni, ne daj Bože, bili početnici? kako znati što je rezna caj..što bez prakse? jel se praksa dobija na nekom čipu koji se ugradi? čini mi se da se u toj profesiji najviše zna srati po početnicima, a najmanje odavati tajne zanata...

pustite ljude na miru. ako im se zaista radi, naučit će. nema potrebe da im 'majstori' otežavaju.
ako im se zaista radi zavrsili bi skolu namijenjenu za to pa onda ne bi trebali jedne stranice naplacivati 300 kuna

ili da postavim malo drugacije

ja bih bila kirurg jer su oni cijenjeni... idem kupit skalpele a ti ces mi dat da se na tebi vjezbam, moze?

nikako da shvatite da graficki dizajn NIJE znati raditi u photoshopu i indesignu i web dizajn znati u template ubaciti tekst na hrvatskom
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:59   #44
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ako im se zaista radi zavrsili bi skolu namijenjenu za to pa onda ne bi trebali jedne stranice naplacivati 300 kuna

ili da postavim malo drugacije

ja bih bila kirurg jer su oni cijenjeni... idem kupit skalpele a ti ces mi dat da se na tebi vjezbam, moze?

nikako da shvatite da graficki dizajn NIJE znati raditi u photoshopu i indesignu i web dizajn znati u template ubaciti tekst na hrvatskom
nekad se zahebeš sa školom koju završiš a srednju nemreš ponovno upisati a cijeli život te sva kreativnost vuče k tom poslu
svuda ima manje i više kvalitetnijih ljudi, završili oni nešto ili ne

kaj se tiče samih dizajnera ima ih fakat dosta s tak arogantim stavom tipa: ja sam završio fax, bavim se dizjanom, ja znam sve, vi ste svi glupi dok ih naravno ima i totalno suprotnih (kao moj dragi )
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:04   #45
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ako im se zaista radi zavrsili bi skolu namijenjenu za to pa onda ne bi trebali jedne stranice naplacivati 300 kuna

ili da postavim malo drugacije

ja bih bila kirurg jer su oni cijenjeni... idem kupit skalpele a ti ces mi dat da se na tebi vjezbam, moze?

nikako da shvatite da graficki dizajn NIJE znati raditi u photoshopu i indesignu i web dizajn znati u template ubaciti tekst na hrvatskom
a ta je škola? nemoj me nasmijavati s grafičkim faksom i dizajnom na arh. sami govorite o praksi. u godinu dana prakse svak može znati sve što je potrebno za dobro obavljati taj posao.

biti kirurg i dizajner nije jedno te isto.

nemam ja šta shvaćati. ja govorim o sjebavanju početnika od strane npr. tebe. zašto netko ne bi počeo s tim profesionalno malo kasnije?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:21   #46
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
a ta je škola? nemoj me nasmijavati s grafičkim faksom i dizajnom na arh. sami govorite o praksi. u godinu dana prakse svak može znati sve što je potrebno za dobro obavljati taj posao.

biti kirurg i dizajner nije jedno te isto.

nemam ja šta shvaćati. ja govorim o sjebavanju početnika od strane npr. tebe. zašto netko ne bi počeo s tim profesionalno malo kasnije?
e zajeb

upoznala sam jednog decka prije skoro 4 godine... imao je tecaj u knjizici i photoshop u malom prstu... molio me da radi samnom, besplatno, samo da nauci... eto ga sada ima doma obrt i ne zali se da nema posla (ko neki iz te struke)... i da, u medjuvremenu je dobio posao i u jednim novinama - dosao je, sjeo i poceo raditi... bez ucenja od mene to ne bi mogao...

ali i dan danas uci od mene i dan danas kad treba pricati s tiskarom ja sam ta koja ce dokazat da paser ne valja ili da im je previse cyana pobjeglo

kolega s kojim bash sad radim - odlican dizajner, prejeben vizualac... al postscript ne zna napraviti za tisak

kuzish, nemaju znanja, PRAKTICNOG... nisu zasukali rukave i usli u tiskarski stroj da shvate kako on funkcionira... da vide kako se savijaju arci, na kojem principu funkcionira rezacica, sto je stanca, istisak...

osoba koja to ne zna nikada nece biti graficar...

mene ne smeta kad netko zeli neshto nauciti, pa se trga i uci, grebe se i usvrsava... kopa... volontira ako treba - i nauci

smeta me konstatno omalovazavanje struke (BILOKOJE) od samoukih kvazi znalaca
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:39   #47
meni isto smeta kad netko prelama i ne zanima ga što se događa u tiskari. a pripremaši pizde... zato mislim da treba sve proći i onda se odlučiti što ti najviše paše, a da ne zajebaješ ostale u procesu.

ono prije sam napisao zato što sam informacije primao na kapalju od iskusnijih. 99% sam naučio sam - samouk. i još mislim da ništa ne znam. u biti, poanta svega ovoga je to da me ubijaju ljudi koji se smiju neiskustvu i početničkim greškama. ja sam bio početnik i smijali su mi se. sad sam malo dalje o početka, ali se ne smijem početnicima već im pokušavam pomoći.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:46   #48
ja se ne smijem pocetnicima

ja sam ljuta na one koji nauce izrezat fotku i postavit tekst na stranu i naplate taj posao 500 kuna pa kad dodjem ja (koja znam malo vise) taj isti posao ne mogu naplatiti 5000 iako realno vrijedi toliko ...

neki dan me frajer za tiskaru trazio cijeli casopis u .tiffu jebote...

na pitanje zakaj? reko je da ziljak naplacuje impoziciju i da si ju on radije napravi u corelu

kad sam rekla ja platit impoziciju, sam da posel bude kak se spada i iz .ps-a... reko mi je da je impozicija skupa

otisla sam kod ziljka, ispala je besplatna

al sam trazila probu i potpis urednika na probu, ne zelim bit kriva za hohstaplarenje :rolajz: i los otisak za 2 lipe manju cijenu nego je ponudio kratis

ak si u struci, znash o cem pricam... ak nisi instrukcije su 100 kuna po satu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:50   #49
Hm, ja sam pak cula sve najbolje o Info katedri, pa sam tamo mislila upisati spomenute tecajeve. Sad sam zbunjena. Koje je bolje? Algebra ili Info katedra?
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:15   #50
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ali i dan danas uci od mene i dan danas kad treba pricati s tiskarom ja sam ta koja ce dokazat da paser ne valja ili da im je previse cyana pobjeglo

kolega s kojim bash sad radim - odlican dizajner, prejeben vizualac... al postscript ne zna napraviti za tisak

kuzish, nemaju znanja, PRAKTICNOG... nisu zasukali rukave i usli u tiskarski stroj da shvate kako on funkcionira... da vide kako se savijaju arci, na kojem principu funkcionira rezacica, sto je stanca, istisak...

ja znam znam vrhunske i vrhunski obrazovane, svjetski nagrađivane grafičke dizajnere koji nemaju pojma kako funkcionira tiskarski stroj. niti znaju detalje tiskarskog procesa. znaju, naravno, kako funkcionira i znaju osnove koje moraju znati. ali detalje ne.
pa, za to imaju dtp-ovce!

i usporedba s kirurzima ti nije na mjestu jer je dizajn zanimanje kod kojeg velik dio sposobnosti čini talent niti netko netalentiran i nekreativan sa sto grafičkih škola i dva fakulteta nije pravi dizajner
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:15   #51
Quote:
aktovka kaže: Pogledaj post
Hm, ja sam pak cula sve najbolje o Info katedri, pa sam tamo mislila upisati spomenute tecajeve. Sad sam zbunjena. Koje je bolje? Algebra ili Info katedra?
aktovka, zakaj ti hoćeš sve što i ja?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:24   #52
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
aktovka, zakaj ti hoćeš sve što i ja?
Ti oceš sve ko ja. Upisuješ li možda i tecaj fotografije?
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 16:51   #53
ne, fijuuuuu...samo web dizajn zasad.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:54   #54
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ja se ne smijem pocetnicima

ja sam ljuta na one koji nauce izrezat fotku i postavit tekst na stranu i naplate taj posao 500 kuna pa kad dodjem ja (koja znam malo vise) taj isti posao ne mogu naplatiti 5000 iako realno vrijedi toliko ...

neki dan me frajer za tiskaru trazio cijeli casopis u .tiffu jebote...

na pitanje zakaj? reko je da ziljak naplacuje impoziciju i da si ju on radije napravi u corelu

kad sam rekla ja platit impoziciju, sam da posel bude kak se spada i iz .ps-a... reko mi je da je impozicija skupa

otisla sam kod ziljka, ispala je besplatna

al sam trazila probu i potpis urednika na probu, ne zelim bit kriva za hohstaplarenje :rolajz: i los otisak za 2 lipe manju cijenu nego je ponudio kratis

ak si u struci, znash o cem pricam... ak nisi instrukcije su 100 kuna po satu
molim?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 09:27   #55
Quote:
darin kaže: Pogledaj post
ne znam kak je tam raditi al su malo neprofesionalni glede svojih ponuda i tecajeva...u svakom slucaju, tebi sretno!
totalno se slazem..evo ti primjer...imaju u zagrebu SAMO jedan broj telefona koji te ujutro redovno izbacuje iako je linija slobodna ....a popodne ih nemres dobit....

tecajevi su vrlo plitki i povrsni a ako zelite 'konzultacije' na koje imate pravo ...reci ce vam da 'cekaju' da se skupi jos par ljudi jer im se ne isplati zvat kolegu samo zbog jednog il dvoje ljudi?!

100 podruznica a feedback, odnos prema korisnicima...i sve NULA bodova..

meni je jedan tecaj tamo bio i vise neg dovoljno da vise ne idem.
skare is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 09:42   #56
Raspravu možete nastaviti na temi Informacije o zapošljavanju, uvjetima rada i općenito o hrvatskim i stranim firmama. Hvala na razumijevanju.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 04:11   #57
MCSA akademija/Algebra/certifikat/posao??

Pozdrav svima

Upisao bih MCSA akademiju u algebri, već imam iskustvo System adminstratora , ali htio bih certifikat.

Zanima me kakvo je iskustvo sa Algebrom u tom segmentu?,
Tim Microsftovim certifikatom što se dobije(jel to ono ¨pravo¨), kvaliteta predavanja i slično. Za sebe mislim da nebi imao problema jer imam iskustvo u Administriranju i nabavi hardware i software za firmu, instalacija,održavanje i ostalo.Kako ja to vidim za MCSA samo proširujem znanje,koliko vidim u njihovoj brošuri, ono što ću učiti više-manje mi je poznato gradivo.
Da li kada završim i dobijem status MCSA iz Algebre jel bi imao šansu naći posao.
Jel koliko vidim to je traženo zanimanje.

Puno hvala
shaahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 16:24   #58
Nemogu vjerovat da nitko nema nikakav komentar
shaahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:15   #59
I mene zanima ta akademija,samo se ja jos trazim,ne znam bi li cisco specijalist ili auto CAD ili microsoft akademiju.
Al cujem da je Algebra najbolja sto se tice nastave.
Trenutno idem za ECDL specijalistu i jako sam zadovoljna iako mi je dosadno jer sve to vec znam
Ima ko kakav savijet za mene? Totalni sam pocetnik...
Mijenjala bi zanimanje al ne znam kako znat sto je za mene...
I dal ce me uopce netko zaposlit ako zavrsim za ciso specijalistu npr. u algebri????
IsidoraZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:16   #60
sto si do sada radila?
sto si zavrsila?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.