Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 15:26   #2381
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Mislim da su ti aku tu negdje po kvaliteti, ni jedan ni drugi nisu nis posebno. Ja sam uzeo TQ cisto jer mi je aku trebao odmah, a Tokic mi je 5 min od kuce te zbog mogucih kasnijih reklamacija.
meni je stari aku odlučio pokazivati 9v jednu subotu popodne pa sam jedino na to naletio gdje je radilo.

Inače garancija 2 godine kod solar mada na aku piše 3 g debelim slovima.

Kaže čovjek nakon 2 godine digni čepove i provjeri kolko ima elektrolita bez obzira što je "bez održavanja". Nadoli destilirane i vozi.
Veli nema pravila, ljudi dolaze s crknutim aku odmah nakon isteka garancije. Topla, excide, najviše bosch.

Inače 75ah 670cca bio je 450kn s ugradnjom.

Baš sam se se mislio uzet yuassu ali ovaj govnar šta je bio prethodno unutra mislim da je magnetti marelli me preduhitrio tako da sad drlji šta ima.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 08:20   #2382
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
meni je stari aku odlučio pokazivati 9v jednu subotu popodne pa sam jedino na to naletio gdje je radilo.

Inače garancija 2 godine kod solar mada na aku piše 3 g debelim slovima.

Kaže čovjek nakon 2 godine digni čepove i provjeri kolko ima elektrolita bez obzira što je "bez održavanja". Nadoli destilirane i vozi.
Veli nema pravila, ljudi dolaze s crknutim aku odmah nakon isteka garancije. Topla, excide, najviše bosch.

Inače 75ah 670cca bio je 450kn s ugradnjom.

Baš sam se se mislio uzet yuassu ali ovaj govnar šta je bio prethodno unutra mislim da je magnetti marelli me preduhitrio tako da sad drlji šta ima.
Kakvi nakon dve godine, sta je tesko svakih 6 meseci proveriti nivo kiseline i doliti po potrebi destilisanu vodu?
Kisleina treba da bude 1,5 do 2mm preko ploca i to je to.

Takodje, redovna kontrola napona na akumulatoru posto je auto stajao najmanje 12 sati ti moze biti dobar pokazatelj stanja akua.
Isto tako i bometar, koji kosta evro dva.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:32   #2383
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Kakvi nakon dve godine, sta je tesko svakih 6 meseci proveriti nivo kiseline i doliti po potrebi destilisanu vodu?
Kisleina treba da bude 1,5 do 2mm preko ploca i to je to.

Takodje, redovna kontrola napona na akumulatoru posto je auto stajao najmanje 12 sati ti moze biti dobar pokazatelj stanja akua.
Isto tako i bometar, koji kosta evro dva.
...zadnja bar tri akumulatora koja sam kupio nisu imali dostupne čepove za dolijevanje, ni vidljive, niti skrivene.....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:36   #2384
Siguran? OEM Varta iz Golfa .... dok ne skineš podeblju naljepnicu misliš da je sealed. A ono čepovi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 19:39   #2385
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Siguran? OEM Varta iz Golfa .... dok ne skineš podeblju naljepnicu misliš da je sealed. A ono čepovi.
Da da meni je taj Oem bio na VW polu 9 godina i da mi ga nije majstor potrgao bio bi jos koju godinu sigurno
jer majstor je skidao stručno onaj limeni pokrov s osiguračima i odkinuo komad Aku tj onaj rub otrgnuti i strucno zaksmuflirati silikonom i nakon par mjeseci mulda cijela bijela od kiseline...
Kupio Vartu plavu tada i durala mislim 5 godina i samo krepala jedan dan sad gore Schnaider il kak se pise već i evo w godine šljaka a cijena smješna...
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:18   #2386
Kaj ga je isao skidat sa pajserom da je uspio odvalit komad.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:53   #2387
Meni je Schneider izdrzao godinu dana, srecom da je najavio kraj. Izgubio garanciju pa ga je zamjenio Energizer, vidjet cemo kako ce se pokazati.
Jack Torrence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 23:22   #2388
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Kaj ga je isao skidat sa pajserom da je uspio odvalit komad.
A vjeruj mi nagleda se čovjek svega a ne kuzim kako klinci na praksi ne pitaju majstora što i kako nego na svoju ruku rade gluposti ali ajde bio je inovativan pa zakamuflirao sa silikonom....
Za te Akumulatore bitno je jako kako je skladišten i koliko je star ovaj sto sam kupio bio je star točno 4 tjedna tako da sam se odlucio na kupnju a ipak garancija 3 godine je Fer ponuda....
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:01   #2389
Quote:
Prigorecc kaže: Pogledaj post
Na kraju sam kupio Inteks platinum 60Ah, 600 A struja, garancija 24 mj., cijena 404 kn.
Dođem doma stvavim ga na TV-a i ne pali. Okrene do pola i niš. Morao sam natrag na posao pa je tata stavio akumulator na punjenje i nakon toga pali iz prve. Do sada sam nekoliko puta kupovao akumulator i uvijek je palio bez problema a sada ispada da sam dobio prazan .
Da navedem iskustvo do kraja
Drugi dan aku opet ne pali. Mjerio sam napon a on je 10V.
Morao sam na put pa je tata stavio aku u torbu i tako javnim prijevozom otišao od Dubrave do Trešnjevke. Prodavač ga je tamo nagovorio (jer nema više ovih Inteksa platinnum na skladištu) da nadoplati 70 kn za bolji i jači akumulator
Tako je kupljen Inteks Toptech 60A i 500 A struje. Na ineternetu piše da je 540 A ali na akumulatoru piše 500 A. Ne znam po kojoj je logici ovaj jači ali nema veze. Traktorčić je mali i pali bez problema i sa ovim akumulatorom.

Vidjeli bumo do kad bu ovaj radil.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 06:50   #2390
Šta piše, kad ne proizveden?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 07:02   #2391
2017
Mislim da ne pise datum
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 08:16   #2392
Jučer mi je nakon nešto manje od 7 godina vrisnuo "originalni" akumulator.

Focus 2010, 1.6 benzinac.

Zanimljivo, pred godinu i pol su u ovlaštenom mjerili i upozorili da je na kraju.

Od tad dvije dosta oštre zime bez štucanja. I eto, kobireko - usred ljeta doviđenja. Vjerojatno nije pomoglo ni što je auto stajao 4-5 dana.

E sad, raznorazne teorije kruže - koje se držati?
OEM je nekakav Ford Silver Calcium 43Ah, 390A. Ima li smisla tražiti veći kapacitet/starttnu struju?

Da li puniti nakon kupnje? Imam neki pra stari engleski punjac. Do sad je uvijek odradio.

Ima li neka preporuka što da uzmem, a da potraje? Ili jednostavno otić u prve autodijelove i daj šta daš, a da nije teška Kina?
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:01   #2393
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Jučer mi je nakon nešto manje od 7 godina vrisnuo "originalni" akumulator.

Focus 2010, 1.6 benzinac.

Zanimljivo, pred godinu i pol su u ovlaštenom mjerili i upozorili da je na kraju.

Od tad dvije dosta oštre zime bez štucanja. I eto, kobireko - usred ljeta doviđenja. Vjerojatno nije pomoglo ni što je auto stajao 4-5 dana.

E sad, raznorazne teorije kruže - koje se držati?
OEM je nekakav Ford Silver Calcium 43Ah, 390A. Ima li smisla tražiti veći kapacitet/starttnu struju?

Da li puniti nakon kupnje? Imam neki pra stari engleski punjac. Do sad je uvijek odradio.

Ima li neka preporuka što da uzmem, a da potraje? Ili jednostavno otić u prve autodijelove i daj šta daš, a da nije teška Kina?


Ocito je da ti je dosta i ovaj kapacitet.
Da, pozeljno je napuniti ga nakon kupnje, ali nije pozeljno na prastarom punjacu. Nabavi od nekoga pametan punjac pa ga sa njime.
Kod kupnje gledaj datum proizvodnje, tj. da nije predugo stajao u ducanu.
Moje osobno iskustvo govori da cijena akumulatora nije ni blizu proporcionalna trajnosti istoga, tako da u zadnje vrijeme kupujem jeftinije, ali da nisu neki zadnji skart.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:28   #2394
Ja sam počeo kupovat na kilo. "vagneš" ga i ako je čudno lagan (recimo nove Varte su takve) - preskoči.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:10   #2395
Koji klinac su oni Schneideri što ih dila solarno.hr?

I koja jebena sreća, u garaži sam imao jedan Bosch star par godina korišten samo za fluo lampu za na barku i IDENTIČNIH je dimenzija i kapaciteta kao ovaj što je odapeo.

Ajde da se bar jednom isplatilo imati sve i svašta u garaži u vikendici...
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:41   #2396
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ja sam počeo kupovat na kilo. "vagneš" ga i ako je čudno lagan (recimo nove Varte su takve) - preskoči.
To meni vrijedi za vecinu stvari. Od lonaca pa do zvucnika. Sto teze to bolje. Vjerujem da je i kod akumulatora tako.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:48   #2397
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
To meni vrijedi za vecinu stvari. Od lonaca pa do zvucnika. Sto teze to bolje. Vjerujem da je i kod akumulatora tako.
Uuuuuuuu teške bojeeeee.

Sjećam se onih prastarih radia što su pomorci donosili iz Japana. Tad je masa bila sve

Što je dobro u teškom loncu, majkumu?
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:54   #2398
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Uuuuuuuu teške bojeeeee.

Sjećam se onih prastarih radia što su pomorci donosili iz Japana. Tad je masa bila sve

Što je dobro u teškom loncu, majkumu?


Probaj pa ces znati. Mali hint cu ti dati: brzina zagrijavanja i zadrzavanje topline
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:54   #2399
Raspodjela topline. Stavi plehnati lonac na plinski plamenik pa ćeš vidjet čuda.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:05   #2400
Pa dobro, jasno je da na onim tankim smećima jedino može zagorjeti, ali nemam dojam ni da je sve u masi.

Ali ne bih preduboko ulazio u kulinarstvo.
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.