Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2006., 12:37   #41
Quote:
ivonchica kaže:
sapun ALBUS.
ček, ček
pa kaj nije albus sapun za veš
bar su gazdarice nekad govorile da buju si veša z albusom oprale
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 12:58   #42
http://www.albus.co.yu/proiz_13.htm

evo vam cure i curice. albus je ime firme pa mozete i ves i lice i kosu oprati s njim. samo nemojte s prasko za ves oprati lice...

vjerujem da je misila na Albusov glicerinski sapun, no bojim se da je on za ruke i da preagresivan za kozu lica. i ono sto je najgore, necete vidjeti da je koza isusena nakon prvih par mjeseci, isusena koza ce vam se pojaviti kroz par godina, u kasnim dvadesetima recimo. tako je moja supruga, prala sapunima dok je bila tinedjerica i eto sad u svojim tridestima muku muci sa isusenom kozom... a nasla je rjesenje u avene kozmetici.
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 13:06   #43
vidi vraga kak su napredovali
ali meni će i dalje albust ostat veš sapun

a što se tiče isušivanja kože, ja si nikad nisam lice oprala sapunom pa mi je u ranim 40-tim koža suha kak u bakalara
avene

podsjetio si me , jedna moja bivša kolegica si je čitav život prala kosu isključivo s plavim radionom i to jednom do dva puta mjesečno
nikad nisam vidjela ženu sa ljepšom kosom, gusta, mekana, blago valovita, sjajna, niti jedne sjede ni u 60-tim
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 13:11   #44
draga ivonchica,
prosla sam sve agonije s pristevima. pristetinama! (jel moguce napisat tu rijec??) nema veze. ono, sve kreme, losione iz amerike, tralala tralala
nis mi nije pomoglo.
ako imas akutne pristice, mislim da imas problema s jajnicima. najcesce su policisticni. odi kod ginekologa na ultrazvuk. vrlo brzo ces to doznati. ako pak nemas to, onda ti se pristici pojavljuju ili zbog hrane, neciste koze, stresa.
sve ovo potonje mozes rjesavati samo redovitim odlaskom kod kozmeticarke. ja odlazim na cistcenje svakih 6 tjedana, odnosno na laser, koji je bez presedana za problematicnu kozu.
sta sam ja napravila? koristila sam dugo vremena sapune i onda sam si osusila kozu. i dan danas mi je izdehidrirana zbog tolkog pranja i trljanja. ne bus nis napravila ak uzmes neki sapun il kremu kaj ti je netko preporucio. trebala bi potraziti profesionalnu pomoc odnosno savjet.
znam da je skupo odlazit tak cesto kozmeticarki, al nema sretnije osobe od mene s ovim mojim licem sada. bez siski, kose koja mi sakriva lice, pudera, korektora i ostalih sranja.
vjeruj mi. ak trebas pomoc oko kozmeticarke ili ginekolkoga javi!
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 13:28   #45
Quote:
polly kaže:

podsjetio si me , jedna moja bivša kolegica si je čitav život prala kosu isključivo s plavim radionom i to jednom do dva puta mjesečno
nikad nisam vidjela ženu sa ljepšom kosom, gusta, mekana, blago valovita, sjajna, niti jedne sjede ni u 60-tim
malo je off topic, ali moj deda nikad nije pio ni pusio u zivotu al je imao cirozu jetre i rak jednjaka... s druge strane moja sestricna je kosu prala iskljucivo i samo sa simbi najobicnijim samponom, i nikad, ali nikad nije imala ispucale vrhove, kosa je uvijek bila glatka i sjajna... jeziga, puno toga je u genetici i prehrani, a sve ove ostale kozmeticke fore su tu da eventualno malo pomogu onom sto je genetika i prehrana zeznula.

i jos nesto. ako je koza problematicna, ne ici kod kozmeticarke na masakriranje, prvo otici dermatologu da on ustanovi u cemu je stvarni problem, da li ce vas poslati ginekologu, gastroenterologu ili nekom trecem na dodatni pregled, i nakon svih tih pregleda ako vas posalju kozmeticarki znaci da je vas problem samo kozmeticke naravi. a i ponekad, morate priznati, ti tzv. "miljoni pristeva i pristurina" su zapravo samo nekoliko upaljenih aknica koje je dovoljno prekriti antisepticnim puderom (kaze moja zena, ja neam pojma jer kad se obrijem imam kozu ko moja mala guzu, mala kao beba, da ne bi bilo) i preko noci ce sastojci pudera posusiti tu aknicu i ona jednostavno, skoro ko na reklami, nestaje do jutra. (coek nauci i cuje puno toga kad se krece medju babama... cure nije to uvreda to ja iz milja govorim mojim babama)
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 13:33   #46
ovo ispred potpisujem.. to, Fixi!
a Ulola sucks!
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 13:33   #47
Quote:
Fixi kaže:
malo je off topic, ali moj deda nikad nije pio ni pusio u zivotu al je imao cirozu jetre i rak jednjaka... s druge strane moja sestricna je kosu prala iskljucivo i samo sa simbi najobicnijim samponom, i nikad, ali nikad nije imala ispucale vrhove, kosa je uvijek bila glatka i sjajna... jeziga, puno toga je u genetici i prehrani, a sve ove ostale kozmeticke fore su tu da eventualno malo pomogu onom sto je genetika i prehrana zeznula.

__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 18:06   #48
Sapuni za lice

da li tko koristi sapun za umivanje?dosta mojih prijateljica koristi dove i prezadovoljne su(jednoj su se cak pristici znatno smanjili).ja mislim da cu bas probati da vidim sta ce se desiti jer sam probala milijun gelova,ali svi su mi isti,a htjela bi malo promjeniti 1-2-3.sta vi mislite o tome?
i ako ga koristite koji preporucate?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 19:28   #49
Ako već koristiš sapun za lice, onda to baš mora biti poseban sapun namijenjen umivanju lica jer obični sapuni isušuju kožu i uništavaju zaštitni sloj, pa stvar samo pogoršaju. Ja sam uvijek koristila gelove za umivanje, neki dan sam dobila prirodni sapun na poklon (maslinov sapun s mandarinom), piše da je i za lice. Meni baš fino lice bude kad se umijem s tim.
Jedna frendica je koristila clinique sapun i bila je zadovoljna.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 19:30   #50
da, recimo sapun s uljem gospine trave i limunom.
ili sapun od ruzmarina, limuna i gline.
ili sapun od lavande...
(to su sve posebni sapuni ZA LICE, imas OGROMAN izbor u svakom dm-u)

dobar je i johnsonov djecji sapun, jer je blag.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 19:31   #51
c/p s net.hr

...ne koristite običan sapun. Umivajte se isključivo mlakom vodom. Ne pretjerujte niti s količinom vode. Lice ne smijete brisati grubim pokretima. Kožu sušite nježnim tapkanjem.

Standardni sapun presnažan je za osjetljivu kožu, ali trećina ga žena i dalje upotrebljava, piše u njemačkom časopisu za zdravlje i ljepotu.

Obični sapun izaziva oticanje rožnatoga sloja koji je u osjetljivoj koži triput tanji nego u normalnoj. Upotrebom običnog sapuna ispere se previše masnoće i vlage.

Takav sapun oštećuje i hidrolipidni film na koži koji štiti od prodora bakterija.

Kreme za čišćenje, mlijeka i gelovi manje su agresivni, piše Vital, časopis za zdravlje i ljepotu i preporučuje pranje mlakom vodom kako se kožne pore ne bi previše raširile i izgubile previše zaštitnoga sebuma.

Nakon pranja lice ne bi trebalo grubo brisati ručnikom jer i to uklanja zaštitnu masnoću iz pora i može pogoršati crvenilo od proširenih kapilara. Kožu bi trebalo osušiti nježnim tapkanjem.

Ni s vodom ne treba pretjerivati. Osjetljivoj je koži dovoljno jutarnje umivanje. Šminku i prljavštinu treba uklanjati mlijekom ili kremom jednom na dan, najbolje navečer.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 13:21   #52
Moja sestrična je imala lice puno prištića i koristila je sve i svašta bezuspješno; onda je nabasala na safeguard sapun i nakon tretiranja tim sapunom par dana svi su joj se prištići povukli. To radim i ja kad dobim osip po licu.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 13:23   #53
Quote:
Martinka kaže:
Ako već koristiš sapun za lice, onda to baš mora biti poseban sapun namijenjen umivanju lica jer obični sapuni isušuju kožu i uništavaju zaštitni sloj, pa stvar samo pogoršaju. Ja sam uvijek koristila gelove za umivanje, neki dan sam dobila prirodni sapun na poklon (maslinov sapun s mandarinom), piše da je i za lice. Meni baš fino lice bude kad se umijem s tim.
Jedna frendica je koristila clinique sapun i bila je zadovoljna.
Koji je to maslinov sapun sa mandarinom, čiji? Zvuči mi dobro!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 15:11   #54
Quote:
mouse kaže:
Moja sestrična je imala lice puno prištića i koristila je sve i svašta bezuspješno; onda je nabasala na safeguard sapun i nakon tretiranja tim sapunom par dana svi su joj se prištići povukli. To radim i ja kad dobim osip po licu.
Istina. Mene je Safeguard svojevremeno spasio. Inače koristim Ulolin sapun Polja lavande i super mi je faca od toga. Ne preporučam Sebamed jer izaziva prištiće.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 15:32   #55
Ja koristim sapun, od maslinovog ulja s gospinom travom i limunom (Fini sapuni Brač). Meni dobar, a dobar mi je i za tijelo. Imam suho lice, prištića nemam.
Btw. di ima u Rijeci kupit ovih sapuna?
 
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 15:57   #56
e, a kakva vam je inace koza lica? mene npr. malo trta probati sapun, jer je lice dosta osjetljivo, povrsinski sloj sklon dehidraciji, a onaj ispod sklon mascenju... kombinacija za
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 16:08   #57
Mislim da osjetlljiva koža nikako ne može podnijeti sapun. Nekome možda odgovara i spasio ih je prištića, ali ne vjerujem da oni imaju osjetljivu kožu.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 18:04   #58
Quote:
macka kaže:
e, a kakva vam je inace koza lica? mene npr. malo trta probati sapun, jer je lice dosta osjetljivo, povrsinski sloj sklon dehidraciji, a onaj ispod sklon mascenju... kombinacija za

To ti je moja kombinacija.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:10   #59
Quote:
mouse kaže:
Koji je to maslinov sapun sa mandarinom, čiji? Zvuči mi dobro!
To je sapun sa Brijuna. http://www.bracfinisapuni.com/brijuni_hrvatski.html
Ne znam jel ima toga još negdje za kupiti, jer su mi još neki sapunčići zanimljivi, a obilazak obale zbog sapuna ne dolazi u obzir.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:27   #60
ja sam sebi prije par godina istrijebila prištiće sa safeguardom i poslije bi se namazala onom kremom garnier pure, čudo jedno kako mi se lice od toga očistilo u rekordnom roku
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.