Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2009., 15:11   #1
Opel Insignia

Dopisivali se ja i ovaj jedan poznanik iz Zg i pitam ga je li kupio Insigniju(buduci da ju je namjeravao kupiti),.i kaže mi da je isprobao 1.8 motor sa 140ks, 2.0 sa 130ks ECOTEC i ECOFLEX.

Zadnje dvije podebljane riječi razlog su re-otvaranja ove teme pa bi zamolio admina da ne zatvara vec po treći/četvrti put otvorenu temu.

Uglavnom, isprobao on benzinca od 140ks i kaže da je slab u odnosu na diesel i trosi ca 12l Naravno, nije ga stedio ali da ce ovoliko trosit nisam očekivao. E sad,..pravo iznenađenje tek slijedi:

Isprobao on diesel od 130ks ECOTEC i s jednakom vožnjom trošio ca 9 litara,.i konačno isti motor ali s doradjenim hodom mjenjaca(1. i 2. brzine),.nm, prednjim grillom, i podvozjem,..naziva ECOFLEX=ca. 6/6.5 litara

Da nebude zabune nije ga štedio ni više ni manje od prethodna dva motora. Kao prvo nisam očekivao da ce "običan" diesel od 130ks kratice ECOTEC trošiti toliko goriva, a kao drugo da ce auto s istim motorom i tek manjim izmjenama trošiti ovako malo

U svakom slučaju, kaže da je auto predobar 0001

Zadnje uređivanje giga_games : 06.12.2009. at 16:20.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 15:32   #2
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
Dopisivali se ja i ovaj jedan poznanik iz Zg i pitam ga je li kupio Insigniju(buduci da ju je namjeravao kupiti),.i kaže mi da je isprobao 1.8 motor sa 140ks, 2.0 sa 130ks ECOTEC i ECOFLEX.

Zadnje dvije podebljane riječi razlog su re-otvaranja ove teme pa bi zamolio admina da ne zatvara vec po treći/četvrti put otvorenu temu.

Uglavnom, isprobao on benzinca od 140ks i kaže da je slab u odnosu na diesel i trosi ca 12l Naravno, nije ga stedio ali da ce ovoliko trosit nisam očekivao. E sad,..pravo iznenađenje tek slijedi:

Isprobao on diesel od 130ks ECOTEC i s jednakom vožnjom trošio ca 9 litara,.i konačno isti motor ali s doradjenim hodom mjenjaca(1. i 2. brzine),.nm, prednjim grillom, i podvozjem,..naziva ECOFLEX=ca. 6 litara

Da nebude zabune nije ga štedio ni više ni manje od prethodna dva motora i kaže da, kolko god ga stiskao, ne prelazi 6l. Kao prvo nisam očekivao da ce "običan" diesel od 130ks kratice ECOTEC trošiti toliko goriva, a kao drugo da ce auto s istim motorom i tek manjim izmjenama trošiti ovako malo

U svakom slučaju, kaže da je auto predobar 0001
Ne vjerujem. Priče svakakve kruže no to su ipak samo priče, ili bajke. Ta verzija može imat drugačije gume i nešto izmijenjen prijenos no ako ga vozi na isti način kao prva 2 razlika od 3 litre je smiješna, tj. sigurno nemoguća.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 15:40   #3
Nema šanse da je samo zbog tih sitnica razlika 3 litre. Vjerojatno je, svjestan da vozi "eco" štedljivu inačicu i sam prilagodio vožnju, pa je potrošnja pala.

Inače, Insignia ima onaj dizelski "ekološki" model, ne znam kojeg naziva, sa 160 KS koji doista troši vrlo malo.

Nedugo je na Hungaroringu bila prezentacija OPC verzije i slovenski su novinari od Ljubljane do Hungaroringa ostvarili prosjek od 4,2 l sa takvom Insigniom. Stvarno malo, osobito u svjetlu činjenice da auto ima skoro 5 metara, moćnih 160 KS i da do 100 ide za 9 sekundi, a maksimalac mu je 220 km/h.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 15:48   #4
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Nema šanse da je samo zbog tih sitnica razlika 3 litre. Vjerojatno je, svjestan da vozi "eco" štedljivu inačicu i sam prilagodio vožnju, pa je potrošnja pala.

Inače, Insignia ima onaj dizelski "ekološki" model, ne znam kojeg naziva, sa 160 KS koji doista troši vrlo malo.

Nedugo je na Hungaroringu bila prezentacija OPC verzije i slovenski su novinari od Ljubljane do Hungaroringa ostvarili prosjek od 4,2 l sa takvom Insigniom. Stvarno malo, osobito u svjetlu činjenice da auto ima skoro 5 metara, moćnih 160 KS i da do 100 ide za 9 sekundi, a maksimalac mu je 220 km/h.
@podebljano - Pa o tome cijelo vrijeme i pricam...ECOTEC je normalna verzija, a ECOFLEX je ekološka verzija tog istog motora i nalazi se u modelima 2.0cdti od 130ks i 160ks.

Zašto bi mi lagao,..isprobao je oba i neka je e.tech trosio 9l, a e.flex 6,5...to je opet min. 2l razlike. Čitao sam negdje da su produžili hod 1. i 2. brzine,.aerodinamika je poboljšana za dodatnih 30%(tako nešto),.podvozje su prekrili valjda još nekim ravnim podlogama,.istina ima neke posebne michelin gume.

Ako je motor od 160ks trosio 4,2 litre nevidim razloga zasto slabiji motor(+pije manje goriva) nebi trosio ca 6/6,5l pri žešćoj vožnji...

Zadnje uređivanje giga_games : 06.12.2009. at 15:54.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 15:49   #5
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Nema šanse da je samo zbog tih sitnica razlika 3 litre. Vjerojatno je, svjestan da vozi "eco" štedljivu inačicu i sam prilagodio vožnju, pa je potrošnja pala.
Inače, Insignia ima onaj dizelski "ekološki" model, ne znam kojeg naziva, sa 160 KS koji doista troši vrlo malo.

Nedugo je na Hungaroringu bila prezentacija OPC verzije i slovenski su novinari od Ljubljane do Hungaroringa ostvarili prosjek od 4,2 l sa takvom Insigniom. Stvarno malo, osobito u svjetlu činjenice da auto ima skoro 5 metara, moćnih 160 KS i da do 100 ide za 9 sekundi, a maksimalac mu je 220 km/h.
To je odgovor ili rješenje. Neka nitko drugi ne traži dalje.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 16:03   #6
pa kaj se svi čudite toj potrošnji, zakaj mislite da se naziva ECOflex?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 16:04   #7
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
pa kaj se svi čudite toj potrošnji, zakaj mislite da se naziva ECOflex?
Nema čuđenja, samo tvrdnja da nemože gazit netko tog ecoflexa i da potrošnja ne prelazi 6 litara, tu priču možete zaboravit.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 16:17   #8
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Nema čuđenja, samo tvrdnja da nemože gazit netko tog ecoflexa i da potrošnja ne prelazi 6 litara, tu priču možete zaboravit.
Da, vjerojatno se uživio u auto pa je upotrijebio krivi izraz "stiskao gas, a nije prelazio preko 6l",..vjerojatno je vozio burnije i nesto brze, i može bit da je putno računalo pokazivalo tu potrošnju
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:09   #9
Pa zar nije bio onaj test nedavno Opel Insignija Ecoflex i di su od nekoliko komada na testu uglavnom vecinom sve pokazivale potrosnju od neki 4-5 litara... vozene kombinirane voznje
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:36   #10
Sve je stvar vožnje. to je isti dizel motor kao u Chevrolet Cruzu koji je ovdje 150 ks i potrošnja ima raspon od 4.5 pa do 9 litara sve zavisi kako ga voziš.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:47   #11
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Pa zar nije bio onaj test nedavno Opel Insignija Ecoflex i di su od nekoliko komada na testu uglavnom vecinom sve pokazivale potrosnju od neki 4-5 litara... vozene kombinirane voznje
Da 5 litara minimum neke laganini vožnje, zašto ne, no ja sam komentirao brzu vožnju koju spominjao autor, a to su dva različita svijeta.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:50   #12
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Sve je stvar vožnje. to je isti dizel motor kao u Chevrolet Cruzu koji je ovdje 150 ks i potrošnja ima raspon od 4.5 pa do 9 litara sve zavisi kako ga voziš.
hah 4.5l nikako

Teh. podaci govore da takav motor(160ks) ecotec troši 5.8l, a (160ks) ecoflex 5.2l. A koliko znam takav se motor+ecoflex nemože naći u Cruze-u. Zanimljivo je da motor od 130ks(ecoflex) navodno troši jednako koliko i ovaj sa 160ks(ecoflex)?!
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:52   #13
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
hah 4.5l nikako

Teh. podaci govore da takav motor(160ks) ecotec troši 5.8l, a (160ks) ecoflex 5.2l. Zanimljivo je da motor od 130ks(ecoflex) navodno troši jednako koliko i ovaj sa 160ks(ecoflex)?!

4.5 litre je vjerojatno vožnja na relaciji, s ecoflexom se može u tim uvijetima izfantazirati sigurno 4 litre u prosjeku.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:16   #14
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
@podebljano - Pa o tome cijelo vrijeme i pricam...ECOTEC je normalna verzija, a ECOFLEX je ekološka verzija tog istog motora i nalazi se u modelima 2.0cdti od 130ks i 160ks.

Zašto bi mi lagao,..isprobao je oba i neka je e.tech trosio 9l, a e.flex 6,5...to je opet min. 2l razlike. Čitao sam negdje da su produžili hod 1. i 2. brzine,.aerodinamika je poboljšana za dodatnih 30%(tako nešto),.podvozje su prekrili valjda još nekim ravnim podlogama,.istina ima neke posebne michelin gume.

Ako je motor od 160ks trosio 4,2 litre nevidim razloga zasto slabiji motor(+pije manje goriva) nebi trosio ca 6/6,5l pri žešćoj vožnji...
ECOFlex ima 160 ks, nema ECOFlex verzija sa 130 ks.

Te ECOFlex Insignije su vozene u onom takmicenju od Auto-Kluba i jedan lik je postigao potrosnju od 4 litre ali nitko nije potrosio vise od 5.8 litara, taj model je raznim preinakama pripremljen za stedljivu voznju.

Ja osobno sam bio na probnoj voznji obicne CDTI Insignije sa 160 ks i u 6 brzini sam vozio 160 km/h na 2500 okretaja, mislim da pri tim okretajima ne trosi jako puno, ja sam vozio samo 20 km pa ne mogu reci jer nisam testirao potrosnju.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:20   #15
sve u svemu ne troši puno i točka!
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:23   #16
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
sve u svemu ne troši puno i točka!
Troši istina jako malo no ne treba pretjerivat, neki bi se brzo vozili bez goriva, ne ide to tako kod nijednog auta.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:27   #17
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Troši istina jako malo no ne treba pretjerivat, neki bi se brzo vozili bez goriva, ne ide to tako kod nijednog auta.
A kaj bi onda oni hteli, da troši 2L na 5000 okr/min?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:28   #18
ECOFLEX verzija se razlikuje od obicne po:

-ugrađene sudrugačije brizgaljke.
-senzor tlaka u cilindrima.
-produljeni su prijenosni omjeri 5. i 6.ganga.
-aerodinamika: 0.02cv nizi otpor zraka. Smanjenje otpora zraka su postigli spustanjem auta za 10mm,drugaciji spojler i stavljanje drugacije podnice ispod rezervara za gorivo.
-I nekakve drugacije Michelinove gume.


Ak se vozi 90km/h u 6brzini onda trosi malo al ak se ju gazi mora i trosit nekaj da ide.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:39   #19
Quote:
to sam ja kaže: Pogledaj post
Ak se vozi 90km/h u 6brzini onda trosi malo al ak se ju gazi mora i trosit nekaj da ide.
Manje trosi ako se vozi 50-60 u 4 brzini, oko 1500 o/min zbog manjeg otpora zraka
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:44   #20
Znam al to sam tek tolko napisao. Htio sam reci da sve ovisi o stilu voznje. A za onu potrosnju koju oni dobiju treba imat dobre zivce.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.