Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 19:32   #3901
Nemam pojma, ja sam ga koristila na recept. Moj savjet vam je da ako baš želite koristiti tretinoin, uzmite Airol umjesto Locacida, jer imaju isti postotak iste aktivne tvari samo u različitoj podlozi: Airol je normalna krema, a Locacid je više od pola alkohola. Meni je dermatologica napisala recept za Airol (koji sam godinu dana ranije koristila) i u ljekarni su mi podvalili Locacid s objašnjenem da je to isto. Nakon 3 tjedna sam otišla dermatologici u čudu koliko mi se više koža suši i ljušti nego godine prije, pa je ona istražila i isto ostala u šoku i rekla mi da odmah to prestanem koristiti.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:36   #3902
..hvala na odgovoru plavusa123 :-)....cini mi se da su cure pisale da Airola vise nema na tržištu? Znaci ima ga ,i isto ide na recept?
__________________
...ALBUM...
baloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 20:45   #3903
Quote:
baloncica kaže: Pogledaj post
..hvala na odgovoru plavusa123 :-)....cini mi se da su cure pisale da Airola vise nema na tržištu? Znaci ima ga ,i isto ide na recept?
Ne znam je li se nešto promijenilo otkad sam ga zadnji put koristila, to je bilo ne ove nego prošle zime. Taj put su mi rekli da je uvoznik prestao uvoziti Airol, i prešao na Locacid, a dva mjeseca kasnije sam opet došla s receptom za Airol i inzistirala da baš njega naruče i stigao mi je.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:49   #3904
Meni su prije par mjeseci u ljekarni na Dolcu isto nudili Airol iako sam imala recept za Locacid. Baš sam se začudila jer sam mislila da isti više ne uvoze. Ipak sam uzela Locacid. Nakon što sam probala oba mogu reći da je meni bolji
Locacid jer me isušuje puno manje nego Airol, lakše se razmazuje i nisam imala onu ružnu fazu kao sa Airolom. Počela sam ga koristiti jednom tjedno mjesec dana, a sada ga koristim svakih dva ili tri dana. Jedino što poslije stavim kremu i par kapi ulja argana.
alana forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:53   #3905
Znaci bez recepta nista? Kod nas traze recept ...ima li nedje u zg da se moze naruciti bez ?
__________________
...ALBUM...
baloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:02   #3906
Quote:
baloncica kaže: Pogledaj post
Znaci bez recepta nista? Kod nas traze recept ...ima li nedje u zg da se moze naruciti bez ?
Zamoli svoju liječnicu opće prakse da ti napiše privatni recept za kremu. Tako sam ja napravila. Vrijedi godinu dana i možeš s njim kupovati kremu više puta.
alana forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:23   #3907
Hvala alana :-)
__________________
...ALBUM...
baloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:30   #3908
Quote:
alana forever kaže: Pogledaj post
Zamoli svoju liječnicu opće prakse da ti napiše privatni recept za kremu. Tako sam ja napravila. Vrijedi godinu dana i možeš s njim kupovati kremu više puta.
Kakav je to privatni recept? Možda glupo pitanje, al zbilja toliko rijetko idem doktoru da ne znam. A bilo bi mi super ako mi doktorica može napisati recept za retin.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:12   #3909
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Kakav je to privatni recept? Možda glupo pitanje, al zbilja toliko rijetko idem doktoru da ne znam. A bilo bi mi super ako mi doktorica može napisati recept za retin.
to ti je ono kad napišu na blok i pečatiraju. U principu ti dr opće prakse to nebi smio dati al ako želi...
Apoteke to uzmu, nije ih briga ko je izdao oni imaju pokriće.


Ja sam do recepta došla tako što sam otišla privatnom dermatologu na pregled. Odma mi je napisa dovoljno za cilu godinu.
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:13   #3910
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Kakav je to privatni recept? Možda glupo pitanje, al zbilja toliko rijetko idem doktoru da ne znam. A bilo bi mi super ako mi doktorica može napisati recept za retin.

Kao što je freckles već napisala to je običan papirić s žigom. Šarmiraj doktora i napiše ti. Oni obično ni ne znaju o čemu se radi, kao što to ne znaju ni u većini ljekarni. Nije mi se dalo kod dermatologa. Sada tek vidim pravi učinak retina. Pore su mi se toliko suzile i koža je toliko ljepša i bolje teksture. Oduševljena sam. :klap:
alana forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:28   #3911
Da li se išta plaća? Ako da koliko?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:52   #3912
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Da li se išta plaća? Ako da koliko?
Recept ti treba da bi mogla kupiti kremu. Locacid je mislim oko 65 kn, a Airol je oko 120 ili 150 kn. Ne sjećam se više. Bitno je samo da ako nabaviš kremu, kreneš lagano s korištenjem. Prvih mjesec dana samo jednom tjedno, pa drugi mjesec dva puta tjedno i povećavaš broj dana postupno. Treba biti jako oprezan s korištenjem tako jake kreme.
alana forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 00:37   #3913
Quote:
alana forever kaže: Pogledaj post
Recept ti treba da bi mogla kupiti kremu. Locacid je mislim oko 65 kn, a Airol je oko 120 ili 150 kn. Ne sjećam se više. Bitno je samo da ako nabaviš kremu, kreneš lagano s korištenjem. Prvih mjesec dana samo jednom tjedno, pa drugi mjesec dva puta tjedno i povećavaš broj dana postupno. Treba biti jako oprezan s korištenjem tako jake kreme.
Hvala na informaciji
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:46   #3914
Hvala na informacijama cure!
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:02   #3915
jel treba netko Retin A kremu da narucimo zajedno da dijelimo troskove slanja? oko 100kn bi ispala jedna krema
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:14   #3916
Quote:
iva1505 kaže: Pogledaj post
jel treba netko Retin A kremu da narucimo zajedno da dijelimo troskove slanja? oko 100kn bi ispala jedna krema
Ja bi.

Odakle naručuješ?
__________________
Where's your crown King Nothing?
theBella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:19   #3917
Quote:
theBella kaže: Pogledaj post
Ja bi.

Odakle naručuješ?
inbox
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:39   #3918
Koristim tretionin 0.05% vec 2 godine. Prvo Locacid, i sada kako ga nema za naruciti dobio sam Cordes Vas. Cijena mu je oko 70-80 kn, a meni traje cca 6 mjeseci.

Sto se tice recepta i svih koji narucuju online - samo odite doktoru opce prakse i trazite privatni recept za tretionin 0.05%. Primjena mu je velika, od akni, uklanjanja oziljaka, "lijecenja" hiperpigmentacije...

Ja sam svojoj doktorici rekao da mi treba za oziljke koji su nastali od uraslih dlaka nakon brijanja i depilacije. Nije me ni pogledala, odmah mi je napisala recept bez razmisljanja no u ljekarni su mi ga uzeli tako da cu sljedeci put opet morati traziti recept.

Ukratko: ne bih si komplicirao zivot s online narucivanjem kad to doktor opce prakse moze napisati bez problema. Uzmite u obzir da i naruceno online moze zapeti na carini, zavisno odakle se salje.
absynthium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:24   #3919
Imam sona gel viska. Novi. Ako nekome treba neka se javi u inbox. Dajem ga za 90 kn.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:25   #3920
Nabavila sa A313 kao zamjenu za Avibon i nemam baš nikakvih nuspojava, ni crvenila ni ljuštenja, pa se pitam je li uopće djelotvorna?
Nataša Rostova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.