Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2007., 22:38   #81
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
sadit ću si ga za na balkon... tako da ću pričekati proljeće,.....

ako izvadim sjemenke iz ovih rajčica koje imam-jel mogu one osušene čekati do proljeća???
Da,osuši ih na upijajućem papiru,stavi ih npr. u papirnatu vrećicu i spremi na suho mjesto.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 12:19   #82
Quote:
jagor kaže: Pogledaj post
Da,osuši ih na upijajućem papiru,stavi ih npr. u papirnatu vrećicu i spremi na suho mjesto.
još jedno pitanje .... jel trebam sjemenke prvo oprati od one "sluzi".. ili kak se to već zove..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 15:25   #83
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
još jedno pitanje .... jel trebam sjemenke prvo oprati od one "sluzi".. ili kak se to već zove..
Možeš,dapače.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 18:12   #84
Quote:
jagor kaže: Pogledaj post
Možeš,dapače.
joj, hvala ti na tolikom strpljenju i odgovorima,...!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 01:54   #85
mini rajčice

Quote:
Conanica kaže: Pogledaj post
ja nisam bila na forumu dvadesetak dana, pa ti nisam odmah odgovorila, ali sam jako zainteresirana za to sjeme, pa makar i za nagodinu. rajčice su prekrasne!
eto, jesen je.
jeli bilo što od onih rajčica? Ja sam imala vrlo malo, loša godina, šta se može..
Vidim, nema te , radiš, djeca, znam da nije lako.
Pozdrav
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 23:03   #86
Kako sam ja svoje posadila u 7. mjesecu, nije da se mogu pohvaliti.
Imam ih svega 2! i jos su zelene, i 2 cvijetica (koja mozete vidjeti na drugoj slici)!




sad cekam da dozriju, pa da spremim sjeme za sl. godinu.
Ne znam sto je poslo po zlu??? Posadila sam negdje 9 biljcica koje su se OK razvijele, i nije bas da je bilo plodonosno.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 14:14   #87
Question

ak sam ja dobro skužila, kad kupim u npr 2 mj mini rajčice u dućanu, operm im sjemenke, posušim, i posijem i to je to u 5mj mogu ih jesti.
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:55   #88
Teoretski: da.
Praktično: danas je povrće toliko "umjetno" da razmnožavanje iz sjemena često nije uspješno.

Svakako probaj.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:57   #89
Šta vam nije jednostavnije kupit sadnice. Mi smo sadili prvi put ovo ljeto (sadnica je bila oko 7kn). I super su rodile.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:15   #90
sadnice tražim u 2 /3 mj na placu? jel tak
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 15:38   #91
Sadnice tražiš u 4/5 mjesecu.

Eventualno možeš kupiti sjeme pa u 2/3 siješ a u 4/5 presadiš što ti iznikne.
Kod mene (na Kvarneru) ne može se prije svibnja ništa sa sigurnošću saditi jer čak i u travnju još uvijek postoji mogućnost mraza.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!

Zadnje uređivanje NitkoPoseban : 13.08.2009. at 15:44.
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 15:42   #92
Ja sam ti kupila mini rajčice u dućanu jer nisam mogla naći sjeme, izvadila sjemenke, oprala u čaju od kamilice, posušila i posadila - izrasla mi je šuma rajčica, a prefine su, imam ih u vrtu drugu godinu i super su rodne...
black martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 10:17   #93
Quote:
black martha kaže: Pogledaj post
Ja sam ti kupila mini rajčice u dućanu jer nisam mogla naći sjeme, izvadila sjemenke, oprala u čaju od kamilice, posušila i posadila - izrasla mi je šuma rajčica, a prefine su, imam ih u vrtu drugu godinu i super su rodne...
Ne samo to, nego ako one zelene koje na kraju ne dozriju (na jesen), ne iščupaš na vrijeme iz vrta, pa dio njih istrune il otpadne i ostane na zemlji, iduće godine kopanjem proširiš sjeme na par okolnih kvadrata i....odjednom uz posađeno povrće svake godine čeri rajčice ko mutave izbijaju! Kao korov. Moraš ih čupati. I dok prave rajčice moraš redovito zalijevati ove ko pravi korov rastu i bez vode i narastu metar veliki buseni, moraš se braniti od njih.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:42   #94
Evo da malo dignem temu - čitala sam (ili gledala, ne sjećam se) da se osim od sjemenki cherry rajčice mogu posaditi i na način da se uzme rajčica, zareže i položi na zemlju (do pola u zemlju ili tako nekaj) i ono potjera samo od sebe.
Ali, nisam odma otišla kupit rajčice, pa sad nisam sigurna da li ih trebam prekrit s nečim dok ne proklijaju (kako ovdje čitam da ste prekrivali sjeme) .
Ima li netko iskustva sa ovakvim načinom uzgoja?
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:42   #95
Ništa,a?
Pa eto, ja postupila ko sa sjemenkama, pa ću javit da li je uspjelo
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 19:17   #96
Noli
Nisam se susrela sa takvim načinom uzgoja, ja sam lani sijala sjeme.
Čula sam za klasično odvajanje sjemena iz pomidora ali ovako da se posadi pola pomidora
Ali može ti biti dobar ekperiment
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 00:18   #97
prije par dana sam posadila pelcere caherry rajčice i u ovih 4-5 dana su nevjerovatno napredovale.Rastu na očigled. stavila sam u svku teglu o tri pelcera. nadam se da im nece biti tjesno.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 10:49   #98
Prošle godine sam kupila,osim ostalog i nekoliko flanci kao mini rajčice.Razrasle se fino i dale plodove -rajčice šljivarke.
Sad ću i ja posaditi pola ploda ,pa kaj bude.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 14:16   #99
Imam jako puno zutih kruškolikih rajčica,kuhala sam ih sa crvenima za zimnicu,ali daju neki gorkast okus.Pošto ih ima puno,željela bih ih spremiti za zimu,ali neznam kako,ima li tko iskustva ili ideju?
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 10:07   #100
ja kuham isključivo paradajze volovsko srce
najmesnatiji su, veliki i imaju mi najbolji okus
a kak imam jednu veliku flajš mašinu (ne znam kak da to nazovem) u koju se oprani i prerezani paradajzi stavljaju pa s jedne strane izlazi meso i sok a s druge kožica i košćice nema nikakvih dodatnih pasiranja
samo ih stavim u moju ogromnu crnu gusnatu rajnglu dodam šaku-dvije soli
i odem u dnevni boravak pogledat neki film
poslije provjerim da li je smjesa dovoljno gusta i to je to
tak svake godine napunim 100-tinjak flašica paradajza
svaki put jedna ode u juhicu a drugu popijem

moji susjedi koji nemaju vrtove sve češće na balkonima imaju paradajze, ktastavce, tikvice.
u mom vrtu ima oko 60 flanci paradajza 2/3 volovsko srce 1/3 jabučar
nećakinja me lani žicala da posadim čerice, kupila sam 3 flanca na placu i rastu ko blesace
trebaju kolce od 2 metra a tak su "prirodne" da ih ni jedna boleština ne napada
okus mi i nije nekaj al su simpa te kuglice
pustila sam ih par da sazore do kraja pa sam ih prezrele stavila na novine na sunce i ove godine sam imala sjemena ko u priči

Zadnje uređivanje nepta : 10.08.2011. at 10:15.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.