Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2011., 16:23   #81
da, bas gledam kremice od roc-a hrpa proizvoda slicnog imena i svrhe
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 00:36   #82
Taj bež je Retin-Ox, ne Multi-Correxion. (Ali u čemu je još razlika, nemam pojma. )[/QUOTE]

Pa teta mi je objasnila da je novi i bolji jer je napredniji s jačom dozom retinola u svakom slučaju se lijepo upije i ne iritira
Sad sam dobila i onaj famozni Murad night treatmant pa ću kombinirat
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:15   #83
dobila sam od roca retin ox tester, mislite li da bi to bilo ok za 25godina?
gospodja u ljekarni mi je rekla da ih mogu koristiti i kao dnevne kreme pa mi je ipak draze pitati vas jer se bolje kuzite u problematiku
takodjer mi je rekla da vichy ima neku kremicu retinol ha koja bi mi mogla bit ok
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:24   #84
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
dobila sam od roca retin ox tester, mislite li da bi to bilo ok za 25godina?
gospodja u ljekarni mi je rekla da ih mogu koristiti i kao dnevne kreme pa mi je ipak draze pitati vas jer se bolje kuzite u problematiku
takodjer mi je rekla da vichy ima neku kremicu retinol ha koja bi mi mogla bit ok
Svi znamo upućenost tetki iz ljekarni gle, možeš stavljat preko dana pogotovo sada zimi ali preko obavezno još nešto sa faktorom makar puder.
Vichy ima te retinol ha kreme čak i dnevne ali tamo je slabija koncentracija retinola. Bolje da uzmeš neku noćnu jaču a danju stavljaš samo hidrataciju sa nekim faktorom.
Ako koristiš retinol preko dana riskiraš pigmentacijske mrlje pa ti sad vidi
Leonharda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:46   #85
nisam ni mislila koristiti te kreme kao dnevne, samo sam prenijela ono sto mi je ona, vrlo sigurno rekla
pokusavam doci do zakljucka koja je najjaca krema prikladna mojim godinama da znam sto kupiti
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:28   #86
mislim da osoba od 25 godina ne treba koristiti retinol, ne vidim svrhu da se mladu kozu maltretira takvim kremama, ako hoces nesto preventivno protiv bora onda radje neka krema ili serum sa hijaluronom, c ili e vitaminom, dobra hidratacija, ulje ploda divlje ruze....

sa druge strane mislim da ti te ljekarnicke kreme ne mogu bas puno izmaltretirat kozu (nisam detaljno proucavala pa ne mogu 100% tvrditi) jer mi se cini da u vecini ima tako malo retinola, uglavnom nisu navedene kolicine ili na cijelu kremu stave par kapi ulja ploda divlje ruze i stave etiketu retinol i protiv bora. mislim, nisu lagali, al ta ce krema skinut bore otprilike - nikad.


evo gledam na testerima avene ystheal i eluage uopce nemaju naznacenu kolicinu retinaldehida, na diacnealu pise 0.1% sto bi odgovaralo najjacoj koncentraciji retin-a kreme, za koju stoje opake upute kako je koristiti i u slucaju jake reakcije odmah prestati, a ja sam diacneal (koja ima i glikolne) koristila bez ikakvih reakcija, a retin-a 0.05% sam jednom za probu namazala na ruku i imala 2 dana crvenu fleku, pa se pitam sto je to u diacnealu 1%


ako ima koja dobra dusa da se razumije u kreme sa retinolima - cekam objasnjenje
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:35   #87
Koliko sam istraživala, poslije retin A, onoga iz apoteke, najveći postotak retinaldehida ima diacneal. Pakiran je u tubi od 30 ml, košta manje od 1oo kuna. Traje par mjeseci i mislim da je to najbolji i najisplativiji tretman da se prije spavanja stavi na lice ispod neke hidratantne kreme. Dovoljno ga je samo u količini zrna graška za cijelo lice.
Estee Lauder is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:42   #88
estee da tako je u teoriji.
ali malo je neobicno da se retin-a 0.05% prodaje u apoteci uz recept, a vecina dobrih dermatologa ce to biti zadnja opcija ako sve druge kreme ne djeluju, a diacneal u slobodnoj prodaji sa 1% retinaldehida i jos 6% glikolne.

ne vjerujem da je tolika koncentracija u avene.
i velim, da sam retin-a probala na ruku uz reakciju, a na diacneal sam reagirala manje nego na kremu sa 15% aha
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:43   #89
Mislim da ovo što koka piše ima veze i sa pomoćnim tvarima, Avene ima još i termalne vode koja smiruje. Meni diakneal također ništa ne smeta, mogla bih ga namazat koliko hoću bez ikakve iritacije
Leonharda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:44   #90
Evo kopirani post od naše drage Xene. Daj Xena gdje si, javljaj se!

E sad... ovako ti ide lanac: Retinol (vit A)=> se pretvara u retinaldehid => se pretvara u retinoičnu kiselinu i ona je ta koja na kraju priče radi što treba.
Logično bi bilo i praktično jest tako, da obzirom da je retinaldehid bliži cilju, i jest bolji.
Eluage krema kao i Retinol HA ima u svom sastavu fragmente hijaluronske kiseline, znači formulacija je slična, samo što bi koncentracija retinola u Retinol HA morala biti dostatna da do stanične razine dođe dovoljno aktivne supstance. Je li to tako - ne znam.

Osobno me smeta što Vichy obećava izglađivanje bora za 2 mjeseca retinolom - to je nemoguće - nezavisna istraživanja su pokazala da je za puni efekt djelovanja retinoične kiseline potrebna cijela godina dana i takvo je iskustvo žena širom svijeta. Nakon dva mjeseca se efekt može vidjeti samo kod vrlo mladih osoba i to ne kod bora nego kod finih linija i nepravilnosti kože, dođe do izjednačavanje boje tena i tako to.
Ubačena hijaluronska kiselina tu djeluje kao dodatno sredstvo, ona veže tekućinu i puni boru, ali vrlo brzo i lako njen efekt nestaje. Kolagen je taj koji bi trebao puniti međustanični prostor i osiguravati tonus tkiva i puniti bore, a novi kolagen se stvara djelovanjem retinoida i vitamina C.

Dakle, tehnički gledano Eluage bi bio bolji - praktički - zavisi od formulacije a to znači od koncentracije retinaldehida u njoj i retinola u Retinol HA.
Estee Lauder is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:53   #91
xenaaa javi seeee



mada znam sto ce ona reci, jer koliko vidim po stranim forumima, za ozbiljne rezultate skoro svi koriste retin-a kremu, nakon sto su 3-4 mjeseca koristili neku blazu sa 10000 ij vitamina a

moram uloviti vise vremena i odluciti jer vidim da mi se ove zime koza vrata pocela mijenjati onako kako mi se ne svidja
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:05   #92
estee, mislis da bi onda bilo bolje da koristim eluage?

znam da nemam puno godina al mi je koza jako suha i vec imam borice ispod ociju, sitne i tanke ali ih imam
a mama mi ima izrazene bore oko ociju pa vjerujem da me to ceka
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:31   #93
ovaj u bež pakiranju što eyedetox ima je noviji i stvarno je super,ima više retinola u sebi al zato ovaj il multi corexion linije,i on i krema daju takav efekt da je nevjerovatno,sve se blješti od njega. ja sam koristila kremu i meni je to čak malo previše sjaja,kao da sam se s nekim hightlighterom namazala al zato za nekoga ko ima umornu i beživotnu kožu je kao stvoren.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:36   #94
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
dobila sam od roca retin ox tester, mislite li da bi to bilo ok za 25godina?
gospodja u ljekarni mi je rekla da ih mogu koristiti i kao dnevne kreme pa mi je ipak draze pitati vas jer se bolje kuzite u problematiku
takodjer mi je rekla da vichy ima neku kremicu retinol ha koja bi mi mogla bit ok
sad sam vidjela tvoj post i mislim da ti stvarno s 25 netreba krma s retinolim,tipa retin ox.
uzmi nešto što dobro hidratizira i te borice koje imaš se budu povukle ilki uzni neku laganu za prevenciju od prvih bora pa kombinitaj to s hidratizacijim il još bolje ak nađeš sve u jednoj kremi.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:39   #95
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
estee, mislis da bi onda bilo bolje da koristim eluage?

znam da nemam puno godina al mi je koza jako suha i vec imam borice ispod ociju, sitne i tanke ali ih imam
a mama mi ima izrazene bore oko ociju pa vjerujem da me to ceka
Slažem se s jasmine i ostalim curama, ja bih na tvom mjestu uzela dobru hidrataciju oko očiju jer ti se stvaraju bore od suhe kože
Leonharda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:41   #96
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
ovaj u bež pakiranju što eyedetox ima je noviji i stvarno je super,ima više retinola u sebi al zato ovaj il multi corexion linije,i on i krema daju takav efekt da je nevjerovatno,sve se blješti od njega. ja sam koristila kremu i meni je to čak malo previše sjaja,kao da sam se s nekim hightlighterom namazala al zato za nekoga ko ima umornu i beživotnu kožu je kao stvoren.
da li na toj bez liniji pise kolicina retina?
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:51   #97
uf nesječam se,imala sam puno onih kartica sa testerim i čitala sam to detaljno al nesječam se da sam vidjela postotak.
ova zadnja linija,bež pakovanje je sa retinolom i hijaluronskom a multi correctio je retinol+c vitamin+hidratizacija što znači ko hoće više retinola trea uzeti onu bež .
evo ad sam našla tu jednu karticu i nepiše postotak samo da je retinol od čistog vitamina a.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:59   #98
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
evo ad sam našla tu jednu karticu i nepiše postotak samo da je retinol od čistog vitamina a.

da i na njihovoj sluzbenoj stranici za niti jednu kremu nisu navedeni %
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:03   #99
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
da i na njihovoj sluzbenoj stranici za niti jednu kremu nisu navedeni %
Evo sad sam ispročitala cijelu kutijicu mog seruma i onaj papirić unutra i osim sastava nema nikakvih postotaka
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:39   #100
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
estee, mislis da bi onda bilo bolje da koristim eluage?

znam da nemam puno godina al mi je koza jako suha i vec imam borice ispod ociju, sitne i tanke ali ih imam
a mama mi ima izrazene bore oko ociju pa vjerujem da me to ceka
Dobro su ti cure rekle, što će ti te kremice, one ni meni ne pašu jer imam stalno osjećaj nedovoljne hidratiziranosti. Meni, za moj tip kože lica su se najbolje pokazale dobre hidratantne kreme. Uz to radim sama neke kućne anti age tretmane.
Kad je koža suha ili dehidrirana, onda se na njoj vidi svaka bora. Ja sada imam manje bora nego u tvojim godinama, jer sam imala krivu predođbu o svom licu i kupovala potpuno krive stvari. Kad sam otkrila da mi je samo falila dobra hidratacija, sve je krenilo na bolje. I trebaš stalno saftati lice. Kad god osjetim da mi je suho, zategnuto, mažem, sprejam sa termalnom, koja mi je uz te kreme promijenila kožu. Inače joj prije toga nisam vjerovala. Sad kad mi nestane trčim po nju kao kad mi nestane kave
Estee Lauder is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.