Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 21:26   #121
KOJE granice?

Recimo po BiH su počeli gledat zelenu kartu. Ne sjećam se kad su me to tražili u Hercegovini. RS već jesu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:35   #122
Eh da, Razjedinjenje države su specifične. Ja dečkima dajem čak i punomoć za službene aute kad idu dolje. Sigurno je sigurno.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:56   #123
Slovenija, gp Metlika ili lokalni gp u Pravutini

Najvise me brine kaj je auto ZG rega, a prebivaliste mi je u KA
somthing_ugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 17:21   #124
Ne znam kako je u novije vrijeme, ali meni nikad nisu pravili probleme zbog tudeg auta na granici SLO, BiH i MNE.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:06   #125
Mene su tražili i prije par godina(prijelaz Brod-Slavonski Brod). I ne znam, ne bih se kladio da ti imaš zelenu kartu. Zelena karta važi na starog vlasnika, u slučaju bilo kakvog sranja, stvaraš si komplikacije, jer nemaš ispravne dokumente. Auto koji je tvoj, ali nije tvoj, zato što je registriran na starog vlasnika.


I nije bitno što na granici, na granici ćeš se samo okrenuti ako ne smiješ. Što ako nekome ogrebeš auto? U BiH vas oduvijek mogu tražiti Zelenu kartu. U EU, kako su nama objasnili dok sam radio u osiguranju, policija vas neće tražiti, ali ste je dužni imati u slučaju sudara(ostaje zrno soli koje govori da je to možda bila propaganda zbog jednog osiguranja koje je tada imalo zabranu izdavanja zelene karte).



P.S. Nakon prijenosa i nove prometne OBVEZNO u osiguranje po novu zelenu kartu, ako misliš van. Besplatna je, a mora sadržavati točne podatke o vozilu i vlasniku.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:22   #126
Ok, poanta je bila samo granice jer sam isao ravno 3 km u sloveniju, tako da sansa za bilo kakvo sranje je nikakva, a i policije na toj dionici nema, barem ih nikada nisam vidio. Uglavnom sve proslo bez ikakvih problema, covjek na lokalnom prijelazu nije gledao ni osobne
somthing_ugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:22   #127
Pozdrav,

Ako mi je račun za 4 gume cca 1500 kn u BIH, ne mogu tražiti povrat poreza već me još mogu i cariniti na taj iznos kod prelaska u RH? Jesam li dobro shvatila to?
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:38   #128
Nisi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:29   #129
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ako mi je račun za 4 gume cca 1500 kn u BIH, ne mogu tražiti povrat poreza već me još mogu i cariniti na taj iznos kod prelaska u RH? Jesam li dobro shvatila to?
Upravo suprotno!

Normalno tražiš povrat poreza, ako je trgovac pošten i hoće ispuniti formulare

Do 2200 kn (300€)možeš bez carine

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:09   #130
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno!

Normalno tražiš povrat poreza, ako je trgovac pošten i hoće ispuniti formulare

Do 2200 kn (300€)možeš bez carine

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
Hvala
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:15   #131
Jel tko prelazio granicu s autom koji je kupljen od privatne osobe, odrađen ugovor ali još nije prepisan?

Ne vjerujem da ću stić to obaviti isti dan, a drugi dan moram u Budimpeštu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:19   #132
Mislim da te nitko ne pita za vlasništvo na granici.
Možda samo usput pitaju čiji je auto.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:22   #133
Prijelaz preko granice

U zadnjih par prelazaka u Sloveniju i Bosnu me niš nisu pitali, al sam i svaki put bio u svom autu. Al aj znaj, samo fali da me ostave u H radi kakvog propisa.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:36   #134
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Jel tko prelazio granicu s autom koji je kupljen od privatne osobe, odrađen ugovor ali još nije prepisan?

Ne vjerujem da ću stić to obaviti isti dan, a drugi dan moram u Budimpeštu.
Nema ti veze ciji je auto, bitno da ima vazecu prometnu.

Jedino ako ides u BiH gledaj da imas zelenu kartu koja je vezana za tablice na autu. Cak i kad kupis auto i prepises njima zelena karta od bivseg vlasnika ne vrijedi jer nije ista tablica na autu. To sto je br. SAS isti nema veze.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:57   #135
Ja sam prevozio sobna vrata za kuću iz bosne u hr. tuđim kombijem i nitko me nije pitao punomoć recimo, trebaš imati sreće. Do 2200kn po osobi se može prenijeti i imaš na svaki račun pravo povrata. A u biti svi mi unosimo preko 2200kn jer trgovina gdje si kupio robu u bih smanje iznose i uštimaju za carinu.
djurak84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:47   #136
Ja dečkima dajem punomoći kad idu u Razjedinjenu državu. Jednom bio belaj, sad pušem na hladno. Nikad ne znaš kad bosanskom policajcu draga ujutro ne pocucla pa bude živčan!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 23:50   #137
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Ja dečkima dajem punomoći kad idu u Razjedinjenu državu. Jednom bio belaj, sad pušem na hladno. Nikad ne znaš kad bosanskom policajcu draga ujutro ne pocucla pa bude živčan!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Onda mu das koju markicu i to je to. Bosna je to, kod nas je banana, ali dolje je totalno bezakonje.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 00:18   #138
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Onda mu das koju markicu i to je to. Bosna je to, kod nas je banana, ali dolje je totalno bezakonje.
Ne uvijek. Ja sam išao sa zelenom kartom koja je bila na stare tablice i bilo je obavezno kupiti novu jer je kao nemam. Kako sam se opirao tome i nudio riješenje, tako me okrenulo i vratilo u Hrvatsku. Srećom pa me naša policija usmjerila prema mojem osiguranju koje mi je napravilo novu zelenu kartu džabe. Izgubio sam sat i pol i osjećao se glupo jer u Bosni nisam uspio podmititi nekoga.
vcc 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 06:11   #139
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Onda mu das koju markicu i to je to. Bosna je to, kod nas je banana, ali dolje je totalno bezakonje.
Privat da, službeno ne. Nitko ne želi davat iz svog džepa, a nemaš kak pravdat da firma vrati. Za prave kazne je OK, imaš papir, riješeno. A ovak ja mirnije spavam jer me nemreju zvat sa granice da ih ovaj ne pusti nutra.
Tak je i diša jednom najebal, al na granici sa Crnom Gorom. Carinik tražil dokaz da je on vlasnik firme na koju glasi auto. Zato, mene to košta 10 minuta vremena, i mirna bosna. Doslovno.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:37   #140
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Ja dečkima dajem punomoći kad idu u Razjedinjenu državu. Jednom bio belaj, sad pušem na hladno. Nikad ne znaš kad bosanskom policajcu draga ujutro ne pocucla pa bude živčan!
znači bosankama je to inače redovan ritual?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.