Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 20:03   #4781
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Ljudi, kae ovo, oce li vise ova vrucina proci, ili cu morati put pod noge i na Island?

Ove sparine, bez jakog vjetra i iznad 20-25c mene osamucuju LOL
tu u Monaghanu je 14C i kiša pa navrati
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:08   #4782
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
tu u Monaghanu je 14C i kiša pa navrati
Blago tebi, ovdje u HR 35C i sparine.
Delkova Muha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:15   #4783
Quote:
Delkova Muha kaže: Pogledaj post
Blago tebi, ovdje u HR 35C i sparine.
ja bi rađe 35 nego kiša svaki dan
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:32   #4784
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ja bi rađe 35 nego kiša svaki dan
Bome kad se klime koriste..radi po ovom vremenu..

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
ZoomZoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:01   #4785
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Ljudi, kae ovo, oce li vise ova vrucina proci, ili cu morati put pod noge i na Island?

Ove sparine, bez jakog vjetra i iznad 20-25c mene osamucuju LOL
Sunce baš peče kod njih, nije kao kod nas.
U Hrvatskoj nema šanse da tako roka po koži sa 20c, ali u Irskoj se točno osjeti da "prži".
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:49   #4786
Pozdrav svima,

trebam savjet:

profesorica sam engleskog i hrvatskog jezika. Imam više od deset godina iskustva u podučavanju, prevođenju i administrativnim poslovima. Muž je inženjer agronomije ali se već dugi niz godina bavi fotografijom i videom. Obzirom da oboje već godinama ne možemo naći normalan posao a imamo dvoje male djece (4 i 6 i pol godina), shvatili smo da je vrijeme da i mi spakiramo kofere. Živimo u montažnoj kući koju je muž naslijedio od roditelja ali je toliko trošna da joj treba kompletno preuređenje za što nemamo novaca niti smo kreditno sposobni.

E sad, dvoumimo se između Irske i Njemačke. Pročitala sam ovu temu od prve do zadnje stranice, također i temu Njemačke.

Trenutno smo nekako više za Irsku jer oboje govorimo engleski, moje znanje njemačkog je negdje na A2 a muž ne zna ništa. Njemačka nam se čini bolja zbog zdravstvenog i školskog sustava, a i veće je tržište. Probali smo aplicirati na dosta poslova tamo ali treba znati jezik. To nam je najveći problem a žuri nam se, moramo se što prije izvući iz ove rupe bez dna.

Šta nam savjetujete?

Puno hvala svima!
IRIJALAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:32   #4787
Quote:
IRIJALAN kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

trebam savjet:

profesorica sam engleskog i hrvatskog jezika. Imam više od deset godina iskustva u podučavanju, prevođenju i administrativnim poslovima. Muž je inženjer agronomije ali se već dugi niz godina bavi fotografijom i videom. Obzirom da oboje već godinama ne možemo naći normalan posao a imamo dvoje male djece (4 i 6 i pol godina), shvatili smo da je vrijeme da i mi spakiramo kofere. Živimo u montažnoj kući koju je muž naslijedio od roditelja ali je toliko trošna da joj treba kompletno preuređenje za što nemamo novaca niti smo kreditno sposobni.

E sad, dvoumimo se između Irske i Njemačke. Pročitala sam ovu temu od prve do zadnje stranice, također i temu Njemačke.

Trenutno smo nekako više za Irsku jer oboje govorimo engleski, moje znanje njemačkog je negdje na A2 a muž ne zna ništa. Njemačka nam se čini bolja zbog zdravstvenog i školskog sustava, a i veće je tržište. Probali smo aplicirati na dosta poslova tamo ali treba znati jezik. To nam je najveći problem a žuri nam se, moramo se što prije izvući iz ove rupe bez dna.

Šta nam savjetujete?

Puno hvala svima!
Sama sebi si dala odgovor. Očigledno Irska. Moj savjet : prvo neka ode jedno pa drugo s djecom. Iskreno mislim da bi tako brže išlo nego da se svi skupa otfurate gore pa se nađete u nebranom grožđu s djecom.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:51   #4788
Da, tako i planiramo. Prvo jedno ode gore i kad se stvore uvjeti, dolazi i drugi s djecom. Puno hvala na odgovoru!
IRIJALAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 01:11   #4789
Quote:
IRIJALAN kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

trebam savjet:
...
ne znam zasto te brine skolstvo u irskoj, ja ga ne mogu nahvaliti dovoljno (mos vidjet na politici - reforma obrazovanja 309 str. i dalje skolstvo u ie i jos o skolstvu).

zdravstvo je za djecu do 6 god besplatno, u planu je i za djecu do 12, nadam se da budu i to usvojili uskoro.

kao profesorica engleskog uistinu ne vidm kako ne bi mogla naci posao, s time da su nastavnici kod njih jaaako dobro placeni.

naime sta se desava.. svi pricaju o tome kako je irska raj za 'informaticare', i to uistinu jest, zaposljava ih se nenormalno puno i nikad ih dosta.
ALI, to vuce za sobom i sve ostale grane, jer ljudi vamo dolaze s obiteljima. pa im odjednom treba vise ne samo od obicnih (i neobicnih) usluznih zanimanja, vec narocito zanimanja u odgoju, obrazovanju, zdravstvu.. da te iste developere i zadrze vamo, moraju bit sretni i oni i njihove obitelji i imat sve

kad sam dosla s klincima (mjesec dana nakon muza) kazem mu, jooj, sad konacno bih mogla radit ono sto uistinu volim, na sto mi je on odgovorio -daj polako, pa nauci prvo engleski bolje, uostalom i ne moras radit.
- al vidi ima tu bas firma na manje od 10 min pjeske i bas traze ono s cime bih se bavila i voljela naucit kako taj proces ide u irskoj, moram se prijavit!
- a prijavi se, *cogh* bas tebe trebaju hehe
napisala im mail, zvali me da dodjem i dobila posao odmah, premda pricam ruskoengleski, al struka je struka i to znam.
i prezadovoljna sam.
i imam osjecaj da svi koji zele radit, to u irskoj im je i omoguceno.

dala bih savjet da se prijavljujete i na njemacke i na irske poslove, pa sto prije upali, puno vam srece zelim!
miss_clara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 08:06   #4790
Puno hvala na ohrabrujućem odgovoru!
IRIJALAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:22   #4791
Quote:
IRIJALAN kaže: Pogledaj post
Puno hvala na ohrabrujućem odgovoru!
morate imati neku ušteđevinu da muža pošaljete u Irsku, neka proba pronaći posao iz HR
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:01   #4792
@IRIJALAN:

Dobrodosla na forum!

E sad sto se tice tvojeg obrazovanja i posla kao uciteljica u Irskoj htio bih te uputiti na par stranica i dati mali savjet. Netko je gore spomenuo da ces lako naci posao jer im ucitelja treba. Iako im ucitelja treba, procedura je ipak malo komplirinacija za one s diplomom Engleskog iz Hrvatske.

Ukoliko zelis raditi u irskim (osnovnim) skolama potrebno je uz diplomu iz necega sto nije engleski (npr. math, science, arts, etc.) imati znanje irskog jezika.
Za vise razrede nije potrebno znanje irskog ali opet treba diploma iz neceg drugog a ne engleskog. Uz to trebati ces naravno provjeriti da li je tvoja diploma priznata u Irskoj i te morati biti akreditirana od strane Teaching Council. To je proces koji iziskuje vrijeme i novac.
Na sljedecem linku imas puno informacija pa si malo pogledaj:
http://www.citizensinformation.ie/en...ary_level.html

Druga opcija je biti ucitelj ESL-a. Uz tvoju Diplomu trebati ce ti i CELTA. To je jednomjesecni tecaj za ucitelje engelskog kao stranog jezika a koji kosta 1770 eura. Bez tog certificata te nijedna skola u Irskoj (i UK) ne smije zaposliti. Cak i da imas i magisterij isto bi morala na ovaj tecaj. http://www.ihdublin.com/courses/teacher-training/celta/

Posla za takve ucitelje ima, posebno u ljetnim mjesecima kad tisuce mladih europljana pohodi Dublin na kraktim tecajevima engleskog. Zimi to vise manje zamre i moras si traziti neki drugi posao. Placa se krece od 15 do 25 eura po satu, s time da vecinom radis 20ak sati tjedno kad si zaposlena preko ljeta. Mozda nekad mozes dobiti jednu grupu vise pa natuci nesto vise sati, ali dugorocno ovo nije rjesenje.

Ukoliko si i dalje zainteresirana ici ovom putanjom i dobijes CELTA-u, javi se i vrlo rado cu te preporuciti za slijedece ljeto u jednoj od najvecih skola u Irskoj, (sada ne bi stigla jer bi tek na jesen mogla ici na CELTu). Takoder, ako zelis predavati hrvatski part-time i tu te mogu preporuciti. Doduse ta skolica ima samo jedan razred hrvatskog ali nije lose raditi par sati navecer i malo zaraditi.

Nije mi namjera bila obeshrabriti te, vec samo upozoriti na ono sto te eventualno ceka ukoliko zelis raditi u struci.

Sve najbolje!
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:12   #4793
Svaka cast na konstruktivnom odgovoru Damien!
Miss Clara, lijepo je vidjeti da ti se sve poslozilo, zanima me koje si struke?

Inace, mislim da bi IRIJALAN kao jezicarka brzo napredovala do vise razine njemackog i cak imala vise prilika za rad u struci
( zbog velike emigrantske zajednice s nasih prostora, tako da bi joj to bio zapravo treci jezik koji je u igri na trzistu rada, a sdruge strane, konkurencija za nastavnika engleskog joj je kudikamo manja i sam proces ulazenja u skolski sustav mi se cini jednostavnijim).
Irski skolski sustav je dobro ocijenjen na nekim testovima, osobno sam zadovoljna, sto ne bih rekla za zdravstvo. Imaj na umu daje Njemacka jeftinija za zivot obitelji s prosjecnim primanjima. U Irskoj te oderu na svemu, healthcare, childcare, a ukoliko se ne varam, u Njemackoj je studij besplatan, dok ces u Irskoj masno placati ako zelis uloziti nesto udijete.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:38   #4794
Quote:
danygirl kaže: Pogledaj post
Bok ekipa
Zanima me od vas koji zivite u Irskoj,koju karticu ste uzeli sa sobom za placanje u trgovinama i dizanje love na bankomatu? Gdje su najmanje naknade?
I koja banka i racun je dobar za otvorit za prijenos love sa irskog racuna na hr racun? Devizni? Ziro?

Hvala
trebas imati devizni račun u eurima i onda ne plaćaš nikakvu naknadu....to provjeri s bilo kojom bankom, ja imam u zg banci

Quote:
IRIJALAN kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

trebam savjet:

profesorica sam engleskog i hrvatskog jezika. Imam više od deset godina iskustva u podučavanju, prevođenju i administrativnim poslovima. Muž je inženjer agronomije ali se već dugi niz godina bavi fotografijom i videom. Obzirom da oboje već godinama ne možemo naći normalan posao a imamo dvoje male djece (4 i 6 i pol godina), shvatili smo da je vrijeme da i mi spakiramo kofere. Živimo u montažnoj kući koju je muž naslijedio od roditelja ali je toliko trošna da joj treba kompletno preuređenje za što nemamo novaca niti smo kreditno sposobni.

E sad, dvoumimo se između Irske i Njemačke. Pročitala sam ovu temu od prve do zadnje stranice, također i temu Njemačke.

Trenutno smo nekako više za Irsku jer oboje govorimo engleski, moje znanje njemačkog je negdje na A2 a muž ne zna ništa. Njemačka nam se čini bolja zbog zdravstvenog i školskog sustava, a i veće je tržište. Probali smo aplicirati na dosta poslova tamo ali treba znati jezik. To nam je najveći problem a žuri nam se, moramo se što prije izvući iz ove rupe bez dna.

Šta nam savjetujete?

Puno hvala svima!
moj savjet je njemačka, engleski u irskoj je ko kao hrvatski u zagorju, pola toga ih ne mozes kuzit, osim toga u irskoj je skoro sve precijenjeno, skupi stanovi, a jako trošni, nekvalitetna skupa hrana, vrijeme je uzas....a dublin kao jedini veci grad u irskoj nije nista drugo nego veliko selo u punom smislu te riječi.....meni se niti malo ne sviđa, zemlja funkcionira bolje od hrvatske, ali njemačkoj nisu ni blizu.....po meni je zato bolje otici u njemačku i malo se pomučit godinu dana dok ne naučite jezik, a onda struka...osim toga kao prof hrv. i eng. prije ćeš naći posao u njemačkoj nego u irskoj (samim tim što je puno više hrvata u njemačkoj)

Quote:
miss_clara kaže: Pogledaj post
ne znam zasto te brine skolstvo u irskoj, ja ga ne mogu nahvaliti dovoljno (mos vidjet na politici - reforma obrazovanja 309 str. i dalje skolstvo u ie i jos o skolstvu).

zdravstvo je za djecu do 6 god besplatno, u planu je i za djecu do 12, nadam se da budu i to usvojili uskoro.

kao profesorica engleskog uistinu ne vidm kako ne bi mogla naci posao, s time da su nastavnici kod njih jaaako dobro placeni.

naime sta se desava.. svi pricaju o tome kako je irska raj za 'informaticare', i to uistinu jest, zaposljava ih se nenormalno puno i nikad ih dosta.
ALI, to vuce za sobom i sve ostale grane, jer ljudi vamo dolaze s obiteljima. pa im odjednom treba vise ne samo od obicnih (i neobicnih) usluznih zanimanja, vec narocito zanimanja u odgoju, obrazovanju, zdravstvu.. da te iste developere i zadrze vamo, moraju bit sretni i oni i njihove obitelji i imat sve

kad sam dosla s klincima (mjesec dana nakon muza) kazem mu, jooj, sad konacno bih mogla radit ono sto uistinu volim, na sto mi je on odgovorio -daj polako, pa nauci prvo engleski bolje, uostalom i ne moras radit.
- al vidi ima tu bas firma na manje od 10 min pjeske i bas traze ono s cime bih se bavila i voljela naucit kako taj proces ide u irskoj, moram se prijavit!
- a prijavi se, *cogh* bas tebe trebaju hehe
napisala im mail, zvali me da dodjem i dobila posao odmah, premda pricam ruskoengleski, al struka je struka i to znam.
i prezadovoljna sam.
i imam osjecaj da svi koji zele radit, to u irskoj im je i omoguceno.

dala bih savjet da se prijavljujete i na njemacke i na irske poslove, pa sto prije upali, puno vam srece zelim!
u irskoj se uopce ne dolazi lako do posla, pogotovo dobrog posla......jako je tesko dobiti posao na puno radno vrijeme i kod poslodavca, a ne u agenciji.......naši ljudi rade uglavnom nkv fizikalu za minimalac
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:22   #4795
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
U kojim gradovima si zivio u Irskoj, u kojim u Njemackoj, ajd napisi usporedbu zivota u gradovima, ali ne irska- njemacka bego bas gradovi.
ja sam zivila u dublinu..

share soba, dijelila sa 1 osobom 350€ mjesecno
jednosoban stan 950€ pa poskupio na 1050€
dvosoban 1300€

otisli smo pocetkom ljeta 2016 za njemacku (wiesbaden) i dvosoban stan placamo 905€ nenamjesten ali ima kuhinju sto i nije cesto u stanovima u de jer se 90% izdaju bez kuh. elemenata i bilo kakvog namjestaja..

i evo usporedne sto se nas tice za ostalo..

hrana u de je dosta jeftinija i za recimo 50€ se moze kupiti bas dosta i to redom prvo aldi,rewe pa edeka..to vam dodje kao aldi,tesco,dunnes.. jedino sto sam primjetila je da su im pampers skuplje ovamo nego u irskoj i to bas..

ovamo ima dm i rossmann i tu se stvarno svega moze naci povoljnog ali to mi nekako slicno dealzu samo sto dm ima naravno veci izbor svega za higijenu,sminku i to.

prevoz, mjesecna karta za bus kosta skoro 80€ i sa njom se moze i u mainz iako je to ne samo drugi grad nego druga pokrajina ali ako se zeli po okolnim selima onda je skuplje.. prvi bus ujutru radnim danima ili vikendom je oko 4:20 ujutru i zadnji oko 1 posle ponoci (u dublinu nedjeljom iz portmarnock za grad znam da je u 10:30 ujutru..)

struja je mjesecno oko 50€ takodjer a topla voda nam je centralna i uracunata u stanarinu,smece isto..

sto se tice placa,ovdje zaradjujem isto skoro u cent kao u irskoj i skidaju sa place takodjer skoro pa isto kao u irskoj samo sto mi je zdravstveno takvo da mogu kad hocu i za sta hocu kod lijecnika a dijete je isto preko mene osigurano.. muz je vadio umnjak,operirao prst i sve je bilo pod zdravstvenim..

ako sam bolesna i ne mogu raditi sve mi je placeno kao da radim.. do 6tj placa poslodavac a onda zdr. osiguranje izostanak sa posla..

nedjeljom nista ne radi osim jednog malog ducana na zelj. stanici..i nema nigdje nikoga..navece isto tako..

jezik se moze brzo nauciti za one koji to zele.. ja sam znala vec njemacki ali muz je za manje od pola godine od 0 dosao do b1

njemci i njihove ustanove izlaze u susret onima koji zele uciti i raditi sirom otvorenih ruku..

eh da, vrtici i jaslice su u rheinland pfalz pokrajini skroz besplatni dok kod nas u hessenu od 200€ do 500€ (privatnI).. ali opet ako roditelji manje zaradjuju grad plati skoro cijeli mjesecni iznos..
mare-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:37   #4796
Quote:
Damien69 kaže: Pogledaj post
@IRIJALAN:

Dobrodosla na forum!

E sad sto se tice tvojeg obrazovanja i posla kao uciteljica u Irskoj htio bih te uputiti na par stranica i dati mali savjet. Netko je gore spomenuo da ces lako naci posao jer im ucitelja treba. Iako im ucitelja treba, procedura je ipak malo komplirinacija za one s diplomom Engleskog iz Hrvatske.

Ukoliko zelis raditi u irskim (osnovnim) skolama potrebno je uz diplomu iz necega sto nije engleski (npr. math, science, arts, etc.) imati znanje irskog jezika.
Za vise razrede nije potrebno znanje irskog ali opet treba diploma iz neceg drugog a ne engleskog. Uz to trebati ces naravno provjeriti da li je tvoja diploma priznata u Irskoj i te morati biti akreditirana od strane Teaching Council. To je proces koji iziskuje vrijeme i novac.
Na sljedecem linku imas puno informacija pa si malo pogledaj:
http://www.citizensinformation.ie/en...ary_level.html

Druga opcija je biti ucitelj ESL-a. Uz tvoju Diplomu trebati ce ti i CELTA. To je jednomjesecni tecaj za ucitelje engelskog kao stranog jezika a koji kosta 1770 eura. Bez tog certificata te nijedna skola u Irskoj (i UK) ne smije zaposliti. Cak i da imas i magisterij isto bi morala na ovaj tecaj. http://www.ihdublin.com/courses/teacher-training/celta/

Posla za takve ucitelje ima, posebno u ljetnim mjesecima kad tisuce mladih europljana pohodi Dublin na kraktim tecajevima engleskog. Zimi to vise manje zamre i moras si traziti neki drugi posao. Placa se krece od 15 do 25 eura po satu, s time da vecinom radis 20ak sati tjedno kad si zaposlena preko ljeta. Mozda nekad mozes dobiti jednu grupu vise pa natuci nesto vise sati, ali dugorocno ovo nije rjesenje.

Ukoliko si i dalje zainteresirana ici ovom putanjom i dobijes CELTA-u, javi se i vrlo rado cu te preporuciti za slijedece ljeto u jednoj od najvecih skola u Irskoj, (sada ne bi stigla jer bi tek na jesen mogla ici na CELTu). Takoder, ako zelis predavati hrvatski part-time i tu te mogu preporuciti. Doduse ta skolica ima samo jedan razred hrvatskog ali nije lose raditi par sati navecer i malo zaraditi.

Nije mi namjera bila obeshrabriti te, vec samo upozoriti na ono sto te eventualno ceka ukoliko zelis raditi u struci.

Sve najbolje!

Puno ti hvala na savjetima i ponudi za pomoć! Drago mi je čuti i pozitivne i negative strane svakog scenarija, treba biti realan kad su ovakve velike prekretnice u pitanju. U slučaju da se odlučimo za Irsku svakako mi je u planu položiti CELTU sljedeću jesen.
IRIJALAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:45   #4797
Quote:
mare-82 kaže: Pogledaj post
ja sam zivila u dublinu..

share soba, dijelila sa 1 osobom 350€ mjesecno
jednosoban stan 950€ pa poskupio na 1050€
dvosoban 1300€

otisli smo pocetkom ljeta 2016 za njemacku (wiesbaden) i dvosoban stan placamo 905€ nenamjesten ali ima kuhinju sto i nije cesto u stanovima u de jer se 90% izdaju bez kuh. elemenata i bilo kakvog namjestaja..

i evo usporedne sto se nas tice za ostalo..

hrana u de je dosta jeftinija i za recimo 50€ se moze kupiti bas dosta i to redom prvo aldi,rewe pa edeka..to vam dodje kao aldi,tesco,dunnes.. jedino sto sam primjetila je da su im pampers skuplje ovamo nego u irskoj i to bas..

ovamo ima dm i rossmann i tu se stvarno svega moze naci povoljnog ali to mi nekako slicno dealzu samo sto dm ima naravno veci izbor svega za higijenu,sminku i to.

prevoz, mjesecna karta za bus kosta skoro 80€ i sa njom se moze i u mainz iako je to ne samo drugi grad nego druga pokrajina ali ako se zeli po okolnim selima onda je skuplje.. prvi bus ujutru radnim danima ili vikendom je oko 4:20 ujutru i zadnji oko 1 posle ponoci (u dublinu nedjeljom iz portmarnock za grad znam da je u 10:30 ujutru..)

struja je mjesecno oko 50€ takodjer a topla voda nam je centralna i uracunata u stanarinu,smece isto..

sto se tice placa,ovdje zaradjujem isto skoro u cent kao u irskoj i skidaju sa place takodjer skoro pa isto kao u irskoj samo sto mi je zdravstveno takvo da mogu kad hocu i za sta hocu kod lijecnika a dijete je isto preko mene osigurano.. muz je vadio umnjak,operirao prst i sve je bilo pod zdravstvenim..

ako sam bolesna i ne mogu raditi sve mi je placeno kao da radim.. do 6tj placa poslodavac a onda zdr. osiguranje izostanak sa posla..

nedjeljom nista ne radi osim jednog malog ducana na zelj. stanici..i nema nigdje nikoga..navece isto tako..

jezik se moze brzo nauciti za one koji to zele.. ja sam znala vec njemacki ali muz je za manje od pola godine od 0 dosao do b1

njemci i njihove ustanove izlaze u susret onima koji zele uciti i raditi sirom otvorenih ruku..

eh da, vrtici i jaslice su u rheinland pfalz pokrajini skroz besplatni dok kod nas u hessenu od 200€ do 500€ (privatnI).. ali opet ako roditelji manje zaradjuju grad plati skoro cijeli mjesecni iznos..

Da, ovo su sve razlozi koji svakako idu u prilog Njemačkoj. Jedino što me odbija jest procedura oko iznajmljivanja stanova koja je također mukotrpna, obzirom da traže dokaz o zadnje tri plaće za oba supružnika, što mi se čini da se ne traži u Irskoj, ili se varam?

Druga stvar, moje cure imaju 6 i 4 godina, u Irskoj bi one direktno išle u školu koliko sam saznala, znači izbjegli bismo plaćanje skupih vrtića.
IRIJALAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:32   #4798
Još jedna stvar u vezi profesora engleskog u Njemačkoj; prošle godine sam provela dva mjeseca u Njemačkoj i nešto part time sam radila, na burzi rada su mi rekli da nema nikakve šanse da dobijem tamo posao u školi, usprkos prijevodu diplome i ekstra položenim certifikatima. Za posao u školi u Njemačkoj moraš tamo studirati, moraš tamo polagati stručni ispit. Druga opcija su mi bile škole stranih jezika koje su me sve redom odbile (a pokucala sam na vrata mnogih) jer traže native speakers.

Tako da me je Njemačka obeshrabrila što se tiče moje profesije, ja engleski podučavam svoj cijeli radni vijek (već 13 godina), volim ga i želim se i dalje time baviti. Zato sam pomislila da bih u Irskoj imala veće šanse.
IRIJALAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:36   #4799
Quote:
IRIJALAN kaže: Pogledaj post
Još jedna stvar u vezi profesora engleskog u Njemačkoj; prošle godine sam provela dva mjeseca u Njemačkoj i nešto part time sam radila, na burzi rada su mi rekli da nema nikakve šanse da dobijem tamo posao u školi, usprkos prijevodu diplome i ekstra položenim certifikatima. Za posao u školi u Njemačkoj moraš tamo studirati, moraš tamo polagati stručni ispit. Druga opcija su mi bile škole stranih jezika koje su me sve redom odbile (a pokucala sam na vrata mnogih) jer traže native speakers.

Tako da me je Njemačka obeshrabrila što se tiče moje profesije, ja engleski podučavam svoj cijeli radni vijek (već 13 godina), volim ga i želim se i dalje time baviti. Zato sam pomislila da bih u Irskoj imala veće šanse.
ste razmišljali o Kanadi ili Austriji?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:38   #4800
Kanada nam je predaleko jer želimo ostati u Europi a Austrija još uvijek ima stroge kvote na zapošljavanje i tu prednost imaju samo IT-evci.
IRIJALAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.