Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 08:12   #621
Sve zavisi koliki je nagib da nije veci od 20°, a i nije zgodno da ti se elektricni kabel mota pod nogama i pod kosilicu jer se kabel zagubio u travi. Ja bi radije uzeo onu Codec gurajucu kosilicu s dvotaknim motorom za 1800kn i u nju sipnes litru mjesavine i to imas sigurno za tri kosnje, a nije te briga za nagib pa cak ni za servis.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:51   #622
Kakav je trimer za travu Iskra xy-bc520 1.5 kw 51.2 ccm?
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:52   #623
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
Kakav je trimer za travu Iskra xy-bc520 1.5 kw 51.2 ccm?
Čistokrvni kinez, ne znam gdje ćeš nabaviti dijelove za nju.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:03   #624
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Čistokrvni kinez, ne znam gdje ćeš nabaviti dijelove za nju.
pitao sam kakav je, dijelova ima kod nas na buvljaku, a ima na ebayu, pod imenom BC520 parts - Yongkang Langyuan Industry & Trading Co
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:16   #625
Pozdrav!
Mene zanima ima li netko iskustva s roto kosama ili malčerima za motokultivator? Imam Struc mutu, lombardinijev dizelski motor oko 7,5KS.

Zanima me jel učinkovita košnja s time (ne mislim malčirati grmlje, nego visoku travu i ako ima tu i tamo tankog šiblja)?
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:46   #626
Tražim rotacijsku kosilicu bez pogona, ali izbor baš i nije velik.
Uvjeti kojima bi trebala odgovarati su:

1. ne smije biti samohodna
2. mora imati bočno izbacivanje, ostale varijante mi ne trebaju
3. da bude što lakša , za manevriranje bez muke
4. da bude što uža, recimo ispod 50 cm
5. pouzdan motor, vrlo rado Honda, ako baš mora onda B&S , prednost ready start
(6.) kuglični ležajevi u kotačima

Najbliže tome što sam našla je Makita, dosta skupa,

https://www.ealati.hr/proizvod/makit...a-plm4818-2u1/

i Stiga

http://mpsmotor.hr/proizvod/stiga-di...iona-kosilica/


Ima još?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:09   #627
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Tražim rotacijsku kosilicu bez pogona, ali izbor baš i nije velik.
Uvjeti kojima bi trebala odgovarati su:

1. ne smije biti samohodna
2. mora imati bočno izbacivanje, ostale varijante mi ne trebaju
3. da bude što lakša , za manevriranje bez muke
4. da bude što uža, recimo ispod 50 cm
5. pouzdan motor, vrlo rado Honda, ako baš mora onda B&S , prednost ready start
(6.) kuglični ležajevi u kotačima

Najbliže tome što sam našla je Makita, dosta skupa,

https://www.ealati.hr/proizvod/makit...a-plm4818-2u1/

i Stiga

http://mpsmotor.hr/proizvod/stiga-di...iona-kosilica/


Ima još?
najvjerojatnije ima, ali ta dva brenda koja si stavila, boljih ne vjerujem da kod nas u RH ima.

Makita ima jeb... jak motor i podešavaš ga da vrti sporije ili brže ovisno o visini trave. Cijena je paprena za taj tip, ali ako imaš novca uzmi nju.


Stiga - lakša, dupli ležajevi, puno slabiji motor, ali dovoljan za njenu namjenu, a to je mobilnost.


Savjet - mislim da nešto ne štima sa težinama - idi i probaj jednu i drugu, ako si u mogućnosti. Istraži još po internetu težinu jedne i druge.

Od Stige imaš i dr. sličnih modela naruču u trgovini MPS u Ivanić Gradu, ja sam bio i oduševio se ljubaznošću i znanjem.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 17:40   #628
I meni je ta cijena paprena, pogotovo kad uzemem u obzir da sada za tu namjenu imamo neku no name i motor isto no name, valjda već 10 godina, ali kućište se skroz rasklimalo. I kad se prišarafi sve što se može, opet je sve nekak klimavo, npr. ručka , pa kotačići stoje nekak ukoso i teško je s tim manevrirati. A koštala je cca 1200-1300 kn.
Ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali sve mi se čini da je ta makita u proljeće bila na akciji za 2300 kn i sad mi je krivo da malo ozbiljnije nisam razmotrila problem male kosilice.

A za Stigu mi se baš čini da je lako upravljiva, možda i bolje od makite jer mi na slici izgleda da ima kraću ručku, jedino me muči jačina tog motora. S druge strane, pa ona bi morala pokositi samo oko voćki i brajde. (netko bi za to uzeo trimer, ali se meni ne da razvlačiti kablove po trnacu, a benzinski su mi teški, aku su skupi i baš bi najbolje bilo rješenje mala kosilica.) To valjda može, a skora je upola jeftinija od Makite.

Gledala sam i druge modele od Stige. Ovaj je najjeftiniji. Drugi, najsličniji bi bio ovaj,

http://mpsmotor.hr/proizvod/stiga-mu...iona-kosilica/

ali ne opravdava razliku u cijeni, prije svega zato jer ima isti motor.

Za sada mi je favorit ipak Stiga, ali da je Makita 2300 kn, trebala bih još jednom razmisliti.
Težinu ću još provjeriti, jer se i meni čini da negdje stavljaju brutto težinu. Za Stigu sam čak našla da je teška samo 20 kg.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 07:21   #629
da motori su isti na obje te Stige.

taj motor je za tu sirinu i namjenu OK, ne brini.

u toj klasi kosilica taj motor prevladava.

Mislim da bolju kosilicu za tu cjenu neces naci.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:59   #630
Da ne ispadne da trpam ista pitanja na nekoliko tema
Isti ovakav post sam stavil na temu trimerica pod "sam svoj majstor" i sada vidio da ima tu tema baš za kosilice, pa da postavim tu:

Pitanje za samohodnu kosilicu...
Koju preporučate za kupiti novu?
Za nešto manje od 2000m2 zemljišta. Ravan i dugačak teren. Najmanje ima trave hahaha biljke i raslinje većinom. Da je izdržljiva i kvalitetna.

Ako je potrebno, nek mod makne to isto pitanje tamo sa trimerica.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:13   #631
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Da ne ispadne da trpam ista pitanja na nekoliko tema
Isti ovakav post sam stavil na temu trimerica pod "sam svoj majstor" i sada vidio da ima tu tema baš za kosilice, pa da postavim tu:

Pitanje za samohodnu kosilicu...
Koju preporučate za kupiti novu?
Za nešto manje od 2000m2 zemljišta. Ravan i dugačak teren. Najmanje ima trave hahaha biljke i raslinje većinom. Da je izdržljiva i kvalitetna.

Ako je potrebno, nek mod makne to isto pitanje tamo sa trimerica.
Vjerojatno trebaš nešto za čišćenje terena pa ti ne treba samohodna kosilica već trimer s noževima.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:50   #632
Mislil sam ručnom kosom pokosit kaj mogu i eventualno malom motorkom jače grmlje...ili mačetom proć sve to skupa..ali trebat će mi kosilica za zavrčno uređenje i za održavanje grunta
Ljudi su taj grunt održavali samohodnom, ali im je krepala nedugo ipak je to zemlja oko 200m dužine i mislim da je samohodna najzgodnija za tak nekaj...ali nisam siguran i ne znam puno o svemu tome pa zato i pitam
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:22   #633
E...di ima za kupit trimera s noževima? googlam, ali u prazno...daje samo neka 2 Iskrina modela

I jel ima neki da preporučate baš? Neki best buy model...ne trebam nikakve profi i skupe stvari
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:24   #634
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
E...di ima za kupit trimera s noževima? googlam, ali u prazno...daje samo neka 2 Iskrina modela

I jel ima neki da preporučate baš? Neki best buy model...ne trebam nikakve profi i skupe stvari
Našel sam i skužil da to nije samo nož, nego ih ima u kombinaciji sa flaksom, pa sad kužim tu priču..i prošo sam zadnjih 10 strana ove teme..

Sad samo molim savjet za samohodnu kosilicu za oko 1700m2 grunta
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:35   #635
Bilo koju sa briggs strattonovim motorom
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 06:58   #636
Ili Honda. To sam shvatio
Ok, thx.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:47   #637
Dragi forumaši, molim pomoć:
Imamo parcelu od 5000 m2 koju kosimo 3-4 puta godišnje. Ima svega: neravnog travnjaka punog rupa od voluharica, graba, kamena, busena teško iskorjenjive trave i trave debele stabljike, nešto niske kupine, šiblja baš nema.

Pažljivo sam pročitala komentare i savjete, no nisam nakon toga mnogo pametnija oko izbora trimera. Jasno mi je samo da s obzirom na veličinu i "karakter" parcele moramo kupiti nešto ozbiljnije od vrlo dobre Stihlovke na izdisaju.

Zapazila sam u ponudi SOLO , Makitu i Husquarnu, raznih tipova, sve od 2 i više ks, kao što se savjetuje i u rangu su poluprofesionalnih ili profesionalnih trimera. Jasno mi je da je vrlo važna mreža servisa i rezervnih dijelova. Moramo li baš kupiti tako skupe trimere (4000-5000 kn) za naš "heavy duti" ili to možemo obaviti nečim jeftinijim?

Molim vaša mišljenja i savjete čim prije. Moramo pokositi čim "izbrijanije" (Stihlovka se samo mučila s tvrdokornim busenima) prije zime, inače smo nadrljali u proljeće.
ankal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:20   #638
Quote:
ankal kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši, molim pomoć:
Imamo parcelu od 5000 m2 koju kosimo 3-4 puta godišnje. Ima svega: neravnog travnjaka punog rupa od voluharica, graba, kamena, busena teško iskorjenjive trave i trave debele stabljike, nešto niske kupine, šiblja baš nema.

Pažljivo sam pročitala komentare i savjete, no nisam nakon toga mnogo pametnija oko izbora trimera. Jasno mi je samo da s obzirom na veličinu i "karakter" parcele moramo kupiti nešto ozbiljnije od vrlo dobre Stihlovke na izdisaju.

Zapazila sam u ponudi SOLO , Makitu i Husquarnu, raznih tipova, sve od 2 i više ks, kao što se savjetuje i u rangu su poluprofesionalnih ili profesionalnih trimera. Jasno mi je da je vrlo važna mreža servisa i rezervnih dijelova. Moramo li baš kupiti tako skupe trimere (4000-5000 kn) za naš "heavy duti" ili to možemo obaviti nečim jeftinijim?

Molim vaša mišljenja i savjete čim prije. Moramo pokositi čim "izbrijanije" (Stihlovka se samo mučila s tvrdokornim busenima) prije zime, inače smo nadrljali u proljeće.
Ništa ne morate, vaša je odluka koji stroj kupujete. No, prije kupovine razmislite.
Kupite li nešto jeftino svakako će raditi godinu, dvije, tri...ali velika je vjerojatnost da nešto krepa na tom stroju, servis je 200 km od vas a nije da ima rezervnih dijelova.
Skupi stroj, kako kažete "heavy duty" raditi će znatno duže od onog jeftinog, neće se kvariti ili će se kvariti znatno rjeđe od jeftinog, servis vam je možda u susjednom kvartu a rezervnih dijelova u izobilju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:54   #639
Jee, jeee, Biljka,
Lijepo si mi rastumačio ono što već znam.
Kao prvo, znam da ništa ne moram, ali bih voljela kupiti nešto što će poslužiti za uvjete koje sam navela ako hoću proljeće dočekati kolio-toliko bezbrižno.
Iz pročitanih komentara shvatila sam da je vrlo važno uzeti kvalitetan i, naravno, skuplji stroj koji ima dobru servisnu podršku na udaljenosti manjoj od 30 km. Ima li tko iskustva s kojim od tri koja sam nabrojila, osim Stihla, u cjenovnoj kategoriji koju sam navela? Kakva je podrška sa servisima i dijelovima - za SOLO napr. kažu "made in Germany, što bi bilo obećavajuće za neznalicu kao što sam ja?

- SOLO AL-KO 142, 2-taktni motor, 40,7 cm 3 , snaga 1,90 kW / 2,6 KS, 5.400, 8,3 kg
- " AL-KO 137 SB, 2-taktni motor, 36,5 cm3, " 1,50 kW / 2,0 KS, 3.740, 7,7 kg

...a onda slijede:

- Makita su odlični ručni alati - da li je takav i trimer RBC413U, 2 ks, 3.300 KN, težak 7,3 kg?
Ili bi bila dovoljna MAKITA EM3400U, 34 cm3,1,6 ks, za 2.600 KN, teška 6,4 kg.

- Husqvarna 143R-Ii, 41.5 cm³, 1.5 kW/ 2 ks, 4.400 KN, 7.6 kg

Ima li netko iskustva s tim trimerima?

Pozdrav svima, naročito onom koji je odgovorio na pitanje o određenom tipu trimera, otprilike : Imam ga ja, dođi i isprobaj na mojem imanju. Dobiješ još kolut jegera i demižon vina.." Isprobavanje trimera na par tisuća m2 mu valjda neće naplatiti.
ankal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:27   #640
SOLO je dobra marka , sa Makitom nikada nisam radio a Husqvarnin trimer se trenutno koristi i nemam problema ni prigovora, radi savršeno. Inače, Husqvarna je u rangu Stihla.
S obzirom na veličinu parcele dobro bi bilo uzeti što jači trimer.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.