Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2008., 13:33   #61
pa, bilo je poprilicno politike - tipa zasto je grcka usla bash te godine u eu, a ne ove, i slicno.

uglavnom, zena samo ispricha svoje, da vidimo kako ona puno zna, a mi nishta, i na kraju nikoga ne srusi

pravnici, ako ocekujete pitanja o 1,2 i 3. stupu, te o detaljima iz osnivackih ugovora ez-a, direktiva i slicno, dakle, o primarnom i sekundarnom pravu - nishta od toga, zaboravite sve sto se ucili u sklopu mpp-a ili ste imali predmet eu pravo, nece vam ama bash nishta koristiti.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:19   #62
Hvala na odgovorima i sad kad znam da ne mogu polagati ispit prije isteka vježbeničkog staža, zanima me da li ga mogu ili moram prijaviti prije isteka istog? I još mi nije jasno ako ga prijavim prije isteka svog ugovora, da li tu prijavu kadrovska u mojoj firmi šalje u Središnji državni ured prije ili nakon isteka mog vježbeničkog?
Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:51   #63
Da ne otvaram novu temu, zanima me da li je moguće da nezaposlena osoba ( s godinom dana iskustva u struci - VŠS ) može ići ( da sama plati ) polagati SAMO OPĆI dio stručnog ispita, a poseban položi kada se zaposli.
Hvala na odgovoru.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:56   #64
Dragi moji molim vas za pomoć.
Idem krajem 2 - og mjeseca na državni stručni ispit. Ima li netko od vas negdje pitanja koja često ili najčešće pitaju(to su ona bez kojih se ne može proći)..Imam svu literaturu i po pitanjima razvrstanu,alibilo bi mi od velike pomoći kada bi netko to imao.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 14:27   #65
Zanima me kakav je taj državni ispit za one koji ga trebaju položiti kako bi radili u poreznoj upravi? di se nabavi literatura, kamo se ide na te seminare, ili je to malo drukčiji "tip" državnog ispita? Ne kužim se baš u to , jer mi nikad nije trebalo. Da li ja mogu ići polagati ispit ovako "napamet" kako bi ga imala upisanog u radnoj knjižici i ako mi jednog dana bude trebao za neki novi posao?
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:02   #66
DSI

Dakle, evo malo freških vijesti..ja sam bila 5.6. i bilo ja stvarno ok. Komisija je bila maksimalno korektna, pitanja su zaista bila samo osnovna. To sve skupa iscrpi jer smo bili tamo od 12-17.00, ali kad krene ispitivanje po djelovima onda se sve ubrza...Evo par pitanja: rok za žalbu, štambilj, načelo zakonitosti, nadležnost, trodioba vlasti, zakon o manjinama, što radi Vlada, što premijer, predsjednik Vrhovnog suda (na čiji prijedlog i tko potvrđuje), Ustavni sud, da li novi zakoni imaju povratno djelovanje, prijem u službu, kome se žališ na Rješenje za prijem, lake i teške povrede dužnosti, prekid rada po sili zakona, što radi gradonačelnik, lokalna samouprava i područna (di grad spada, a di županija), početak stvaranja EU, naša struktura za pregovore, Osnivački ugovori...Za sve ovo nije trebalo ništa obrazlagat, samo po jedna rečenica-samo osnovno što je to. Za pitanja gdje treba nabrajat, samo pitaju da nabrojiš par stvari..
Eto, to je to, Svima želim puno sreće!
betty123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 01:30   #67
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post
Da li ja mogu ići polagati ispit ovako "napamet" kako bi ga imala upisanog u radnoj knjižici i ako mi jednog dana bude trebao za neki novi posao?
Ne znam jel možeš ići polagati ako ne radiš u državnoj službi jer ispit sesastoji od općeg dijela - za sve isto i
od posebnog dijela - ovisno koji posao radiš (ne znam kako bi ovo polagala ako ne radiš)

Državni stručni ispit nikad nije uvjet za prijem za posao u državnu službu, već kad te prime onda imaš obavezu položiti ga u nekom roku (npr u roku od 6 mjeseci).
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 11:15   #68
DSI

Ima li tko iz Državnog inspektorata iz inspekcije rada tko uskoro polaže državni?
ivan333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 11:38   #69
Bok društvo!
Planiram u 10 ili 11 mjesecu na državni ispit. Zanima me da li znate koliko vremena obično prođe od prijave do kad te oni pozovu da ideš polagati. da li tek onda kad imaš datum polaganja možeš tražiti one slobodne dane i koliko dobiješ slobodnih dana?
hvala, pozdrav
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 12:02   #70
Quote:
ivy11 kaže: Pogledaj post
Bok društvo!
Planiram u 10 ili 11 mjesecu na državni ispit. Zanima me da li znate koliko vremena obično prođe od prijave do kad te oni pozovu da ideš polagati. da li tek onda kad imaš datum polaganja možeš tražiti one slobodne dane i koliko dobiješ slobodnih dana?
hvala, pozdrav
koliko se ja sjećam, slobodni dani ti ovise o kolektivnom ugovoru, ali pitaj u kadrovskoj.....e, sad, koliko vremena prođe, to je jako različito, ponekad te pozovu unutar mjesec dana, a ponekad čekaš i po 3-4 mjeseca, ovisi koliko love imaju tvoji u drž.službi da to plate jer svaki ispit košta cca.1000 kn..
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 12:15   #71
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakav je taj državni ispit za one koji ga trebaju položiti kako bi radili u poreznoj upravi? di se nabavi literatura, kamo se ide na te seminare, ili je to malo drukčiji "tip" državnog ispita? Ne kužim se baš u to , jer mi nikad nije trebalo. Da li ja mogu ići polagati ispit ovako "napamet" kako bi ga imala upisanog u radnoj knjižici i ako mi jednog dana bude trebao za neki novi posao?

kad se zaposliš u poreznoj, oni te šalju na državni i imaš rok od godinu dana za polaganje, ali i ovisi ti na koje si radno mjesto primljena, ispiti su malo različiti za SSS, VŠS i VSS, najviše se traži za VSS. Porezna te prijavljuje za ispit, a polažeš ga u Zagrebu u Uredu državne uprave, opći dio je više manje za svih isti, a za posebni dođe neko iz porezne pa te izrešeta, ali prvo se piše pismeni dio (dobiješ par zadataka, napr.izračunaj porez na dohodak nekom obrtniku)......a literaturu dobiješ od kolega u poreznoj koji su državni polagali prije tebe. I ne, ne možeš ovako napamet otić polagat ispit, treba te neka služba poslat!!!
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 12:41   #72
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel možeš ići polagati ako ne radiš u državnoj službi jer ispit sesastoji od općeg dijela - za sve isto i
od posebnog dijela - ovisno koji posao radiš (ne znam kako bi ovo polagala ako ne radiš)

Državni stručni ispit nikad nije uvjet za prijem za posao u državnu službu, već kad te prime onda imaš obavezu položiti ga u nekom roku (npr u roku od 6 mjeseci).
Da, ali vrlo često ti za poslove u državnoj službi (koji nisu pripravnički) kažu da je uvjet državni ispit ili prednost. Znači da ja koji sam cijeli život radio u privredi se jako teško mogu zaposliti u državnoj službi.
Sigurno ne postoji šansa za ići polagati ako nisi zaposlen u državnoj službi? Mislim, znam kaj sam po struci i koji bih poseban dio išao polagati.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 13:06   #73
Državni stručni ispit u državnoj upravi moraju polagati svi službenici, dok namještenici ne, a ista stvar je sa lokalnom i područnom samoupravom. Obično od prijave do ispita prođe mjesec dana s time da državni službenici (a i lokalni) imaju sedam radnih dana za pripremu ispita, a u to ne ulaze subote i nedjelje ali zadnji dan ti ulazi u tih 7 slobodnih dana.
U općem dijelu polažeš upravni postupak, ustav, uredsko poslovanje, radno i socijalno pravo, ustrojstvo državne uprave, europsku zajednicu dok u posebnom dijelu polažeš ono što se odnosi na tvoje radno mjesto (ja sam administrativni referent i detaljnije sam polagala uredsko poslovanje). Isto tako imaš pismeni i usmeni, na pismenom pišeš isto tako ono što se odnosi na tvoj posao.
Kad ćeš ići polagati DSI pripremi se da ćeš vjerojatno cijeli dan biti tamo tj. od 11 sigurno do 16 sati pa si uzmi neku čokoladicu i vodu, vjeruj mi trebat će ti. Na stranicama www.uprava.hr imaš dio koji se odnosi na stručni ispit, popis literature i sl.
Još jedna bitna stvar, ako sada polažeš DSI za SSS, a u međuvremenu diplomiraš i dobiješ promaknuće opet moraš ići na stručni ispit. To će mene sada čekati.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 17:30   #74
Quote:
ivy11 kaže: Pogledaj post
Bok društvo!
Planiram u 10 ili 11 mjesecu na državni ispit. Zanima me da li znate koliko vremena obično prođe od prijave do kad te oni pozovu da ideš polagati. da li tek onda kad imaš datum polaganja možeš tražiti one slobodne dane i koliko dobiješ slobodnih dana?
hvala, pozdrav
U pravilu od prijave do polaganja prođe oko mjesec dana, ali preko ljeta nema polaganja pa bi se za 10. mj. bilo dobro prijaviti već sad. 15-30 dana nakon prijave dobit ćeš rješenje s datumom ispita, a taj datum polaganja je min. 15 dana od primitka rješenja kako bi se mogla spremiti za ispit. Tako bi trebalo biti i u pravilu jest ako se ne dogodi nešto nepredviđeno.

Slobodne dane za pripremu možeš tražiti kadgod hoćeš jer to je između tebe i kadrovske u tvojoj ustnaovi. Bilo bi ih dobro tražiti tek kad znaš dan ispita, a opet ne treba čekati zadnji čas.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:29   #75
evo, skoro nam je i jesen došla. jel ima možda novih iskustava sa polaganja ispita?
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 10:32   #76
državni ispit

idem na polaganje ispita 24.10. poseban dio polažem iz upravnog područja opće uprave-kadrovski poslovi i službenički odnosi.zanima me jel netko to polagao ili polaže i koju literaturu koristi.kolege koje samnom rade su imale poseban dio iz tog dijela i učili su samo zakon o tajnosti podataka i zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj samoupravi jer radimo u lokalnoj samoupravi.molim za pomoć,hvala!
Robo_federer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 15:23   #77
ispit

može još jedna pomoć,kolegica mi ide na polaganje 17.10. poseban dio polaže iz opće uprave-lokalna i područna samouprava,nezna šta ju očekuje na pismenom,može pomoć ako je netko to polagao,hvala
Robo_federer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:26   #78
imam zakazan DSI 05.12.2009. , problem mi je posebni dio, naime, na rješenju o odobrenju polaganja mi piše da polažem posebni dio "iz upravnog područja opće uprave-ostali poslovi iz područja opće uprave i općih poslova"
pojam je malo širok, pa ako se neko sreo s ovim, mogao bi pomoći
madooza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 15:03   #79
dsi

imam zakazan termin za 10.07.2010. nisam imala pravo na one pripreme pa jel bi mi morao netko pomoc šta se treba uciti i tak to. (opci dio).

Hvala
Girl_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 12:17   #80
Ja bih trebala polagati državni stručni ispit pa me zanima opći dio i koje si sve zakone učila. Kakva su bila pitanja i koliko je trajao pismeni, a koliko usmeni dio? Hvala??
__________________
pandora beads pandora bracelets true religion clothing
jingjing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.