Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 12:28   #61
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Pitanje početnika:
Jeli provizija od 0,40%,bez minimalne prihvatljiva? Ima li prihvatljivije u ovoj našoj dolini suznoj?
Ovi su jeftiniji:

http://www.agram-brokeri.hr/

Ali i 0,40% je odlično.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 16:39   #62
Tnxs,to će mi jako koristit. Gleda sam "Wall stret",sve naučija,jao sada Crobexu kad ja uljetim. Jao njemu i bez mene.
Šala,šala. Imam neke gubitaške dioničice,u trilemi sam;prodati,ne prodati ili pak iskidati,pitanje je. Šta da radi sin Brut kad nešto je trulo u državi...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 22:12   #63
Hm, prilikom registracije novog korisnika Finesa trazi broj racuna za isplatu sredstava... E sad, jeli to i ujedno racun sa kojeg ce oni skidati moj novac prilikom e-trgovine ili ce tu samo isplacivati dividendu ili mogucu kapitalnu zaradu? Ukratko, ako zelim za pocetak uci sa 10 000 kn, dali to uplacujem negdi na racun brokerske kuce ili na moj vlastiti racun koji ce oni kontrolirati ovisno o mojem trgovanju, ne razumijem...?
Cannon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 22:21   #64
cannon, pa nazovih ih i pitaj ...
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 22:51   #65
Traže tvoj broj tekućeg, kad zatražiš isplatu da ti isplate, ništa drugo oni s tim neće raditi ni kontrolirati.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:38   #66
Question

Dragi moji,što se podrazumijeva pod pojmom transakcija? Npr.dam nalog za prodaju xx dionica i yy dionica istovremeno,jel;to jedna ili ??? Hvala puno.
odette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 19:01   #67
Jedna kupnja je jedna transakcuja, ovo što si ti navela su dvije transakcije
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:06   #68
Onda bolje da si više u jednome,zar ne?
odette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:34   #69
Zbog čega?
Najbolje je diversificirati portfelj...
Smanjiti moguće gubitke i povećati šanse za dobitkom
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 17:59   #70
Je Lili,u pravu si.Htjela sam reći da je bolje imati puno nečega kad vec prodaješ jer moj broker min. uzima 50 kn po transakciji.
odette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 05:38   #71
Quote:
odette kaže: Pogledaj post
Je Lili,u pravu si.Htjela sam reći da je bolje imati puno nečega kad vec prodaješ jer moj broker min. uzima 50 kn po transakciji.
da..kao što je George W. Bush napisao u svojoj knjizi o ekonomiji i ekonomiziranju "Bolje imat više love nego manje love jer ako imaš više love možeš kupit svašta"
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 05:57   #72
dobro jutro dragi prijatelji

Nedavno sam se registrirao kod agram brokera i rekli su mi da moram uplatit novac na račun ako želim kupiti dionicu ali kako je svaki početak težak molim vas iskusnije u financijama da mi pomognete.
Naime gledam opću uplatnicu pa me sve one kućice zbunjuju.
Da li pod ime i prezime platitelja moram upisati svoje ime i prezime ili ime i prezime brokera?

Što znači broj računa? Da li je to broj mog računa ili onog računa gdje su dionice kod brokera ili broj računa od firme čije dionice želim kupiti?

"poziv na broj"- to je vjerojatno broj telefona od brokerske kuće ili je to broj na koji želim da me zovu kad je isplata dividende?

"model"

Unaprijed hvala svima na odgovorima i ispričavam se ako vam moja pitanja zvuče smiješno ali pošto nisam ekonomist a menađment sam davno proučavao malo mi je teže povezati neke stvari na početku.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:18   #73
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
dobro jutro dragi prijatelji

Nedavno sam se registrirao kod agram brokera i rekli su mi da moram uplatit novac na račun ako želim kupiti dionicu ali kako je svaki početak težak molim vas iskusnije u financijama da mi pomognete.
Naime gledam opću uplatnicu pa me sve one kućice zbunjuju.
Da li pod ime i prezime platitelja moram upisati svoje ime i prezime ili ime i prezime brokera?

Što znači broj računa? Da li je to broj mog računa ili onog računa gdje su dionice kod brokera ili broj računa od firme čije dionice želim kupiti?

"poziv na broj"- to je vjerojatno broj telefona od brokerske kuće ili je to broj na koji želim da me zovu kad je isplata dividende?

"model"

Unaprijed hvala svima na odgovorima i ispričavam se ako vam moja pitanja zvuče smiješno ali pošto nisam ekonomist a menađment sam davno proučavao malo mi je teže povezati neke stvari na početku.
To je obična uplatnica, ista kao i kad plaćaš račune. Uplatitelj si ti, primatelj oni, broj računa je broj njihovog računa, poziv na broj odobrenja i model također bi ti trebali pisati na uplatnici.

Uglavnom, ako nisi siguran nazovi ih i pitaj...
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:21   #74
pokušat ću tako

hvala na odgovoru
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:33   #75
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
pokušat ću tako

hvala na odgovoru
Inače ja kad uplaćujem u portfelj, uvijek model navodim 12, a poziv na broj moj jmbg, svrha je Uplata u portfelj za xy
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:17   #76
Kako kupiti dionice u Tokiu?

Rođak bi kupio neke dionice japanske firme čije dionice kotiraju na tokijskoj burzi..

e sad, kako obaviti tu kupnju a da sve bude po zakonu?

On je mislio poslovati s jednom stranom brokerskom kućom, njima uplatiti iznos na račun ino doznakom i oni u njegovo ime kupe dionice..

jeli moguće to odradit na takav način ili treba preko nekog našeg brokera?
arsenall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 14:54   #77
Pročitaj https://www.forum.hr/showpost.php?p=23126948&postcount=4 i par postova nakon toga, vjerujem da se odnosi i na tokijsku burzu
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 15:05   #78
moze li mi netko pojasniti sta znači status quo i sto je to likvidnost?????
hvala
__________________
Corona non perdona
F. Corona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 15:11   #79
http://wmd.hr/rjecnik-pojmovi-l/web/

guglaj malo ...
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 15:31   #80
mozes jos naci za status quo?????
__________________
Corona non perdona
F. Corona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.