Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2015., 17:21   #161
Zasto je ova tema pala u zaborav? Hhh

Ne znam jesam li asocijalna ili vuk samotnjak, vjerojatno oboje u solidnim razmjerima. Volim bit sama, dok sam zivila s cimericama nekad bi zamisljala da sam sama, zamisljala da nisu tu i kad bi mi nesto govorili pravila se da ne cujem il bi odgovarala u kratkim crtama cisto da prekinu sa mnon komunicirati. Sad napokon zivim sama, i nikad mi nije bilo bolje.

Otic na pice s nekim,cisto da bi sidila u kaficu par uri i pricala o glupostima nikad mi nije imalo smisla i nikad nisam imala potrebu za tim. Ja obozavam sve radit sama, a ima ljudi koji ne mogu dan zamislit a da negdi ne odu s nekim, da idu u shoping sami (lol?) i ne bi mogli zivit sami jer bi im bilo kao dosadno? Nemam potrebu pricati s nekim danima,dopisivati se bezveze (osim naravno kad mi se neka osoba sviđa i kad neku osobu zelim upoznati).

U zadnje vrijeme me neki frendovi stalno zovu na pice, da gledamo filmove, bilo sto samo da se druzimo...meni se to jednostavno ne da! Jedina osoba s kojom se cujem svaki dan je, naravno moja majka, sto je iz njene potrebe. Vise sam slicna svom ocu, s kojim moze proci i tjedan dana bez poziva i poruke. Inace, imam 21 godinu, dosta cudna oko raznih stvari sto me cini i zanimljivom pa valjda zato forsiraju da se druze sa mnom

Ne virujem nikome osim svojima doma, al ono u potpunosti. Mnogi su me razocarali i zato se moje povjerenje tesko stjece. Nemam problema sa otvarenjem prema drugima, mogu im reci i najsitniju tajnu koja me muci, sto ne znaci da im virujem. Jedino sto virujem da ce me prvom pravom prilikom zajebati, vecinom to ne ucine pa me to iznenadi hh. To prepisujem svojoj negativnosti, jer drzim se one - " Bolje se iznenaditi nego razocarati!"
blackrose39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 18:20   #162
Naslov je definitvno fulan, svi smo mi INTROVERTNI...znam po vlastitom prijmeru, nisam se s nikim družila cijelu osnovnu, u srednjoj sam htjela prijatelje oko sebe jer mi se ta ideja sviđala, ali nakon srednje opet nemam prijatelje svojom voljom...imam par njih ali nisu vrijedni da im budem prijatelj pa sam se prestala družiti s njima, previše me iskorištavaju, napravili su fatalne pogreške i izgubili me....skoro nikada mi nije potrebno druženje, jer se sama doista dobro osjećam...
searchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 05:33   #163
i da se isprave neka sranja na prvoj strani
asocijalni ljudi nisu umisljeni niti biraju s kim ce se druziti niti mnogi ocekuju da se cupka oko njih

to je jednostavno povucenost osobe, razloga moze biti puno ili malo ...
no negledajte na to kao neku bahatost, to je pogreska
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 05:53   #164
naslov ove teme mi je izuzetno asocijalan no drago mi je da sam kliknul zbog dole quote-anog posta

Quote:
Xsi kaže: Pogledaj post
Koliko sam imala prilike uvjeriti se sama u to, asocijalni ljudi nisu freakovi, dapače, oni koje sam ja upoznala, ili su toliko jebeno inteligentni da im jednostavno ovo društvo ništa ne može ponuditi, ili su boemi koji svijet doživljavaju drugačije i naravno ima opet onih koji su jednostavno asocijalni. Začudila sam se kad sam čula priče koje stoje iza njihove osobnosti. Koliko god mi željeli vjerovati da je današnje društvo evoluiralo u odnosu na proteklo tisućljeće, to je čista utopija. Ljudi danas vole pričati o tome kako su otvorenog uma bla bla bla, a zapravo sve što nije po šabloni ne prihvaćaju i etiketiraju kao nešto čudno u večini slučajeva.
Nekad bi i ja htjela da imam dozu te asocijalnosti, jer kad si previše ekstrovertiran upoznaš svakakvih ljudi i bude ti muka.
i respect
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 14:52   #165
e to je bome lijepo rečeno
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:26   #166
Koji je posao za anti socijalnu osobu?

kako ce anti socijalna osoba naci posao?
kako se uklopiti u radno okruzenje?
kakav posao traziti? koji bi najbolji bio prema tome ?

neka vasa iskustva? misljenja?

pozdrav
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:29   #167
Asocijalne osobe, kako provodite vrijeme?

mislim da naziv teme kaze sve...
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:21   #168
s obzirom na prijasnje postove mislim da zelis pitati za asocijalne, a ne antisocialne, bitna razlika.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:26   #169
Prevoditelj,konzultant,možda i knjigovodstvo-u njemu ima kontakta s ljudima ali ne koliko kod drugih sličnih zanimanja.
Umjetnost možda ?
__________________
Liiiibra
Galinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:35   #170
https://www.onetonline.org/find/desc.../4.C.1.a.4?r=1

zanimanja poredana prema ocekivajima pozitivne socialne interakcije u oglasima za posao, od najizoliranijih prema socijalnijima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:46   #171
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
s obzirom na prijasnje postove mislim da zelis pitati za asocijalne, a ne antisocialne, bitna razlika.
pa koja je razlika antisocijalna i asocijalna osoba?
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:51   #172
Asocialni se usere kad mora razgovarat sa blagajnicom. Antisocialni ubije blagajnicu, siluje les, proda organe i pojede ostatak
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:55   #173
Antisocijalni su oni koje narodski nazivamo psihopatima. Krvnik ili profesionalni ubojica bi bio idealan posao i donio puno zadovoljstva.

EDIT: Eto, Beljki je objasnio.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:58   #174
politika/politicar

.. stvorena od, za i u sluzbi asocijalnog .. izmedju ostalog
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 05:03   #175
Evo vidim da se ova tema malo probudila pa da napisem i ja svoj problem. Citao sam malo prosle postove i nalazim se u dosta njih. Kad sam u manjem drustvu od 2-3 osobe onda bez problema sudjelujem u razgovoru osim ako netko od tih dvoje, troje nije preglasno ili preumisljeno jer onda se zatvorim u strahu da ne kazem nesto i da te osobe reagiraju sa ruganjem. Uz taj strah imam i malu govornu manu i zbog toga sam tih jer ne zelim reci nesto pa dobiti odgovor: makni krpu iz usta ili daj pricaj hrvatski ili daj nauci se pricat itd. U zadnje vrijeme su mi se pocele i tresti ruke. Da ne pricam koliko se uznojim kad samo odem do trgovine na par minuta. Do trgovine idem samo kad 10 puta provjerim da susjedi ne hodaju po zgradi ili ne stoje pred ulazom jer mi je stres i njih sresti. Javne nastupe i prezentacije sam uvijek izbjegavao a i sad to radim kad treba za faks ili nesto. Sve me to vecinom prode kad popijem ali to nije rijesenje. Poceo sam cak i previse piti jer gdje god dodem trijezan uvijek gore navedeni problemi pa koja piva pomogne. Opet i to ima losu stranu jer sam skuzio da nemam kontrolu nakon te jedne ili dvije cuge nakon koje bi trebao stati. Ja se obicno sasijem pa tu bude jos vise problema; sto sa drugima sto drugi dan u obliku mamurluka i griznje savijesti. Sve to mi je srozalo samopouzdanje pa o sebi mislim sve samo ne dobro (ruzan, nizak,dosadan...). Uz sve to zivim sam i samo cekam da dodem u svoj stan kad nekud idem. Poceo sam se i manje brinut o higijeni i cistoci stana jer me pocela bolit briga. Gotovo da nikud ne idem osim kad bas moram. Poceo sam i pit u stanu - sam naravno. Dok se u stanu bez problema secem bez majice i prezderavam u javnosti mi je to nemoguce ili tek kad se napijem. Sce se vise okrecem ovom virtualnom svijetu pa i stranicama za upoznavanje ali mi niti tamo ne ide. Ovih par ljudi sto me nekad i zove nekud vecinom odje*em jer mi se bas tad kad me zovu ne ide nikud i lijen sam uopce se i spremiti i otici iz stana. Koliko god mi se ne da nikud osjecam u sebi kako bi htio to promijenit i upoznat nekog ali nikako da se to dogodi a moje samopouzdanje sve gore. Ima tu jos toga, ali za prvi put dosta
Dodo86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:16   #176
Quote:
Dodo86 kaže: Pogledaj post
Ovih par ljudi sto me nekad i zove nekud vecinom odje*em jer mi se bas tad kad me zovu ne ide nikud i lijen sam uopce se i spremiti i otici iz stana. Koliko god mi se ne da nikud osjecam u sebi kako bi htio to promijenit i upoznat nekog ali nikako da se to dogodi a moje samopouzdanje sve gore. Ima tu jos toga, ali za prvi put dosta

kao da si mene opisao, isti sam.
ne znam kako da to promijenim? mislim da moram jer zivot nalaze tako, ne bih se ja mijenjao,meni je ok ovako, navikao sam doduse.
pa probleme mi pravi prvenstveno jer ne mogu da se natjeram da posao imam. Nadjem ja posao ali ubrzo odustanem upravo zbog ovog asocijalnog sranja
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:28   #177
To moje uzivanje u svoja 4 zida je posljedica svega onoga sto mi se u proslosti dogodilo. Ne da mi se ici medu ljude jer se tamo mogu osramotiti. Stalno imam osjecaj da me svi gledaju, a posto sam dosta nizak (173) kad god prode netko vislji od mene osjecam se lose. Zna mi se nekad i neka cura nasmijesit ali ja odmah mislim kako mi nesto viri iz nosa ili sam zmazan po majici. Sve vise me ubija ta samoca. Legnem sam, budim se sam, izlazim iz stana sam, vratim se u stan on opet prazan. Da ne moram nekad nekud otici ne bi izlazio danima. Rekord mi je 11 dana da nisam uopce izasao. Sad mi je 5 dan osim sto sam bio u pekari u 2 navrata i to na par minuta. Realno, sjebano mi je samopouzdanje a ovo zatvaranje je samo posljedica toga. Pokusao sam popraviti i samopouzdanje ali uvijek sve propalo. Sto bi se reklo, baksuz sam i uvijek sve krivo napravim i uvijek me svi krivo shvate. Pokusao sam i izlaziti i vjezbati i sve te fore ali nista...
Dodo86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:06   #178
Quote:
Dodo86 kaže: Pogledaj post
To moje uzivanje u svoja 4 zida je posljedica svega onoga sto mi se u proslosti dogodilo. Ne da mi se ici medu ljude jer se tamo mogu osramotiti. Stalno imam osjecaj da me svi gledaju, a posto sam dosta nizak (173) kad god prode netko vislji od mene osjecam se lose. Zna mi se nekad i neka cura nasmijesit ali ja odmah mislim kako mi nesto viri iz nosa ili sam zmazan po majici. Sve vise me ubija ta samoca. Legnem sam, budim se sam, izlazim iz stana sam, vratim se u stan on opet prazan. Da ne moram nekad nekud otici ne bi izlazio danima. Rekord mi je 11 dana da nisam uopce izasao. Sad mi je 5 dan osim sto sam bio u pekari u 2 navrata i to na par minuta. Realno, sjebano mi je samopouzdanje a ovo zatvaranje je samo posljedica toga. Pokusao sam popraviti i samopouzdanje ali uvijek sve propalo. Sto bi se reklo, baksuz sam i uvijek sve krivo napravim i uvijek me svi krivo shvate. Pokusao sam i izlaziti i vjezbati i sve te fore ali nista...
Kako ljudi imaju besmislene komplekse pa to je strašno.
Vjerujem da bi to netko rekao i za moje,ali eto tuđe možemo realnije sagledat.
173 je ok visina za boga miloga,pa nisi metar i pol,daj poradi na tome da to tako i prihvatiš.
173 je potpuno ok visina.
PsychoSweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:33   #179
A dobro, svatko ima nesto. Ne osjecam se dobro u svojoj kozi i gotovo. Pokusao sam vec promijeniti to ali svakim odjebom ili nekom neugodnom situacijom sve pada u vodu.
Dodo86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 00:26   #180
Asocijalnost je ponekad logicna zbog previśe prijaśnjih {pa i trenutnih} razoćarenja.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.