Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2011., 14:34   #61
Poznajem Editu i mogu samo reći da je jedna draga osoba. Meni jedna od normalnijih i dražih koje sam iz tog svijeta upoznala.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 13:43   #62
Ubacujem se jer me ta tema interesira i uzrujava. I ja smatram da je to bijeg od stvarnosti. Ovo je zivot. Ovo danas i sad, jucer i sutra.
Razmisljala sam o njoj, dosta. Nisam znala za probleme ovisnosti, tu sam procitala. Sad mi je jasno. Ona je ovisnik, pravi sebicni ovisnik koji trazi ugodu. A dobije ju na nacine da kaznjava sebe- ubija se s drogama i odljepljuje na taj nacin od zivota ili se ubija u molitvi pa isto odlijepi. A naravno da su kolateralne zrtve clanovi obitelji. Koji sada bajaju o tome kako su presretni, radosni .... Mozes mislit. Nikad vise kcer, sestru vidjet normalno, dodirnut, zagrlit. Kao da je mrtva. Tako je "mrtva " i kad je narkomanka. Fizicki tu a nema je. I sad je fizicki tu... A majka je kao presretna kad zna da ova hoda bosa po zimi, jede jednom, hladno joj.... Super. Ona je samo osoba koja je pobjegla od svih iskusenja ovog svijeta, zatvorila se u kamene zidine i meditira, fizicku radi i presretna je jer je izolirana. A obitelj moze biti samo sretna sto je nece naci u parku umrlu od overdosea!
ja165 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:05   #63
Prava vjera je kad ostaviš sebe i cijeli svijet za Boga. To je ono što vi ne razumijete... i da živite besmrtno u tijelu, bez obraćenja nećete to shvatiti umom. Čini vam se bolesno,mazohistički a ona je sretnija nego što vi ikad možete uopće zamisliti, niti ste ikad takvo zadovoljstvo doživjeli. Znati ćete jedino kada vam se dogodi.
Zato manite se riječi pogrde, jer budite barem svjetovno toliko pametni da priznate da ne razumijete kako i zašto, te s time i ne osuđujete. Tko ne traži Boga,neće ga ni naći. Što znači da najčešće oni koji traže shvate "silom" svojih nevolja koliko su beznačajni i nemoćni. Bog zove stalno, samo mnogi ne mare. Kaj će ti Bog ako imaš para, izgled, zdravlje, Zrće 24/7...
I da, ja znam da je bila narkomanka, a vidim da se i tu priča. Takve ljude koji traže Boga će mu biti najzahvalniji kad im pruži ruku milosrđa. To znači da je osoba svjesna da ona sama ništa ne može, svojom voljom i predaje se njemu.
Tada počinje preobražaj koji se može opisati riječima, ali puninu te sreće koju osoba osjeća je često neshvaćena nekome tko brine koji mobitel će kupiti idući mjesec i kaj ima u H&M na sniženju. Ona ovim svojim načinom samo slavi Boga i zahvaljuje mu i sve ostalo je duši samo veliki teret.

Btw. ja sam jedan od onih koji je povraćao na pomisao misu i Crkve. Preobraćenik, za mnoge ovdje samo licemjer. I to je znak da sam napokon u milosti Njegovoj kad te počnu zvati fanatikom i luđakom.
Graphite is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.08.2012., 17:08   #64
Btw. psihički bolesnici nemaju tolku snagu volje da izdrže toliku disciplinu u življenju i k tome budu nasmiješeni i blagi. Reći takvo nešto je oksimoron.
Graphite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:14   #65
Quote:
Graphite kaže: Pogledaj post
Btw. psihički bolesnici nemaju tolku snagu volje da izdrže toliku disciplinu u življenju i k tome budu nasmiješeni i blagi. Reći takvo nešto je oksimoron.
Je l'? A opsesivni kompulzivci? A autisti?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:18   #66
I oni idu u samostane strogo reda?
Graphite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:22   #67
Quote:
Graphite kaže: Pogledaj post
I oni idu u samostane strogo reda?
Oduvijek. Ludu kćer je obitelj poslala ili u jezero ili u samostan.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:26   #68
O kome sad pričaš?

ps. ne trebaš me citirati, neću editirat post ako se toga bojiš.
Graphite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:30   #69
PS. Žena je odrasla, njezina odluka. Ako je njoj dobro čemu tolika sablazan. A bome nitko nema ni uvid u njezino psihičko stanje da se tak ovlaš dale dijagnoze. A i za to treba završit neku školu.
Graphite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 11:46   #70
U svima nama čuči i grešnik i svetac.

Draga naša Edita, moli za nas. I dalje mislimo često na Tebe, i naravno... volimo te.
__________________
Smokey this is not 'Nam, this is bowling. There are rules.
chelseafever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:37   #71
Koliko je tu pametnih ljudi koji imaju uvid u Editino mentalno stanje i njene razloge odlaska u samostan.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 14:05   #72
Naletjela na ovaj topic i baš mi je zanimljiv iz razloga što je zapravo fascinantno koliko ljudi različito vrednuju neke stvari.
Neko se divi njezinoj odlučnosti i odlasku u samostan, drugi su zgroženi, treći sumnjaju u svrhu svega...četvrti...nemam pojma...od njezinog života i odluke još su zanimljiviji odgovori ljudi iz kojih se može iščitati ogromna različitost među njima.

Da li je ona bila ovisnik ili luda...ili je luda sada ili što god je smiješno za pisati, jer onda bi sve redovnice iz tog reda mogli prozvati luđakinjama.

Ima ljudi koji se mogu izdići iznad ovog svijeta i tog priprostog materijalističko kapitalističkog obruča koji te zapravo isto tako natjerava da kroz određena pravila živiš i dišeš...pa onda kud li veće slobode od njezine....jer ovo što veliki dio ljudi smatra "slobodnim životom", je sve osim slobode.

Malo razmislite koliko ste uopće slobodni? I zbog čega ljudi ponekad pobjegnu u pustoš...daleko od svih?

p.s. i mi svi živimo po nametnutim i određenim pravilima koje nažalost moramo poštovati kako nas ne bi prozvali ludima
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 19:28   #73
Ma meni je uopće bezveze analizirati nečije odluke. Napravila je ono što želi. Amen.
Scarletmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 22:51   #74
Quote:
Scarletmoon kaže: Pogledaj post
Ma meni je uopće bezveze analizirati nečije odluke. Napravila je ono što želi. Amen.
Upravo tako.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 09:07   #75
Quote:
Wiki kaže: Pogledaj post
Dogodilo joj se to NESTO, tocnije sjedinjenje sa Bogom kako to oni nazivaju i jedino sto je znala je da se mora zarediti...
To "oni" se odnosi na mozgoperače - neokatekumene.
Red je i da se otvoreno napiše.

Ako je otišla svojom voljom, odlično, ako su je te hijene natjerale, njima na dušu.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 10:32   #76
Ne propitujem njene razloge ali jedno mi je upalo u oko...

Molitva, konstantna molitva... malo ću sad banalizirati ali stvarno mislite da je Bogu "drago" da mu netko konstantno "kvoca" (recimo), nešto moli, traži... pa makar to bio i mir u svijetu i sl...

Osobno ne vidim svrhu u tome, baš nikakvu...
Ako polazimo od pretpostavke da Bog sve vidi, čuje, zna... dali li mislite da ga je stvarno potrebno konstantno na nešto "podsjećati", nešto moliti....
Sumnjam da je "on" takav da će po broju molitvi za nekog/nešto stvarno tako i napraviti, udovoljiti...

Banaliziranje do krajnjih granica: "Kad čujem 2,5 mil molitvi za mir u Ukrajini stvarno će tako i biti"
Čisto sumnjam i čemu onda to sve?

Znam da će neki univerzalni odgovor biti "tko si ti/tko smo mi da možemo dokučiti Božje puteve i njegov "modus operandi" ali ako smo stvoreni na njegovu sliku i priliku onda bi trebali imati određene sličnosti, pojednostavljeno ako "kvocanje" i stalno "dodijavanje" smeta nas zašto ne bi smetalo i Njega? Stvarno mislite da ga je potrebno stalno nešto tražiti, na nešto "podsječati"... da 100 molitvi ima veću težinu od 10, a 1000 od 100...

Zadnje uređivanje Rostilj-peka : 29.01.2015. at 10:37.
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:03   #77
slažem se!

po meni bi bogu puno draže bilo da pomažemo drugima u nevolji, nego da se stalno molimo... ne znam jel negdje smisleno objašnjena ta priča.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:32   #78
Kad sam već tu.

Quote:
Pantelija kaže:
To "oni" se odnosi na mozgoperače - neokatekumene.
Red je i da se otvoreno napiše.

Ako je otišla svojom voljom, odlično, ako su je te hijene natjerale, njima na dušu.
A kako bi ti nekoga otjerao čak u Španjolsku u tako strogi red? Probaj na nekome pa ćeš vidjeti kakva će biti reakcija. Interesantno je kako dio populacije misili da se u samostan odlazi silom, pa se čak i po zgradama ispisuju grafiti tipa: "pustite ih van." Da su htijele biti vani ne bi bile unutra. Nema to nikakve veze sa pranjem mozga. Kako onda objašnjavaš činjenicu da ima x ljudi koji idu u crkvu a nisu se zaredili?
Uvjeren sam da Edita nije zadnja poznata osoba koja je učinila taj korak. Prva nije sigurno, obzirom da je pošla stopama legendarne Hollywoodske glumice Dolores Hart. Googlajte malo, nije ružna, nije luda, a otišla je. Tako je to, kad Bog pozove netko se i odazove.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:06   #79
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
A kako bi ti nekoga otjerao čak u Španjolsku u tako strogi red? Probaj na nekome pa ćeš vidjeti kakva će biti reakcija. Interesantno je kako dio populacije misili da se u samostan odlazi silom, pa se čak i po zgradama ispisuju grafiti tipa: "pustite ih van." Da su htijele biti vani ne bi bile unutra. Nema to nikakve veze sa pranjem mozga. Kako onda objašnjavaš činjenicu da ima x ljudi koji idu u crkvu a nisu se zaredili?
Uvjeren sam da Edita nije zadnja poznata osoba koja je učinila taj korak. Prva nije sigurno, obzirom da je pošla stopama legendarne Hollywoodske glumice Dolores Hart. Googlajte malo, nije ružna, nije luda, a otišla je. Tako je to, kad Bog pozove netko se i odazove.
Baš te pozove kad si na rubu? Usput ti dofura ekipicu kojoj je opis posla što radiš i kako živiš. Daj pliz.

Na meni ili slučajnom prolazniku možda ne, ali na labilnoj psihi sklonoj heroinu se može svašta učiniti u "ime dobra".
Ima itekako veze s pranjem mozga, o tome svjedoče ljudi koji su izašli iz tih molitvenih zajednica.

Ne radi se to tako otvoreno s prisilom, ali sweettalkom upadneš u ljevak gdje je jedina opcija pokajanje a ustvari trebaš dobrog psihijatra i da se sabereš.
Koliko je dobra opcija doživotna izolacija gdje se samobičuješ? Po meni je strašna opcija i vrst nasilja nad tom osobom, a svi lijepo odoše doma, a ti Edita odi klečat na kuruzi, Bog te zvao.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:22   #80
Jednostavno potičeš bespredmetnu raspravu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.