Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 12:36   #1081
Ovdje ima puno lijepog teksta ,no mislim da je pravi forum za njih psihologija
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 22:35   #1082
Da, istina. No kada si u tom stanju opsjednutosti onda ti lijepi tekstovi i korisni savjeti ne pomažu. Tražiš nešto efikasno, nešto da odmah ublaži bol poput tablete, nešto da ti se voljena osoba odmah vrati....magija može pomoći ali jednom kada shvatiš da je toi jedina opcija da ti se vrati voljena osoba najbolje je odustati od svega.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:09   #1083
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ljudi ne razumiju da je pitanje ljubavne magije jako opasno.

Evo primjera ( budući sam nažalost imala posla sa tim ) :

Osoba A napravi magiju da se osoba B u nju zaljubi.
Osoba B se zaljubi.
Oni se zaljubljeni vjenčaju.
Oni dobiju djecu .

Ta djeca nikada nisu trebala postojati , to dvoje nikada nije trebalo stupiti u brak.

Kakav će život imati ta djeca -obzirom je njihovu sudbinu pisala drugačija ruka -

Ljubavna magija utječe generacijama unaprijed . Ne staje na osobi A i B

Tko tako misli neka odraste i prestane biti sebičan.

Čak da se to dvoje nikada ne vjenča ; jer se osoba A odljubi -osoba B će ostati sama , osoba sa kojom je trebala provesti život je nikada neće sresti , sve što je trebalo nastati između njih , zbog njih i oko njih se nikada neće desiti

Ako se i vjenča , taj će brak biti nesretan - jer je osoba B vezana za osobu A -

Zbog koga ? Zbog sebičnosti i arogancije. Jer je osoba A mislila da zna bolje od Boga. Ili kako već zovete Onoga koji je sve Kreirao

I stvarno mislite da nema kazne ? Za nešto ovakvo ?

How yes no


Mislio sam da osobe koje to urade ne podnose posljedice; zanima me kako je njima? I molim te reci kako si se rijesio..? Ne bih volio imat veze sa vracarima, osim toga postoji mogucnost da se stanje i pogorsa..ipak je to druga strana iste medalje, sto se kaze..
Meni je napravljeno prije dosta vremena, imam osjecaj da nikad necu moc normalno funkcionirat..mogu li ja nesto napravit (samo da nema veze sa "nadprirodnim")
Aolxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:28   #1084
Quote:
Aolxx kaže: Pogledaj post
Mislio sam da osobe koje to urade ne podnose posljedice; zanima me kako je njima? I molim te reci kako si se rijesio..? Ne bih volio imat veze sa vracarima, osim toga postoji mogucnost da se stanje i pogorsa..ipak je to druga strana iste medalje, sto se kaze..
Meni je napravljeno prije dosta vremena, imam osjecaj da nikad necu moc normalno funkcionirat..mogu li ja nesto napravit (samo da nema veze sa "nadprirodnim")
Iako nisi mene pitao bicu slobodna da se "umjesam" u odgovor. Osoba koju si citirao bas je lijepo objasnila.Kratko, citko, jasno ko dan.

Vidi, u svom dosadasnjem putu kojim sam putovala (mislim zivotnom), sretala sam se i srecem sa osobama koje izgledaju sofisticirano, obrazovano, na polozajima, "gradjanski" da se tako izrazim (dakle ni malo primitivno jer kad kazemo crna magija odmah mislimo na primitvne seljake koji se time bave iliti rome)...no, nije bas tako kako mislimo....kao sto rekoh sretala sam super pametne ljude kojima na izgled ama bas nista ne fali, i materijalno su zbrinuti ali....khm...ali....bave se crnom magijom, dal svjesno ili ne...da pojasnim: postoji nekoliko vrsta magija ali ja cu govoriti o 3 vrste:
prva je vrsta magije kad osobe (ti, mi, vi, ja ili bilo ko) nesvjesno pravi i salje nkome entitete.to se desava kad nekoga "tracamo" ili lose pricamo o toj osobi iliti kad smo ljuti na tu osobu i saljemo joj energije bjesa.sve to se zakaci za tu osobu ma ko to bio:nase mame, ocevi, braca sestre, susjedi,prijaelji....
druga vrsta magije je kad slucajno nabasamo na neko vrzino kolo pa se sasvim slucajno "u prolazu" eniteti zakace za nas i prave nam probleme dal zdravstvene ili bilo koje...
Obje ove vrste magije su "lakse" jer kako dodju tako i odu-dakle relativno brzo.
Treca vrsta magije je ona najgora vrsta u kojoj osoba A direktno u ugovoru s djavolom pravi sudbinu osobi B-dal to radi svojom rukom osoba A ili ide nekom drugom pa mu plati sasvim je svejedno. Racuna se u potpunosti da je to uradila osoba A. Gledaj to sa ove strane. Jeste promjenjena sudbina osobi B, jeste nanijeta steta osbi B...i sve to stoji, to je grijeh osobe A, djeca ce ispastati itd itd...no, ali....zasto se to desava to je poznato opet samo Bogu, jer ON sve zna. Dakle, osoba A u ovom zivotu moze proci potpuno nekazenjeno a da se sve vrati djeci, a djeca mogu biti postedjena a da se sve vrati kad-tad osobi A. Osoba B je imala takvu karmu da je u ovom zivotu morala sresti osobu A jer je isto radila osobi A ili osobi C u proslom zivotu.Karma se mora odraditi-dogovor je bio u Ezelu-duse su rekle i dogovorile se: ajmo se srets u ovom zivtu ja cu biti osoba A ti B, pa cu ja tebi u ovom zivotu napravit i ti ces u ovom zivotu ispostiti grijehe koje si ranije cinio osobi C ili osobi D ili osobi E...itd itd....dakle, osobe koje su zle i bave se crnom magijom i nekome naprave da se zaljube u njih imaju svoju svrhu. Tvoja svrha je skola, spoznaja. Spoznaces, oprostices i krenuces svojim putem. Oprostaj je velika stvar za ovo i mozda ti se sad moze ciniti da je to nemoguce,ali vjeruj mi moguce je itekako, o da itekako! Ako sutra krenes tim putem spoznaje mozda shvatis za gpdinu dvije ili deset svejedno,ali kad-tad shvatices! I to ce biti tvoja najveca snaga, nestace mrznje i osjecat ces se boljom osobom!Da bi skinuo sa sebe carke-barke ipak moras ici nekome da ti to odradi. Uradi to radi sebe i posmatraj oko sebe sta se desava-ko ti se jako priblizava a ko od tebe bjezi.Uradi to radi toga sto se ti ne razumijes i treba neko da te vodi,da te vodi za ruku,trebas ucitelja,nekog ko ce ti pomoci.i pratio se razbolio od tvojih blizih ..i sta se desava tvojim blizim.I to moze bit zanimljivo.sretno!
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:39   #1085
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Iako nisi mene pitao bicu slobodna da se "umjesam" u odgovor. Osoba koju si citirao bas je lijepo objasnila.Kratko, citko, jasno ko dan.

Vidi, u svom dosadasnjem putu kojim sam putovala (mislim zivotnom), sretala sam se i srecem sa osobama koje izgledaju sofisticirano, obrazovano, na polozajima, "gradjanski" da se tako izrazim (dakle ni malo primitivno jer kad kazemo crna magija odmah mislimo na primitvne seljake koji se time bave iliti rome)...no, nije bas tako kako mislimo....kao sto rekoh sretala sam super pametne ljude kojima na izgled ama bas nista ne fali, i materijalno su zbrinuti ali....khm...ali....bave se crnom magijom, dal svjesno ili ne...da pojasnim: postoji nekoliko vrsta magija ali ja cu govoriti o 3 vrste:
prva je vrsta magije kad osobe (ti, mi, vi, ja ili bilo ko) nesvjesno pravi i salje nkome entitete.to se desava kad nekoga "tracamo" ili lose pricamo o toj osobi iliti kad smo ljuti na tu osobu i saljemo joj energije bjesa.sve to se zakaci za tu osobu ma ko to bio:nase mame, ocevi, braca sestre, susjedi,prijaelji....
druga vrsta magije je kad slucajno nabasamo na neko vrzino kolo pa se sasvim slucajno "u prolazu" eniteti zakace za nas i prave nam probleme dal zdravstvene ili bilo koje...
Obje ove vrste magije su "lakse" jer kako dodju tako i odu-dakle relativno brzo.
Treca vrsta magije je ona najgora vrsta u kojoj osoba A direktno u ugovoru s djavolom pravi sudbinu osobi B-dal to radi svojom rukom osoba A ili ide nekom drugom pa mu plati sasvim je svejedno. Racuna se u potpunosti da je to uradila osoba A. Gledaj to sa ove strane. Jeste promjenjena sudbina osobi B, jeste nanijeta steta osbi B...i sve to stoji, to je grijeh osobe A, djeca ce ispastati itd itd...no, ali....zasto se to desava to je poznato opet samo Bogu, jer ON sve zna. Dakle, osoba A u ovom zivotu moze proci potpuno nekazenjeno a da se sve vrati djeci, a djeca mogu biti postedjena a da se sve vrati kad-tad osobi A. Osoba B je imala takvu karmu da je u ovom zivotu morala sresti osobu A jer je isto radila osobi A ili osobi C u proslom zivotu.Karma se mora odraditi-dogovor je bio u Ezelu-duse su rekle i dogovorile se: ajmo se srets u ovom zivtu ja cu biti osoba A ti B, pa cu ja tebi u ovom zivotu napravit i ti ces u ovom zivotu ispostiti grijehe koje si ranije cinio osobi C ili osobi D ili osobi E...itd itd....dakle, osobe koje su zle i bave se crnom magijom i nekome naprave da se zaljube u njih imaju svoju svrhu. Tvoja svrha je skola, spoznaja. Spoznaces, oprostices i krenuces svojim putem. Oprostaj je velika stvar za ovo i mozda ti se sad moze ciniti da je to nemoguce,ali vjeruj mi moguce je itekako, o da itekako! Ako sutra krenes tim putem spoznaje mozda shvatis za gpdinu dvije ili deset svejedno,ali kad-tad shvatices! I to ce biti tvoja najveca snaga, nestace mrznje i osjecat ces se boljom osobom!Da bi skinuo sa sebe carke-barke ipak moras ici nekome da ti to odradi. Uradi to radi sebe i posmatraj oko sebe sta se desava-ko ti se jako priblizava a ko od tebe bjezi.Uradi to radi toga sto se ti ne razumijes i treba neko da te vodi,da te vodi za ruku,trebas ucitelja,nekog ko ce ti pomoci.i pratio se razbolio od tvojih blizih ..i sta se desava tvojim blizim.I to moze bit zanimljivo.sretno!

ne mrzim osobu ali me zanima..posljedice za inicijatore..da li su to problemi sa osjecajima, zdravljem i kakvi tocno (ako ih uopce zadese)
Aolxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:55   #1086
Slučajno u istom momentu vidjeh tvoj post pa evo odmah cu ti odgovoriti.
da te citiram:
"...da li su to problemi sa osjecajima, zdravljem i kakvi tocno (ako ih uopce zadese)"...
To ja ne mogu znati. Ali osobe koje se bave magijom mogu znati ako si ti potrazio spas ili ga trazis. Na koji nacin znaju to samo mogu pretpostaviti-putem entiteta sa kojima sklapaju ugovor.Sta mogu one/oni osjecati to ovisi od osobe do osobe.Od karme do karme.Mogu nista ne osjecati i biti zdrave ko drijen, ali takodjer mogu imati i zdrav.posljedice. Kakve-to ti niko ne moze reci dok se ne desi. Ne znam zasto se time zamarati ako tebi treba spas.Lijepo je misliti na druge ali da su drugi mislili na tebe to te ne bi ni zadesilo.Pozdrav i svako dobro zelim.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:53   #1087
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Slučajno u istom momentu vidjeh tvoj post pa evo odmah cu ti odgovoriti.
da te citiram:
"...da li su to problemi sa osjecajima, zdravljem i kakvi tocno (ako ih uopce zadese)"...
To ja ne mogu znati. Ali osobe koje se bave magijom mogu znati ako si ti potrazio spas ili ga trazis. Na koji nacin znaju to samo mogu pretpostaviti-putem entiteta sa kojima sklapaju ugovor.Sta mogu one/oni osjecati to ovisi od osobe do osobe.Od karme do karme.Mogu nista ne osjecati i biti zdrave ko drijen, ali takodjer mogu imati i zdrav.posljedice. Kakve-to ti niko ne moze reci dok se ne desi. Ne znam zasto se time zamarati ako tebi treba spas.Lijepo je misliti na druge ali da su drugi mislili na tebe to te ne bi ni zadesilo.Pozdrav i svako dobro zelim.
To nikako, ne zelim nista sa tim stvarima... koliko sam vidio iskustva nisu uvijek pozitivna, cak dapace prava su rijetkost..
Aolxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:49   #1088
Mislim da me vise niko ne moze uvjert da je ovo prica za malu djecu hh
Aolxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:32   #1089
Aolxx - post i molitva je odgovor koji tražiš.
Ozbiljno ti kažem, to će ti sve obrisati i resetirati će te kao da si nova osoba.

I u Bibliji piše da učenici nisu mogli istjerati zle duhove iz nekih ljudi i onda im je Isus rekao da se takvi zlodusi mogu istjerati samo postom i molitvom.

A i s druge strane, čitala sam neku knjigu o tome kako se obraniti od psychic attack-a i tamo je navedeno da je jedini način da se na nekog utječe kroz njegov nagon za životom/opstankom i seksualni nagon.

A za vrijeme posta izgubiš seks. nagon ako ništa drugo bar zbog izgladnjelosti, a i praktički prkosiš tom nagonu za preživljavanjem. Nevjerojatno ojačaš.

No, idi postepeno, nemoj se upuštati u duge postove naglo, nego s vremenom povećavaj. Uvijek će ti biti neko vrijeme da ti se vrti, da si fizički slab, ne možeš ni razmišljati ni skoncentrirati se, možda povremeno ne možeš ni ustati i hodati - oni koji se bave time bi rekli da je to detoks - ali u svakom slučaju, to je nužno baš kako za to vrijeme ne bi mogao razmišljati i kako bi ti se sve u tebi moglo resetirati na tvorničke postavke
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:00   #1090
"Bio sam zrtva tih sranja davno. Osoba koja mi je to radila zavrsila je jako ruzno i do dan danas prima udarce sudbine i primat ce ih. Naviknite se da se ne pacate u tuđu slobodnu Volju jer ce vas doc glave. Miran sam tip al cim vidim ovakve odvratnosti dođe mi da nekog namlatim imao sendvic ili ne. Koji vam je kurac ostavite ljude na miru. Ako vas nece, nece vas i fuck off"
To je posto therion666 Jel ga ko zna??
Aolxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:51   #1091
Odakle ideja da je potreban entitet i ugovor za otvarenje nakane? a tko zna taj zna i izbjeci poljedice.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:54   #1092
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Aolxx - post i molitva je odgovor koji tražiš.
Ozbiljno ti kažem, to će ti sve obrisati i resetirati će te kao da si nova osoba.

I u Bibliji piše da učenici nisu mogli istjerati zle duhove iz nekih ljudi i onda im je Isus rekao da se takvi zlodusi mogu istjerati samo postom i molitvom.

A i s druge strane, čitala sam neku knjigu o tome kako se obraniti od psychic attack-a i tamo je navedeno da je jedini način da se na nekog utječe kroz njegov nagon za životom/opstankom i seksualni nagon.

A za vrijeme a izgubiš seks. nagon ako ništa drugo bar zbog izgladnjelosti, a i praktički prkosiš tom nagonu za preživljavanjem. Nevjerojatno ojačaš.

No, idi postepeno, nemoj se upuštati u duge postove naglo, nego s vremenom povećavaj. Uvijek će ti biti neko vrijeme da ti se vrti, da si fizički slab, ne možeš ni razmišljati ni skoncentrirati se, možda povremeno ne možeš ni ustati i hodati - oni koji se bave time bi rekli da je to detoks - ali u svakom slučaju, to je nužno baš kako za to vrijeme ne bi mogao razmišljati i kako bi ti se sve u tebi moglo resetirati na tvorničke postavke
Predlagati post osobi o čijem zdravstvenom stanju ne znaš niš nije baš mudro
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:22   #1093
Recimo, moja je volje puknuti "susy" iz kvarta, mogu:

Evokacija tzv. demona da ju opsjeda
Evokacija tzv. demona da mene promjeni u nekoga kome bi susy dala
Zapaliti crvenu svijecu i meditirati na susy
Uzeti fetish link od susy i "vezati" je na sebe
Odraditi neki ritual prenesen iz folklora
...
Ili, generalno biti privlacan zenama da ne gubim vrijeme na te gluposti.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:59   #1094
To nazalost, postoji, ma koliko se intelektualcima cinilo da je sumanuto i da su to gluposti. Bila sam zrtva toga na vjencanju, ako se pitate kako znam, reci cu vam da sam vidjela to, jer se netko dobrano namucio da napravi citavu konstrukciju, kriz, bosiok, noga glodara, crvena nit, nekakvo ulje, poprilicno velika "naprava" u mom dvoristu, sakrivena u krosnji biljke. Kada sam to vidjela, pomislila sam kako su ljudi primitivni... ali nepuna dva casa poslje toga dolazila je hitna jer sam krvarila kao da me netko zaklao... necu nastavljati pricu, epilog je da je brak propao, da je osoba za koju mislim da je imala motiv, platila, ali sam i ja.
Tako da.. sto imam od toga sto cu vidjeti da je taj platio svoju zlu namjeru ako sam ja propatila mnogo vise.Osim toga, ne znam kako skinuti to, jer jest ono popustilo vremenom ali nije nestalo, jedno podrucje mog zivota je totalno unisteno.
uvenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:31   #1095
uvenula žao mi je što si naišla na tako zlu i sebičnu osobu...iako ti vjerujem u sve što si vidjela da ti je činjeno mislim da magija može zavarati nekoga, pa tako i tebe, samo kraće vrijeme a naknadno ipak sami sebe varamo i ne želimo otvoriti oči te vidjeti s kime zapravo imamo posla, biramo ostati u iluziji i čvrsto zatvorenih očiju.
Posljedice naših loših izbora mogu i znaju biti teške ali nema govora o tome da imaš magiju na sebi i dalje, sve što trebaš je oporavak i zacjeljivanje rana zbog jednog zlog sebičnjaka
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:07   #1096
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
uvenula žao mi je što si naišla na tako zlu i sebičnu osobu...iako ti vjerujem u sve što si vidjela da ti je činjeno mislim da magija može zavarati nekoga, pa tako i tebe, samo kraće vrijeme a naknadno ipak sami sebe varamo i ne želimo otvoriti oči te vidjeti s kime zapravo imamo posla, biramo ostati u iluziji i čvrsto zatvorenih očiju.
Posljedice naših loših izbora mogu i znaju biti teške ali nema govora o tome da imaš magiju na sebi i dalje, sve što trebaš je oporavak i zacjeljivanje rana zbog jednog zlog sebičnjaka
ne, nije doslo samo do razvoda.
izgubila sam negugo zatim ogromnu svotu novca. zatim sam na poslu imala uzasne problijeme, no na ostalim poljima sam se nekako oporavila ali na emotivnom nikako. svi pokusaji su bili nagli odlasci ili uzasne osobe.
prosto se moj zivot moze podijeliti na period od i do nalazenja tog predmeta.
rez.
uvenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:30   #1097
A možeš li se zainatit pa reć sebi da ti to ništa nije važno? Jer u suštini i nije. Da si sama sebi jedino važna. Nema veze ako će ti uzet novce, ljubavnike i ostalo. Neka. Takve stvari ionako dođu i prođu. Nisi jedina. To je nešto ionako krhko i prolazno. Bolje se ne vezati za takve stvari i ne temeljiti sreću na tome. Ako bi to naučila iz nesretnog iskustva, to bi ti dalo veliku prednost. Da prihvatiš sve to što ti se događa kao nešto normalno i neizbježno. I ok. Zapravo, ne znam da li postoji drugi način (a da nisi stalno u otporu i patnji).
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:31   #1098
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Predlagati post osobi o čijem zdravstvenom stanju ne znaš niš nije baš mudro
Zašto?
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:19   #1099
Quote:
uvenula kaže: Pogledaj post
prosto se moj zivot moze podijeliti na period od i do nalazenja tog predmeta.
rez.
čudno i zanimljivo...ne mogu ni zamisliti kako izgleda takva vrsta naprave niti kako se zove...za što je točno bila namjenjena uopće, samo za raspad braka ili uništenje tebe?
Jel smijem pitati u kakvom je odnosu s tobom bila osoba koja ti je to napravila?
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:48   #1100
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
A možeš li se zainatit pa reć sebi da ti to ništa nije važno? Jer u suštini i nije. Da si sama sebi jedino važna. Nema veze ako će ti uzet novce, ljubavnike i ostalo. Neka. Takve stvari ionako dođu i prođu. Nisi jedina. To je nešto ionako krhko i prolazno. Bolje se ne vezati za takve stvari i ne temeljiti sreću na tome. Ako bi to naučila iz nesretnog iskustva, to bi ti dalo veliku prednost. Da prihvatiš sve to što ti se događa kao nešto normalno i neizbježno. I ok. Zapravo, ne znam da li postoji drugi način (a da nisi stalno u otporu i patnji).
ja se nisam obracala onima koji to "skidaju", nego sam iskljucivo vlastitim snagama iznova i iznova gradila, nesto sam popravila, nesto ne.
kao sto rekoh, ali strasno je to kad gledate kako se nesto totalno nesuvislo i nerealno rusi i pitate se kako je moguce i nastavljate dalje a onda iznova nesto drugo... stvari koje sasvim lagano drugima polaze za rukom... prosto ne mozete... onda svoj zivot uporedite sa onim prije i vidite da je ranije bilo normalno i da ovo sada to vise nije. fakat!
uvenula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.