Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2006., 23:02   #1
Njega osjetljive/netolerantne i alergijama sklone kože lica

Imam osjetljivu masnu kozu.

Musko sam, 20 godina.

Buduci da imam problem s pristevima i crvenilima, koristim Vichy Normaderm kao sredstvo zbog problematicne koze na licu.

4 tjedna sam redovito koristio Vichy Normaderm - aktivni sastojak protiv bubuljica. Nakon toga sam uzeo testni primjerak, gel normaderm za dubinsko ciscenje lica. Uocio sam da brze reagira gel, nego osnovna njega.

Nakon toga sam jos koristio blato sa crnog mora za muskarce, no nakon toga mi se pocelo sve zacrveniti, kasnije se smirilo.

Problem je sto mi koza nije u cistom izvrsnom stanju vec je onako "smanjeni utjecaj pristeva za oko 25%".

Mozda trebam uzet samo ovaj gel normaderm? I jel tko probao ovaj normaderm stick? Da li to sta valja?

Sta da dalje radim?

Pozdrav
MSagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 00:17   #2
ne bi ti bilo dobro da uzmeš samo gel jer dosta isušuje, s nečim trebaš hidratizirat. znači, ako ti normaderm odgovara uzmi gel, kremu i ono što staviš samo na prištić (to je valjda to aktivno što imaš). ali oprezno s normadermom, može ti jako isušiti lice. i avene ti ima liniju za akne, zove se cleanance i nešto je blaža nego normaderm. pitaj u apoteci testere.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 00:59   #3
vichy normaderm je meni katastrofa!!!
derm. mi je to nahvalila i preporučila,ja jadna povjerovala i kupila-očajno,koža mi se isušila,počela se ljuštiti,a zbog tog pretjeranog isušivanja akne počele izbijati još više...
trebalo mi 2 mjeseca avenea da mi se koža oporavi!
nikad više,bježim od vichya...
tebi sretno,nemam savjet,
a nije li normaderm linija za zrelu kožu sklonu aknama?
aloevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 01:00   #4
Ako ti je lice zaista problematicno, ja ti toplo preporucam odlazak dermatologu. Odes svom lijecniku opce prakse prvo, a ako on ocijeni da bi ti odlazak dermatologu pomogao, napisat ce ti uputnicu i to je to. Tamo ce ti tocno odrediti tip koze i terapiju, ciljano i planski. Znam osobu koja je to ucinila, visestruko se isplatilo. Dajes dosta na novca na skuplje proizvode poput Vichyja, a da ti mozda uopce ne pomazu koliko bi trebali, to je lako moguce. Ovo ti je moj savjet koji bi trebao biti najefikasniji, ali ti odluci, naravno
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 01:46   #5
Quote:
aloevera kaže:
a nije li normaderm linija za zrelu kožu sklonu aknama?
to je linija koja nije za pubertetske akne, nego uglavnom akne koje se pojavljuju u 20-ima, a to se ne smatra zrelom kožom. zrela koža se smatra ona nakon 40-te.

msagy, uz cleanance protiv maščenja i za hidratizaciju, ako imaš problema s aknama definitivno nešto najbolje ti je avene diacneal . predobro nešto, meni je jedino to pomoglo. konzultiraj se s dermatologom ili u ljekarni oko te kremice, ali je nemoj uzeti sad, nego nakon ljeta, sad ima previše svjetla, a ona sadrži glikolne kiseline. za crvenilo uzmi avene termalnu vodu.smiruje par minuta nakon prskanja.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 10:24   #6
E fala cure na savjetima, budem otisao dermatologu radi savjeta.
MSagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 10:40   #7
imam i ja jedno pitanje, malo je drukčiji problem ali odgovara topicu. ujutro kad se probudim oko očiju i na obrazu na kojem spavam pojavi mi se nekakav osip, mali crveni prištići. koža je iziritirana točno na mjestima na kojima pretpostavljam noću teku suze, a za obraz ne znam, možda se znoji, možda slinim isto sam primijetila i kad se dečko i ja znojimo, ono, lice uz lice
e sad, prvo sam mislila da je od kreme pa sam prestala stavljati kremu. navečer dobro očistim lice mlijekom i to je to. nije prošlo, pa sam pomislila da je od omekšivača i počela ispirati veš dva puta i prati bez omekšivača. vidim da je bolje ali još uvijek nije sasvim dobro.
inače koristim mlijeko za čišćenje osjetljive kože od uriagea i hidratantnu kremu od avenea. onda hranjiva maska, tu i tamo blagi piling (ništa agresivno, zateže me). nemam pretjeranih problema s tenom, koža mi je dosta masna, ali joj nedostaje vlage. nisam sigurna da je to problem za dermatologa jer stvarno nije strašno ali je dovoljno da osjetim da nešto ne valja a i vidi se. kako da se riješim te iritacije? hvala
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 13:10   #8
Quote:
sepiani kaže:
imam i ja jedno pitanje, malo je drukčiji problem ali odgovara topicu. ujutro kad se probudim oko očiju i na obrazu na kojem spavam pojavi mi se nekakav osip, mali crveni prištići. koža je iziritirana točno na mjestima na kojima pretpostavljam noću teku suze, a za obraz ne znam, možda se znoji, možda slinim isto sam primijetila i kad se dečko i ja znojimo, ono, lice uz lice
e sad, prvo sam mislila da je od kreme pa sam prestala stavljati kremu. navečer dobro očistim lice mlijekom i to je to. nije prošlo, pa sam pomislila da je od omekšivača i počela ispirati veš dva puta i prati bez omekšivača. vidim da je bolje ali još uvijek nije sasvim dobro.
inače koristim mlijeko za čišćenje osjetljive kože od uriagea i hidratantnu kremu od avenea. onda hranjiva maska, tu i tamo blagi piling (ništa agresivno, zateže me). nemam pretjeranih problema s tenom, koža mi je dosta masna, ali joj nedostaje vlage. nisam sigurna da je to problem za dermatologa jer stvarno nije strašno ali je dovoljno da osjetim da nešto ne valja a i vidi se. kako da se riješim te iritacije? hvala
Moja je pretpostavka da ti je ph faktor kože loš. I meni je koža dugo bila strašno osjetljiva, čak uz sve to sam se osipala po cijelom licu, kao sitni prištići a bez kreme sam mislila da će mi puknuti koža. Obratila sam se ženi u biljnoj apoteci koja mi je preporučila kozmetiku Dr.Hauschka. I stvarno mi je pomoglo. Ujutro očistim lice s mlijekom, pošpricam lice iza toga s tonikom i namažem se kremom koja je vrlo lagana i ne masna. Navečer po Dr.Hauschki se samo očisti lice s mlijekom i nanese tonik ali se ne stavlja krema jer se koža mora prirodno obnoviti. Jako sam zadovoljna i koža mi se totalno oporavila...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 14:02   #9
primijetila sam da mi dječje kreme smanjuju iritaciju, ali one su premasne... a mislim da mi jedna frendica koristi dr. hauschka, jer mi je pričala da njeguje lice na isti način kao i ti. u svakom slučaju, hvala, mislim da ću probati, samo prvo moram skupiti pare
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 21:03   #10
Da li zna netko kakve su linije krema ovih firmi:

uriage
la roche

i da li ima kod nas to za kupiti? I kakvi su oni?

Koliko kosta Avene Cleanance u dm-u a koliko u ljekarni? Zanima me jer sam zaboravio pitat, dobio sam testni primjerak 5 ml.

P.S. U zadnje vrijeme mi svrbi koza nakon Avene Cleanance? Zasto???

Pozdrav
MSagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 00:10   #11
Quote:
MSagy kaže:
Da li zna netko kakve su linije krema ovih firmi:

uriage
la roche

i da li ima kod nas to za kupiti? I kakvi su oni?

Koliko kosta Avene Cleanance u dm-u a koliko u ljekarni? Zanima me jer sam zaboravio pitat, dobio sam testni primjerak 5 ml.

P.S. U zadnje vrijeme mi svrbi koza nakon Avene Cleanance? Zasto???

Pozdrav

uriage je jako dobar, to je kozmetika na bazi termalne vode, isto kao avene i vichy. od la rochea znam samo za bepanthen, koji je super za zacijelivanje rana i ožiljaka.

avene cleanance košta oko 90 kn i nema ga u dm-u,srce, , nego samo u ljekarnama.

ako te koža svrbi prvo probaj ne stavljat svaki dan, da ti se koža navikne (cleanance je malo jači nego obične avene kreme) i svakako kupi termalnu vodu koju pošpricaš prije kreme i potapkaš. imaš malo (21kn), srednje(45kn) i veliko(55kn) pakiranje. jesi li siguran da je to što si dobio cleanance, a ne cleanance k? s potonjom pripazi jer sadrži aha i bha kiseline.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 09:44   #12
Quote:
Curica kaže:
Moja je pretpostavka da ti je ph faktor kože loš. I meni je koža dugo bila strašno osjetljiva, čak uz sve to sam se osipala po cijelom licu, kao sitni prištići a bez kreme sam mislila da će mi puknuti koža. Obratila sam se ženi u biljnoj apoteci koja mi je preporučila kozmetiku Dr.Hauschka. I stvarno mi je pomoglo. Ujutro očistim lice s mlijekom, pošpricam lice iza toga s tonikom i namažem se kremom koja je vrlo lagana i ne masna. Navečer po Dr.Hauschki se samo očisti lice s mlijekom i nanese tonik ali se ne stavlja krema jer se koža mora prirodno obnoviti. Jako sam zadovoljna i koža mi se totalno oporavila...
na tvoju preporuku kupila sam hauschku i uzela sam prvo ona mala pakiranja pa me sve skupa došlo 50ak kuna. nakon par dana vidim veliko poboljšanje, a koža me više uopće ne zateže. osim toga, potrebno je staviti vrlo malu količinu pa mi se čini da će mi čak i ova mala pakiranja trajati dosta dugo, a i praktična su. hvala ti na preporuci, vrlo sam zadovoljna
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 09:45   #13
Quote:
MSagy kaže:
Da li zna netko kakve su linije krema ovih firmi:

uriage

ja sam imala mlijeko za čišćenje osjetljive kože od njih i to mi je bilo dosta dobro, bolje od avenea...
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 19:33   #14
Evo, bio sam kod dermatologa. Rekla je da mi Vichy previse isusuje, a linija krema od Avene-a kaze da je za moju kozu preslabo.

Preporucila mi je sljedece:
URIAGE Hyseac gel za pranje (svako jutro s tim ispirem)
Nakon ispiranja: ocistiti klindamicionom.
URIAGE Hyseac emulzija s AHA (hidr. krema) 2x

+

PHOTODERM AKN spray SPF faktor 30

Sto mislite, hoce to ici? Da li ste imali/e URIAGE kreme? Kaze da ako idem van, obavezno stiti photoderm-om radi sprijecavanja lucenje loja i stvaranje novih akna.
MSagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 21:12   #15
Hm, zavirio sam nesto novo, ova njega nema kod nas u HR iz Vichy-jeve ponude za muskarce: http://www.beautyplatinium.com/SearchResults.asp
MSagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 07:56   #16
MSagy, prekini sa uporabom Normaderma. To je alkoholna bomba i alkohol stara kožu. Alkohol nikako ne spada na kožu.
Idi do doktora nek ti predpiše Differin kremu, koja djeluje protiv bubuljica in prišteva. Upotrabljavaj ju 2 mjeseca i rezultati neće izostati.
U međuvremenu upotrebljavaj UV zaštitne kreme (preporučujem Avene SPF20 ili viši). I dobar tonik i sredstvo za čiščenje - Ganier Essentials zeleni tonik, koji je pun antioksidanata i Scheller gel za pranje lica sa mineralima.
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 17:55   #17
Quote:
sonchika kaže:
MSagy, prekini sa uporabom Normaderma. To je alkoholna bomba i alkohol stara kožu. Alkohol nikako ne spada na kožu.
Slazem se. Prekinuo sam s tim.


Sto se tice Uriage-a Hyseac-a jos ga nema u HR, pitao sam u 5 ljekarni u ZG, niti jedna nema, vele da nigdje nema, jer je novo i moraju se naruciti kako bi stigli u Hrvatsku! Koristiti cu taj uriage da vidim ima li kakvih utjecaja i cimbenika, pa cu poslije vidjeti sa Differin kremama.

Thx
MSagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:26   #18
Kreme za suhu/osjetljivu kožu

Da li ima tko problema sa osjetljivom i suhom kozom lica? isprobala sam sto vrsta krema i niti jedna nije savrsena. Imate li preporuke?
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:37   #19
imam osjetljivu i jako suhu kožu,ali pomogla mi je rosalova krema classic sa bademovim uljem.probaj tu,ako već nisi, meni je super
Keck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:40   #20
eucerin
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.