Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 21:54   #1
Agencije za zapošljavanje

Ima li ko neugodnih iskustava s kojom agencijom za zapošljavanje kao što se Dekra vukla zadnjih dana po vijestima? Ima li ko da je radio pod Dekrom?
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:14   #2
Quote:
jelica kaže:
Ima li ko neugodnih iskustava s kojom agencijom za zapošljavanje kao što se Dekra vukla zadnjih dana po vijestima? Ima li ko da je radio pod Dekrom?
Ja nisam radio pod njima, ali sam povezan s nekim ljudima koji rade pod njima i to je blago receno katastrofa. Ali kad si bolje razmislim, jasno mi je da se ovi iz agencija zele obogatiti na ekipi. Uopce mi nije zao onih ljudi koji trpe ta sranja. Svi se drze kus i ponizno i trpe najgore oblike izrabljivanja. E pa ko ih j**e. Naprijed agencije za zaposljavanje. Gazite ponizne stakorcice i bogatite se na racun njih.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 17:29   #3
Koliko sam ja upoznata sa situacijom, firme s kojima agencije rade obožavaju radnike koje tako zaposle jer s njima mogu kak god,a onda ti izrabljivani radnici se jedino mogu žaliti agenciji jer su te firme nedodirljive...
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:34   #4
Ti ljudi su glupi do besvijesti. Rade ko konji za nikakvu placu, non stop jamraju kako im je tesko, kako je agencija u k***cu, a kad treba nesto rec onda sute ko p**ke jer ih je strah da ne izgube taj posao. Pa vidis da ni tu na forumu glasa cuti nije, a znam da ih gomila cita ovaj forum. Papci. Samo neka vas iskoristavaju. I ja si razmisljam da u svojem odjelu zaposlim nekoliko papcina da neprekidno rade za 2000 kn ono sto drugi rade za 4500. Imas ih na uzdi, a odraduju to sto treba. Kad ih vise ne trebas, sutnes ih, a ako se pocnu buniti opet ih sutnes jer na to imas pravo.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 10:53   #5
E nemoj da ti pošaljem inspekciju rada...
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:31   #6
Još prije par godina govorio sam da će biti samo pitanje dana kada će se pojaviti ove famozne agencije za privremeno zapošljavanje koje će povećati "mobilnost" radne snage i svi su me gledali u čudu.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:01   #7
Nisu ljudi glupi nego su jadni, ali doslovno jadni.

A takve firme caruju jer im to dozvoljava naš predobri zakon...samo ne znam di su tu prava radnika??

Jebe se onima koji imaju poslić, finu plaćicu i oni mogu pričati kak su su ti ljudi sami krivi jer trpe ta sranja...ljudi trpe sranja da bi imali djeci za kruh i mlijeko.

A ako se taj trend nastavi, možemo zaboraviti na stabilna radna mjesta u svim segmentima.

Biti ćemo samo ime s kvalifikacijom na ogromnom popisu agencija za zapošljavanje, pa fino majstore tri mjeseca u jednu firmu, pa te odjebu, pa si malo na ledu, pa u drugu firmu i tak do penzije...

Ne znam...

Meni se to nimalo ne sviđa...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:25   #8
Sada će i kategorija "rad na određeno" postati pusti sanak...Svi će postati "privremeni".....
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:30   #9
I nedo ti bog da dođeš u banku po kredit, mislim da bi ti hračnuli u facu...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:55   #10
[QUOTE=Sviba]Nisu ljudi glupi nego su jadni, ali doslovno jadni.

Jebe se onima koji imaju poslić, finu plaćicu i oni mogu pričati kak su su ti ljudi sami krivi jer trpe ta sranja...ljudi trpe sranja da bi imali djeci za kruh i mlijeko.
QUOTE]

Evo, u meduvremenu sam se pobrinuo da popricam s ljudima koji tako rade i sad sam postao jos cvrsce, zapravo najcvrsce uvjeren da su glupi. Nisu nimalo jadni, nego su glupe ovce. I sad ih vise stvarno nimalo ne zalim.

Mislim, kad mi netko kaze da trpi sva ta sranja samo zato jer radi za zvucnu firmu pa onda zbog toga misli da ispada velika faca i ne zeli traziti drugi posao, onda nema kaj srat da mu je mala lova, da mu je posel u kurcu, da nema vremena za nis, da ga izrabljuju, da mu ne placaju zdravstveno, da mu ta mala placica kasni itd. Jebote koji debili.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:17   #11
Nemojmo generalizirati...takvi kakve si naveo su snobovi...

Ja znam ljude koji ne rade preko agencija, a ispran im je mozak njihovim "nadpoduzećem".

Primjer: jedna osoba koju ja poznajem,a koja radi u prehrambenoj industriji je toliko zadojena, da ti u njezinoj blizini nemožeš niti pomisliti da kupiš ili konzumiraš konkurentski proizvod, a da te ne napadne...ono maltene do krvi. A prijatelji ste...

Uvijek sve govori najbolje o poduzeću a:

- radi brdo prekovremenih (neplaćenih)
- svršava od sreće dok mora raditi subotom do 9 navečer (ono ko fol teško joj je ali je happy)
- izgubila je sve normalne kriterije za normalne stvari
- nemožeš o ničem drugom s njom pričati doli o njenom super poslu

A najviše mi ide na živce to, što dok su ju privremeno preselili na "degradirano" radno mijesto, s fiksnim radnim vremenom, za istu plaću, bez stresa, onda je bila u bedu jer više nije u toj "branši".

E to je snobizam...

To su takvi kakve si naveo, a imaš ih posvuda.

Karijeristi bez pokrića...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 16:26   #12
Quote:
Sviba kaže:
Nemojmo generalizirati...takvi kakve si naveo su snobovi...

Ja znam ljude koji ne rade preko agencija, a ispran im je mozak njihovim "nadpoduzećem".

Primjer: jedna osoba koju ja poznajem,a koja radi u prehrambenoj industriji je toliko zadojena, da ti u njezinoj blizini nemožeš niti pomisliti da kupiš ili konzumiraš konkurentski proizvod, a da te ne napadne...ono maltene do krvi. A prijatelji ste...

Uvijek sve govori najbolje o poduzeću a:

- radi brdo prekovremenih (neplaćenih)
- svršava od sreće dok mora raditi subotom do 9 navečer (ono ko fol teško joj je ali je happy)
- izgubila je sve normalne kriterije za normalne stvari
- nemožeš o ničem drugom s njom pričati doli o njenom super poslu

A najviše mi ide na živce to, što dok su ju privremeno preselili na "degradirano" radno mijesto, s fiksnim radnim vremenom, za istu plaću, bez stresa, onda je bila u bedu jer više nije u toj "branši".

E to je snobizam...

To su takvi kakve si naveo, a imaš ih posvuda.

Karijeristi bez pokrića...
Pa to su ljudi ispranih mozgova koji nemaju svoje ja i njih netko uvijek mora kontrolirati. Najgore je sto se kraj njih netko normalan ne moze istaknuti jer ako predlozi nesto sto je drugacije od postojeceg, onda se to ne tretira kao dobra ideja ili potencijalni napredak nego ga se napadne u stilu kak ovom pase, a tebi ne.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 16:58   #13
Quote:
Sviba kaže:
Nemojmo generalizirati...takvi kakve si naveo su snobovi...

Ja znam ljude koji ne rade preko agencija, a ispran im je mozak njihovim "nadpoduzećem".

Primjer: jedna osoba koju ja poznajem,a koja radi u prehrambenoj industriji je toliko zadojena, da ti u njezinoj blizini nemožeš niti pomisliti da kupiš ili konzumiraš konkurentski proizvod, a da te ne napadne...ono maltene do krvi. A prijatelji ste...

Uvijek sve govori najbolje o poduzeću a:

- radi brdo prekovremenih (neplaćenih)
- svršava od sreće dok mora raditi subotom do 9 navečer (ono ko fol teško joj je ali je happy)
- izgubila je sve normalne kriterije za normalne stvari
- nemožeš o ničem drugom s njom pričati doli o njenom super poslu

A najviše mi ide na živce to, što dok su ju privremeno preselili na "degradirano" radno mijesto, s fiksnim radnim vremenom, za istu plaću, bez stresa, onda je bila u bedu jer više nije u toj "branši".

E to je snobizam...

To su takvi kakve si naveo, a imaš ih posvuda.

Karijeristi bez pokrića...
Oni koji rade za takvu agenciju su idioti. Mi plaćamo sve i zato kaj smo agencija koja je dobra prema ljudima, kandidati se prema nama odnose ko da smo im potrčko i ko da smo MI idioti...
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 19:19   #14
Quote:
jelica kaže:
Oni koji rade za takvu agenciju su idioti. Mi plaćamo sve i zato kaj smo agencija koja je dobra prema ljudima, kandidati se prema nama odnose ko da smo im potrčko i ko da smo MI idioti...
A koja ste vi to agencija?
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 08:56   #15
Quote:
snowleopard kaže:
A koja ste vi to agencija?
Nismo Dekra!!! A ni Trenkwalder, pa ti pogodi!
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 10:16   #16
Nije stvar u tome u kojoj je "radnik" agenciji, nego s kojom agencijom poslodavac (poduzeće) posluje i koja agancija ponudi bolje uvjete tj. nižu cijenu.

Eto, imaš par agencija recimo, da ne imenujem.

Iz koje agencije će poduzeće angažirati ljude?

Iz one koja ponudi najnižu cijenu.

Kome se to obije o glavu?

Radniku koji dobije mizeriju od plaće jer agencija mora na njemu profitirati.

Šta meni vrijedi ako sam ja u tvojoj agenciji, a sva poduzeća vuku ljude iz drugih agencija?

Onaj ko punudi najnižu cijenu rada, poslodavcima je najinteresantniji.

Tvoja agencija daje veće plaće? Po tome ste automatski skuplji za poslodavce i njima neinteresantni.

Po meni nema dobrih agencija i apsolutno sam protiv toga...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 10:33   #17
Quote:
jelica kaže:
Ima li ko neugodnih iskustava s kojom agencijom za zapošljavanje kao što se Dekra vukla zadnjih dana po vijestima? Ima li ko da je radio pod Dekrom?
Pa nisam s Dekrom...ali moram reći da sam u jednoj drugoj doživjela totalno stupidno testiranje. Za tajnicu -administratora nisu ispitivali ni engleski, ni ikakve komunikacijske vještine, niti PC skills...već su dali ubitačne numeričke nizove i jednadžbe, te bubanje nekog cjenika ...
Ispalo je da identičan test daju i menadžerima
Ti ljudi pojma nemaju ni o tržištu rada, a bogme ni o psihologiji,
Neću ih imenovati. Osim da su nemušti preseravatori.

A psihotest je kretenski, ispituju naginjanje riziku, što je bedasto, a skalu laži i neurotičnost uopće ne ispituju...

Uglavnom, otišla sam usred testiranja.
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 12:39   #18
Quote:
jelica kaže:
Nismo Dekra!!! A ni Trenkwalder, pa ti pogodi!
Ako si ona na koju mislim, onda sam cuo da vi dajete ljudima pune place, a ne kao jedni od ovih koje si nabrojala gdje ljudima daju pola, jos kasne s tim, nedaju zdravstveno, odjebavaju s visoka sve koji dodu nesto pitati itd.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 10:01   #19
Quote:
Sviba kaže:
Nije stvar u tome u kojoj je "radnik" agenciji, nego s kojom agencijom poslodavac (poduzeće) posluje i koja agancija ponudi bolje uvjete tj. nižu cijenu.

Eto, imaš par agencija recimo, da ne imenujem.

Iz koje agencije će poduzeće angažirati ljude?

Iz one koja ponudi najnižu cijenu.

Kome se to obije o glavu?

Radniku koji dobije mizeriju od plaće jer agencija mora na njemu profitirati.

Šta meni vrijedi ako sam ja u tvojoj agenciji, a sva poduzeća vuku ljude iz drugih agencija?

Onaj ko punudi najnižu cijenu rada, poslodavcima je najinteresantniji.

Tvoja agencija daje veće plaće? Po tome ste automatski skuplji za poslodavce i njima neinteresantni.

Po meni nema dobrih agencija i apsolutno sam protiv toga...
Klijenti će raditi s onima koji im ponude manju naknadu za posredovanje. Neke nude jako niski "fee" i onda moraju nekak zaraditi a to rade smanjujući plaće radnicima što je protuzakonito. Neke agencije, da ne navodim, imaju inspekciju 2 puta godišnje, mi nismo niti jedanput u 4 godine imali. Trebaju se ljudi koji traže posao raspitat preko poznanstava u koju agenciju se prijaviti. Nije da hvalim svoje, samo želim dati do znanja da ipak postoje poštene agencije koje onda naj**u zbog onih koje rade nezakonito.
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 10:03   #20
Quote:
snowleopard kaže:
Ako si ona na koju mislim, onda sam cuo da vi dajete ljudima pune place, a ne kao jedni od ovih koje si nabrojala gdje ljudima daju pola, jos kasne s tim, nedaju zdravstveno, odjebavaju s visoka sve koji dodu nesto pitati itd.
Hvala! Lijepo od tebe!
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.