Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 08:48   #1
Padobranci - zdravo zdravo...

Ima jedan stariji topic o padobranstvu u Zg ali taj bas ne stima u ovo sto sam ja zamislio.

Ideja je sledeca:
Podijeliti dojmove sa ostalima kao i price kojih svako ima. Je li to opasan sport ili nije? Druzenja i sl. Cijene naravno.

Mozda nije bas dobro spominjati broj skokova posto bi se neki mozda osjecali podredjenima.
Pa da krenemo
Padobranstvo je izuzetno siguran sport ako se pridrzavamo pravila igre. Vecina nesretnih slucajeva desava se zbog ljudskih gresaka a oprema je postala puno sigurnija zadnjih godina kao i vrste padobrana. Interesanto je da se smrtonosni slucajevi vecinom desavaju iskusnim padobrancima a manje iskusnim iscasenje noge ili sl.
Ljubav prema padobranstvu sam dobio od jednog Puljanina koji je skakao bar u 10-tak drzava a sada vjerojatno pusi travu slusajuci Pink F i Jethro Tull u vjecnim lovistima u kojima je vec nekih 7-8 godina.
I jednog dana rekoh sebi kad je Faust Vrancic mogao skakati sa onakim padobranom zasto i ja ne bih probao
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 22:33   #2
Maratonci zdravo zdravo ...

Ti si jednom davno otvorio i takav topic, ako se ne varam ... jesi li istrčao maraton ?
Sad bi skakao padobranom ?
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:11   #3
hm... taj topic je kasnije preimenovan u trcanje - od rekreacije do maratona ako se ne varam...
Maraton nisam jos ali pola jesam..

Padobranstvo? Bi li skakao ? Naravno da bih
Jesam li skakao? Naravno da jesam
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 11:34   #4
ja sam skakao i civilno i u vojsci

prvi skok je bil koma (ne kuzim ljude koji pricaju da im je prvi skog najbolji)
nis nisam kuzil
izokretal sam se ko ko zna kaj u zraku dok se kupola nije otvorila
uso sam u termiku i dok se nisam sjetil kaj bi to moglo bit nije mi bilo jasno zakaj se padam

a ljepo je instruktor reko kad ga je jedna zenska pitala zakaj kod njega niko nemre porc ispod 5
"ak ti meni ovdje znas za 4
gore u zraku znas za 1"


ja sam u zraku znal za -2

al zato mi je 2 skok bil fantastican
super odvoj od aviona i tak dalje

uglavnom padobranstvo nije nikakav bauk kakvim ga neki prikazuju
ja bi se i dalje bavil njime
al financije i potrosena koljena bas i ne dozvoljavaju

poruka onima koji se dvomume
ak nebute probali nikad nebute saznali kak je to
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 12:16   #5
joz@: I ja sam se izgubio prvi put. Ruka mi je otisla gore sa konopcima a ja se Bogu molio. Kad sam prvi put pogledao na visinomjer bilo je 600m. Nisam kuzio sa koje strane vjetar puse. Tek kad sam bio na 100 poceo sam kuziti neke stvari ali bilo je prekasno da skrecem. Na kraju sam kao nesto kocio ali upao sam u neko grmlje a jedna noga u vodu. Ekipa je dosla poslije nekoliko minuta a ja sam bio presretan sto sam prezivio.
Cuo sam za tipa koji je prvi skok zavrsio na drvetu grleci ga oko 45 minuta dok ga ekipa nije skinula.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:47   #6
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
Cuo sam za tipa koji je prvi skok zavrsio na drvetu grleci ga oko 45 minuta dok ga ekipa nije skinula.
mislim da sam 4 skok zavrsil u kuruzi
sve zbog krive procjene brzine
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 12:05   #7
ja sam u Ptuju sletio na friško izrigulano polje, činilo se najmekšim za doskok. Puhao je vjetar pa me kupola vukla i rolala po zemlji nekoliko sekundi. A zemlja je bilo friško, obilno pognojena nekim šugavim, smrdljivim tekućim gnojivom sa obližnje peradarske farme...
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 13:20   #8
Quote:
seti kaže: Pogledaj post
ja sam u Ptuju sletio na friško izrigulano polje,
frend tam preletil prugu i pal covjeku u dvoriste
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 14:33   #9
Sta mislite o tandem skoku? Se isplati, ne isplati.. U nedoumici sam, uvijek mi je bio san skociti s padobranom, cak sam jednom prilikom i ljecnicki napravila, te bacila novac u vodu jer su me okolnosti tada odvukle u ronilacke vode. I evo danas mi je "s neba pala" neka lova, i naravno odlucih se ostvariti svoj san. Nazovem u klub za dogovor za skok te dobijem informaciju da je tandem 140 eu, a tecaj 250 eu.. e sad više nisam pametna
arty_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:27   #10
Quote:
arty_ kaže: Pogledaj post
Sta mislite o tandem skoku?
ko suvozac u autu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 02:15   #11
a kak, ja to ne kužim, jel dok padate ste u bestežinskom stanju, jel vam se želudac izokrene? kak to?
__________________
And the thing that freaks me out
Is I'll always be in doubt
Talidomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 07:22   #12
Pitanje za padobrance : koja je brzina slobodnog pada i da li ima veze s masom ? Da li raste s vremenom pada ili se ustali nakon nekog vremena ?

Nešto se mutno sjećam iz škole ali nisam siguran ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:22   #13
Quote:
arty_ kaže: Pogledaj post
Sta mislite o tandem skoku? Se isplati, ne isplati.. U nedoumici sam, uvijek mi je bio san skociti s padobranom, cak sam jednom prilikom i ljecnicki napravila, te bacila novac u vodu jer su me okolnosti tada odvukle u ronilacke vode. I evo danas mi je "s neba pala" neka lova, i naravno odlucih se ostvariti svoj san. Nazovem u klub za dogovor za skok te dobijem informaciju da je tandem 140 eu, a tecaj 250 eu.. e sad više nisam pametna

ma samo probaj... tako ces probiti led.. dosta ih kasnije krene na kurs za padobrance...
malo su mi nejasne cijene oko tecaja jer tecaj za tandem je nekih 15 min... osobe s kojim skaces su profesionalci a padobrani ogromni... usput imas te snime i kamerom... skace se sa ca. 4000m

taldomid: 1 iz fizike?:tehnickizubo:?
Bestezinsko stanje je na nekim drugim mjestima i u tom slucaju samo lebdis... sto se tice zeludca ne znam... nisam nikad o tom razmisljao... a nisam
ni imao problema

emiliano: isto vrijede fizicki zakoni slobodnog pada.. "normalni" padobranci skacu sa visina do nekih 4000m... naravno ima ih koji skacu i sa 8000m ali tada se moraju imati maske... naravno da kad istom skocis iz aviona akceleriras neko vrijeme...dalje kad se ustabilis brzina je oko 200km/h tj oko 55 m/s... stabilnost je ako "lezis" na trbuhu u "normalnom" polozaju... ako padas na glavu npr. brzina je jos veca... isto kao i u nekim slucajevima pogesno (ne)otvorenog padobrana... skakanje iz balona je sasvim drukcije i teze nego iz aviona...
nego ovo ljeto cu akobogda letjeti balonom
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:43   #14
naglasak da ti do maksimalne brzine u polozaju žeba treba cca 12sex, znaci nakon 12sec ides brzinom od nekih 200km/h....

Evo ja imam 16 godina i imam vec poprilicno skokova i sad planiramo ici u Vrsar na skokove sa 4000m, a to je oko 1min slobodnog pada.
Slobodan pad je ZAKON, to svi trebaju trobat..... zeludac ti je u zraku ok, jer stalno ubrzavas...... a ja san proba dosta poza, amo rec akrobacija (u skladu sa mojim znanjem) i nikan mi se nista nije dogodilo....
hm.. nedavno mi je u zraku ispala kaciga...... e to je bija šou program.... ja padam, i vidim kako kaciga pada meni kraj glave, da je bilo visine pokusa bi ju i uvatit, ali jbg, OTVARNAJE!!!

a 2 skok na slodobno je zavrsija zanimljivo, jer san se toliko uzivija u slobodan pad da san otvorija padobran na nekih 550m...... mozete mislit reakciju instruktora ako je otvaranje na 800....

nikad nisam imao nekih problema, ozbiljnost i kontrole instruktora pri pakiranju padobrana, znanje treba biti za 5, jer ako se nesto dogodi treba se sve znat, bas sve.....
u zraku nikad problemi, a i svi problemi se jednostavno rjesavaju, samo se isprsis i sve je ok......
mene samo zezaju odvajanja od aviona, samo da se ja odvojim od aviona pa je onda sve dalje ok.... jer imam par neugodnih iskustava sa tim, naravno bili su uzrokovani mojom krivnjom, ali jbg, dok se ne usemis...... kad san izletija iz AN-2-a udarija san bokom u trup aviona, i malo se sjeba....
i mnogim ljudima je problem sljetenje..... neznam zasto, ali to je meni pozd****a......
sto se tice otkaza.... samo ozbiljnost u pakiranju u sve je ok....
imate 3 pravila u padobranstvu....
1. otvoriti padobran!
2. otvoriti padobran na pravoj visini!
3. otvoriti padobran na pravoj visini u pravom polozaju!

pozz...
Buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 21:53   #15
Mene je to uvijek zanimalo ali nažalost nemam vremena trenutno, no u 2008. se nadam da ću naći ponešto vremena i da ću steći neka iskustva i na tom području
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 21:26   #16
Wink Skok padobranom

Zanimaju me iskustva ljudi koji su imali prilike skakati sa padobranom, također onih koji imaju neka preciznija saznanja o tome!

Gdje se može otići na skok padobranom, po kojoj cijeni i koliko često se organizira?

Unaprijed hvala!
Danubium 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 20:23   #17
je li neko od vas vidio skok s visine od 130m decka kojem se padobran nije otvorio..gledao sam danas na vijestima..mislim da se radilo o ameru.. imao je odijelo "slijepog misha" tako da je usporio pad u rijeku..izvukao se s nekoliko slomljenih rebara...njega bas andjeli cuvaju
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 19:07   #18
evo da ne otvaram novu temu tu ću postaviti pitanje... jel ima itko od vas iskustva sa base jumpingom ?...
skylore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:35   #19
Question Padobranstvo

Zanima me ima li jos tecaj padobranstva u Osijeku i kolika je cijena i ako netko ima kontaktne podatke.
Hvala.
Frusciante031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 08:30   #20
http://www.pk-croatia.hr/tandem_padobranski_skok.php
Cro Skydive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.