Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 17:52   #81
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
e sad pitanje:da bi imala puni iznos place jeli moram radit tih 6mjeseci,ili mi u izracun moze uc zadnja 3 mjeseca porodiljnog+jos 3mjeseca rada=6mjeseci

Kolegica s mog posla je došla radit s porodiljnog trudna, znači isto kao ti i radila je samo 3 mj. da dobije punu plaću na komplikacijama, a ne 6mj. Zapravo radiš 2 mjeseca + godišnji koji imaš pravo iskoristit, a ono drugo pitanje za 3 dana to ti neznam
vanjaa is offline  
Old 23.01.2008., 13:13   #82
evo ovako...idem na carski rez, te mi je doktor reka da cu 15-tak dana prije termina vec bit u bolnici da me ne bi doma uvatili trudovi. Ja neman dopunsko osiguranje, i zapravo me zanima treban li uzet dopunsko osiguranje da mi slucajno ne bi zaracunali boravak u bolnici?
NelaZg is offline  
Old 24.01.2008., 09:00   #83
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
evo ovako...idem na carski rez, te mi je doktor reka da cu 15-tak dana prije termina vec bit u bolnici da me ne bi doma uvatili trudovi. Ja neman dopunsko osiguranje, i zapravo me zanima treban li uzet dopunsko osiguranje da mi slucajno ne bi zaracunali boravak u bolnici?
pa naravno da trebaš. Dopunsko ti pokriva ležarinu u bolnici.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 24.01.2008., 09:11   #84
hoćeš reć da osnovno zdravstveno osiguranje ne pokriva?
i da ću ja, koja ga nemam, morati platiti ležanje u bolnici?
sumnjivo mi je to.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 24.01.2008., 10:52   #85
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
hoćeš reć da osnovno zdravstveno osiguranje ne pokriva?
i da ću ja, koja ga nemam, morati platiti ležanje u bolnici?
sumnjivo mi je to.
pa mene su u zajčevoj uredno pitali da li imam dopunsko zbog troškova ležarine 2 tjedna u bolnici.

Sad možda je za porod drugačije ali bogme za bolest nije.

Treba pitati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 24.01.2008., 12:59   #86
ne, za trudnocu i porod ne placa se participacija. ne treba vam dopunsko, bez obzira na komplikacije, nacin poroda i broj dana provedenih u bolnici.
cd8 is offline  
Old 24.01.2008., 18:00   #87
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
pa mene su u zajčevoj uredno pitali da li imam dopunsko zbog troškova ležarine 2 tjedna u bolnici.

Sad možda je za porod drugačije ali bogme za bolest nije.

Treba pitati
Baš me čudi što si morala platit participaciju, jer sve što je vezano za trudnoću mi ne plaćamo.
vanjaa is offline  
Old 24.01.2008., 20:30   #88
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Baš me čudi što si morala platit participaciju, jer sve što je vezano za trudnoću mi ne plaćamo.
ne nisam platila participaciju jer imam dopunsko zdravstveno već 4-5 godina. ali su me pitali da li ga imam, rekla sam DA i pitali me da im dam karticu.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 24.01.2008., 20:45   #89
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ne nisam platila participaciju jer imam dopunsko zdravstveno već 4-5 godina. ali su me pitali da li ga imam, rekla sam DA i pitali me da im dam karticu.
što znači da bi morala da nisi imala
što je čudno
doduše, možda ti je dopunsko platilo nešto drugo, a ne 'ležarinu' u bolnici

uglavnom kao što mišljah, ne treba nikakvo dopunsko osiguranje uplaćivati za porod
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 25.01.2008., 20:17   #90
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
evo i mene s mojom kompliciranom situacijom!
naime nisam dobila placu od 7 mj prosle godine!sa 15.10 sam dala otkaz i sefica me jos nije odjavila i dala papire,proslo je znaci 3 mj.sa 2.1 sam podnjela tuzbu za placu i sve.a 8.1 sam saznala da sam trudna. prijavila bi se kod muzevog prijatelja na vecu placu i sve,al kako kad mi ova neda papire i neodjavljuje me..i nemam uopce prosjek kod nje koji je potreban jer nisam odavno primila placu..ima li ko kakvu ideju sta da napravim?
ja znam za slucaj kad mi prijatelju nisu htjeli vratiti radnu knjizicu i odjaviti ga, on ih je tuzio i morali su mu isplatiti sve place do tog trenutka... al kod tebe je malo kompliciranije pa ne znam sta bi ti rekla...
Leptiric is offline  
Old 26.01.2008., 06:56   #91
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
evo i mene s mojom kompliciranom situacijom!
naime nisam dobila placu od 7 mj prosle godine!sa 15.10 sam dala otkaz i sefica me jos nije odjavila i dala papire,proslo je znaci 3 mj.sa 2.1 sam podnjela tuzbu za placu i sve.a 8.1 sam saznala da sam trudna. prijavila bi se kod muzevog prijatelja na vecu placu i sve,al kako kad mi ova neda papire i neodjavljuje me..i nemam uopce prosjek kod nje koji je potreban jer nisam odavno primila placu..ima li ko kakvu ideju sta da napravim?
tek sad vidjela tvoj problem.
Ovako:

1. ako ti šefica nije dala radnu knjižicu ne znači da ti plaća doprinose i da te je odjavila. Vjerojatno je propala.
2. Odi na mirovinsko i traži izlist radnog staža tj uplaćenih doprinosa sa svim radnim poslovima (tada ćeš vidjeti pravu situaciju).
3. ako ti ju ne da,... nema veze, oglasi ju ad si ju izgubila (NN i sva procedura, u gradskom uredu napravi novu i unesi sav radni staž u mirovinskom - oni će ti unjeti). Po stažu ćeš vidjeti do kada je uplaćivan - pretpostavljam da otkaz nećeš ni trebati davati (jer ti ga nije ni plaćala)
4. tada se prijavi kod muževljevog prijatelja na veću plaću
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 27.01.2008., 13:15   #92
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
tek sad vidjela tvoj problem.
Ovako:

1. ako ti šefica nije dala radnu knjižicu ne znači da ti plaća doprinose i da te je odjavila. Vjerojatno je propala.
2. Odi na mirovinsko i traži izlist radnog staža tj uplaćenih doprinosa sa svim radnim poslovima (tada ćeš vidjeti pravu situaciju).
3. ako ti ju ne da,... nema veze, oglasi ju ad si ju izgubila (NN i sva procedura, u gradskom uredu napravi novu i unesi sav radni staž u mirovinskom - oni će ti unjeti). Po stažu ćeš vidjeti do kada je uplaćivan - pretpostavljam da otkaz nećeš ni trebati davati (jer ti ga nije ni plaćala)
4. tada se prijavi kod muževljevog prijatelja na veću plaću

puno hvala na odgovoru,no u meduvremenu je iskrslo jos nesto!
prekjucer je gospoda javila da me odjavila sa 31.12 i tek mi u petak rekla da dodem po dokumente!moja zdravstvena je jos uvijek kod mene znaci da me odjavila bez nje! postoji li kakav zakonski rok u kojem mi ona mora vratiti radnu,jer se mogu retroaktivno prijaviti 15 dana! e sada iako se u pon prijavim imam 15 dana pauzu a to su mi rekli na zdravstvenom da ne smijem imat jer onda ne mogu ici na komplikacije nego da staz mora biti u kontinuitetu.kako da sada to iskemijam kada me se moze prijaviti samo unatrag 15 dana?
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Old 27.01.2008., 16:24   #93
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
puno hvala na odgovoru,no u meduvremenu je iskrslo jos nesto!
prekjucer je gospoda javila da me odjavila sa 31.12 i tek mi u petak rekla da dodem po dokumente!moja zdravstvena je jos uvijek kod mene znaci da me odjavila bez nje! postoji li kakav zakonski rok u kojem mi ona mora vratiti radnu,jer se mogu retroaktivno prijaviti 15 dana! e sada iako se u pon prijavim imam 15 dana pauzu a to su mi rekli na zdravstvenom da ne smijem imat jer onda ne mogu ici na komplikacije nego da staz mora biti u kontinuitetu.kako da sada to iskemijam kada me se moze prijaviti samo unatrag 15 dana?
ima. 8 dana. U tom roku ti mora vratiti radnu knjižicu.

mislim da ti mulja. Slušaj... zaprijeti joj inspekcijom rada (Novi Zagreb, Ivana Visine) i financijskom policijom..

Budi bezobrazna prema njoj jer je i ona prema tebi, ako propustiš rok... nemreš ništa.

Ne budi fina..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 28.01.2008., 11:47   #94
evo i mene...ovako sta se tice dopunskog - jedni su mi govorili da triban, drugi da ne triban nista platit, pa buduci da niko nije bia siguran sto posto ja san nazvala besplatni broj hzzo-a i teta mi je ljubazno objasnila da trudnice ne moraju nista platit (ni bolnicu a i nikakvu administrativnu pristojbu koja se tice trudnoce), inace se bolnica placa buduci da neman dopunsko. Eto mozda nekome bude tribala ova informacija...
NelaZg is offline  
Old 28.01.2008., 11:49   #95
bravo!!!

ajde da je to potvrđeno. Onda su mene za nešto drugo pitali dopunsko.

Super da si javila... i to svim curama tu

THX
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 28.01.2008., 12:40   #96
lara zato san i zvala a kako mi je teta rekla pristojbu ti naplati ili ti trazi dopunsko za nesto sta nema veze sa trudnocom...recimo npr. ja san isla na pregled kod uho, grlo, nos i tamo mi je naplatila 20 kn (naravno prije me je pitala iman li dopunsko), a kad me je gin posla da vadin krv za jetru pregledat i za cukar, nisu mi uzeli niti kune a inace se naplacuje (tako mi je sestra rekla).A ko bi zna vise
NelaZg is offline  
Old 28.01.2008., 16:07   #97
ja sam sad ljuta ko pas
posto mi je jucer istekao porodiljni a vec sam 3mjeseca trudna otisla ja kod svoje knjigovotkinje da se malo raspitam sta i kako u vezi porodiljnog o komplikacija
zena me uvjerila da ako odem na komlikacije ili porodiljni sa samo 2-3isplacene place da ce mi uzet jos tri mjeseca porodiljnog(koji je bio 1600) za obracun sto bi umanjilo naknadu za skoro pola
bas am bila onako paf
i sad ja nazovem onaj besplatni broj od hzzo i pitam tetu na telefonu i ona meni ovako kaze:morate imati dvije isplate da bi se zacunao prosjek,i kad sam je pitala jeli mi i porodiljni ulazi u prosjek keze meni zenaobogu tko vam je to rekao,porodiljni i komplikacije isplaciva hzzo a ne poslodavac,i to ne ulazi u obracun za prosjek

kako bi sad razbila onu oju knjigovotkinju,al mi je lakse jer znam da mi komplikacije i porodiljni nece bit umanjeni

zato savjetujem svima koji imaju ikakve dvoumice ili nejasnoce nek nazovu hzzo
klara_23 is offline  
Old 29.01.2008., 13:11   #98
a koji je to broj?!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 29.01.2008., 17:30   #99
0800 7979 i tete se jako ljubazne,sve objasne
klara_23 is offline  
Old 30.01.2008., 16:24   #100
pitanja

oboje smo studenti, završit ćemo nekad slijedeće godine u drugom mjesecu, a beba stiže u rujnu ili početkom listopada. Zanima me:

1. možemo li se vjenčati pred matičarem, a prebivališta ostaviti na roditeljima, kao sada?
2. što s prebivalištem djeteta u tom slučaju?
3. ukoliko se vjenčamo, mogu li ja imati zdravstveno na ocu dok ne diplomiram i bebu staviti na svoje zdravstveno?

Ukoliko znate neke pravne stvari koje će biti korisne (oboje smo redovni studenti), možete li nas savjetovati :O
mamichicha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.